Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu saat hakkındaki görüşleriniz?

+4
frown
brkgler
teng
caneryerinde
8 posters
YazarMesaj
caneryerinde

caneryerinde

Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Empty
MesajKonu: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 12:11

Arkadaşar aşağıdaki linkteki saat için yorumarınızı bekliyorum.
Fiyatı kalitesi makinesi sizce nasıl?
Özellikle makinasının zaman tutması ve özellikerini bilen varsa aynı makinaya sahip saat kullana arkadaslar varsa özellikle cevaplarını merakla bekliyorum Smile

http://www.kuvarsitwatch.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30600
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 13:48

Saati almak için hiçbir düşüncem yoktu ama birebir elde görünce çok beğenmiştim. Kasa çapı büyük olduğu için ben kullanamam diye kardeşime almıştım. Şimdilerde bende duruyor.Bence almaya değer bir saat ama fotoğraflarından belli olmuyor. Mekanizması Seagull, powe reservesi de oldukça iyi idi.
Sapması oldukça iyi hatta '' Bakın bu Çin malı mekanizma o bile sizin Cosc standartlarınızda'' diye göstermek için PO yu aldığım yere götürürken yanıma almıştım. Ama bu tür saatlerin çıkış ayarını iyi yapmadıklarından kullandıktan bir süre sonra ayarlatmak gerekiyor.
brkgler

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 18:39

replika için doğru adrestesiniz. fumeur
frown

frown

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 21:21

Bir arkadaşım ara sıra replika saatler satıyor, ona Kuvarsit'i önerdim ve sitesine arkadaşın iletişim bilgilerini gönderdim, hani belki anlaşırlar iyi alış veriş imkanları olur diye.
Arkadaşıma da "bilgilerini gönderdim ama dikkate alıp arar mı bilmem dedim?" dedim. İki dakika sonra iletişim için Kuvarsit'ten mesaj geldi Smile
İlgili bir arkadaş
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 2:09

Sn.Teng Mekanizmasının seagull olduğunu öğrenmem iyi oldu.En azından çinin elle tutulur bir mekanizması.
Bu arada hangi saate el atsam mutlaka sizden cıkıyor.Sanırım zevklerimiz biraz benizyor.Yada sizde olmayan bir saar yok Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 2:23

Very Happy
total

total

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 3:55

caner kardesımızın bakmıs oldugu saatın orjinalınden tarafımda mevcut ayrıca bir adet seagull mekanızmalı replikasıda var..aynı belırtılen gıbı ıkısını yan yana aynı anda kurmama ragmen replıka olan, swıss den daha ıyı kondısyon gostermekte..hatta bılmesem replika olanı orj bıle sanmamak ıcten degıl..
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:14

Ne diyorsunuz affraid Yani replika İwc, orijinal İwc den daha iyi mi gidiyor ?
total

total

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:33

aynennn olee hatta masamın ustunde yanınada casıo dıgıtal koydum degıl dakıka sanıye bıle sasmıyor power r.suresıde 72 saat ten ustte ozellıkle denedım bunu bırde....dusunun artık...( yalnız bırsey dıkkatımı cektı replıkalarda egerkı tulumbaları celık rengı olanlar nedense dıger sarı olanlardan daha uzun sure ve dayanıklılıga sahıpler...) tabı bu sadece gozlemlerım bı kanıtlanmıslıgı bulunmamakta...
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:48

pekala sn. total benim paylaştığım linkteki replikayla sizinki benziyormu? eğer oyleyse bi balık yakaldık demektir miammiam
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 22:01

Bendeki saatin sapmasını tekrar ölçmek için dün saati çalıştırdım. Sadece 1 (yazı ile bir) saniye geri kalmış.
''Cosc cosc diye bağırır, çiftliğinde Ali Babanın'' diyen İsviçre'ye selam olsun by
total

total

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 22:11

@ caneryerinde...bendekıde aynı model ınceleyebıldıgım kadar alınabılır bı saat+uygun bır fıyat sımdıden hayırlı olsun..

