Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)

+2
Deniz-KSK
MuhammetTüfekçi
6 posters
YazarMesaj
MuhammetTüfekçi

50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Empty
MesajKonu: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 11:56

50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) 11udv
50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) 11uh0

50 senelik citizen saattir kendisi.4 kişiyi mezara gömdü fakat hala çalışıyor.2 sıkıntısı var birisi geceleri duruyor(otomatik olmasından dolayı) diğer takvimi çalışmıyor.Ayrıca fosforları çalışmıyor fakat sorun değil.Ben bu saate nasıl restore yapabilirim?Bursa'da bildiğiniz işinin ehli saatçi var mı?Citizen firması ile iletişime geçsem parası karşılığında saati restore edip onarabilirler mi?
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 12:02

Dostum hoşgeldin. by Dediğim gibi pm attınmı??
http://www.google.com
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 12:12

Hosgeldiniz. Masrafi saatin degerini asabilir. Genelde Rolex, Omega, Longines gibi markalarin restorasyonu yapilir. Sanirim sizin icin manevi degeri fazla. Kolay gelsin.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 12:15

Hoşbulduk,teşekkürler.
@Deniz-KSK
Kargo ile yollamak istemiyorum Bursa'da bir saatçi bulursam ona yaptırıcam bulamazsam dediğin kişiye PM atıcam.
@Exern
Ne kadar tutabilir ki bakım masrafı? Question
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPaz 11 Ara. - 12:28

MuhammetTüfekçi demiş ki:
@Exern
Ne kadar tutabilir ki bakım masrafı? Question

Masraf olarak bir sey soyleyemem, zira o kadar bilgili degilim. Ama vintage bir Citizen fazla etmeyeceginden, saatin komple restorasyona maddi acidan degmeyecegini kestirmek zor degil. Makine elden gececek, cam degisecek, kasa yeniden kaplanacak, kadran da bakim isteyebilir. Manevi degeri fazla degilse, sadece makine bakimi ve cam degisimi ile de yetinebilirsiniz. Forumda bir arkadasimiz saatine restorasyon yaptirmisti ama kimdi hatirlamiyorum.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 2:15

Makine bakımı ve kadran bakımı yeter bence.Cam pek gözüme batmıyor Wink
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 2:35

bence cam ucuzdur polisajlada kurtarabilir diye düşünüyorum... forumdaki ustalara danışırsan sana tam detaylı bilgi verilir...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 3:12

GAREZ demiş ki:
bence cam ucuzdur polisajlada kurtarabilir diye düşünüyorum... forumdaki ustalara danışırsan sana tam detaylı bilgi verilir...
GAREZ sen pcnet diye bir foruma hiç üye oldun mu? beret
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 4:52

Saatinizi ayağa kaldırmak mümkün,kasada çok derin çizikler ve darbeler olmadıkça polisajı yapılabilir.Çizikler derinse izler kalabilir.
Cam mineral yada mika dır büyük ihtimalle,onun işi daha kolay kasaya göre,polisajla tertemiz hale getirilebilir,yeni cam bulunabilir,hiç olmadı yeni cam bile imal edenler var (30 TL diye duydum imalatını).Kadran onarımı daha zor ve masraflı diyebilirim ama yine de mümkün, önden görülen çizikler camın çizikleri sanki,kadranın değil gibi ama yanılıyor olabilirim.Makine için bir şey diyemeyeceğim,ustanın görmesi gerekir.
Kasa,Cam ve makine tek bir usta da yaptırılabilir (forumda adı geçen Şeref Usta bu işinin ehlidir.) Kadran ihtiyacinı göze alırsan ona da yardımcı olacaktır muhakkak.Saati kendisine gönderebilir ve her aşamasında haberleşerek neyin nasıl ve kaça yapılacağını konuşabilirsiniz.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 6:30

yusufduz demiş ki:
Saatinizi ayağa kaldırmak mümkün,kasada çok derin çizikler ve darbeler olmadıkça polisajı yapılabilir.Çizikler derinse izler kalabilir.
Cam mineral yada mika dır büyük ihtimalle,onun işi daha kolay kasaya göre,polisajla tertemiz hale getirilebilir,yeni cam bulunabilir,hiç olmadı yeni cam bile imal edenler var (30 TL diye duydum imalatını).Kadran onarımı daha zor ve masraflı diyebilirim ama yine de mümkün, önden görülen çizikler camın çizikleri sanki,kadranın değil gibi ama yanılıyor olabilirim.Makine için bir şey diyemeyeceğim,ustanın görmesi gerekir.
Kasa,Cam ve makine tek bir usta da yaptırılabilir (forumda adı geçen Şeref Usta bu işinin ehlidir.) Kadran ihtiyacinı göze alırsan ona da yardımcı olacaktır muhakkak.Saati kendisine gönderebilir ve her aşamasında haberleşerek neyin nasıl ve kaça yapılacağını konuşabilirsiniz.
Telefonun flaşından dolayı çizikler çok belli oluyor,yoksa bu kadar belli değil,hatta hiç görünmüyor.Ayrıca cam'ı yada kdaranı değiştirmek istemiyorum mevcut malzemelerin onarımını yaptırırım sadece.Bugün birinin önerdiği saatçi ile telefonda konuştum,100 senelik saat olsa gene bakımını yaparız problem değil dedi.Getir bir bakalım dedi fiyat vereyim dedi uyarsa yaptırırsın dedi.Onla bir görüşmeyi planlıyorum ok1
Arızalar giderilse o bile yeter.Şuanda dikkat ettiğim 2 arızası var;
1)Fosforları çalışmıyor
2)Geceleri takvim atmıyor,kendim attırıyorum ve "Gün" kısmı ayarlanmıyor by
faruk

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedÇarş. 28 Ara. - 6:45

Muhammet kardeşim. Getirirsen saatini tamir edebilirim.şüphen olmasın 40 yıllık ustayım.Fındıkzade Kızılelma caddesinde,istanbuldayım.Sen bursada ikamet ediyorsun fakat ben istanbuldayım.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)   50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon) Icon_minipostedÇarş. 28 Ara. - 21:30

MuhammetTüfekçi demiş ki:
GAREZ demiş ki:
GAREZ sen pcnet diye bir foruma hiç üye oldun mu? beret

evet Raplex diye bir zibidi süresiz uzaklaştırdı... hangi ildesin?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

50 Senelik Citizen saatime ne yapabilirim?(Onarım/Restorasyon)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatime Kordon Yardımı ?
» Yeni saatime kavuştum
» İsviçre'ye Restorasyon için giden Omega'lar - öncesi ve sonrası
» Saat onarım fiyatları ve saatlerimizi nasıl ustalara teslim etmeliyiz.
» Citizen