Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2012 Saat Planlariniz

+19
sandeman
bravoecho
krytime
MrWrong
GAREZ
bootsector
vervito
mehmet_34
bao.bao
nib
ytk
Kerim_91
asderty
ofis
yusufduz
frown
teng
asymptote
watcher
23 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

2012 Saat Planlariniz Empty
MesajKonu: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:01

2012 yilinda saat almayi planliyormusunuz?
Eger evet ise ne almayi planliyorsunuz ve neden?

.
http://www.turksaatforumu.com
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:19

Güzel bir soru Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:23

Alacak saat kalmadığı için artık kendi yaptığımız saatleri almayı düşünüyorum.. Very Happy
Şaka bir yana saat almak yerine bu sene saat satmayı planlıyorum.
frown

frown

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:37

İlk olarak oğlum için bir (otomatik) saat almam lazım Smile

Beğendiğim her saati isteme potansiyelim var ama bütçe yok Smile bu yüzden forumun saatlerine odaklandım, bana uyanı (fiyat,tasarım vs) alırım.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:55

2012 de; ikinci bir Seiko GS,Rolex (Oyster olabilir ,uzak ihtimalde olsa milgauss olabilir) sahibi olmayı umuyorum.
Vintage Grand Seiko sahibi olarak saatten çok memnunum,ikincisini almayı isterim.
Rolex'e ise hiç bir zaman hayır demem,her zaman ve mekanda takdir gören ve bu hakkı kendisine teslim edilen bir marka.(fanatik boyutunda olmamak kaydıyla tabi).
Forumdan çıkacak bir saat projesi ise banko.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:56

ben rumi gelene kadar oruç tutmak zorundayım.ondan sonrada kısmet olursa yeni projelere para biriktirmeyi planlıyorum.

bu arada çok kelepir bir 7750 düşerse oruç bozulabilir.ama gönlüm ibni sina'dan yana.

ayrıca babama bir saat alma düşüncem var, tabi buda gelir-giderle alakalı inşallah babama güzel bir klasik alabilirim 2012 de.
asderty

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 3:07

Bu yıl forum saati dışında saat düşünmüyorum şimdilik.

Hezarfene yetişemedim, Rumi'm inşallah olacak. Bu forum saati fikri bence çok güzel. Hatırası olan, limitli, benzersiz bir saat ok1
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 3:55

Uzun süredir istediğim Orient Mako yada Ray modelini bu yıl içerisinde almayı planlıyorum . Öğrenci harçlığı ile elimden geldiğince kendi saat koleksiyonumu doğru seçimler ile genişletmek istiyorum.

Bu başlık altında şu soruyu da sormak isterim , hele ki size Üstadlar ; Son zamanlarda Klasik Vialux leri pek bir beğenir oldum. Açıkçası makinaları hakkında pek bir bilgim de yok ancak sahibinden.com da bir iki satıcı ile görüşmelerde bulundum. Sizce alınası bir marka mıdır ?
frown

frown

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 4:03

Marka-mekanizma hakkındaki yorumları üstatlar yapsın ama alacaksan ebay'den al derim, çok güzel NOS Vialux'ler var, satıcıların çoğu Türkiye'den zaten

Hatta link vereyim
http://www.ebay.com/sch/Jewelry-Watches-/281/i.html?_nkw=vialux&_catref=1&_trksid=p3286.c0.m1538
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 4:30

1)Rolex submariner.. çok hoşuma gidiyor ve gerçekten tam bir klasik benim için.
2)Omega Planet Ocean.. sayın teng'de görünce çok beğendim, izin verirse alacağım Smile
3) forumdaki seiko mod konusundan çıkacak aşkın meyvesi..

Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 6:20

frownma ; Öneriniz ve link için çok teşekkürler,lakin ebay gibi sitelerden hiç alışveriş yapmadım ve nasıl gerçekleştirilir açıkçası bilmiyorum.Dediğiniz gibi çoğu Türkiyeden ki niye sahibinden.com a bu saatleri koymuyorlar anlam veremedim açıkcası.

