Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ball engineer hydrocarbon

+7
mehmet_34
vervito
caneryerinde
Exern
ofis
MrWrong
mertk
11 posters
YazarMesaj
mertk

mertk

Ball engineer hydrocarbon Empty
MesajKonu: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 3:33

Arkadaşlar ball saatlerinden engineer hydrocarbon spacemaster modellerinden birini düşünüyorum.Pırlantta 5600 tl civarı fiyatı.Bu fiyat aralığında chrono lu veya diver modelleri aklınıza gelirse tavsiye edebilirsiniz.Omega po ve speedmaster kafamaydı ama bır turlu alamadım ve fiyatları çok artmış durumda.Hanhart ve harwood markalarına önem veriyorum ama onlarda türkiyede satılmıyor.Ball markasıda üstünde duruduğum bir markaydı ve çok dayanıklı saatler olduğundan bunda karar kıldım.Siz markanın prestiji hakkında neler düşünüyorsunuz?Saatler hakkındada fikrinizi söylerseniz sevinirim.

Ball engineer hydrocarbon IMG_2882m

Ball engineer hydrocarbon Post-4349-075920600%201308386324

Ball engineer hydrocarbon Spacemaster3
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 3:51

Markayı bilmiyorumda modele için ısınmadı pek, ucuzx bir görüntüsü var sanki. Tabiki önemli olan sizin zevkinize uyması ok1
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 4:27

sayın durdor bu markayı çok övmüştü.tasarım ve fiyat olarak size uyuyorsa referansı sağlam.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 4:44

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için.Nakit almayı düşünüyorum.E-pırnlant fiyatı %12 indirim ile 5600 t civarı magazada ne kadar indirim yaptırabilirim bu fiyatın üstüne?Beyaz dial için ne diyorsunuz?

Ball engineer hydrocarbon Spacemaster-White
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:15

Ball iyidir. Bence eger alabiliyorsaniz DeepQuest modelini alin.

Ball engineer hydrocarbon Ball-engineer-hydrocarbon-deepquest-automatic-diving-watch-3000m
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:20

Bence biar daha bekleyip PO alın.Pekte bir şey kalmamaış arasında.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:23

Oldukca dayanıklı, kaliteli malzemeden yapılan saatlerdir Ball saatleri, ancak marka değeri olarak yüksek olsa da saati elden çıkarmak istediğinizde bir Omega, Tag veya Breitling gibi kolay satılmaz.
Engineer Master II serisinin diver modelleri Hydrocarbon'lara göre daha çok tutuluyor, dolayısıyla satılırken de daha kolay olabilir.
Oris de olabilir sanki.. study
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:31

Mağazada özellikle nakitte indirim yaparlar. İlk resimdeki saate dün akşam baktım cosc sertifikası mevcut toriumdaki mağazada. Bu fiyata 7750 mekanizmalı dahil birçok saat görebilirsin. Benim bir gidişimde bir saat göstermişlerdi. Bir müşteri için getirilmiş ama beğenmemiş fiyatı yine o civarlardaydı. Bir gidin mağazada bir çaylarını için çalışanlar çok iyiler, güzel bir sohbet ve güzel bir saat edinebileceğiniz ender yerlerden biri.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 8:27

Exern'in eklediği model müthiş duruyor. Ayrıca caneryerinde'nin dediği gibi omega'ya pek bir şey kalmamış. Hatta yurtdışı çıkma imkanınız falan olursa, yada tanıdığınız birisi çıkarsa ebay de falan uygun sıfır omega modelleri var. Bu saat için vereceğiniz paraya rahat alabilirsiniz gibime geliyor.
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 8:32

MrWrong demiş ki:
Exern'in eklediği model müthiş duruyor. Ayrıca caneryerinde'nin dediği gibi omega'ya pek bir şey kalmamış. Hatta yurtdışı çıkma imkanınız falan olursa, yada tanıdığınız birisi çıkarsa ebay de falan uygun sıfır omega modelleri var. Bu saat için vereceğiniz paraya rahat alabilirsiniz gibime geliyor.
+1 Po Po'dur cheers
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 10:06

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar gidip bir saati göreceğim.Yurt dışından alma imkanım şu anlık yok.Omega Po aklımdaydı ama fiyatlar çok artmış benim bildiğime göre.7000-8000 chf diye biliyorum omega po ların fiyatlarını indirsem indirsem de 8 bin 9 bin den aşagıya alamam gibi gözüküyor.Bu ball içinde 5600 tl internettki fiyatı nakit en azından 4500 4000 tl civarların çekebilirsem alacağım.Po ile fiyat farkı çok oluyor bu yüzden.Bir de şok korumya çok dayanıklı olması gece görüşünün de çok iyi olması bu saatlere çekti beni.Sağlam bir saate benziyor.Diver modelleride güzel ama hydrocarbon modellerini daha çok beğendim antimagnetic özelliği daha fazla ki bana böyle bir saat gerekiyor mühendislik alanında çalışacağım için.İwc ingenieur da düşünüyorum ama fiyatı baya baya bütçemin üstünde.
asderty

