Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

merhaba

+6
Akif
Kerim_91
christiano
ZODIAC
deka
atlas
10 posters
YazarMesaj
atlas

atlas

merhaba Empty
MesajKonu: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 10:10

herkese merhaba. aslında internetle pek alakam yoktur(ama 13-14 senedir kullanırım bu bi çelişki midir?) daha doğrusu internet ortamında asosyalim fakat bu forumdaki saat projelerini, ortak çabayı görünce dayanamadım ben de hiç olmadı şu saat sohbetine katılayım istedim. saatleri de severim hani, hem de çok severim.
deka

deka

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 10:26

Hoşgeldiniz.. Kendinizi tanıtır ve saat veya saatlerinizden de bahsederseniz seviniriz.
ZODIAC

ZODIAC

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 10:28

Syn atlas aramıza hoşgeldiniz bizde aynı duygularla burdayız .iyi forumlar. alkisalkis
christiano

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 13:10

Aramıza hoşgeldiniz
Kerim_91

Kerim_91

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 19:29

Hoşgeldiniz , paylaşımlarınız ile forumda daimi olmanız dileğiyle ok1
Akif

Akif

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 21:16

Hoşgeldiniz
atlas

atlas

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 22:44

deka demiş ki:
Hoşgeldiniz.. Kendinizi tanıtır ve saat veya saatlerinizden de bahsederseniz seviniriz.

evet. tanıtım kısmını atlamışım. ilk saatim 4-5 yaşlarımdayken avunayım diye bana alınan oyuncak kol saatleriydi. hani şu plastik kasalı içinde herhengibir mekanizma olmayan sadece ayar kolunu çevirdiğinizde dönen akrep yelkovanı bulunan saatlerden. hala var mı onlardan bilemiyorum ama benim zamanımda çocuklara bu saatlerden alınırdı. her ne kadar oyuncak olsa da, ikide bir camı düşse de o saati çok severdim. saat okumayı bilmsem de ikide bir evdeki duvar ya da masa saatlerine bakıp saatimi ayarlamaya çalışırdım.

sonraları ben ilkokula başlayıp okuma yazmayı sökünce ilk dijital saatim alındı. basit bir şeydi saniyesi yoktu sadece saat ve dakikayı gösteriyordu. bilen bilir istanbul bakırköy tren istasyonundaki büfede satılan saatlerden bahsediyorum. tabi bu 20 yıl önce filandı o büfede hala saat var mı bilemiyorum. o saatlerden her halde bir çuval dolusu eskitmişimdir. sonra ben biraz daha büyüdükten sonra sonra 7 melodili stempo marka bir saatim oldu. bu saati bilenler vardır aramızda. o da o yaşlardaki bi çocuk için iyi sayılabilecek bir saatti fakat tuhaf yanı arka kapağında, tahminimce sesi daha iyi duyulsun diye yapılmış, delikler vardı. ve tabi ikide bir su alıyordu. o saat sanırım evde bir yerlerde duruyor. bulursam forumda görselini paylaşacağım.

stempo'dan sonra orjinal bir rolex'im oldu. tabi rolex dediysem benim o zamanki bakış açıma göre rolex. şimdinin efsane asker saati casio f-91w'den bahsediyorum. made in japan orjinal bir saatti. hey gidi hey ingilizce bilgim yes no dan öte değilken ingilizce yazılmış kullanım kılavuzunu herhalde sorsalar baştan sona ezbere okurdum o zamanlar. malesef o saat şu an elimde değil. olsa güzel bir nostalji olurdu.

gelelim saat sevdamızın doruk nokasına: sicura. kurmalı dalgıç saati. ortaokulda babamın verdiği o eski püskü saat, yakında görsellerini paylaşacağım, çok kısa bir süre kullanmama rağmen içimdeki saat sevgisini doruk noktasına çıkardı. elimden düşürüp te bozulana kadar neredeyse günün 18 saatini saniye kolunun akışını izleyerek, saatin tıkırtılarını dinleyerek, tabiri caizse bir masa saati kadar gürültülü çalışırdı, ve saati kurarak geçirirdim.

o saati maalesef tamir ettiremedik. en son lise sondayken hadi şansımı tekrar bi deneyeyim diye sirkecideki saatçileri gezdim ama kime sorduysam; tel maşa, tamir olmaz , parça yok gibi cevaplar aldım. ondan sonra da on senedir kurcalamadım. şimdi çekemecelerin birinde son uykusunu uyuyor.(uyandırmak için yardımlarınızı beklerim en azından sicura marka saatler tamir ettirmeye değer mi değmez mi ustalardan bir yorum. saatte görünürde bir şey yok. saatçilerin dediğine göre içinde bir parça kırılmış. hangi parça inanın şu an hatırlamıyorum.)

sicura'dan sonraki yıllarda bir dizi casio(analog dijital hibrit olan model şu an hatırlamıyorum adını ama resmini paylaşacağım ilerde, g shock, geo trail, çakma f 91, data bank vs.), lorus(pilli, analog kronolu), askere giderken aldığım waja,(jaga da olabilir) dijital saat ki tüm bölük hastaydı o saate, kullanıp acımı dindirmek istedimse de taa ki şu an kullandığım orient multi year calendar model saati alana kadar hasretim dinmedi. orient'im de şu an bir haftalık. ilerde bir inceleme paylaşmak isterim doğrusu. neyse lafı fazla uzattım. buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. selam yollayan herkese teşekkürler.

kemal-cebeci

kemal-cebeci

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 0:03

hoşgeldiniz, keyifli forumlar..
M.Ali Sade

M.Ali Sade

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 0:16

Hoşgeldin arkadaşım.

Bahsettiğin Stempo melodili saat bu olmalı değil mi?

merhaba 2aflyfd

merhaba 25pk4e1

merhaba 2qltv9j
atlas

atlas

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 2:18

[quote="M.Ali Sade"]Hoşgeldin arkadaşım.

Bahsettiğin Stempo melodili saat bu olmalı değil mi?

merhaba 25pk4e1

evet böyle birşeydi. resmi görünce hatırladım o kordonu da hiç sevmezdim. seiko'larınki gibi kalın lokmalı olsun isterdim. stempo markası nere malıydı ve akıbeti ne oldu ya da piyasada başka modelleri var mıydı bir bilginiz var mı?
yusufduz

yusufduz

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 3:01

Hoşgeldiniz
atlas

atlas

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 3:08

yusufduz demiş ki:
Hoşgeldiniz

hoşbulduk
burbank

burbank

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 7:05

hosgeldin Saatlerle ilgili güzel anılarınız varmış. Paylaşım için teşekkürler.

merhaba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tanışma :)
» merhaba
» Merhaba,
» Merhaba,
» Merhaba