Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hublot Big Bang automatik duruyo?

5 posters
YazarMesaj
kreuzberg

Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Empty
MesajKonu: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedCuma 2 Mart - 9:39

slm arkadaslar ben almanyadan sizleri googledan buldum 2 gun once kapali carsidan bir dukkandan tezgah alti hublot big bang marka saat oldum iskelet modeli saat tipi mekanizmasi inanmilamz ama aceleden pek incelemeydim döndum geir almanyaya fark ettim ki saati elime takinca cogu zaman duruyo masaya koydum mu ehp calisiyo eldeyken cogu zaman duruyuo elimi gene hizli bir sekilde salalayinca calsiyo yani bir iyi gidiyo bir duruyo eldeyken bu sorun nerden olablir? ne yapablirim beni bilgilendirecek arkdas olrusa cok sevinirim
barett

barett

MesajKonu: Geri: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedCuma 2 Mart - 10:35

saatinizin detayil fotolarini ekleyebilirseniz kapali carsi ve tezgah alti scratch olayi biraz ilginc geldi ..
frown

frown

MesajKonu: Geri: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedCuma 2 Mart - 10:36

Replika sanırım
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedCuma 2 Mart - 10:58

Bencede ilginc, forumumuza hosgeldiniz, tanisalim bölümüne bir iki satir ile kendinizi tanitirsaniz seviniriz.

Sorununuza gelince, muhtemelen cin makinesi, ya yapimda iyi yaglanmadi, yada baska bilemedigimiz sorunlar var. Bir saatciye götürürseniz size yardimci olucaktir.
Üye isminizden Berlin sehrinden oldugunuzu saniyorum, o semtde iki tane ustamiz var, onlar yardimci olamassa banada gelebilirsiniz, bende Berlin sehrinde yasiyorum.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedCuma 2 Mart - 13:40

Mekanizmadan bir usta gözüyle pek anlamam, ama iyi bir kolleksiyonerimdir, geçmiş tecrübelerim vardır, mekanizmayı ister yağlatın, isterseniz mekanizmayı Adan Zye gözden geçirtin, bu saat sizi oldukça üzecektir, artı bir sürüde başınıza masraf çıkaracaktır, tezgah altı hublot diye bir şey yoktur. Orjinal hublot vardır birde çinin yan sanayisi (replika) olanları vardır. Yan sanayide kasasından kayışından tutunda mekanizmaya kadar kalite kalite değişir. Elinizdeki muhtemelen parçaları tam ölçüde olmayan dengesiz bir mekanizma, yani anlayacağınız hassas bir otomatik değil benim anladığım günlük doğal kol hareketleriyle kurulum yapmıyor. 100 TL ye çakma rolex satılıyor sorun sizdekiyle aynı, 700 TL ye de çakma rolex satılıyor ama kola takar takmaz fırıl fırıl dönüp çalışıyor. Uzun lafın kısası bu saatle boş yere değerli vaktinizi geçirmeyin...
kreuzberg

MesajKonu: Geri: Hublot Big Bang automatik duruyo?   Hublot  Big Bang  automatik duruyo? Icon_minipostedC.tesi 3 Mart - 3:03

sagol arkdaslar ne yaziki resim daha koyamaiyorum yeni uyeyim diye berlinden olan arkadaslar benimle pm den irtibata geceblirler tskler

Hublot Big Bang automatik duruyo?
1 sayfadaki 1 sayfası