Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Herkese Merhaba

+8
Akif
deka
ZODIAC
kemal-cebeci
christiano
GAREZ
asymptote
turgay.sanli
12 posters
YazarMesaj
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 5:32

Ben İstanbul Kadıköy de mali müşavirlik yapıyorum adım Turgay ve yaşamım boyunca saatler ilgi alanıma girmiştir. İlk saatim kurmalı Vialux'tü şu anda kayıp. Çok değerli olmasada benimde bir kaç tane saatim var. Bunlar Longines (yaprak modeli), dededen kalma otomatik Tissot, pilli moonface li Frederique Constant, otomatik Cortebert, Kinetik Seiko Sportura, pilli Atlantis (ebay.com dan), gibi saatlerim var kıyafetime göre değiştirerek kullanıyorum.
Resim eklemeyi bilmiyorum eğer öğrenebilirsem bu forumlara Londra da tesadüfen rastladığım ve gezdiğim saat müzesinin resimlerini ekleyebilirim.
Bu arada ben kesinlikle ve kesinlikle orjinal saat meraklısıyım çok iyi marka olmasın ama orjinal olsun düşüncesindeyim.
Bu yüzden ileride bir gün ikinci el rolex, U.Nardin veya buna benzer bir marka almayı planlıyorum fiyat ve satılabileceği yerler hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.
Hepinize iyi günler
asymptote

asymptote

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 5:58

Turgay bey hoşgeldiniz foruma. Orjinal saat alma ve kullanma taraftarı olmanız çok güzel, hayatımızda sahte hiçbir şeye yer vermememiz gerekir buna saatler de dahildir. Dededen kalma otomatik Tissot'u merak ettim, diğer saatlerinizle birlikte fotoğraflarını paylaşırsanız seviniriz. Son olarak bahsettiğiniz markalar için ikinci el satış yapılan chrono24 adlı site var, göz atabilirsiniz.
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 11:18

Merhabalar tekrar
Dededen kalma Tissot Anadolu Bankasının 15.yıl hediyesiydi 1973-75 yılları arasında bir model en kısa zamanda resmini eklemeye çalışacağım. Chrono 24 sitesini biliyorum ama nedense pek güvenemedim.
Yanlız sormak istediğim bir şey var bu pahalı orjinal saatlerin İsviçre de ikinci el satışları varmı ?? eğer böyle birşey varsa orada bağlantılarım var gerekirse gider alırım hemde gezmiş olurum
İyi günler
GAREZ

GAREZ

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 14:02

oralarda olmayacakta nerede olacak Çin'de mi?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
christiano

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 15:03

Aramıza hoş geldiniz Turgay Bey.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedPerş. 1 Eyl. - 5:13

hoşgeldiniz,
ZODIAC

ZODIAC

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedC.tesi 3 Eyl. - 3:48

scratch scratch Hoşgeldiniz
deka

deka

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedC.tesi 3 Eyl. - 4:17

Hoşgeldiniz.
Akif

Akif

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedC.tesi 3 Eyl. - 6:40

Hoşgeldiniz.
watcher
Admin
watcher

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 21:38

Hosgeldiniz Turgay bey,
Isvicrede hemen her yerde ikinci el dukkanlari var, basel'de meydanin arka taraflarinda birkac tane, yine cenevre'de istasyon karsisindaki alisveris sokaklarinda birkac tane var, hatta yeni satan magazalarda bile bir ikinci el kucuk vitrini var ama ben simdiye kadar oralarda hic cazip fiyata rastlamadim, belki de gorusup ciddi alici oldugunuzu gosterip pazarlik yapilabilir ben hic denemedim.
Bu arada ku saticilarda kesin olan sey ise ebay gibi hicbir kotu surprizle karsilasmayacaginiz, cunku saat ancak cok cok temiz ise sunuyorlar, yani ikinci eli onlarda biraz yuksek fiyata aliyorsunuz ama saat ancak cok cok temiz ise satisa sunuyorlar, bu cok temiz lafi ise avrupa standartlarina gore yani turkiyedeki saticinin cok cok temiz dedigi saate onlar hic bakmiyorlar bile.
http://www.turksaatforumu.com
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedSalı 22 Kas. - 10:51

