Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.

+5
ertay
yolgezer_7k
teng
bumblebee
clk
9 posters
YazarMesaj
clk

clk

Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Empty
MesajKonu: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 7:51

Simdi arkadaslar benim 3 tane mercedesim var muhaha bu yeter herhalde kahkaha2

Kim gelmis Smile
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:15

3 mü Very Happy hoşgeldin clk Wink
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:16

Resim göndereyim mi hahaha
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:17

bi tur atmadan inanmam ki Very Happy
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:27

Olur ne zaman?
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:32

yeni yıla nasıl girersen tüm yıl öyle gidermiş derler ya Wink bilmem anlatabildim mi Very Happy Very Happy
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:37

Anlasildi. Hemen al biletini ya Münih-Almanya yada Innsbruck-Avusturya havaalanindan alirim seni Alplerde karlarin üzerinde yeni yil partisini beraber kutlariz hemde uzun bir tur atmis olursun. Daha iyi teklif olmaz herhalde ....
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:41

tadından yenmez valla Very Happy eyvallah Wink
teng

teng

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:51

Geç kaldın gellll
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:06

Merhabalar; benim hiç Mercedes'im yok, okula otostopla gidip geliyorum. Saatleri sizleri tanıdığımdan beri çok seviyorum. Yılbaşı için benim vaadlerim ise Belgrad ormanı taraflarında mangal olur, yurttan arkadaşlarla eşli batak oynamak olur, müdür gelmesin diye kapıları kitleyip, gizli gizli demlenmek olur. Clk Abi'yle rekabet şansım var mı bilmem ama, benim imkanlarım bunlar.
Very Happy
Ben Mehmet, İstanbul Üniversitesi Orman müh. son sınıf öğrencisiyim. Antalya'lıyım. Buradaki ikinci baharımız hayırlı olsun. İyi forumlar.
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:09

Yolgezer öyle deme. Ben Yildiz makina mezunuyum ve köprüyü kullananlar bilir, Yildizli ögrenciler genellikle okul önünden otostop ceker. Bende zamaninda az yapmadim Smile Acaip zevkli, sirf hatunlara cekiyorduk otostopu:) Illa biri duruyordu. Bence olaylari biraz daha cazip hale getirmen lazim senin. Mercedes hikaye, paran varsa alirsin yoksa da insallah bir gün kazanirsin. Ama asil olay, cepte para yokken hayati güzellestirmek. Bunu da sadece ögrenciyken yapabilirsin
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:18

sayin clk,
sadece Mercedes fotografi kabul edilmiyor, yanlarindada Brief eklenmesi sarti ile kabul ediliyor. vieux muhaha
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:18

Mehmet hoşgeldin Smile kararsız kaldım ama şimdi, ne desem ki Very Happy
Ben ne zaman mezun olacağım makineden ? 7. sınıfım da söylemesi ayıp Very Happy
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:19

clk demiş ki:
Yolgezer öyle deme. Ben Yildiz makina mezunuyum ve köprüyü kullananlar bilir, Yildizli ögrenciler genellikle okul önünden otostop ceker. Bende zamaninda az yapmadim Smile Acaip zevkli, sirf hatunlara cekiyorduk otostopu:) Illa biri duruyordu. Bence olaylari biraz daha cazip hale getirmen lazim senin. Mercedes hikaye, paran varsa alirsin yoksa da insallah bir gün kazanirsin. Ama asil olay, cepte para yokken hayati güzellestirmek. Bunu da sadece ögrenciyken yapabilirsin
Abi benim sizden saatler haricindeki konularda da öğreneceğim şeyler var demekki. Bizim okul Bahçeköy'de belki bilenler vardır, Zekeriyaköy'e Kilyos'a gidenler önünden geçiyorlar. Bizde 4 sene de çok güzel otostop anıları biriktirdik, sanatçıların arabalarına da bindik (örn: Beyaz), çok güzel hanımlarlada karşılaştık. Fakat ben şimdi gelin yılbaşında otostop çekelim desem bana gülerler. Senin yanında hiç şansım yok. Neyse ne yapalım bükemediğimiz eli öperiz. muhaha ( Bi ara otostop anılarınızı dinlemek isterim, şu hatunlu olanlardan) Very Happy
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:22

