Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rolex

+17
GAREZ
ahmettombak
haspirin
certus
forbidden
clk
teng
ertay
adoniss
asiruh2009
egunns
aaltindeger
vervito
deka
watcher
MortingenStrasse
Azizim
21 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Rolex Empty
MesajKonu: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 4 Tem. - 8:11

Rolex SA kol saati ve aksesuarları üreten İsviçreli üretici firmadır. Rolex saatler genellikle statü simgesi olarak görülmektedir. Rolex en büyük lüks saat üreticisidir. Yaklaşık olarak günlük 2.000 saat üretmektedir.
1905 yılında Hans Wilsdorf ve Alfred Davis Londra'da "Wilsdorf and Davis" i kurdular. Öncelikle İsviçre'den saat parçaları ithal edip, bu parçaları İngiltere'de birleştirdiler. İlk üretimler genelde kuyumculara satıldı. 1908 yılında Wilsdorf Rolex markasını kurdu ve La Chaux-de-Fonds, İsviçre'de bir büro kurdu. Wilsdorf saat markasının isminin her dilde rahatlıkla söylenebilmesine dikkat etmişti. 1919 yılında Wilsdorf firmasını Cenevre'ye taşıdı. Burada Rolex Saat Firması olarak kurdu. Daha sonra bu isim Montres Rolex, SA ve son olarak Rolex SA olarak değiştirildi. Şirket Birleşik Krallık dışına çıkarılmıştı çünkü, Birleşik Krallık'ta altın ve gümüş gibi metallere uygulanan vergiler çok yüksekti. Wilsdorf'un ölümüyle şirket kazancı hayır kurumlarına gitmektedir. Halen şiket hisseleri dünya borsalarında satışa sunulmamıştır.

Saat Modelleri:
* Air-King
* Date
* Milgauss
* Datejust
* Datejust Turn-O-Graph
* Lady Datejust Pearlmaster
* GMT Master II
* Explorer
* Explorer II
* Submariner
* Sea Dweller
* Sea Dweller DeepSea
* Daytona Cosmograph
* Day-Date
* Day-Date II
* Masterpiece
* Oyster Perpetual
* Yacht-Master
* Yacht-Master II
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:04

Rolex'e karşı nedense bir antipatim var. Heralde zengin fakir herkes tarafından bilinmesinden kaynaklanıyor. Bu sizde de var mı yoksa rolex deyince ha orda bi dur diyor musunuz saygı duyulması gerektiği düşüncesiyle?
watcher
Admin
watcher

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:38

Walla rolex severler (ustelik bu konuda cok hassas, alingan ve oldukca agressiftirler) derler ki,

Rolex ve digerleri :hehehe:
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:45

Bizantolog dostumun dh'deki bir yorumu:

Orjinalden alıntı: bizantolog

Rolex hakkında ileri geri fikirler:

parayla mutluluk da tarz da satın alınamıyor, Rolex paranın satın alabileceği en iyi saatlerden biri ve hem sektörde hem de toplumda genel kabul görmüş bir egemenliği var, fakat hakikatte Rolex saat satmıyor, toplumsal statü satıyor, pazarlama stratejisi de bunun üzerine kurulu zaten. Demek istediğim benim hayatımda gördüğüm en çirkin saatlerin çoğunun kadranında da Rolex yazıyor ne yazık ki... Sothesby's kataloğuna bakıyorum da mükemmel ancak çirkinlikte birbiriyle yarışan saatler çok, bence tarz sahibi saatler düşünüldüğünden çok daha az.
http://www.turksaatforumu.com
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:52

Duygularıma tercuman Smile

Yalnız olmadığıma da sevindim. O rolex severlere zenith diye kükreyesim var :lol!:
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:59

al bendende o kadar. Very Happy
vervito

vervito

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:59

kesinlikle bizantolog le aynı fikirdeyim ben de. bi ara Omega da aynı yolda gidiyordu doğru zamanda frenledi ve doğru çizgisini kaybetmedi. Omega'nın bu doğru politikası onları luxury saatler arasına yerleştirdi. bilmem bu düşünceme katılacakmısınız. tabi cevabı omega sayfasında verseniz daha doğru olur. Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 12:50

