Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hırsızlık

+24
Relojero
ytk
kHanTW
tmr5555
teng
watcher
bao.bao
asderty
ofis
krytime
sandeman
BR-02
caneryerinde
yusufduz
frown
asymptote
vervito
Deniz-KSK
brkgler
total
Drao
solestar
deka
haspirin
28 posters
YazarMesaj
haspirin

haspirin

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 4:56

merhaba,

geçtiğimiz pazartesi can sıkıcı bir olay yaşadık. gündüz vakti evimize hırsız girmiş. Komşular haber verdiler. Hemen gittim, ev darma duman vaziyette. ilk akla gelen tabii ki saatler. Saat çantasının içerisinde bulunan erkek saatleri gitmiş. 3 seiko, 1 tissot, 1 gant, 1 adidas. maddi değerleri çok olmasa da manevi değerleri vardı ve sonuçta sevdiğim/taktığım saatlerdi.

tek tesellim çantada olmayan birkaç değerli saatin duruyor olması. Tissot heritage kitaplıktaydı, bir başkası salondaki büfenin üstünde, hamilton kargolanmak için yanımda ve invicta da kolumdaydı. çok şükür bununla atlattık.

ama hırsız olayının maddi zararlarından çok manevi zararları etkiledi. Özellikle eşim eve gitmeyi pek istemiyor. bu arada ben de biraz geç olsa da önlemler almaya başladım. İlk önce kilitleri değiştirdim. Hırsız kilitlerin silindirini kırıp kapıya vs. zarar vermeden girmiş. eski tip silindirler saniyeler içerisinde ve çok kolay kırılabiliyormuş. Bunların yerine alt kısım için içinde çelik barlar bulunan bir silindir ve üst taraf içinse tuzaklı bir silindir aldım. bunlar tamamen açılamaz değildir tabii ama açmak için daha çok zaman gerektireceğinden caydırıcı olabileceği söylendi

ikinci önlem ev sigortası. mutlaka yaptırılmalı, yıllık 130-200 TL arasında birçok durumda kullanabileceğiniz ev+eşya sigortası yapılabiliyor.
üçüncü olarak da bir alarm sistemi taktırmayı düşünüyorum. Çok pahalı olmayan ve kablosuzlardan. hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

aşağıda da giden saatlerin fotoları. belki gören olur Very Happy

Hırsızlık  Img0463iu

Hırsızlık  Img0483ns

Hırsızlık  Img47066762616800

Hırsızlık  Tissea25713
deka

deka

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 5:10

Çok geçmiş olsun, bununla atlattığınıza şükredin, bende biryere giderken özellikle Hezarfen'i saklamak için çok uğraş veriyorum.Diğerleri neyse de ona bir şey olmasına dayanamam.
solestar

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 5:12

Geçmiş olsun arkadaşım,kötü bir durum. Allah daha kötüsünden korusun. Saatler yerine konur da bozulan psikolojiyi düzeltmek zor. Umarım yakalanır ve gereken cezayı alır(lar)...
Drao

Drao

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 5:57

Çok çok gecmis olsun.
total

total

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 6:00

cok gecmıs olsun...
brkgler

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 6:11

Tüh bee Sacid üstad çok üzüldüm...
Deniz-KSK

Deniz-KSK

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 6:13

Hocam, çok geçmiş olsun..
http://www.google.com
vervito

vervito

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 6:42

Valla şu an işteyim hemen eve gidip saatleri kontrol edesim geldi..
Çok geçmiş olsun haspirin.
Hezarfen konusunda ben de bir ara günlük kulladığım saatlerin içinde tutuyordum çekmecede ama kaldırdım sakladım onu da artık derinlere bir yere, taktığımda da her seferinde onu kaldır bunu indir bul çıkar tak, diğerlerini tekrar sakla, eve dönünce tekrar aç dök, hezarfeni yerine koy, tekrar kaldır indir eşyaları Smile işimiz zor arkadaşlar..
Bir ara eve kasa almayı düşündüm.. sizce nasıl bir fikir? Kasaları da alıp götürüyorlarmış dediler ama duvara sabitlenen ves. gibi türleri varmış, bilgisi olan var mı?
asymptote

asymptote

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 6:46

Geçmiş olsun, böyle durumlarda teselli verilir biliyorum ama giden saatlerin hepsi çok güzel, özellikle Tissot Crying or Very sad Bir iki adi hırsızın aile huzurunu kaçırması ise işin en kötü yanı.. Siz tedbirinizi almışsınız, umarım bir daha böyle kötü bir olay yaşamazsınız..
frown

frown

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 7:13

Büyük geçmiş olsun hocam.
yusufduz

yusufduz

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 7:41

Geçmiş olsun haspirin,daha kötüsü olmasın .Saatler yerine konulur tekrar.
caneryerinde