soylemeyi unuttum,
clk imzan ve avatarin eksik, bu sekilde uniformasiz subay gibi hos olmuyor.
fumeur
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:24

fahriakin demiş ki:
Hoş bulduk. Very Happy Sen bilirsin, ben etkilemek istemem seni. Ama makine 7. sınıf biri benim verebileceğim bütün öğrenci haşarılıklarını çifter çifter yaşamıştır herhalde. Bu arada inşallah bu sene hayırlısıyla bitirirsin. Bence şöyle yapalım, ikimiz birlikte gidelim Almanya'ya, Mercedes 3 tane nasıl olsa ikimize de birer tane verir Clk. Bir tur atar döneriz. muhaha
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:26

vallahi o konunun duayeni clk olmali,
otostoptan 3 tane amg ye terfi ettigine gore.
benim ikibucuk araba eksigim var henuz. muhaha
ama uzayan kol bizden olsun degilmi arkadaslar. ok1
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:28

fahriakin demiş ki:
belki seninki paket programdir fahri,
diplomanin yaninda doktorayida beraber verirler. diable
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:28

Dur simdi. Nerden cikti 3 amg? 2 tanesi AMG paket ama AMG degil.

Not: Görelim bakalim imza cikiyor mu ortaya?
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:31

hah simdi oldu, obur turlu orgeneralde olsan havani alirsin uniforma olmadimikimse selamvermez,
dikkaaaaatt, Very Happy
hakikaten, seni o logo ve imza ile benimsedik be clk.
resmi gormek istiyoruz diye kizmiyorsun degilimi?
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:32

aman aman doktora kalsın, o kadar zor geliyor ki anlatamam Very Happy
yolgezer anlaştık diyorum Wink
clk yol göster bize de Very Happy
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:36

clk simdi sende karizmayi battal etme canim,
kimse buralara kadar gelite, hele birde Remscheid'a kadar gidip senin arabalara bakacak degil.
biz burada hava bastik durduk, bir tane agir uye bekliyoruz 3 tane amg sahibi dedik.
senin yaptigin oldumu simdi. Very Happy
hani ev toplantilarinda, misirda pasa dedemiz var diyen arap baci misali, anlattim durdum, kendime pay cikarayim dedim, gelir gelmez bizim foyayi meydana cikardin be kardesim. fumeur bir daha bana kimse inanmaz.
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:42

AMG'mi prier Fahri kesin gidelim. Very Happy Belki Clk bize de öğretir otostop tekniklerini. Dönüş yolunda Mercedes'li bi Frau Schmitt durdurduk mu süper yılbaşı diable
Erol abi sizden de katılım bekliyoruz. Gelmişken yalnız bırakmazsınız herhalde bizi?
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:43

Neden kizayim ki? Güzel oldu böyle Smile
Fahri yol basit ama sen biraz gec kalmissin.

Benim lise hayatim sadece basketbol ve bilardo ile gecti ikisini de cok iyi oynardim. Basketbolda okul takimindaydim, Bilardo da hep parasina oynadik, güzelde para kazandik. Ama tabi ilk sene üniversite sinavi hikaye oldu. Ikinci sene ilk aylarda bayagi bir asildim OSS de 1460 inci mi ne oldum Türkiye genelinde, bana bir dünya davetiye geldi okullardan sizi ögrencimiz olarak görmek istiyoruz diye tabi tabiri caiz ise benim bir yerlerim kalkti ve ben yine calismayi biraktim ODTÜ yerine YILDIZ oldu zaten 3 tercihim vardi ODTÜ Bilgisayar, Makina ve Yildiz makina, Ben Yildiz'a 30 puan fazla ile girdim sen düsün Smile Numaramda 1 oldu 4 sene boyunca... Yildizda numaralar okula giris puanina göre veriliyor.

2 sene hic ders calismadim, gezdim tozdum, evden sigara almaya diye cikip 3 gün eve gitmedigim oldu sonra 12 ders alttan süper:) Dedim ki bu böyle olmaz, calismak lazim okul bitince tekrar hayatimi yasarim. Oyle de oldu.

