Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)

4 posters
YazarMesaj
seturker

Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Empty
MesajKonu: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 6:07

Foruma yeni üye oldum. Uzun zamandır replika saat almayı düşünüyordum, fakat bilgi sahibi olmadığımdan cesaret edemiyordum. Burada yazılanlardan, kuvarsitwatch sitesinin güvenilir bir satıcı olduğunu öğrendim. Oradan almayı düşünüyorum. Ancak yapmış olduğum seçim hakkında değerli görüş ve önerilerinizi istirham ediyorum.

Beğendiğim ürün kuvarsitwatch sitesindeki OM962156 kod numaralı, OMEGA PLANET OCEAN 45MM SWISS ETA.ULTIMATE EDITION isimli ürün. (kusura bakmayın link veremiyorum, yeni üye olduğumdan dolayı sistem izin vermiyor)

Ben saatten pek anlamam. Anlayan arkadaşlar, şu 3 konuda bana yardımcı olursa çok memnun olurum:
1-) Seçtiğim ürün, orjinalinin birebir aynısı mıdır? Kalite olarak nasıldır? Başarılı bir taklit midir, yoksa vasat bir taklit midir?
2-) Zaman tutma konusunda nasıldır? (1 senelik sapması ne kadar olur?)
3-) Fiyat uygun mudur?

Teşekkür eder, saygılar sunarım.

qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 9:00

1.) orjinalin birebir aynısı olması mümkün değildir tabii ki ama çöp bir taklit te değil. başarısı uzun vadede belli olur, tamamen kumardır bu iş, kuvarsit te satsa başkası da, çünkü taklit saat işi belirli bir iş ahlakının olmadığı bir daldır, üreticisinin kalite kontrol departmanı yoktur, satılan mal geri alınmaz vs. vs. dolayısıyla bu tür "high end" tabir edilen replikalarda en baştan kumar oynadığınızı kabul edeceksiniz. riske edeceğiniz para, üzülmeyeceğiniz bir miktar olmalı.

2.) 1 senelik sapmadan bahsedilemez bu saatlerde. günlük sapmadan bahsedilir. orjinal standart grade eta'larda bu aralık, iyi kalibre edilirse 5-10 saniye civarında gezinir. ancak benim kaç tane orjinal eta saatim sebebsiz yere günde 1 dakika ileri gitmesinden tut ta tamamen durup hiç çalışmasına kadar başına herşey geldi. tabii ki garanti dahilinde meydana geldiği için hepsini üreticisinden tamir ettirdim.

3.) fiyatının uygunluğu dediğim gibi. eğer sizin için uygunsa uygundur, değilse değildir. tamamen subjektif.

bunları nereden mi biliyorum, taklit saatlere yüksek kalite bir orjinal saate harcayacağım kadar para harcayıp merakını gidermiş biri olarak söylüyorum. belki 1000$'ı buldu böyle taklit saatlere verdiğim para, ancak boşa gitmiş olarak görmüyorum, kumar oynadım ve kaybettim olarak görüyorum (aldığım bütün taklitler bir süre sonra bir yerinden patladı. ha orjinaller patlamadı mı onlar da patladı ama onlar patlayınca bir çaresi var, kah garantiden kah saatçiden bir yerlerden yaptırmak mümkün, taklitlerin böyle bir şansı yok maalesef). ne yapalım her tatminin de bir bedeli var Smile

şimdi ise tamamen uzak duruyorum bu saatlerden. kararınızı buna göre vermenizde fayda var.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 11:47

Siz replika saat konusunda kötü deneyimler yaşamış olabilirsiniz. Ama bu deneyimlerle tüm satıcılarda genelleme yapmanız bence doğru değil.
Kaliteli replikalar orijinalinin birebir aynısı olabilir, hatta saat uzmanları veya yetkili servislerinin bile anlayamadığı taklitler var. Bu, forum toplantılarımızda da birkaç kere tescil edilmiştir. Siz herhalde iyi yapılmış bir replika ile henüz karşılaşmadınız
Replika satışında iş ahlakı olmadığına da nasıl kanaat getirdiğinizi anlamış değilim. Satıcı sattığı malın replika olduğunu ve özelliklerini doğru söylüyorsa dürüst davranmıştır, gerisi alıcıyı ilgilendirir. Satın alacak kişiye etik dersi vermek te bizlerin işi değildir. Ayrıca hangi sektörde peşin fiyatına %30-35 indirim var ki orijinal saat sektörünün çok ahlaklı olduğundan söz edebiliyoruz.
Ayrıca tamir edilemez diye bir şey de yok. Ben Çin'e bile saat yolladım tamir edilip geldi, veya diğer saatler gibi saatçide tamir ettirdim.

