Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Baume&Mercier

+3
watcher
certus
Azizim
7 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 5:18

Baume Mercier 1830'dan beri saat üretimi yapan bir İsviçre saat firmasıdır.William Baume ve Paul Mercier tarafindan kurulan ünlü saat markası Baume Mercier 2005 yılında kuruluşunun 175. yılını yeni bir tasarımla kutladı 175 inci yıla özel sadece 175 adet üretilen Classima Executive Retro Kronograf 1948 de tasarlanan Classima Executive serisinin güncel versiyonu olarak saat tutkunlarının beğenisine sunuldu.
Geçmişe oranla saat kasalarının büyüdüğü günümüzde,Baume Mercier'nin klasikten vazgeçmeyenler için tasarladığı yeni bir serisi var;Diamant.Adını kurma tepesinin üstündeki pırlantadan alan bu model, bombeli safir camı, camın her iki tarafına işlenmiş pırlantaları ile dikkat çekiyor.
Baume Mercier markası yarattığı saatlerle 1900'lü dönemin yaşam tarzını yansıtan öncü bir markadır.Baume Mercier'in özgün ve ayrıcalıklı yansımasını lüks ve değerli detaylarla tamamlayan saatten öte,bir mücevher kadar şık ve göz alıcı tasarımları bayanların yeni gözdesi olurken; modern,güncel ve bir o kadar da maceraperest erkekler için yaratılan,sportif ve sıradışı modellerle markanın özgün ruhu 3. milenyuma taşınıyor.
İsviçre saaatleri arasında 117 yıllık geçmişini yaratıcılık,kalıcılık ve zevkli tasarımlarla tamamlayan Baume Mercier saat değerli taşlarla giydirdiği koleksiyonlarına da yeni saat modelleri eklemeye devam ediyor.Markanın zamanlaa gelişen en büyük özelliklerinden biri ise kaadın ve erkek kolekisyonlarına eşit olarak yoğunlaşmasıdır.
Baume Mercier Hampton,Baume Mercier Capeland,Baume Mercier Classima Executives,Baume Mercier Riviera ve Baume Mercier Diamant koleksiyonları ile 2004 yılından beri LTI garantisi ve güvencesi ile Türkiyedeki saat severlere ulaşan Baume Mercier,yaratıcı ve kalıcı tasarımlar sunan ve saat teknolojisine öncelik eden ruhunu ürettiği her saat modelinde ilk günki titizlik ve özenle sunmaya devam ediyor.
certus

certus

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 4:49

Baume & Mercier'in Classima Executives chrono modeli çok hoşuma gitti. Hem klasik hem spor, hem de saniye sayacı yok, ki bu durum saatin simetrisine çok güzel yansımış bayıldım.

Baume&Mercier Kjg
Baume&Mercier Bjh
Baume&Mercier Lkufgb
Baume&Mercier Guol
watcher
Admin
watcher

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 5:11

Arkadaki kucuk cam cok hos olmus, cok sevdim
http://www.turksaatforumu.com
certus

certus

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 5:20

aynı ayrıntı benim de çok hoşuma gitti mete abi, saate çok sıcak bir hava vermiş bu minik pencere.
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 5:34

Çokk ama çokk güzel bir saat !!! Allah sahibine bağışlasın.
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:03

ara ara saati terstende takarız diyosun ha diable
bu serinin 16-17 mm gibi bir yüksekliğ var; benim bilekte çok yüksek durmuştu ama çap ideal.
3 bin küsür liste fiyatı olarak hatırlıyorum
ben eski seri classimalara bayılıyorum; yeni seriden çok haz almadım

certus demiş ki:
aynı ayrıntı benim de çok hoşuma gitti mete abi, saate çok sıcak bir hava vermiş bu minik pencere.
deka

deka

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 11:04

Yüksekliğe bir ara bende takıyordum taa ki (vodafon reklamındaki Hakkı Devrim gibi oldu fumeur ) 7750 lerle tanışana kadar,şimdi bana hiç yüksek gelmiyor, bilakis hoşuma gidiyor (7750 ler 15mm.)
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 11:26

abi 15 mm ye itirazım yok; o yüksekliği kasa tasarımında gizleyememeye itirazım var Smile
bu aralar çok midodan bahsettim ama Smile 14 yüksekliği olmasına rağmen max 11 mm görüntüsü var

deka demiş ki:
Yüksekliğe bir ara bende takıyordum taa ki (vodafon reklamındaki Hakkı Devrim gibi oldu fumeur ) 7750 lerle tanışana kadar,şimdi bana hiç yüksek gelmiyor, bilakis hoşuma gidiyor (7750 ler 15mm.)
deka

deka

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 11:30

Tabi tasarım herşeyden önce gelir, bende hiç 15mm.i hissetmiyorum dediğin giibi 11mm. falan gibi duruyıor. ok1
ggkhann

ggkhann

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 9:41

İnşallah bir gün alabilmek nasip olur Smile

Baume&Mercier Classima-executives-skeleton-watch-baume-and-mercier
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 11:37

gökhan arkadaş yukardaki espriydı ama bu hakkaten ters takılabilir Smile
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 11:40

benimde bayıldığım mercier bu; malesef üretimde değil; ve malesef kalınlık 17mm!

Baume&Mercier Other101
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 11:41

çap ne kadar ? kalınlık 17 sorun olmayabilir.
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 11:54

çap 39
mercier satan yerlerde gözüm bunu arıyor ama daha rastlayamadım :(
zaten tahminim 4000 chf a yakın :(

Baume&Mercier 34981
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 11:57

İlk saatin tasarımı başka türlü güzel
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:01

evet bende demin tekrar baktımda hakkaten güzelmiş
certus yanılmaz fumeur
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:03

O zaman saat kaç para biliyordur.
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:15

benim resmettiğim son 2 saat de aynı saat abi; ben sayfanın başındaki saatten bahsediyosun sandım scratch
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:23

evet sayfanın başındaki saatten bahsediyorum, fiyatı nedir??
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:37

ort 3800 chf olması lazım
teng

teng

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:43

merci
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 12:48

ne demek abi keşke elimde olsaydıda daha düşük söyliyebilseydim study
certus

certus

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 20:45

Retail Price: $3,290.00 ok1
egunns

egunns

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedPtsi 17 Ocak - 5:48

Capeland Flyback Chronograph 1948
2011 son çeyreğinde piyasada-fiyat bilgisi yok

Bence başarılı bir geriye dönüş olmuş
Çelik versiyon mutlaka daha kullanışlıdır ama altın versiyon kolleksiyonluk gibi duruyor; koy ve seyret
(bu tasarıma zaafım var, objektif yorum olmayabilir Smile

Baume&Mercier Baumeet
Baume&Mercier Baumeetmerc
Baume&Mercier Bauj
certus

certus

Baume&Mercier Empty
MesajKonu: Geri: Baume&Mercier   Baume&Mercier Icon_minipostedPtsi 17 Ocak - 6:12

Bence de harika bir model egunns.. yani günümüzde markalar geçmişlerinden ekmek kazanıyor resmen... retro sarmış dörtbir yanımızı...

Baume&Mercier
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Baume Mercier
» Satılık Baume Mercier Gmt