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 10:31

Ball saatlerle ilgili geçen ay forumdaki yazıları okuduktan sonra pırlantın vitrininde bakmıştım. Görünüm olarak çok güzel saatler bence. Çok bilinen bir marka olmaması bence güzel, ama tabii arkadaşların söylediği gibi satarken de dezavantaj olacak bu durum. Birde bu saatler için bileğin de biraz kalın olması gerek sanki...
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 10:40

Valla denemem gerekiyor saatler kalın gerçekten.Bileğim çok kalın değildir 19-20 cm civarı falan ama ön kolum kalın baya ordan kurtarır diye düşünyorum.Arkadaşlar birde öğrenmek istediğim banka kartından çekmek ile direkt nakit vermek arasında bir fark varmı indirim açısından soruyorum?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 10:51

benim bileğim 15,5 senin bileğin bu saati taşır bence.yani bileğin kalın arkadaşım Smile

alacağın saat ve satıldığı mağaza sıradan olmadığı ve fatura garanti vs sağlam olacağı için iki ödeme seçeneği arasında çokta uygun bir fiyat farkı olacağını sanmıyorum.yıl sonu olsa kotaları falan varsa belki bişeyler yaparlardı diye düşünüyorum.birde son zamanlarda oris almak isteyen arkadaşlara pekte kolaylık sağlamamışlardı hepsi ağız birliği yapmış gibi fiyat vermişlerdi onuda düşünerek söyledim.pazarlıkta bir meziyettir çenene kuvvet.

mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPaz 11 Mart - 10:58

Teşekkürler ofis.Bakalım daha 1 ay içinde alırım ancak daha önce baya indirim yaptırdığım oldu diğer saatçilerde ama pırlanttan almadım hıc en azından 4500 tl ye ındırmem gerekir diye düşünüyorum her mağazada şansımızı deneyeceğiz artık.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 12:14

Arkadaşlar bugun bakmaya gittim saate ama ellerinde yokmuş getirecekler.Aşağıdaki modele bakabildim baya kaba bir saat ama güzel gerçekten.Saatlerin fotoğraftakilerle alakası yok çok daha kaliteli duruyorlar.Bu arada indirim alamadım 5600 tl diyorlar fiyat için çok geliyor banada ama 1100 tl lik başka bir alışverişte kullanmak için çek veriyorlar yani 4500 tl ye gelmiş oluyor ama 1100 tl ile ne alcaksam artık ordan.Bugun omega po ve iwc ingenieura bakmayı düşünüyorum bakalım iyi bir fiyat alabilecekmiiyim ama pek de sanmıyorum açıkcası.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 12:14

Ball engineer hydrocarbon DSC_0022_1239
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 12:17

Chrono lu bir saat öneriniz varsa bu saat gibi sağlam bişeyler bekliyorum önerilerinizi.10.000 tl ye kadar bişeyler önerebilirsiniz iyi bir indirim de alırsam 7 bin tl ye falan bir şeyler alabileceğimi düşünüyorum.Şu saat pırlanta gelene kadar başka modelleri de yakından incelemek istiyorum.Iwc ingenieur için ne kadar bir fiyat alabileceğim hakkında bilgisi olan var mı acaba?
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 9:55

Arkadaşlar dün saatler için baya bir gezdim nişantaşında omega po ya da baktım yinede ball modelleri daha çok içime sindi diyebilirim.Omega po 45.5 mm için 7500 tl gibi bir fiyat verdiler daha da indirim alınabilir gibi.Ama pırlanttan %15 den fazla yapmıyorlar tam alınacakken belki biraz daha indirim yaptırabilirim.Bir aşağıdaki diver chrono modelinide beğendim ama cosc sertifikası yok biraz da küçük kaldı kolumda 44 mm olmasına rağmen.İstediğim saatte via port pırlanta gelmiş artık karar veririm hangisini alacağıma ama 23 ünde galiba istanbul da saat fuarı var ondan sonra almayı düşünüyorum.