Vialux gibi , Vintage bir Seiko ve Citizen de almayı planlıyorum.
nib

nib

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 7:33

İlk seçeneğim 7750 yada Unitas lı Forum saati okkiii
İkincisi Teng üstadın Tissot PRS 516 sı miammiam
Hiçbiri olmaz ve saat açlığımı bastıramazsam yine Unitas kullanılmış bir Victorinox niyetindeyim.
frown

frown

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 7:58

Kerim_91 demiş ki:
frownma ; Öneriniz ve link için çok teşekkürler,lakin ebay gibi sitelerden hiç alışveriş yapmadım ve nasıl gerçekleştirilir açıkçası bilmiyorum.Dediğiniz gibi çoğu Türkiyeden ki niye sahibinden.com a bu saatleri koymuyorlar anlam veremedim açıkcası.

Vialux gibi , Vintage bir Seiko ve Citizen de almayı planlıyorum.

Açıkçası Türkiye'deki sitelere nazaran ebay çok daha güvenilir ve avantajlı.
Vialux konusuna gelince; siteye üye olup oradaki Türk satıcılara elden veya Türk siteleri üzerinden alış veriş teklifinde bulunabilirsiniz, incelediyseniz adamlarda çok ilginç parçalar var.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 7:59

Benim, almaktan ziyade elimde ilgi bekleyen saatleri revize etmeye yönelik planlarım. Kronosu çalışmayan Helmet' e, sağlam bir 6139 makinası taktırarak başladım. Güzel de bir Seiko kordon aldım. Bundan sonra Zenith' e orijinal toka, Omega' ya orijinal tepe, Bulova' ya temiz bir polisaj ve taze kaplama, Cortebert' e de kaplama yaptırıp bu yılı bitiririm. ok1 Muhtemelen saat almam.
frown

frown

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 8:11

bao.bao demiş ki:
Benim, almaktan ziyade elimde ilgi bekleyen saatleri revize etmeye yönelik planlarım. Kronosu çalışmayan Helmet' e, sağlam bir 6139 makinası taktırarak başladım. Güzel de bir Seiko kordon aldım. Bundan sonra Zenith' e orijinal toka, Omega' ya orijinal tepe, Bulova' ya temiz bir polisaj ve taze kaplama, Cortebert' e de kaplama yaptırıp bu yılı bitiririm. ok1 Muhtemelen saat almam.

hahaha

Devletlerin 10 yıllık kalkınma planları gibi olmuş, o kadar çok iş var ki... Kolay gelsin hocam, en azından severek yapacağın bir iş.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 10:34

Omega saatim çok yoruldu onu biraz dinlendirmek için bu yılın ilk altı aylık planı bir seiko ya da orient. İkinci yarı yıla allah büyük. Şu nisan ayı gelsin bi zamlarımız açıklansın. Malum biz memurların maaş zamları hala belli değil taskafa .
teng

teng

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:01

ytk demiş ki:
2)Omega Planet Ocean.. sayın teng'de görünce çok beğendim, izin verirse alacağım Smile

Rica ederim, izin ne demek. İstediğiniz Po yu alabilirsiniz (benimki hariç hahaha )
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:06

frownma demiş ki:
bao.bao demiş ki:

hahaha

Devletlerin 10 yıllık kalkınma planları gibi olmuş, o kadar çok iş var ki... Kolay gelsin hocam, en azından severek yapacağın bir iş.

Very Happy Biraz öyle oldu, teşekkürler. Bu hafta sonu evde, kullanılmayan bir kutuyu da saat saatler için kullanıma hazır hale getireceğim. Sizden esinlendiğimi belirteyim. prier
frown

frown

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:29

@baobao

Saat kutusunun yastık işleri hala bitmedi, onu bitirince kutunun ölçülerini paylaşacaktım ama sanırım geç kaldım
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:54

Forum projeleri dışında karşıma çıkacak aklımı çelecek alabileceğim herşeyi alabilirim )))
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 12:54