Bence senin ipleri eline alip, biraz isi ucundan tutma zamanin gelmis gecmis hatta bitmis Smile Ama cikmayan candan ümit kesilmez demisler.... Okul bitsin at üzerinden o agirligi göreceksin hayat ne kadar güzellesiyor.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:47

hem çalışıp hem okuyunca azcık zor oluyor maalesef Smile neyse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, 6 ay sonra bitiyor okul, önemli olan sonrası, nerde hangi şartlarda iş bulacağız :S
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:49

clk,
umutsuzca sorayim, bana gore bir tavsiye yok degilmi sende, bizim yastakilere uygun bir recete varsa ozel pm yolu ilede gonderebilirsin. diable
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:55

Fahri, is konusunda haklisin diyecek lafim yok maalesef. Isin o konuda zor.

Ertay, Izmirè geri dön. Hayat Türkiye'de Smile
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:04

donemem, toreleri biliyorsun. vieux
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:06

clk,
pardon bana dememissin uzerime alinmisim, sen Ertay'a demissin. diable
ben isim benzerliginden dolayi uzerime alinmisim, gozlugumu isyerinde unutmusumda. blublu
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:26

eroltay demiş ki:
clk,
pardon bana dememissin uzerime alinmisim, sen Ertay'a demissin. diable
ben isim benzerliginden dolayi uzerime alinmisim, gozlugumu isyerinde unutmusumda. blublu

geek
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:46

clk,
ertay izmir'e don demissin ya, bende o yuzden uzerime alinmadim.
cunku burada ertay degil eroltay'im. Very Happy
neyse espri yapalim dedik beceremedik herhalde. taskafa
deka

deka

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:22

ben burayı atlamadan yazayımi yolgezer 7k ve clk hoşgelmişler, bende bu mesajımda kendimi piyanist şantör gibi hissetdim. diable
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:33

deka demiş ki:
ben burayı atlamadan yazayımi yolgezer 7k ve clk hoşgelmişler, bende bu mesajımda kendimi piyanist şantör gibi hissetdim. diable
Hoş bulduk abi, biere
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 12:47

yolgezer_7k demiş ki:
deka demiş ki:
Hoş bulduk abi, biere
AMG falan deyince sen gume gittin be kardesim kusura bakma.
evet, Hosgeldin Mehmet biraderim. biere
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 1:50

Ahha ben de kasinmaya basladim, ilk firsatta clk ile bulusabildigimizde su mercedesleri bir denemek isterim,
Hosgeldin sevgili clk ve yolgezer arkadaslarim,
forumun bayildigim ozelligi, normal yasamda tanisip dostluklar edinmenin cok ihtimal disi olan arkadaslar arasinda sicak dostluklar olusturabilmesi.
Yolgezer kardesimi tesadufen sirkecideki magazanin onunden hizla gecmek isterken iceride gorunce hem ben onu hem de o beni resimlerimizden tanidik, iceri girdim ve sanki kirk yildir tanisiyormusuz gibi birbirimize sarildik, forumdaki kardeslerim o kadar sicak ve sevecen insanlar ki anlatamam.
Bulusma ve tanisma konusunun uzerinde bu kadar durmamin nedeni de bu.
Hepiniz cok can insanlarsiniz, iyi ki varsiniz dostlar, hepinize dostluklariniz icin, var oldugunuz icin, guzel yurekleriniz icin tesekkur ediyorum. merci
http://www.turksaatforumu.com
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 2:07

Sevgili Watcher,

öncelikle iyi dilekler icin tesekkür eder ve konu burada nasil olsa cok fazla dagildigi icin bir baska konuya aciklik getirmek isterim.

TSF kapanma durumuna gelirse, her türlü maliyetini ve sorumlulugunu yüklenerek üzerime almak istiyorum. Ancak, amac bu olmadigi icin de kapanmamasi icin elimden geleni ardima koymayacagimi hem maddi hem manevi olanaklari mi (gerekir ise) bu konuya yönlendirecegimi bildirmek burada ki forum üyleri ilede paylasamak isterim.

Yapmak zor, yikmak kolaydir. Sizlerin cabalari ile bir yerlere gelmis ve büyümesi adina ilk adimlari atilmis olan TSF yine sizlerin gitmesi ile dizleri üzerine cökmüstür. Yapi taslari olarak sizlerden bu olguya daha cok destek olmanizi beklerdim ama eminim ki herkesin kendine göre nedenleri vardir. Saygi ile karsiliyorum.

