Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ulysse Nardin (İnceleme)

+6
recklesstr
caneryerinde
mertkara10
Kerim_91
brkgler
Analyzer
10 posters
YazarMesaj
Analyzer

Analyzer

Ulysse Nardin (İnceleme) Empty
MesajKonu: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 3:32

Saatin Genel Özellikleri:

Mekanizma: MJ-2813 (power reserve fonksiyonu modifiye edilmiş)
Cam: antirefle mineral
Kasa Materyali: 316L çelik üzerine rose gold kaplama
Kasa Çapı: 43mm (Tepe Hariç)
Kordon: Klipsli Siyah Kauçuk
Alış Yeri: Kuvarsitwatch

Saatin power reserve fonksiyonu stabil çalışıyor, ölçtüğüm zaman yine buraya power reserve süresini de tam olarak yazarım.
Saatin sapması beni şaşırttı bu kadar iyi beklemiyordum, iki kere ölçtüm ve iki günde de günlük -2sn sapma yaptı tabii bu performansını ne kadar korur bilemiyorum.
Saat benim sahip olduğum en sesli çalışan otomatik saat fakat bu benim hoşuma gitti, sessiz bir ortamda gayet net bir şekilde kolumdayken çalışma sesini duyabiliyorum.
Saatin mekanizmasında saniye durdurma (second hacking) ve elle kurma özelliği var.
Camı mineral fakat antirefle var, alır almaz ışığı yansıtmasına bakıp onayladım.
Saat Hong Kong'dan kargo ile yaklaşık 13 gün sonra elime ulaştı.
Kadran üzerinde bulunan beyaz noktalar luminovaları, saatin luminovası gerçekten çok güçlü fakat uzun süre gücünü koruyamıyor, çabuk sönüyor.
Saatten şimdilik genel olarak memnunum fakat çok gösterişli bir saat olduğu için günlük kullanıma en azından benim için pek hitap etmiyor ki zaten özel günlerde takarım diye almıştım.

Ulysse Nardin (İnceleme) 39pd3
Ulysse Nardin (İnceleme) 39nfz
Ulysse Nardin (İnceleme) 39p6h
Ulysse Nardin (İnceleme) 39p3s
Ulysse Nardin (İnceleme) 39p5h
Ulysse Nardin (İnceleme) 39nn9
Ulysse Nardin (İnceleme) 39njk
brkgler

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 3:41

makine ve kasa işlemeleri her zamanki gibi neredeyse kusursuz biere

sanırım MJ movement dedikleri Minju gibi bir atölyenini ürettiği makineler...

güzel günlerde kullanın
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 4:44

Çok teşekkürler brkgler hocam

Bir tane de takım elbiseyle fotoğrafını koyayım şu süslünün Smile

Ulysse Nardin (İnceleme) 39rs6
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 4:50

Analyzer ; Saatiniz hayırlı olsun , pek afilli duruyor gözü dolduruyor.Takım elbise ile de ayrı bir renk katar vesselam.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 4:52

Bu arada söylemeyi unutmuşum üstteki yazımda ; kordon klipsi bu modellerde Panerainin bazı modellerindeki gibi vidalı , sanki son resimde de belli olduğu üzere 12 yönündeki (üst taraftaki ) vida biraz gevşek duruyor ?
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 4:58

Kerim_91 aynen bugün aklınızda hangi saat var konusunda da söyledim bu fotoda gördüm bende vidanın gevşemiş olduğunu ve hemen gidip sıktım Smile
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 5:00

Analyzer demiş ki:
Kerim_91 aynen bugün aklınızda hangi saat var konusunda da söyledim bu fotoda gördüm bende vidanın gevşemiş olduğunu ve hemen gidip sıktım Smile

Zamanında müdahale alkisalkis
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 5:08

Yalnız o vidalar kordon hareket ettikçe sürekli oynama ve gevşeme eğiliminde eğer düşerse yeni vidayı saatçilerde bulabilir miyim ki acaba
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 10:12

almayı düşünüyorum fakat kayıştaki vida olayı sanırım sıkıntılı. biraz kullandıktan sonra bilgi geçebilirmisin usta?
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 22:54

elmassaat.com/default.asp?wx=xp50&id=1623

ankaradan bir satıcı aynı makine yanlız telefonda bütün makineler eta diyor. yarın gidip bakacağım fiyat olarak 200 TL söyledi tabi pazarlık edeceğim yanlız kuvarsitten senin yaptığın gibi almak daha mantıklı geldi bana.
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 23:02

Makineler etaymış drunken .Etanın mekanizmaları en 300 Usd'den baslıyo bildiğim kadarıyla saat haiç.Bence Çindeki 20 Dolarlık saatlerdendir.
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 1:35

hemde hepsi eta diyor:) neyse yarın gidip bakacağım. hiçbir şekilde eta değil ondan eminim fakat aklımda şu var bana söylediği fiyat 200 tl eğer kuvarsitten geldiyse sipariş etsem şu anda 275e geliyor. sırf bunun için gidicem. mekanizmadan anlamam ama ankarada tek bu adam onu biliyorum. birde pazarda var. eta olmadığı kesinde bu saatteki mj ise alırım galiba?
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 1:41

büyük ihtimalle öyledir.E tabiki alınır kuvarsitte olanda aynı mekanizmalar.Yanlız Sarı renkli makinler yerine normal çelik renkli makineler daha bir iyi gidiyor.oyle tercih etseniz daha iyi olur.cam kalitesinie dikkat edin ışığa tuttuğunuzda cift parlama vermesin.Camda dalgalanma olmasın.
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 2:13

teşekkürler üstadım.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 3:53

Saatte tourbillon varmış, camı da safirmiş Very Happy satıcı haddinden fazla palavracı, yalnız sattığı saat benimkiyle aynı olabilir gidip bir inceleyin bakalım
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 6:41

