Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orient Ray ( Yeni Mako )

+5
Exern
cowboy
Kerim_91
deka
vervito
9 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

Orient Ray ( Yeni Mako )  Empty
MesajKonu: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 1:11

Arkadaşlar,
Tahmin edildiği gibi eski mako’dan daha başarılı çıktı.
Turkiyeye de yeni geldi sayılır. Bekliyordum ben de. Eski mako’yu almak için acele etmemekte haklıymışım.
Eskiye göre farkları:
Saniye kolunda dalumi var.
Genel lumisi daha parlak.
Kolları eskisinden farklı. Eskiler biraz Blancplain FF tarzı idi , sanırım “ben eskisinin kollarını daha çok beğeniyordum” diyenler o kollardan bulup değiştirtebilir.
Mavi kadranı eskisinden birazcık farklı bir lacivert tonu. Eskiye royal blue deniyor. Bu biraz daha bir siyahımsı lacivert.
En çok sevdiğim şeyi yeni metal kordonu yeni omega speedy’lerinki gibi olmuş.
(http://www.watchtailor.com/20mm-Speedmaster-Style-Metal-Bracelet-for-Omega-p/om005.htm)
Daha eskiye göre daha bir konforlu geldi bana (eskiyi çok takmadım sadece mağazada denemiştim) ama kasa birebir aynı. Kasa finishing çok çok iyi.
Cam tabii ki safir değil ancak çok güzel kalın düz bir cam, 4-4lük uyuyor modele.
Bezel daha bir şık olmuş bence ve daha rahat dönüyor.
Makine de aynı ve zaman tutması Teng ile alırken kontrol ettik -1sn idi, benim kontrolumde ise 1 hafta kullanımdan sonra gunluk 0 sn ))) geldi.
Bir tek daydate diskini siyah ile değiştirmek istedim ancak mümkün değil çünkü her kalibrenin kendine özgü diskleri var ve orient bu makine için siyah diskler üretmemiş dendi ancak EM65007B modelini buldum siyah kadran siyah diskli. Bulabilirmsem değiştireceğim.
Saate biraz submariner havası verilmiş . Ancak eski makoya göre daha bir dalgıç saati havası gelmiş.

Orient Ray ( Yeni Mako )  5c22071d
Orient Ray ( Yeni Mako )  24078522
Orient Ray ( Yeni Mako )  4dd3067b
Orient Ray ( Yeni Mako )  5eeef440
Orient Ray ( Yeni Mako )  568ff508
Orient Ray ( Yeni Mako )  B94829fc

En son vervito tarafından Paz 30 Ekim - 13:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 1:21

Hayırlı olsun,birde detaylı foto görseydik. ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 1:42

pardon ya resim yüklemeyi unutmuşum Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 3:02

Güzelmiş. ok1
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 4:55

Mako ile ilgili her bir konu başlığı açıldığında ilk yazdığım durum lacivert kadran rengi oluyor. Gene sıkılmadan yazacağım ki bu renk bu saati daha diri tutuyor, ancak bana göre eski makodaki lacivert renk daha bir iyi tutuyor saati.. Bezele gelirsek bu daha bir dalgıç saatine uygun olarak tasarlanmış . Kısacası eskiye nazaran sayın vervito dediğiniz gibi daha bir Diver havası katmışlar .. Güzel günlerde taşımanız dileğiyle , iyi bir seçim olmuş beklediğinize de değmiş ok1
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 5:01

Çok güzel bir diver vervito güle güle kullan Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 5:13

Daha objektif yazmam gerekirse, bencede eski laci çok daha güzel ve etkileyiciydi, ayrıca tepe koruması ile takvimle ilgili olan 2. butonu estetik bulmadığımı belirtmeden geçemiyeceğim.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 5:28

Gule gule kullanin. Ray'in daha kalin olan bezeli ve iri yuvarlak lumeleri saate daha bir dalgic havasi katiyor. Mako daha kibar. Ray ise daha vahsi. ok1
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 6:21

Bu arada saatin kasası kaç mm dir ? Sanki eskiye nazaran daha bir geniş dürüyor , yoksa yakın çekimden dolayı göz yanılması mı bilemedim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 9:53

kasa birebir aynı. 41.5mm tepesiz çapı.
Hoş dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. daha iyileri sizlerin olsun.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 10:30

bencede mavisi daha bi oturaklı olmuş
finishing in arttığı belli
ince bir makyajla yetinmişler aslında, bezel keşke daha bi mako2 ye yaklaştırılsaydı
güle güle kullan inceleme için teşekkürler
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedCuma 18 Kas. - 8:26

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Ancak; etkileyici kadran renkleri, kolları ve klasik duruşuyla benim gönlüm eski Mako'dan yana. Kült olmuş bir kere gözümde...
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 6:17

Markafoni kampanyası ile aldım , Orient Ray'i . 293TL idi ,bakalım elimize ne zaman geçecek Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 18 Ara. - 9:59

hayırlı olsun Smile
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 18 Ara. - 11:27

Magneto demiş ki:
Markafoni kampanyası ile aldım , Orient Ray'i . 293TL idi ,bakalım elimize ne zaman geçecek Very Happy

Güzel bir seçim yapmışsınız hayırlısı olsun Smile Geçen gün Aslan Saat ' e bir uğrayayım dedim. Ray ve Mako ları tek tek denedim ikisi de gerçekten göz alıcı , maddiyatı da hazırladım ancak aklımda başka projelerde olduğundan dolayı ne zaman kavuşurum bu hayalimdeki Makoya yada Ray a bilemiyorum Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 18 Ara. - 11:28

hayırlı olsun, bende bir gözattımda bana pek ucuz gelmedin bu sefer modeller; ha Ray in listesini bilmiyorum
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPaz 18 Ara. - 15:52

egunns demiş ki:
hayırlı olsun, bende bir gözattımda bana pek ucuz gelmedin bu sefer modeller; ha Ray in listesini bilmiyorum

Geçen Ay ,buradaki Orient yetkili bayisinde sorduğumda bana liste fiyatının 490TL olduğunu söylemişti . Yanii iyi fiyata aldığımı düşünüyorum 6 taksitle .

@Kerim_91 ve @vervito

Teşekkür ederim sağolun . Bundan sonraki hedef ise Black Monster . Smile)
jugatte

jugatte

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 3:27

hayırlı olsun
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 3:32

Hayirli olsun Magneto. Yurtdisi fiyatina yakin almissin bravo
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedCuma 23 Ara. - 13:32

Saatim bugün geldi ama kordonu büyük geldi takamadım ağız tadıyla Smile Artık yarın Saatçiye gidip 2 baklayı çıkarttıracağım kordondan ,ama tabii sağlam saatçi bulmam lazım öyle tornavida çekiçle dalan değil Very Happy
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedÇarş. 28 Ara. - 14:45

Benimkinin günlük sapması +4sn de geziyor
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient Ray ( Yeni Mako )    Orient Ray ( Yeni Mako )  Icon_minipostedPerş. 29 Ara. - 12:04

gayet iyi..

Orient Ray ( Yeni Mako )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Orient Mako XL inceleme
» Orient Mako/Dolphin/Mako XL Fosfor (Luminova) Karşılaştırması
» Orient Elite vs. Orient Mako
» Orient Mako
» Orient Mako