Hayatimda hicbir zaman ikili oynamadim, bu yüzden de genelde kazanmisimdir. Bu nedenledir ki tüm bu aciklamalari sizler ile paylasmak ihtiyaci duydum. Sizlerin yarattigi bir olgunun gelecegini yine sizlerin bilmesini bir hak olarak görüyorum.

Profesyonellik anlaminda diger sitede ki olusumu daha cok destekledigim ve Mehmet kardesimizin olgun ve dingin yapisina güvendigim icin tüm destegimi TSF`ye vermeyi uygun görüyorum. Amac bugüne kadar ki olusumun tamamen disina cikip kisilerden ve YETKIlerden bagimsiz bir forum yaratmak. Sunu garanti edebilirim ki arkadaslik ortami hicbir sekilde burada ki gibi olmayacak ama profesyonellik adina bazi noktalarda ödün vermek hayatin gerceklerinden biri.

Burada paylasimlarima devam edecegime ve ortaligi karistiracagima da emin olabilirsiniz.

Herkesin yolu acik olsun.

Saygilarimla
CLK
adonis

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 2:31

burda da sorayım ? ne yapıyoruz şimdi.
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 2:34

Birsey yapmiyoruz Smile Kimse kimseyi yönlendiremez ki. Herkes istedigi siteyi ziyaret edecek, istedigi foruma katilacak. Sonucta burada yapmaya calistigimiz sey ne kimseyi kötülemek nede biribirimizden üye calmak Smile

Bu yüzdendir ki bilmeyen arkadaslar icin bu forumun adresi TSF pano ana sayfasinda yeni üyeler icin acik bir sekilde yazilmistir.
clk

clk

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 5:07

Ertay Bey,

Inanin ilk 3 cumlenizin gerisini okumadim. Siz anlamak istediginiz gibi anlamaya devam edebilirsiniz. Benim Bond`tan tek farkim ben tartismaya girmem.

Ilk 3 cümleden ve anlayis tarzindan dolayi da tüm fikirlerimi degistirdim. Bu ortamin bana verebilecegi birsey oldugunu sanmiyorum. Telefon numarami silip, benim ile konustugunuzu ve benim gibi bir insani tanidiginizi da unutursaniz tesekkur ederim.

Hic tanimadigim insanlardan hakaret niteligi tasiyacak sozler duymak durumunda degilim.

Her zaman bahsetmis oldugunuz kahve sohbeti tarzinda ki muhabbetleriniz devami umidi ile ...

CLK
solestar

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 9:48

Bence bu tatsızlıkları bir kenara bırakmak lazım. Her ikiniz de bu forumun bilgili, kültürlü ve değerli büyüklerindensiniz. Ben sanal ortamda yazışmaktan kaynaklanan yanlış anlaşılmalar olabileceğini düşünüyorum. En azından öyle olduğunu umuyorum.
Saygılar.
ertay

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 9:57

solestar demiş ki:
Bence bu tatsızlıkları bir kenara bırakmak lazım. Her ikiniz de bu forumun bilgili, kültürlü ve değerli büyüklerindensiniz. Ben sanal ortamda yazışmaktan kaynaklanan yanlış anlaşılmalar olabileceğini düşünüyorum. En azından öyle olduğunu umuyorum.
Saygılar.
evet haklisiniz.
olayi büyütmemek ve daha fazla kirici olmamak icin, ben bu yüzden kendi yazdiklarimi siliyorum.
saygilar.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 10:16

Açıkcası birkaç gündür olanlardan çıkardığım sonuç şu ;

bu bölünme iki tarafa da yaramayacak. çünkü kişiler birbirlerine gıcık olmuş durumda. kim ne kadar haklı bilmiyorum ama ya orta yol bulunmalı ya da her iki forum da kendi yoluna bakmalı diye düşünüyorum.

bu arada kişiler de şapkayı önlerine alıp kendilerini de sorgulamalılar diye düşünüyorum.

not : özellikle birini/birilerini hedef almış bir yazı değil bu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.   Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım. Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 10:17

clk demiş ki:
Sevgili Watcher,

öncelikle iyi dilekler icin tesekkür eder ve konu burada nasil olsa cok fazla dagildigi icin bir baska konuya aciklik getirmek isterim.