2012 umuyorum ki bana küçük küçük sürprizler getirecek. Öncelikle bir nişanım olacak, sanıyorum ki erkek kısmısına bir adet kol saati hediye edilirmiş. Aklımda Longines Legend Diver'dan tutun da Ball modeline kadar bir sürü saat var. Aslında IWC Big Pilot ya da Panerai Radiomir istemek de var ama karşı aileyle düşman olmadığımızdan onlara böyle bir eziyet yapmak istemiyorum.
Zaten maaşa geçmiş olacağımdan öncelikle forum saatlerinin hepsine abone olmayı ve ilerideki olabilecek üst sınıf saat projelerine de bir miktar para ayırmak istiyorum. Yukarıda bahsettiğim nişan saatlerinden hangisi gelirse, diğerini de ben kendime alacağım ve bu şekilde yılı kapatacağım Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 13:59

dinodirect.com hediyesi dışında saat yok ( alınacak ) bütçe olmayınca hediye edecek akraba arıyorum(!)... diable
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 15:16

teng demiş ki:
ytk demiş ki:

Rica ederim, izin ne demek. İstediğiniz Po yu alabilirsiniz (benimki hariç hahaha )

Merak etme teng ustad senin saate goz dikmedim Smile tesekkurler
teng

teng

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 22:35

Very Happy
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 1:48

Rumiyi son anlarında olsa da yakaladım. Bu yılda forum saat projelerinden beni aşmayacak birisine katılmayı düşünüyorum. Avicenna göz kırpıyor ama onada hemen ödeme yapılması gerektiği için katılamıyorum. Belki yıl sonuna doğru amazon ebay vb. bir yerden uygun fiyata düşürebilirsem tissot heritage serisinden siyah deri kordon ve siyah kadran tissot visodate alabilirim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 6:24

MrWrong demiş ki:
Rumiyi son anlarında olsa da yakaladım. Bu yılda forum saat projelerinden beni aşmayacak birisine katılmayı düşünüyorum. Avicenna göz kırpıyor ama onada hemen ödeme yapılması gerektiği için katılamıyorum. Belki yıl sonuna doğru amazon ebay vb. bir yerden uygun fiyata düşürebilirsem tissot heritage serisinden siyah deri kordon ve siyah kadran tissot visodate alabilirim.

Bir yerde Tissot Heritage ilanı görüp duruyorum, hatta aklımı da çeliyordu. Hatırladığım zaman yazarım ben de kurtulurum .. diable
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 6:27

teng demiş ki:
MrWrong demiş ki:

Bir yerde Tissot Heritage ilanı görüp duruyorum, hatta aklımı da çeliyordu. Hatırladığım zaman yazarım ben de kurtulurum .. diable

Smile Tamam bekliyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 6:34

pm attım
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:14

Kerim_91 demiş ki:

Bu başlık altında şu soruyu da sormak isterim , hele ki size Üstadlar ; Son zamanlarda Klasik Vialux leri pek bir beğenir oldum. Açıkçası makinaları hakkında pek bir bilgim de yok ancak sahibinden.com da bir iki satıcı ile görüşmelerde bulundum. Sizce alınası bir marka mıdır ?

Sorum günceldir beret ?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:29

ben usta değilim ama alınası markadır otomatik date day model bulursan kaçırma temizse mükemmel olur... onlar ebay'da çok var ama bende kredi kartı yok... taskafa
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 9:06

2012 de saat almayı planlıyorum ama hedefte belli bir saat yok. Ben genel de İsviçre markalarını seviyorum.Gene 500 tl. civarında sıfır eta makinalı swiss made bir saat yakalamaya çalışacağım.
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 23:26

Ben dalis saati alacagim... buyuk ihtimalle Sinn UX S GSG9 (EZM 2B) modeli olacak...

Halen arastiriyorum gerci, belki dahacok hosuma giden taktik bir saat bulursam onu alirim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 1:09

bravoecho, siz de uzun zamandır yoktunuz forumda.. hoşgeldiniz Smile
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 5:01

Ben öncelikle bir WWII military arıyorum. Elgin,Waltham,Hamilton yahut Bulova olabilir ama aradığım türde her marka olabilir. Bunun yanında zamanında avuçlarımdan kaçırdığım Zodiac Astrographic ve Revue cal 81 takıntılarıma deva aramaya devam edeceğim.
Sn. Kerim91,ustalar kadar net cevap veremem ama Vialux ve benzeri saatler hoşunuza gittiği sürece her zaman alınabilecek saatlerdir bence. Hatta yüksek meblağlar istenmediği için kolleksiyon bile yapılabilir diye düşünüyorum.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 5:44