ç

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
aaltindeger

aaltindeger

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 0:25

" Saatlerin Dünyasında Küçük Gezintiler (I) Rolex Submariner

60 lı yıllarda henüz orta okul talebesi iken, ender de olsa anne ve babamla İstanbul Beyoğlu na gittiğimizde bir saatçi dükkanından gözlerimi ayıramazdım. Burası İstiklal caddesi üzerinde, Taksim yönünde sol tarafta, Galatasaray civarında yerleşik Cemali saat mağazası idi. İstanbul da Rolex satan tek mağaza burası idi. Vitrinde bir akvaryum benzeri su dolu cam kavanoz içinde açılıp kapanan istiridye benzeri bir mekanizma içerisinde Rolex Submariner saat dururdu. Her halde su geçirmezliğini vurgulamak için Submariner i vitrinde su içerisinde teşhir ederlerdi. Başka Rolex modeller de vardı, ama ben hep o gizemli su saatine bakardım. Fiyatı, aile bütçemiz için sorulamayacak kadar pahalı idi. Rolex takanlar erişilmez, başka bir dünyanın insanları idi.

Benim saat tutkum Cemali nin vitrini ile başladı, hala da devam ediyor. Bu kısa notlarda bazıları çok bilinen, bazıları da sadece meraklılarının ilgi duyduyu saat modellerini, meraklısının gözünden tanıtmaya çalışacağım. Konu mesleğim olmadığı için, teknik değerlendirmeler yerine kişisel anı ve düşüncelerim bu yazılarda yer alacak.
Cemali ile başladık, Cemali ile devam edelim. 70 li yılların 2. yarısında Cemali dükkanını The Marmara nın altına taşımıştı. (O senelerdeki Intercontinental oteli) . Ne zaman Taksim e gitsem muhakkak vitrinine göz atardım. 1976 senesinde aldığım ilk prim ile de de 12500 TL sına bir Rolex Datejust (altın-çelik) almıştım, bir altın Rolex president ise 34000 TL idi. Cemali ile pazarlık ederken bana avucunu göstermişti, avucunun ortasında şimdiki bir madeni YTL büyüklüğünde bir şişlik vardı, "bak bu senelerce Rolex kapaklarını açmak için avucuma bastırdığım kapak anahtarının izidir" demişti.
İlk Rolex saatimi ise daha önceleri, 1972 senesinde almıştım, bir çelik Submariner, 950 SF a.
Submariner, her halde dünyada en bilinen, ve de en çok taklit edilen saat modelidir. Rolex, Submariner modelini 1954 Basel saatçilik fuarında tanıttı. Bundan önce de, 30 Eylül 1953 tarihinde, profesör Auguste Piccard bathyscaphe denizaltısı ile derine dalış rekorunu (3,150mt) kırdığnda teknenin dışına monte edilmiş bir Rolex Submariner de kendi dalış rekorunu kırıyordu. 1954 den 2006 ya tam 52 sene geçmiş, Submariner in çizgileri hep aynı; bu da tasarımın artık bir kült haline geldiğinin en büyük göstergesi. 50 senede Submariner önemli, önemsiz bir çok değişiklik geçirdi. Bunlardan bazıları, 1965 de 1565 kalibre makinanın devreye girmesi ile model numarasının 5512 den 1680 e değişmesi, 1971 de Sea Dweller serisinin satışa sunulması, 70 li yılların sonunda çabuk tarih değiştirme özelliği (quick set feature), 1986 da safir cam kullanımı, 1989 da 3135 kalibrenin devreye girmesi ile model numarasının 16610 olarak yenilenmesi, 2004 de de yeşil çerçeveli 50. yıl modelin pazara sunulması.
Eski Submariner modelleri arasında çok arananlardan bazıları:
Red Submariner (1968-1974 senelerinde üretildi-Submariner yazısı kırmızıdır; temiz bir Red Sub 5,000$ a alıcı bulabiliyor)
Double Red Sea Dweller
Sea Dweller Comex (Rolex in Comex dalgıçları için özel üretimi, 2. el piyasasının en çok arananlarından birisi).
200 $ lık bir SEIKO Diver ın en az Submariner kadar derin dalışa mukavim olduğu, 7S26 makinasının da 3135 kadar dayanıklı olduğu bilindiğine göre bir Rolex Submariner e neden ~6500 SF verilir? Herhalde marka ve imaj içindir diyorum.
Bir sonraki gezintilerin durağı ingilizce deyimiyle "The Mother of All Chronos" Omega Speedmaster Professional.