TSF kapanma durumuna gelirse, her türlü maliyetini ve sorumlulugunu yüklenerek üzerime almak istiyorum. Ancak, amac bu olmadigi icin de kapanmamasi icin elimden geleni ardima koymayacagimi hem maddi hem manevi olanaklari mi (gerekir ise) bu konuya yönlendirecegimi bildirmek burada ki forum üyleri ilede paylasamak isterim.

Yapmak zor, yikmak kolaydir. Sizlerin cabalari ile bir yerlere gelmis ve büyümesi adina ilk adimlari atilmis olan TSF yine sizlerin gitmesi ile dizleri üzerine cökmüstür. Yapi taslari olarak sizlerden bu olguya daha cok destek olmanizi beklerdim ama eminim ki herkesin kendine göre nedenleri vardir. Saygi ile karsiliyorum.

Hayatimda hicbir zaman ikili oynamadim, bu yüzden de genelde kazanmisimdir. Bu nedenledir ki tüm bu aciklamalari sizler ile paylasmak ihtiyaci duydum. Sizlerin yarattigi bir olgunun gelecegini yine sizlerin bilmesini bir hak olarak görüyorum.

Profesyonellik anlaminda diger sitede ki olusumu daha cok destekledigim ve Mehmet kardesimizin olgun ve dingin yapisina güvendigim icin tüm destegimi TSF`ye vermeyi uygun görüyorum. Amac bugüne kadar ki olusumun tamamen disina cikip kisilerden ve YETKIlerden bagimsiz bir forum yaratmak. Sunu garanti edebilirim ki arkadaslik ortami hicbir sekilde burada ki gibi olmayacak ama profesyonellik adina bazi noktalarda ödün vermek hayatin gerceklerinden biri.

Burada paylasimlarima devam edecegime ve ortaligi karistiracagima da emin olabilirsiniz.

Herkesin yolu acik olsun.

