Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jaquet Droz Whirlpool

+4
sandeman
egunns
ytk
Azizim
8 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Jaquet Droz Whirlpool Empty
MesajKonu: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 11:42

Her anın değerini öğrenmek ve takdir etmek için saat kullanırız.Saatlerde kullanılan teknikler,mühendislik harikaları,baş döndürücü komplikasyonlar ve estetik görüş geleneği bizi 300 yıl boyunca selamlamıştı. Bu ifadeleri hak eden saat modellerinden biri de Jaquet Droz Whirlpool'dur. Jaquet Droz şimdiye kadarki en ikonik modellerinden birini bu bahsettiğimiz 300 yıllık saatçilik serüveninin içindeki gelişmeleri yoğurarak oluşturmuş olduğu gelişmeler sayesinde ortaya çıkarmıştır. Saatte kullanılan Roma rakamları ve zarif göstergeler ile mükemmeliyetçiliğin gizli profilini bizde uyandırmak için tasarlanmıştır. Kadranda kullanılan Côtes de Genève ve fildişi kadranlar saate ayrı bir hava katmaktadır.

Côtes de Genève'den biraz bahsetmek gerekirsek, damaskeening dediğimiz desenler kullanılarak kadranda dekoratif çalışmalar yapılmış ve iki tonda oluşturulan altın veyahut başka bir madde üzerine nikel kaplama kullanılarak bu kaplama üzerinde yapılan desenlerdir. Bu desenle iki ton üzerinden yapıldığı için saate ayrı bir hava katmaktadır. Bu uygulamayı Amerikan saatlerinde özellikle Waltham gibi birçok saatte görebiliriz.

Modelin teknik özelliklerine bakacak olursak;
Calibre Jaquet Droz 25JD otomatik sarmalı ve tourbillion hareketli,calibrede 18 ayar beyaz ve sarı altın kullanıldı-saniyede ise blued çelik kullanıldı-31 taştan oluşmakta ve güç rezervi 7 gündür-balans vuruşu 21.600 dür-kayış ise siyah mat timsah derisidir-deployant klipste de 18 ayar altın kullanılmıştır.

Aslında bu model ile ilgili yazılacak birçok şey var ama biz fotoğraflarla görsel bir şölen sunalım. Smile

Jaquet Droz Whirlpool 41287328
Jaquet Droz Whirlpool 45209645
Jaquet Droz Whirlpool 89278455
Jaquet Droz Whirlpool 55837118
Jaquet Droz Whirlpool 19045423
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 12:31

cok sacma bir soru olacak ama bu konuda bilgi bulamadim ve cok merak ettim, acaba Whirlpool markasi ile baglantisi var mi bu kisinin?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 12:59

çok temiz-net ve zengin, tepesi bile ayrı bir zerafet
teşekkürler üstad
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 18:08

Detayları harikulade. Paylaştığınız için teşekkürler.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 22:15

Müthiş bir saat olmuş. ok1
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedC.tesi 7 Ocak - 22:18

Kelimeler kifayetsiz kalıyor şu sanat eserinin karşısında. Dört dörtlük bir saat. Kadranın yapısı mükemmel.
http://www.google.com
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedPaz 8 Ocak - 3:58

ytk demiş ki:
cok sacma bir soru olacak ama bu konuda bilgi bulamadim ve cok merak ettim, acaba Whirlpool markasi ile baglantisi var mi bu kisinin?
Whirlpool derken beyaz eşya markasından bahsediyorsanız onunla hiçbir alakası yok, girdap anlamına geldiği için saatte kullanılan tourbilliona atfedilmiştir. Ayrıca kişi derken kimden bahsediyorsunuz? scratch
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedPaz 8 Ocak - 5:22

teng demiş ki:
Müthiş bir saat olmuş. ok1
Şöyle tasarımı kötü bir tourbillion pek görmedim, özellikle böyle güzel yapıyor elin oğlu. diable
muaddib

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedPaz 8 Ocak - 15:27

jacquet droz un çoğu modeli enfes görünüyor. açıkçası tourbillon olmayanları daha yakışıklı buluyorum ben. en kompleks kadranlarında bile bir sadelik, temizlik var.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedPaz 8 Ocak - 21:47

Azizim demiş ki:
ytk demiş ki:
Whirlpool derken beyaz eşya markasından bahsediyorsanız onunla hiçbir alakası yok, girdap anlamına geldiği için saatte kullanılan tourbilliona atfedilmiştir. Ayrıca kişi derken kimden bahsediyorsunuz? scratch

Kisiyi yanlis yazmisim, marka yazaacaktim. Bilgi icin cok tesekkurler
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Jaquet Droz Whirlpool   Jaquet Droz Whirlpool Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 6:29

Teşekkürler Sayın Azizim.

Jaquet Droz Whirlpool
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1890 Emile Droz cep saati
» Jacquet Droz Bunlari 1700'lerde Yapmis