Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?

+2
brkgler
canozturkcan
6 posters
YazarMesaj
canozturkcan

Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Empty
MesajKonu: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPaz 22 Nis. - 17:44

merhabalar arkadaşlar,

bi kaç saat araştırıyorum cam konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?
brkgler

Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPaz 22 Nis. - 17:48

Merhaba, bu konuyla ilgili bazı konular mevcut durumda buradan takip edeiblirsiniz
http://www.turksaatforumu.com/t58-safir-camlar-hakknda?highlight=safir+cam
canozturkcan

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPaz 22 Nis. - 22:26

anladığım kadarıyla Sapphire Crystal glass daha fazla dayanıklı Sapphire crystal with anti-reflective coating 'E göre...
peki saatin alt tarafından mı üst tarafından mı kaplı olduğunu nasıl anlayacağız ?

ayrıca saati almak için ebay sizce güvenilir mi ?
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPaz 22 Nis. - 23:11

Dayanikliliklari aynidir tek tarafi kapliysa iki tarafi kapli ise camda kolay cizilme olabilir.Genelde tek tarafi kapli benim bildigim sinn u1 ve bazi breitlinglerde iki tarafi kali.Aliciyasorabilirsin ama ancak eline gectiginde anlarsin veya internetten alacagin saatin resimlerini bulabiliyorsan bakarak anlayabilirsin.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 5:31

canozturkcan demiş ki:
anladığım kadarıyla Sapphire Crystal glass daha fazla dayanıklı Sapphire crystal with anti-reflective coating 'E göre...
peki saatin alt tarafından mı üst tarafından mı kaplı olduğunu nasıl anlayacağız ?

ayrıca saati almak için ebay sizce güvenilir mi ?
Tek taraflı Ar ise içten yapılmıştır. double AR ise hem içten hem dıştan demektir.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 6:19

iki tarafı kaplıysa "blue tint" denen bir olay oluyor saat ışık şiddeti ve açısına göre mavi renge dönüşüyor. kimisi bunu beğenirken kimisi beğenmiyor. daha üst saatlerde bu blue tint'i engelleyen camlar da yapılıyor.

ar coating saatin ışık altında okunurluğunu artırmak için yapılan bir işlem.
canozturkcan

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedSalı 24 Nis. - 7:43

çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için Smile

seiko snaa89p1 modelini almaya karar verdim ? camı Sapphire crystal with anti-reflective coating... anladığım kadarıyla camı çizilmelere karşı dayanıklı ve sadece iç tarafı kaplı oluyor değil mi ?

genel olarak bu saat hakkında ki görüşlerinizi de söylerseniz çok sewinirim...
fiyatı ebayda 300usd ...

aslında otomatik saat almak istemiştim ama bu saatin modeline tav oldum resmen ... modelini beğendiğim otomatik saatlere ise fiyatından yaklaşamıyorum...
brckk

brckk

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 7:53

AR coating'in en sevdigim tarafi saatte cam yokmus gibi gorunmesidir.. Bayilirim miammiam
teng

teng

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 8:12

canozturkcan demiş ki:
çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için Smile

seiko snaa89p1 modelini almaya karar verdim ? camı Sapphire crystal with anti-reflective coating... anladığım kadarıyla camı çizilmelere karşı dayanıklı ve sadece iç tarafı kaplı oluyor değil mi ?

genel olarak bu saat hakkında ki görüşlerinizi de söylerseniz çok sewinirim...
fiyatı ebayda 300usd ...

aslında otomatik saat almak istemiştim ama bu saatin modeline tav oldum resmen ... modelini beğendiğim otomatik saatlere ise fiyatından yaklaşamıyorum...

bugün bir saatçide 300 dolara Tissot Visodate gördüm.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir?   Sapphire Crystal glass ile Sapphire crystal with anti-reflective coating arasındaki fark nedir? Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 8:13

yoksa 400 müydü ? Rolling Eyes

1 sayfadaki 1 sayfası