Saygilarimla
CLK

Sayin clk,
Ertay'a cevaben yazinizdan sonra benim yazacaklarimi okuyabilecekmisiniz bilmiyorum, oradan edindigim izlenim bu foruma artik girmek istemeyeceginiz oldu ama olur ki belki benim cevabimi merak edersiniz ve girer bir goz atarsiniz diye yaziyorum.
Bakin sayin clk, forum isi para isi degildir, para sozkonusu ise merak etmeyin benim bir degil bin forum kuracak kadar gucum var, ben mumkun oldugunca forumdaki arkadaslarimin kucuk kardeslerimin kendini kotu hisetmemesi icin saat alimlarinda para sikintilarini tipki onlar gibi yasayan bir abi gibi davrandim, forumumuza hic saati olmayan ama mekanik saat hayali kuran arkadaslar da girdi, yuzlerce saati olanlar da.
Saati olmayanlara kendimi saat zengini, istedigi saati alabilen bir zengin gibi degil, bunu artik manyaklik derecesine getirmis bir yari meczup gibi tanitmayi tercih ettim, ve saatlerimi de fiziki olarak paylasmaya calistim, mekanik saat hayrani olup ta imkani yetmeyen kardeslerimize (bakin uye demiyorum) kolleksiyon baslangici olarak hediyeler verdim, bu sizin sandiginiz gibi sadece belli mesaji olusturanlara degil, ihtiyaci olup ta pm ile bildirenlere de oldu.
Bu yaziyi okuyan kardeslerim lutfen buraya evet ben de aldim diye yazmasin, bunlar onlarla benim aramda.
Sayin clk, ben bir meczup degilim, aptal hic degilim, yani para kazanmasini da bilirim bu parayi en iyi sekilde kullanmasini da.
En guzel yemek en pahali malzeme ile basarilamaz eger icinde sevgi yoksa.
Ben saat kolleksiyonculuguna 12 yasimdan beri gonul verdim, 40 yildir saatlerle gecen bir yasam var, bugun hangi parayi ortaya koyarsaniz koyun gecmisinize yonelik anilar satin alamazsiniz.
Gecen yil DH'te ilk forum uyesi olmamin ardindan bagimsiz forum fikriyle insanlari yonlendirdim, herkes buna gonluyle katildi, burayi kurduk, yine benim fikrim ikinci etap olan siteye gecmek belli bir surecten sonra olusacakti.
Bu siralarda neredeydiniz sayin clk, paranin gucu ile neden bir forum kurmadiniz, bizim forum kurup icerigini doldurmamizi mi beklediniz?
Durustluk, bizlerin orada yazdigi mesajlari silerek bizlerin kurdugu forumu kendi cabalarinizla devam ettirmektir, TSF'ye manevi desteginiz bu olabilir, buranin bir kopyasi olmaktan cikarip kendi tarzi ile varolmasini saglamalisiniz, o zaman ben de saygi duyar ve gelir orada da sizin kurallariniza uyarak yazarim.
Siz maddi destek ile bir forum yaratip daha sonra giren uyelere sizin icin bedava gonullu olarak yazmalarini saglayamazsiniz, gonul isi derken bunu demek istemistim.
Forum icimizdeki egolarimizi tatmin yeri degildir, hele provokatif davranarak yaratilacak bir savas alani hic degildir.
Foruma giren herkesin kendine gore bir yasami vardir, icimizde sizin ve benim gibi parasal acidan zengin olanlar da vardir, ilk mekanik saatini almak icin 6 ay makarna yiyenler de. Zenginliklerimizi ortaya sererek, paramizdan, maddi gucumuzden bahsederek egomuzu tatmin edip digerleri uzerinde hakimiyet kurmaya calismak yanlis bir tarzdir.
Sizin uc amg mercedesinizden de tum rolex'lerinizden de cok cok daha kiymetlidir 6 ay makarna yiyerek alinmis ilk mekanik saat, bunu lutfen iyice anlayin.
TSF'nin maddi katkiya ihtiyaci da yoktur, maddi gucumle herseyi yaparim dusuncesini nereden cikardiniz bilemiyorum ama cok cok talihsiz bir yaklasim. Bond kardesimizin bu gucu var, sadece oranin manevi destege ihtiyaci var ama sizin bu yaklasiminiz ile inanin burada arkadaslarla yaptigimiz gorusmelerde aldigimiz ortak karar olan oraya manevi destege devam ederiz karari da degisecektir.
Profesyonellikten bahsetmissiniz, guldurmeyin beni hangi profesyonellik, saatler konusunda hangi profesyonelliginiz var?
mehmet kardesimi destekleyeceginizi soylemissiniz, o cok cok iyi ve iyiniyetli bir kardesimdir, lutfen kendisini asla uzmeyin, o sizin bu tur yaklasimlariniza yabancidir, onu daha cok hayal kirikligina ugratmayin, onun yuregi incedir.
Dergi kurmak ta istedik ve sunu bilin ki bu tamamen benim fikrimdi, bu fikri nereden mi aliyorum, iste sayin clk orada profesyonellik devreye giriyor, ben profesyonelim, asil meslegim gazetecilik.
Yani saatler konusunda cok genis bir bilgi birikimi, maddi guc konusunda oldukca iyi sayilabilecek bir durum, ve bu isi yapacak profesyonellik.
Yani yazdiklarinizi ben yazabilirim ama siz lutfen profesyonellikten bahsetmeyin.
Bizler burada hosgoru, dostluk, arkadaslik iliskileri uzerine bir forum kurduk, lutfen ortaligi karistiracagim sozunuzu geri cekin, biz savas alani degil dugun alani istiyoruz, hepimiz yasamin gunluk stresinin disinda paylasimlar arzuluyoruz, bizimle paylasimlarinizi devam ettirmek istiyorsaniz lutfen bizlerin bu arzusuna saygi gosteriniz.
Oldukca uzun oldu fakat biraz bazi seyleri netlestirmek istedim, bu yaziyi lutfen okuduktan sonra bana bildiriniz ki bu basligi tamamen sileyim, forumumuzda bu tur steril tartismalara yer vermek istemiyoruz.
http://www.turksaatforumu.com

Watcher'dan otomatik mesaj geldi, tanışalım.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanışalım
» Tanışalım
» Bin mesaj
» Mesaj tarihleri hakkında
» Mesaj silinmiştir-taşınabilir.