Saatin power reserve sürüse tam olarak 46 saat 30 dakika

Beş günlük ölçtüğüm sapma değerleri:
1.gün: -2 sn
2.gün: -2 sn
3.gün: -1 sn
4.gün: 0 sn
5.gün: 0 sn

Sapma değerleri nasıl bu kadar iyi çıkabiliyor ben de anlamadım Smile
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:38

Alımlı saat satın almışsınız güle güle kullanın. Sapma değerleri de gayet iyi.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:55

Teşekkürler hocam daha iyileri sizlerin olsun.
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:21

Amin, cümleten Smile
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:32

Analyzer demiş ki:
Yalnız o vidalar kordon hareket ettikçe sürekli oynama ve gevşeme eğiliminde eğer düşerse yeni vidayı saatçilerde bulabilir miyim ki acaba

Saat Replika olduğu için aynı vidaları bulabilir misiniz açıkçası bilmiyorum. O yüzden her taktığınızda incelemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Bu arada sapma değerleri gerçekten de mükemmel.
barbecue67

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPaz 18 Mart - 21:28

Analyzer,
Saatinizi güle güle kullanınız.
Alış veriş yapmış olduğunuz kuvarsit ile ilgili size bir kaç sorum olacak. Bilgi verebilirseniz memnun olurum. Saatin satınalma bedelini bilemiyorum ama gümrük konusunda bir sorun yaşadınız mı? Zira bende bir adet Tag Heuer sipariş etmek üzereyim. Ancak gümrüğe takılır mı korkusu ile çekincede kaldım.
Yanıt verebilirseniz memnun olurum.
Saygılarımla,
Burak
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPaz 18 Mart - 21:45

Teşekkürler Burak Bey. Gümrük konusunda ben hiç bir sıkıntı çekmedim açıkcası Kuvarsit'ten alıp gümrük sıkıntısı çeken de görmedim. Daha öncede söylediğim gibi 13gün sonra saat kapımdaydı saat.
barbecue67

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPaz 18 Mart - 21:52

Bilgilendirme için teşekkürler.
Bende Kuvarsit'ten gelen ürün konusunda ne gümrük ne de başka bir problem okumadım, ama genede bir teyid almak istedim.
Umarım benim saatimde sorunsuz bir şekilde kapıma ulaşır.
Tekrar güle güle kullanınız.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedPaz 18 Mart - 22:04

Tekrardan teşekkürler sizinki saatiniz de hayırlı olsun şimdiden.
charizard

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedSalı 24 Nis. - 22:45

Hayırlı olsun. Ben size bu saatin kasa ve kaplama kalitesini soracaktım. Görünümü nasıl? İnsanı tatmin ediyor mu, yoksa kalitesizlik hissi vermekte mi?
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedSalı 24 Nis. - 23:38

arkadaşlar,

bende mi bir hata var anlamadım, benim orjinal rolex submariner günde +3 gidiyor yahu. valla bugüne kadar aldığım replerin hiçbirinde bu değerleri yakalayamadım, belirteyim.
Analyzer

Analyzer

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 0:11

@charizard kasa ve kaplaması kalitesizlik hissi vermiyor hatta görenler bir çok orjinal saatime göre çok daha kaliteli olduğunu söylüyorlar. Tatmin konusu ise sonuçta replika olduğunu bildiğim için açıkcası bana çok keyif vermiyor saati takmak ama bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum.

@qazokmubec dediğim gibi sapma değerleri beni de şaşırttı uzun zamandır ölçmüyordum önümüzdeki günlerde fırsat bulabilirsem tekrar bakarım sapma değerlerine fakat bu benim söylediğim değerleri başka replika sahiplerinde de duydum ama sıkıntı olan bu değerleri genelde çok uzun süre koruyamıyorlar.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ulysse Nardin (İnceleme)   Ulysse Nardin (İnceleme) Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 8:08

qazokmubec demiş ki:
arkadaşlar,

bende mi bir hata var anlamadım, benim orjinal rolex submariner günde +3 gidiyor yahu. valla bugüne kadar aldığım replerin hiçbirinde bu değerleri yakalayamadım, belirteyim.

Saat yeni olduğu için olabilir.Birkaç kere tamamiyle durmasını bekleyip yeniden çalıştırın, zemberek yumuşasın derler, ama bu Rolex için de geçerlimi bilemiyorum.
replikalardaki sapma hassasiyeti bazen geçici olabiliyor, ama Rolex'in hassasiyeti yıllar boyunca devam ediyor

Ulysse Nardin (İnceleme)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ulysse Nardin
» Ulysse Nardin
» bu Ulysse Nardin Chairman i görmüşmüydünüz
» Ulysse Nardin Asian Eta 7750 = 650 TL.
» Replika Ulysse Nardin Black Ocean