Sn. sandeman ; Vialux Cortebert Raketa vs. gibi ve Rus saatlerinin klasik olanlarını sseviyorum. Temiz iki adet Vialux almak istiyorum biri yeşil kadranlı diğeri ise lacivert kadranlı olursa pek makbule geçer diye bilirim.Araştırıyorum ancak bir başka sorum da şu olacak Vialuxlerde hangi makina kullanılıyor ?
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 7:43

vervito demiş ki:
bravoecho, siz de uzun zamandır yoktunuz forumda.. hoşgeldiniz Smile

Tesekkur ederim, dostlari yeniden gormek guzel. Bu arada ben ortadan kayboldugumdan beri forum cok guzel mesafe kaydetmis, katkida bulunan herkese tesekkur ederim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:10

Kerim_91 demiş ki:
Sn. sandeman ; Vialux Cortebert Raketa vs. gibi ve Rus saatlerinin klasik olanlarını sseviyorum. Temiz iki adet Vialux almak istiyorum biri yeşil kadranlı diğeri ise lacivert kadranlı olursa pek makbule geçer diye bilirim.Araştırıyorum ancak bir başka sorum da şu olacak Vialuxlerde hangi makina kullanılıyor ?

genelde AS makineler.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:14

vervito ; Teşekkürler ben araştırmama devam edeyim. İnşallah kısa süre içinde temiz bir klasik saat ile karşınıza çıkmak istiyorm.
deka

deka

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:29

2012 Saat Planlariniz Walux32012 Saat Planlariniz Walux4
Bendeki Vialux dan yardımcı olayım, calibresini de M.Ali Sade ustam daha iyi bilir.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:54

Bu ETA ama... sonradan mı takıldı? scratch
deka

deka

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:56

Yok orijinaldir.Hatta kadranda bilgileri de kısmen vardır.
2012 Saat Planlariniz Wialx
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:58

otomatik olanlar ETA olmasın? kurmalı ve otomatik versiyonu varmış... bendede kurmalı var otomatik ve date day olsada alabilsem...
deka

deka

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:00

krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:02

deka, bu fotolar sizin saate mi ait ? Çok temizmiş, nos mu?
deka

deka

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:03

Mavi olan bana ait, evet oldukça temiz nos gibi.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:07

Güle güle kullanın.
deka

deka

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:08

Teşekkürler. by
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:12

deka , Sizdeki Vialux gerçekten çok temiz ve istediğim kadran renginde.Yanlış görmüyorsam kadranda dikey çizgiler bulunmakta buda ışığın vurması ile ayrı bir hava katıyor saate.Sizinkine yakın temizlikte diri bir tane bulabilirsem düşünmeden alacağım.

Ayrıca karşıma çıkan bir çok Vialux saatler kurmalıydı. Aslına bakarsak bende bir adet kurmalı saatim olsun istiyorum.
brkgler

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:14

Kerim makinesi diri Vialux denk getirebilirsen almadan önce detaylı fotoğraf çek gönder... hala hiç el değimemiş yep yeni Vialux kadranlarının olduğu bir hazine biliyorum Very Happy

şartlar uyarsa birşeyler ayarlarız Wink
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: 2012 Saat Planlariniz   2012 Saat Planlariniz Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:15

brkgler demiş ki:
Kerim makinesi diri Vialux denk getirebilirsen almadan önce detaylı fotoğraf çek gönder... hala hiç el değimemiş yep yeni Vialux kadranlarının olduğu bir hazine biliyorum Very Happy

şartlar uyarsa birşeyler ayarlarız Wink

en ucuzu ki otomatik ve date day olsun mümkünse mavi kadranlısı... kaça olur?

2012 Saat Planlariniz
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» F.A.C. Armband Uhren Katalog 2012 yilinin saat secimi
» Baselworld 2012
» Salon International de la Haute Horlogerie 2012 (SIHH)
» Markafoni momentus kampanyası (16 Ocak 2012)
» PATEK PHİLİPPE TURBİLON 2012 400TL