caneryerinde

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 7:43

Çok geçmiş olsun Allah beterlerinden saklasın.
BR-02

BR-02

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 7:59

Gecmis olsun.
sandeman

sandeman

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 8:46

Geçmiş olsun efendim. Bu mahlukatlarla zamanında az buçuk uğraşmış olmam nedeniyle naçizane alınan her türlü tedbirin ,çok azılı vakalar haricindekileri, daha kolay lokmalara yönelttiğini söyleyebilirim. Mesela bir zamanlar bir liraya satılan şimdi bilemediniz 3 lira olan basit mıknatıslı alarmlar boyundan büyük işlere yarayabiliyor,pencereye veya cama takınca girmeye çalışan adamı bir an panikletip kaçmasına neden olabilir. Tavsiye ederim. Bu arada Sn. Crazyhoursun unutmak istediği anılarını da depreştirmişsem,kendisinden peşinen özür diliyorum,bir daha tekerrür etmeyecektir Smile
Şu ana kadar benim bu tedbire ihtiyacım olmadı ama arkadaşlara yumurtaların hepsini aynı sepete koymamak da etkili bir yöntemdir.
krytime

krytime

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 9:06

Geçmiş olsun haspirin.
ofis

ofis

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 9:24

tekrar geçmiş olsun.

7/24 alarm merkezine bağlı bir alarm kurmadıktan sonra alarmda bir yere kadar.komşuluğun bittiği büyük şehirlerde alarma koşan bile olmuyor.

bu şekilde korunan evlere bulaşmıyorlar.o bakımdan kasaya gerek yok evde.
1 dak içinde polis aranmış oluyor.talimat verirseniz sizi aramadanda polisi arayabilirler.yanlış alarm ihtimaline karşı önce kullanıcı aranmakta.bazı şirketler aynı anda poliside arıyormuş ama bilemiyorum.

komşum pronetten hizmet alıyor alam kiralık.ben alarmı kendim aldım aselsandan 7/24 hizmet alıyorum.tepe güvenlikte türktelekom müşterilerine indirimli hizmek vermekteydi.

iyi bir kapı 3,5 - 5 bin tl arası ve açılamama gibi bir ihtimal yok.ayrıca yönetmelik varmış yangın polis vs acil durumlara karşı kapının açılabilir olması gerekiyormuş.çete olarak çalışan hırsızlarda eve kaçta gelinip gidildiğini tespit ederek bu işe girişiyorlar ve kapıyı açacak zamanları oluyordun anlaşıldığı üzere.dedektörlede arama yaptıklarına göre zamandanda kazanıyorlar.hal böyleyken alarm ve 7/24 takip sistemi daha uyguna geliyor.

kasalara gelince; duvara monte kasalar genelde ufak oluyor,duvar kırılarak çıkartılıp zayıf nokta olan arkasından delinerek soyuluyor.100-150 kg kasalardan aşağısı kurtarmaz oda her eve olmaz.

iç açıcı bir olay değil ama en kısa zamanda tedbir alınması gereken maddi boyutundan kat kat psikolojik yıkımı olan çocuk ve kadınların en kortuğu konu malesef.
ofis

ofis

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 9:24

ofis demiş ki:
tekrar geçmiş olsun.

7/24 alarm merkezine bağlı bir alarm kurmadıktan sonra alarmda bir yere kadar.komşuluğun bittiği büyük şehirlerde alarma koşan bile olmuyor.belli bir süre sonrada susuyor zaten.

bu şekilde korunan evlere bulaşmıyorlar.o bakımdan kasaya gerek yok evde.
1 dak içinde polis aranmış oluyor.talimat verirseniz sizi aramadanda polisi arayabilirler.yanlış alarm ihtimaline karşı önce kullanıcı aranmakta.bazı şirketler aynı anda poliside arıyormuş ama bilemiyorum.

komşum pronetten hizmet alıyor alam kiralık.ben alarmı kendim aldım aselsandan 7/24 hizmet alıyorum.tepe güvenlikte türktelekom müşterilerine indirimli hizmek vermekteydi.

iyi bir kapı 3,5 - 5 bin tl arası ve açılamama gibi bir ihtimal yok.ayrıca yönetmelik varmış yangın polis vs acil durumlara karşı kapının açılabilir olması gerekiyormuş.çete olarak çalışan hırsızlarda eve kaçta gelinip gidildiğini tespit ederek bu işe girişiyorlar ve kapıyı açacak zamanları oluyordun anlaşıldığı üzere.dedektörlede arama yaptıklarına göre zamandanda kazanıyorlar.hal böyleyken alarm ve 7/24 takip sistemi daha uyguna geliyor.

kasalara gelince; duvara monte kasalar genelde ufak oluyor,duvar kırılarak çıkartılıp zayıf nokta olan arkasından delinerek soyuluyor.100-150 kg kasalardan aşağısı kurtarmaz oda her eve olmaz.

iç açıcı bir olay değil ama en kısa zamanda tedbir alınması gereken maddi boyutundan kat kat psikolojik yıkımı olan çocuk ve kadınların en kortuğu konu malesef.
asderty

