Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko LM vs. Seiko Helmet

4 posters
YazarMesaj
bao.bao

bao.bao

Seiko LM vs. Seiko Helmet Empty
MesajKonu: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedCuma 6 Ocak - 12:14

LM modeli daha önce fotolarını paylaştığım bir model değerli arkadaşlar. Aldığımda camı kırıktı orijinal cam takıldı 55 liraya. Kasa ve makine inanılmaz iyi durumda herşeyiyle çok iyi. Arka kapakta çizikler vardı ve polisaj gördü. Kapak açma yerinde derin izler çok net olmasada görünüyor hala, ama kesinlikle rahatsız edici bir durum değil. Yıkama yağlaması yapıldı. (2 ay olmadı değil mi Cengiz abi Very Happy ) Makinesi oldukça temiz. Orijinal mesh kordonu ile yollanacaktır elbette.

Arka kapaktaki sayıların dilinden anladığım kadarıyla 1976 ürünü.

Fiyat: 325 liradır.

Kargo bana aittir.

Seiko LM vs. Seiko Helmet Dsc02940twSeiko LM vs. Seiko Helmet Dsc02934w

Helmet' e dair fotolarda paylaştım daha evvel. Cengiz Usta (Bengisaat) sağolsun üç saatimin bakımını yapmıştı onlardan ikisi bu Seiko' lar zaten. 1977 ürünü. Arka kapağa polisaj yapıldı, derin iz yok. Kronosunda sorun var fırsat bulursa eğer Cengiz Usta bu konuda yorum yazıp görüşlerini belirtecektir. Yıkama yağlaması LM ile birlikte yapılmıştı 2 ay olmadı yani. Fotolarda görünen mesh kendisinin değil LM' nindir. Ama Helmet' in de kendi orijinal çelik bileziği bulunmaktadır.

Fiyat: 240 liradır.

Kargo bana aittir.

Seiko LM vs. Seiko Helmet Dsc02822br

Fırsat buldukça taze fotolar eklenecektir.
bengisaat

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 11:13

Prensip olarak ve zaman darlığı nedeniyle internet üzerinden saat tamiri pek almasamda müsait bir zamanıma denk gelmesi ve tamir sürecinin uzun olabileceği uyarıma olumlu cevap vermesi ile saatlerinin bakımını yapmak için anlaştık ve slava,helmet ve Lm saatlerin bakımını yaptık ancak saatin bakımını yapmak için söktüğümüzde daha önceden bir meslekdaşımızın bilinçsizce açmış olması nedeniyle helmetin krono yataklarında sıkıntı olduğunu gördük ve durumu hakkında bilgilendirdik
Maliyetini yükselteceği için krono kısmını es geçmeye karar verdi ancak krono çalıştırılmadığı zaman saatin bunun dışında sıkıntısı yok genel görüntüsü ve çalışması gayet iyi .
LM ise gerçekten temiz kullanılmış kurcalanmamış ve görüntüsü çalışması her şeyiyle çok iyi durumda camı dediği gibi orijinal takıldı,polisajdan sonrada zaten temiz olan saat adeta yeni bir vitrin saati gibi oldu.

http://www.saat.gen.tr
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedPerş. 12 Ocak - 10:11

İkisi birden 500 lira ve alana Pierre Renoir marka hem otomatik hem kurmalı, arka kapağı cam olan, 120 liraya aldığım saatim hediye. Smile
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedPerş. 12 Ocak - 21:34

Seiko lar çok güzeller. Nostalji ve kalite bir arada. Yeni Seikoların çoğunu bu kadar beğenemiyorum nedense.

Bakımını yapan bengi saat üstadımız ile birkaç kere yazışmışlığım, danışmışlığım olmuştu. İnanılmaz ilgili, alakalı, değerli bir büyüğümdür. Bu vesile ile kendisine de saygılarımı iletiyorum..
http://sinanknives.blogspot.com/
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedPerş. 19 Ocak - 8:49

Seiko LM vs. Seiko Helmet Dsc03023aSeiko LM vs. Seiko Helmet Dsc03025gSeiko LM vs. Seiko Helmet Dsc03027vm

Taze fotolar.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 8:21

Satıştan vazgeçiyorum. Kilitleyebilir miyiz acaba?

Teşekkürler...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Seiko LM vs. Seiko Helmet   Seiko LM vs. Seiko Helmet Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 9:48

Ok.

Seiko LM vs. Seiko Helmet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sıfır seiko mini monster snzf51j1 ve seiko quartz kronograf snd779p1
» E-Bay'den Seiko Alırken Dikkat Edilecek Hususlar & Sahte Seiko'ları Tespit Etme Kılavuzu
» Satılık seiko snzf51(seiko mini monster)
» alınık seiko orange moster ve seiko 5 snzh57j
» SEIKO SNZF11K1