Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hamilton Khaki Navy İncelemesi

3 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Hamilton Khaki Navy İncelemesi Empty
MesajKonu: Hamilton Khaki Navy İncelemesi   Hamilton Khaki Navy İncelemesi Icon_minipostedPtsi 19 Ara. - 6:11

Diğer forumda yaptığım incelemenin burada olmasını istedim. Eski bir inceleme ama alan veya alacak arkadaşlar için de ön fikir olmasını istedim. Uzun zamandır inceleme yapamıyorum değerli forum üyelerinden özrümün bağışlanmasını umut ediyorum.

Saate oldukça şık güzel bir saat kurma kolu dahil 42 mm.ve kasası titanium olmakla beraber bezel parlak çelik ile donatılmış.İlk defa titanium bir saat kullanıyorum ve şunu söylemeliyim oldukça hafif .Titanium kasası küle yakın bir renkte ve parlak bezel ile oldukça uyumlu bir ikili olmuş bezelde titanium olsaydı belki o kadar hoş görünmeyecekti.(Allah'tan bezeli titanium yapmamışlar ) Kadranda en çok hoşuma giden handların yani göstergelerin uclarını sivri bir biçimde tasarlamaları estetik bir hava katmış ayrıca kadranda gereksiz yazılar vs.yok herşey yerli yerinde PM/AM gayet uyumlu olmuş kurma kolu ise saate marjinal bir hava katmış.Takvim göstergesi biraz daha büyük olsaydı iyi olurdu.Kadranda kullanılan fosforu kuvvetli ışığa tuttuğumda fosforun parlaması orta derecede idi

Saatte bilindiği gibi ETA 2895-2 27 jewel 28.800 balans vuruşlu kaliteli bir makine kullanılmış.Kayışına gelince ince ve kahverengi bir deri malzemeden üretilmiş büyük ihtimal dana derisi çok dayanıklı olacağını düşünmüyorum en fazla 1-2 sene gidebilir ve el yapımı militare tarzı bir kayış ile uyumlu olacağını düşünüyorum.Kutu içeriğine baktığımda alüminyum malzemeden üretilmiş kaliteli bir kutusu var ve bu kutu siyah bir koruma kartonu ile korunmuş kutunun içi ve saatin yastığı kırmızı vynlex bir döşeme ile döşenmiş ayrıca garanti kitapçığı,Hamilton modellerini tanıtan ufak şirin bir kitapçık mevcut.Garanti kitapçığında Türkçe'de kullanılmış ama baştan savma ve Türkçe karakterlerine geren önem verilmemiş kitapçığın arkasında ise Alışverişsaati.com'un kaşeli imzası bulunmaktadır.
Elimden geldiğince ayrıntılı bir şekilde tanıttım umarım saati almak isteyenlere yardımcı olabilmişimdir...

Hamilton Khaki Navy İncelemesi Dsc01022ow
Hamilton Khaki Navy İncelemesi Dsc01040ev
Hamilton Khaki Navy İncelemesi Dsc01030iuid
Hamilton Khaki Navy İncelemesi Dsc01048h
Hamilton Khaki Navy İncelemesi Dsc01046c
jugatte

jugatte

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Navy İncelemesi   Hamilton Khaki Navy İncelemesi Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 3:25

hamilton vazgeçilmez be abi bravo
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Navy İncelemesi   Hamilton Khaki Navy İncelemesi Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 20:54

Bir gün mutlaka bir Hamilton alacağım, dolu dolu saatler üretiyor bu marka. Hoşuma da gidiyor. Koleksiyonda mutlaka min. 1 adet olmalı.
İnceleme ve fotolar için teşekkürler. ok1
http://www.google.com

Hamilton Khaki Navy İncelemesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hamilton Khaki Navy GMT 3T
» Hamilton Navy Automatic
» Hamilton Khakı Navy
» Hamilton Navy Monte Carlo Limited Edition
» Satılık Hamilton Khaki Navy Chrono