Tekrar merhaba adınızı bilmediğim için watcher diye hitap edeceğim kusura bakmayın. Şimdi ben uzun araştırmalardan sonra alacağım saat konusunda kararımı verdim ancak iki model arasında kaldım. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Almayı düşündüğüm saat Rolex Submariner 116610 LN yada LV burada kararsız kaldım. Nedenine gelincede LV modeli (Yeşil) 50.yıl hatırası olarak az üretilmiş şu anda koleksiyoncular için cazip görünüyor. Günlük kullanımda biraz fazla albenili ve ben buradayım diye bağırıyor. Diğer ise zaten siyah standart bir submariner o kadar.
Şimdi benim iki sorum olacak siz olsanız ve bir tane rolex alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz ???
İkincisi ise ben fiyat araştırması yaptım bu saat yetkili bayii de 9120 CHF grey market denilen satıcılarda ise 5500 Euro
Acaba İsviçre ye gitsem oradan daha hesaplı alma şansım olurmu değermi değmezmi ???
Bu arada 2 adet rolex alacağımı belirtmem gerekiyor diğer bayan modeli olacak ama modeline henüz karar veremedim o konuda da yardımlarınızı bekliyorum. Fiyat ise 5000 - 6000 Euro civarı olmalı
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
teng

teng

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedSalı 22 Kas. - 11:54

Forumumuza hoşgeldiniz.
2. el rolex'i Kapalıçarşıda birçok yerde bulabilirsiniz. Aynı şekilde Ulysse Nardin de bulabilirsiniz ama fiyatları konusunda bilginiz olsun. Ayrıca Bakırköy Galleria'da Sami'de de 2. el değerli saatler bulunuyor.
İsviçre'de daha pahalı alırsınız.
İki Rolex arasında tercih yapacaksam siyah Submarineri tercih ederdim.
brkgler

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedSalı 22 Kas. - 19:37

welcome

teng demiş ki:
Forumumuza hoşgeldiniz.
2. el rolex'i Kapalıçarşıda birçok yerde bulabilirsiniz. Aynı şekilde Ulysse Nardin de bulabilirsiniz ama fiyatları konusunda bilginiz olsun. Ayrıca Bakırköy Galleria'da Sami'de de 2. el değerli saatler bulunuyor.
İsviçre'de daha pahalı alırsınız.
İki Rolex arasında tercih yapacaksam siyah Submarineri tercih ederdim.

Sanırım hayatı Ankara'da geçen ben, her metro çıkışında çuvalla satılan LCD Casio hesap makineli seçeneğini size önermiş olmalıydım....Hey gidi eski günler heeey....
teng

teng

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedSalı 22 Kas. - 23:28

Lcd Casio önerisini anlayamadım ? Açarmısınız ?
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 23 Kas. - 4:00

Öncelikle cevap yazma nezaketinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
İkinci el rolex beni biraz ürkütüyor nedeni ise ben saatten öyle çok fazla anlamam. İkinci elde içi tamir görmüş olabilir, bir takım hayati parçaları değiştirilmiş olabilir falan filan. Eğer ikinci el bir saat alacaksam kesinlikle İsviçre olur çünkü bu insanlar bu konularda uzmanlar eğer bir tamir görmüş olsa bile orjinalinden farksız olmuştur diye düşünüyorum. Tabii yinede en iyisi sıfır alıp bu tür konuları düşünmemek. Siyah submariner benimde ilk düşüncemdi sanırım en güzeli bu olacak.
Yanlız anlayamadığım nokta şu bu saatlerin anavatanı İsviçre neden orada daha pahalı ?? Ben chrono24 ten takip ediyorum Almanya ve İsviçrede bu saatlerin sıfırı 7000 CHF civarında birde üstüne vergi iadesi olursa daha da uygun olur sanırım. Burada verilen fiyat direkt 9120 CHF indirim olarakta en fazla %10 teklif ediyorlar.
brkgler