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 9:35

Çok geçmiş olsun...
bao.bao

bao.bao

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 10:14

Büyük geçmiş olsun haspirin.
watcher
Admin
watcher

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 11:11

Gecmis olsun kardesim, en kisa zamanda saatlerinin yerine yenilerini koyarsin insallah.
http://www.turksaatforumu.com
haspirin

haspirin

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 11:23

iyi dilekleri için herkese çok teşekkür ederim. Umarım kimsenin başına gelmez. Sağlık olsun da saatleri tekrar alırız inşallah.

aslında başlık açmayı düşünmüyordum ama belki bu olaydan sonra tedbir alan olur dedim Very Happy
teng

teng

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 11:37

Çok geçmiş olsun.
tmr5555

tmr5555

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 11:47

Geçmiş olsun, söyleyecek pek birşey yok, Allahlarından bulsunlar.
http://www.behance.net/timurpinar/frame
kHanTW

kHanTW

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 17:00

Ben eve tadilat yaptırırken cidden sağlam we gizli bir yere kasa yaptırmayı planlamıştım, neticede kıymetli bir şeyim pek yok ama hem ne olur ne olmaz diye, hem de ilerde ewi satacağım zaman artısı olur diye düşünmüştüm.

Problem öylesi bir yerde (şimdi yeri söylemeyeyim, fikri isteyene kişisel mesajla söylerim) kasa olduğunda benim de bir şey alıp koymamın pratikte mümkün olmaması.

Sanırım en uygunu gene banka kasası ama onda da koyup alması dert, insan o kadar yıllık ücreti de vermek istemiyor.
ytk

ytk

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 22:35

çok geçmiş olsun sayın haspirin.. hırsızın eve girmesinin verdiği tedirginliği iyi bilirim, insanın dengesini bozuyor gerçekten..

bu arada bilginiz olsun biz evde aselsan alarm merkezi ile çalışıyoruz ve tüm ev yani 32 sensör için aylık ortalama 50 TL ödüyoruz.

herşeyden önce sağladığı güven duygusu için bile hiç düşünmeden ödenecek bir rakam ve yapılması gerekli diye düşünüyorum..
Relojero

Relojero

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedC.tesi 11 Şub. - 0:23

Çok geçmiş olsun,
seneler önce aynı tecrübeyi bende yaşamıştım. Hiç iç açıcı bir durum değil. Özellikle Ankara da hırsızlık olayları çok artmış durumda. Alarm ve Kasa dışında
değerli eşya kolleksiyonu yapan arkadaşlara bir kaç tavsiyem olacaktır. Hırsızların malları satmak için uğradıkları ilk yer genellikle itfaiye meydanındaki (Ankara) satıcılar oluyor. Düşük ihtimalde olsa polis hırsızları yakaladığında hırsızlar malları kimlere sattıklarını biliyor ve polis ile paylaşıyorlar. Bu durumda özellikle ufak ama maddi değeri olan eşyaların bulunması mümkün oluyor. Bu aşamada mağdurlar bir şekilde eşyaların kendilerine ait olduğunu ispatlamak durumunda kalıyor. Uyarımda tam bu aşamada. Mağdur durumda olan toplayıcı veya kolleksiyonerler değerli eşyalarının fotoğraflarını almalı teknik özelliklerini ve fotoğrafları polis ile paylaşmalı. Tabii bu tek başına yeterli olmuyor, aynı eşyalar bir başkasından çalınmış ve bulunmuş olabilir. Bu neden ile eşyanın size ait olduğunu kesin kanıtlar ile ortaya koymanız gerekmektedir. Bunlar, seri numaraları, garanti belgeleri veya sizin kendinizin eşyalar üzerine koyduğunuz işaretler olabilir.
Özellikle saat ve benzeri takılar üzerine işaret koymak önemlidir, çünkü aynı marka saat veya takılardan piyasada çok miktarda bulunabilir. Umarım verdiğim bilgiler aydınlatıcı olmuştur. Tekrar geçmiş olsun .
christiano

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedC.tesi 11 Şub. - 11:45

Çok geçmiş olsun,cana gelmesin diyerek insan kendini avutsada,forum üyeleri olarak sizler sağlıklı olduğunuz için biz mutluyuz.
GAREZ

GAREZ

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedC.tesi 11 Şub. - 12:56

geçmiş olsun hırsızların Çin'deki gibi cezalandırsalar hırsızlık oranları düşer... en iyi ceza idamdır... en acılı yöntem uygulanmalı mesela zehirli iğne...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
Akif

Akif

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedPaz 12 Şub. - 1:05

Çok geçmiş olsun.
mehmet_34

mehmet_34

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedPaz 12 Şub. - 6:46

Geçmiş olsun...
haspirin

haspirin

Hırsızlık  Empty
MesajKonu: Geri: Hırsızlık    Hırsızlık  Icon_minipostedPaz 12 Şub. - 10:24

tekrar teşekkürler. ilk aklıma gelen itfaiye meydanıydı ancak gidemedim henüz. yarın öğlen ugramayı düşünüyorum

Hırsızlık
1 sayfadaki 1 sayfası