Ball engineer hydrocarbon 2380587408_c692c5338c

Ball engineer hydrocarbon Images?q=tbn:ANd9GcQOa4Oz0FAdlUBg6w5eLfPeruYqhlQWLsVnpoSMSYQhybtDD6NS
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 10:54

üstüne 1000 tl daha verseniz Po alırsınız. Bence bu saati Po ile mukayese etmeyin derim.
O kadar para verdikten sonra Breitling bile alınabilir, satarken de rahat satarsınız.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 12:14

Po hala aklımda ama yeni mekanizmasını alırım ileride diye şimdilik geçiştiryorum gibi.Breitling lere yakından bu aralar bakamadım.İstinye parkta vardı galiba.Onlarada gidip bakacağım breitling için aklında hangi model ver acaba çelik kordonlu?Fiyat olarak bretiling avanger seawolf var galiba bu klasmanda.Omegayı daha önce almayı düşünüyordum ama bu sefer koluma takınca çokta ısınamadım ballları daha çok beğendim gibi ama tabi aklımda olan modele bakamadım ama üsteki chorno lu ball yakından bakarsanız omega po dan daha kaliteli geldi işçilik olarak.Şimdilik daha kararımı vermedim anca 1 ay içinde alacağım ama ball ların antimagnetic,shock resistance yüksek olması işime yarayacak bir özellik ondan şu an aklımda ball var.Ama breitlinglerede bir bakacağım.Omega ya çok ısınamadığımdan şimdilik aklımdan çıkmış gibi diyebilirim.İkinci eli ball ların daha zor olur herhalde ama ball alırsam satmam diye düşünüyorum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 12:19

Bence de o kadar paraya Ball alınmaz..
2.el el-primero alırdım ama IWC bile olsa ETA bazlı bir makine için o kadar para vermezdim. (ETA bazlı olmasını küçümsediğimden değil sadece o kadar paraya değmez).
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 12:19

Ball'un cannonball modelini severim makinesi de inhouse'muş Question
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 12:59

Biraz pahalı gerçekten 400 tl civarı alınabilse daha iyi olur.Ama yurt dışı fiyatlarınada baktım 3600 dolar civarı yani Türkiyede saatlere ekstaradan çok bişey koymuş değiller.Bende inhouse makine taraftaryım.Ama dediğim gibi sağlam her koşulda dayanıklı bir saat arıyordum.Karşıma bu marka çıktı.Bu para verilir mi salaklık falan derken gidip görünce çok beğendim Very Happy Bütün saatçileride gezdim iwc ingenieur lar hoşuma gitti baya,patek nautilus u beğendim Very Happy Omega lara nedense ısınamadım bu sefer son gittiğim saatçiydi.Ama ball saatler gerçekten çok kaliteli gidip yakından bakınca anlıyorsun.İşciliği çok iyi buldum ben bu yüzden kafama yattı inhouse olmasada engineer hydrocarbon modelleri çok dayanıklı tritium da cabası zaten.Bu yüzden o fiyata ball alınmaz po varken derken tersine döndü işler Very Happy Birde eski iwc ingenieur lar kafamda.0 'ı caddebostandaki sadan saate varmış.Yenilerine göre daha küçük saatler(42.5 mm)Gidip bir bakmayı düşünüyorum ama fiyat 9000 tl civarı chrono24 de gördüm ne kadar indirim alırım bilmiyorum ama düşünülebilir.Ama yinede ball hydrocarbon istediğim modeli beğenirsem büyük bir ihtimal seçimim o olacak gibi.5600 tl de olsa 1100 tl de hediye çeki alacağım ondan fiyat makul sayılır.Alırken 5000 tl ye de çekerim diye düşünüyorum.Cannonball çok güzel bir saat ama çelik kordon sağlam bişeyler düşündüğümden vazgeçtim.Ball un saniye kolu da gerçekten çok şık.Saatteki detayları çok beğendim diyeblirim bu yüzden ball ilk tercihim oldu sayılır.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 13:04

Bir de türkiyede bilinmiyor ama yurtdışında çok tutulyor marka.Watchuseek te falan baya okudum omega planet ocean,ball spacemaster modelleri çok karşılaştırılıyor.Baya bir tercih edeni var markanın.Artık ilerde satmak istersem de yurt dışına satarım olmadı Very Happy
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 13:45

Ball engineer hydrocarbon 1771034gross
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedCuma 16 Mart - 4:23

Arkadaşlar tag aqua racer 500m calibre 5 için ne düşünüyorsunuz?Birde şu breitlinglere daha bakamadım.Herhalde bu fiyat aralığında stellfish ve seawolf a bakacağım.Birde inhouse makine ile ilgili bir sorum olacak.Sonuçta şimdi tag ın calibre 5 de inhouse bir makine oluyor.Ama sonuçta çoğu kaliteli markalar inhouse modellerinde eta yı modifiye yaparak kullanıyorlar herhalde değil mi?Bir kaç şeyi değiştirince inhouse oluyor.Patek,Vc nin de inhouse makineleri bu şekilde de mi yapılıyor acaba?
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 21:11

Her saat severin mutlaka bir ball incelemesini, denemesini veya kullanmasını tavsiye ederim. Elinize alınca kalitesine inanamayacaksınız. Evet gerçi bizde ball'ın 2. el değeri fazla yok, ama bu durum hızla değişiyor. 2 gün önce tanıştığım birinin kolunda bir ball spacemaster vardı. Benim saatim ise, takastan 2. el alım satımı yapan birine gitmişti, ve 2 gün içinde saati sattığını duydum. Zorlanmadan, en kolay sattığım saatlerden biri demişti.