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 23 Kas. - 5:55

teng demiş ki:

Ankara malesef İstanbul gibi saat konusunda nasibini almış bir ilimiz değil Teng üstad...Bak yine hüzünlendim agliyor Değil ikinci el vintage biz bir zamanlar saat bulmakta zorlanıyorduk. Kızılay meydanındaki bir kaç köklü saat galerisi dışında çeşit görme şansı bile çok zordu. Bununla birlikte en çok gördüğüm hemen hemen her Ankara'lı gencin de sahip olduğu bir kaç Casio modeli vardı ki onların içinde en kalitesi metro çıkışlarında hala fazlaca satılmaya devam eden bu veya benzer bir başka modeldi

[img]Herkese Merhaba  Pz4m[/img]

Syn. Şanlı size de tekrar hoşgeldin demek isterim. Umarım zaman size hep güzellikleri gösterir.
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 23 Kas. - 6:00

Teşekkürler hoşbulduk brkgler arkadaş umarım sizinde herşey istediğiniz gibi olur.
teng

teng

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 23 Kas. - 6:08

[quote="brkgler"]
teng demiş ki:

Ankara malesef İstanbul gibi saat konusunda nasibini almış bir ilimiz değil Teng üstad...Bak yine hüzünlendim agliyor Değil ikinci el vintage biz bir zamanlar saat bulmakta zorlanıyorduk. Kızılay meydanındaki bir kaç köklü saat galerisi dışında çeşit görme şansı bile çok zordu. Bununla birlikte en çok gördüğüm hemen hemen her Ankara'lı gencin de sahip olduğu bir kaç Casio modeli vardı ki onların içinde en kalitesi metro çıkışlarında hala fazlaca satılmaya devam eden bu veya benzer bir başka modeldi

Ankara'ya yolum çok az düşüyor, gitsem de dolaşacak zamanı bulamıyorum, ama şimdi güzel saat mağazaları vardır diye düşünüyorum. Yoksa da atlayın gelin İstanbul'a sabahtan akşama kadar saat mağazası gezelim, ayaklarımız şişsin.. biere
brkgler

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedÇarş. 23 Kas. - 6:15

bir öğretmenin ne haddine Teng üstad öyle İstanbul'a gidebilmek oradaki kültürü sindirmek... Kendi bakanımız az çalıştığımızı düşünüyor devenin basi
Şaka bir yana yıl 2011 bitiyor...Ankara'nın en iyi saat çarşısı Ulus saatciler çarşısı yıkılmak isteniyor. Ve tabiki bu boşluğu "Mall" tipi alışveriş merkezlerindeki saat teknolojisinden bi'haber saatciler doldurmuş durumda...Yok öyle saati kolunda denemekmiş, eline almak için vitrinden indirtmekmiş...Hele hele vitrinlerin en geçerli markası Guess Armani iken üzerlerine koydukları etiketlerden sormaya korkuyorsun...Emin ol internette gördüğümüz şişirilmiş fiyatlar bile bazen cazip düşüyor okkiii

Daha devam edeyim mi :-)
vervito

vervito

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 12:44

Hoşgeldiniz foruma,

rolex alırsam o da milgauss olur..
turgay.sanli

Herkese Merhaba  Empty
MesajKonu: Geri: Herkese Merhaba    Herkese Merhaba  Icon_minipostedC.tesi 26 Kas. - 22:58

Hoşbulduk sayın vertivo
milgauss düşüncenize saygı duyuyorum ancak hangi açıdan bu modeli tercih ettiğinizi söylermisiniz.
Makina mı ?? yoksa görünüm ve kullanım açısındanmı ??
iyi günler

Herkese Merhaba
1 sayfadaki 1 sayfası