@teng...dedıgım gıbı ılgınc bı mekanızmaları var..dıgıtal saat ayarında gıdebılen hemde.. Very Happy
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 10:54

teng demiş ki:
Bendeki saatin sapmasını tekrar ölçmek için dün saati çalıştırdım. Sadece 1 (yazı ile bir) saniye geri kalmış.
''Cosc cosc diye bağırır, çiftliğinde Ali Babanın'' diyen İsviçre'ye selam olsun by
kahkaha2
christiano

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:22

caneryerinde alnız mı saati? Hayırlı olsun diyelim mi? Smile
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 21:53

teng demiş ki:
Bu söyleme kesinlikle katılmamak elde değil Çinliler güzel mekanizma üretiyorlar. En kıytırık mekanik saatlerinde bile kaliteli mekanizmalar var. Tavsiye üzerine denedim ve gördüm. Ben mekanizmaların markasından filan anlamıyorum fakat teknik olarak göz yordamım çok iyidir. Şöyleki 650 TLlik bir orjinal kurmalı hislon ile 50 TLlik bir kurmalı çin malı saatin mekanizmasını göz yordamıyla karşılaştırdım şekil olarak tıpa tıp aynı birbirlerinin kopyaları sanki.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 6:42

Birbirlerinin kopyası değiller. İkisi de aynı makineyi kullanıyor. Very Happy
brkgler

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 7:01

sazcı67m demiş ki:
teng demiş ki:
Bu söyleme kesinlikle katılmamak elde değil Çinliler güzel mekanizma üretiyorlar. En kıytırık mekanik saatlerinde bile kaliteli mekanizmalar var. Tavsiye üzerine denedim ve gördüm. Ben mekanizmaların markasından filan anlamıyorum fakat teknik olarak göz yordamım çok iyidir. Şöyleki 650 TLlik bir orjinal kurmalı hislon ile 50 TLlik bir kurmalı çin malı saatin mekanizmasını göz yordamıyla karşılaştırdım şekil olarak tıpa tıp aynı birbirlerinin kopyaları sanki.

şimdi şeklen benzerlik ne kadar yakından bakıldığıyla ilgili... ayrıca malzemenin de taklit edilebildiği bir ülkedir Çin. Ancak bu asla iyi işçilik olmadığı anlamına gelmez... maliyeti karşılayan paraları ödediğinizde güzel ürünleri yapaibliyorlar.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 7:30

Bire bir bilgisayardan yüksek çözünürlükteki resmine baktım. Elimdeki makineleride uzun uzadıya inceledim. Arka şeffaf kapağından bire bir en küçük ayrıntısına kadar aynılar. Metaldeki tonlar tornanın çarklara açtığı uzun uzun çizik izler bile aynı. Hislon GHL2974GKTK alacak oldum araştırdım saatçiler en az 650 TL fiyat söylüyorlar. Bendeki iki saatte winner diye bir marka çin üretimi tanesini tavsiye üzerine 50 Liraya aldım bozukluk yok takılma yok tıkır tıkır 15-20 günden beri çalışmaktalar. Belkide kullanılan metaryal değişiktir Hislonun makine çarklarında kullanılan çelik kaliteli Çinin kullandığı çelik kalitesiz bir çeliktir kimbilir. Bu kadar detayını bilemem.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 9:18

Mekanizmalar aynı, fark yok. Çünkü Hislon da Çin'de yaptırıp üzerine yiyen olursa diye 650 tl fiyat sürüp satıyor.Fark sadece fiyatta ve ticari anlayışta.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 12:15

Gayet iyi anlıyorum Sayın Teng.
Seiko bile çindeki Pulsar marka üretimi saatlerinin kapağına içindeki mekanizmaları safkan japon teknolojisi olduğu halde made in PRC yazacak kadar dürüstken, Hislon gibi bir firmanın bütün reklamlarında bile swiss olduğunu beyan etmesine anlam veremiyorum.
''Pulsar made in PRC yazıyor ama otomatikleri çoğu markayada taş çıkartır o da başka bir tartışma konusu''.
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:08

@christiano almaya karar verdim.3-5 gune haledicem.-)
total

total

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkındaki görüşleriniz?   Bu saat hakkındaki görüşleriniz? Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 23:37

@ Caneryerınde..BEKLIYORUZZ..-)

Bu saat hakkındaki görüşleriniz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nivada saat görüşleriniz
» BULOVA saat için görüşleriniz (Limango.com da ACİL)
» Oris BC3 hakkındaki düşünceleriniz
» saatler hakkındaki fikirleriniz?
» BMW hakkındaki kişisel web sitem