Ben genel olarak saatimden çok memnundum, ama kullandıkça, çapıyla ilgili rahatsızlık duymaya başladım. 40 mm, bendeki model için biraz küçük kalmıştı. 40 mm ile bir derdim yok, hatta birçok saatim 40mm. Ama bu saatin çok kalın kasası, yüksek bezeli (bezelin yüksek olmasının nedeni camın 4mm kalınlığında oluşu.), ve agresif duruşuna kıyasla çap biraz küçük gibi kaldı. 41.5'luk kasa hydrocarbon serisi için idealmiş. çap dışında hiçbir kusur bulamam, dört dörtlük saat.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedCuma 23 Mart - 5:00

Bu gün görme imkanım oldu düşündüğüm modeli.Normal 42,43 mm ler bana küçük kalıyor biraz.Ama bu ball herhalde biraz yüksek kasası falan da kaba diyebiliriz ondan güzel durdu bileğimde.Ball diver chorno lara göre daha iyi durdu diyebilirim,onlar 44 mm olması lazım.Ama 2 tane saat alacağım pırlanttan 1100 tl indirim çekinide kullanmak için.Ama iki saattede ancak %15 indirim yapıyorlar.Üstelik nakitde ödememe rağmen.,biraz mantıksız geldi açıkcası.İnternet fiyatları ile aynı fiyatları söylüyorlar,hemde 2 tane de alsam yine aynı fiyat.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedCuma 23 Mart - 5:48

nakitte %15 indirim çok çok az...alışılmışın çok altında bana göre..
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedCuma 23 Mart - 11:53

Bende öyle düşünüyorum vervito.Hemde iki saat alıyorum birine %15 diğerinede %15 indirim alıyorum işte.Bir tek 1100 tl çek işte iyi bir indirim gibi gözüküyor ama indirimli hali saatin 5650 tl ben hiç değilse onun 5000 tl ye çekilmesini düşünüyorum.Diğer oriste %15 indirimle 2489 tl olması lazım işte 1100 tl de çeki onda kullanınca 1400 tl ye gelmiş oluyor.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedC.tesi 24 Mart - 3:53

Dun dalgic saat krizine girdikten sonra atesimi dusurmek icin goz banyosu yaparken bir kac model dikkatimi cekti ve burda paylasmaktan kendimi alamadim. Yeni alternatiflere ihtiyaciniz vardir belki.

Glycine Combat Sub
Ball engineer hydrocarbon P9241463Ball engineer hydrocarbon P9241470

Certina DS Action
Ball engineer hydrocarbon 512669d1315869879-certina-watches-p9123364Ball engineer hydrocarbon 512669d1315869879-certina-watches-p9123364

Oris Pro Diver
Ball engineer hydrocarbon ORISProDiverTi10Ball engineer hydrocarbon ORISProDiver33

Oris Aquis Date Blue
Ball engineer hydrocarbon IMG_0596Ball engineer hydrocarbon IMG_0569
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedC.tesi 24 Mart - 5:24

Teşekkürler exern.Oris aquis bir bakayım dedim ama pırlantta yoktu.Glycine de güzelmiş.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedC.tesi 24 Mart - 7:52

muhtemelen o 1100tl indirimi saatin liste fiyatına yapacaklardır yani %15indirimli fiyatına değil. artı o firmadan bir daha saat alıp almayacağınız da ne garanti.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedC.tesi 24 Mart - 7:58

Yok liste fiyatından yapmıyorlar benim bildiğim.O zaman hiç bir anlamı kalmaz zaten yani.Evet dediğiniz öyle ama indirimi kullanmak için almak gerekiyor işte.Oris alıp satılabilir belki indirimi kullanmak için.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 0:44

Ya 1100 e aldigin orisi daha cok tutarsan? Smile olasi yani haberin olsun.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Ball engineer hydrocarbon   Ball engineer hydrocarbon Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 0:31

:DValla şimdilik beklemedeyim zaten 1 2 ay sonra alırım bakalm belkı chf düşer biraz.

Ball engineer hydrocarbon
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ball watch
» Ball Watch&Serbest Dalış