Bu yazdıklarımdan replika saatleri veya sözü geçen satıcıyı övdüğüm anlamı çıkarılmasın. Söz konusu saat çok iyi de çıkabilir veya çıkmayabilir de (ben 42 mm liğini aldım ve çok memnunum. Omega Seamaster başlığında yazdığım için tekrar yazmak istemiyorum.) Ben saati almış kullanmış biri olarak sizden daha doğru bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Dediğiniz gibi replika saat bir yerde şans işi ve bilmediğimiz saatler hakkında yorumda bulunurken, replika saatler mutlak iyi olmadığı gibi mutlak kötü de değildir demek daha doğru bir yaklaşım olacaktır kanaatindeyim.
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 19:38

Bahsettigniz saat icin degil ama genel anlamda dusuncelerim soyle:

qazokmubec'in 1. yorumuna katilmiyorum. Bilinen saticilardan replika alirsaniz hicbir sorun yasamazsiniz, beklentileriniz karsilanir. Bu sekilde aldigim hicbir replika ile zerre sorun yasamadim. Ama "neyi" "kimden" "kaca" aldiginiz cok onemli.

Replica saticisinda en basta olmasi gereken sey durustluktur, cunku cop mal satarsa adi cikar, ve replica dunyasine ilk giren acemi caylaklar disinda bir daha kimse almaz. Eger saticiniz ciddi ise kendi kalite kontrolu vardir, size saatin su gecirmezligini, sapmasini gosteren bilgisayar ciktisi yada cihazin ekran goruntusunu gonderir. Urunu postaya vermeden once "bakin size gelecek olan saat budur" deyip detayli fotograflarini yollar, siz OK demeden is yapmaz. Sanirim qazokmubec'in sansi yaver gitmemis replica konusunda, yada saticilari iyi arastirip tanimadan almis.

Misal ben 2-3 sene once Kuvarsit'ten IWC Ingenieur AMG almistim 330$ idi yanlis hatirlamiyorsam, gecen ay 250$'a sattim. Yurtdisi replika forumlarindaki guvenilir bir saticidan 270$'a aldigim Rolex DSSD V5'i yine gecen ay 325$'a sattim. Aldim, kullandim; hatta odedigim kurla sattigim kura bakinca ustune kar bile ettim.

Yurtdisindan alirim derseniz asagidaki 3 sitedeki "Trusted Dealers" basliklarinda istemediginiz kadar marka model bulabilirsiniz:
- http://www.replica-watch.info/vb/
- http://www.repgeek.com/
- http://www.rwg.cc/

Son dusuncem ise, ne kadar merakiniz da olsa cok fazla replika saat almayin. "O gun' birgun mutlaka gelecek ve kendinize "orjinal bir saat" almanin pesine duseceksiniz... Bu yola giren herkesin sonu budur.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 21:59

merhaba,

replikacıların tüm sitelerine üyeyim ve takip ediyorum. kuvarsit, trusy, puretime hepsini biliyorum.

verdiğim tavsiyede bir hata olduğunu düşünmüyorum, yurtdışından garantisiz alınan her ürün geçerlidir bu tavsiyem. gittiğinde üzülmeyeceğiniz kadar parayı verin garantisiz ürüne.

saygılar,
seturker

MesajKonu: Geri: Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)   Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch) Icon_minipostedÇarş. 11 Nis. - 1:21

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. qazokmubec arkadaşın dediği gibi, giderse üzülmeyeceğim, rahatlıkla gözden çıkarabileceğim fiyattaki bir seçeneğe yoğunlaşacağım. bravoecho arkadaşın dediği gibi de, "o gün" gelene kadar sabredeceğim ve inşallah orjinalini alacağım.
Saygılar...

Replika Omega Seamaster (kuvarsitwatch)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Omega Seamaster Cosmic
» Omega Seamaster Deville
» 565 omega seamaster automatic kol saati
» Omega Seamaster Ploprof 1200m
» Omega Seamaster Professional Co-axial Chronometer