Hoşçakalın

Unutmayın:
Arka kapağında yazı olan tek spor Rolex modeli Sea Dweller dir. Bunun dışında arka kapağında model-ref no veya başka yazı olan bir spor Rolex sahtedir.

# posted by Bozok @ 3:57 PM 0 comments
Sunday, July 16, 2006

If you are tired
A fantastic page]

Read more at www.eigelb.at/HP/Links/...

# posted by Bozok @ 11:42 PM 0 comments
Saturday, June 24, 2006

Google Desktop
It will be useful if Google Desktop Search presents its search results in a format similar to Windows Explorer; but instead of listing by directory, the output should be by file type/subject/keyword. Another option could be to ask users at Desktop Search Preferences whether entering metadata at file creation should be mandatory. For example, every time a new .doc file is saved, Desktop Search will ask the user (Subject, keywords, ) File type, creation date are known by default. Then Desktop Search output will be much more meaningful.

# posted by Bozok @ 1:06 PM 0 comments "

Selim BOZOK' un bloğundan alıntıladım..
egunns

egunns

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 11:51

bu rolex replikalarında adamlar o kadar uzman oldu ki...yakında hızlarını alamayıp orjinalinden daha kaliteli falan yapıp zarar edicekler Smile

bu arada bugun vitrinde arkadaşımın expolerer ıı si gözüme takıldı...listesi 7340 chf...vaşş dedim (tabi içimden:)
aaltindeger

aaltindeger

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:00

egunns demiş ki:
bu rolex replikalarında adamlar o kadar uzman oldu ki...yakında hızlarını alamayıp orjinalinden daha kaliteli falan yapıp zarar edicekler Smile

bu arada bugun vitrinde arkadaşımın expolerer ıı si gözüme takıldı...listesi 7340 chf...vaşş dedim (tabi içimden:)
orjinalinden daha kalitesinide yapsalar şahsen bana hiç bir replika orjinalinin onda biri kadar bile haz veremez SmileSmile
aaltindeger

aaltindeger

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:00

egunns demiş ki:

orjinalinden daha kalitesinide yapsalar şahsen bana hiç bir replika orjinalinin onda biri kadar bile haz veremez SmileSmile
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:03

neden,çünkü ruhu olmaz.
aaltindeger

aaltindeger

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:18

deka demiş ki:
neden,çünkü ruhu olmaz.

evet bedenine sahip olabilirim ama ruhuna asla SmileSmileSmile
asiruh2009

asiruh2009

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 4:40

ben olsam SEIKO aalırım ama burda işin içine başka şeylerde giriyor işte bu durumda mantık biraz geri planda kalıyor....
egunns

egunns

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 5:27

ruh uğruna cüzdanda metelik yok Smile

deka demiş ki:
neden,çünkü ruhu olmaz.
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 11:15

o zaman ucuz ruhlulara bakmak gerek. :sirtarma:
egunns

egunns

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 11:22

yakında bilekte omega..ama bakkalın kasabın önünden geçemeyecez..veresiyeler birikmiş falan Smile

deka demiş ki:
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 11:26

:hehehe: o zaman seiko ya devam etmek lazım. :sirtarma:
aaltindeger

aaltindeger

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 11:53

egunns demiş ki:
yakında bilekte omega..ama bakkalın kasabın önünden geçemeyecez..veresiyeler birikmiş falan Smile

deka demiş ki:

en azından kasap falan saat kaç diye sorarsa hazırlıklı olursun SmileSmile
egunns

egunns

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPaz 13 Eyl. - 10:27

:sirtarma:

aaltindeger demiş ki:
egunns demiş ki:

deka demiş ki:

en azından kasap falan saat kaç diye sorarsa hazırlıklı olursun SmileSmile
egunns

egunns

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPaz 13 Eyl. - 10:29

kesinlikle..imzana katılıyorum - en iyi saat benim olandır - orient :pirat:

deka demiş ki:
:hehehe: o zaman seiko ya devam etmek lazım. :sirtarma:
asiruh2009

asiruh2009

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPtsi 14 Eyl. - 0:04

evet loto vurusa alınabilrler ama bu dünya üzerinde eşdeğerleri diyeceğim kimse kızmasın varken daha uygun fiyatlara bu ruh işinden daha çok bir ego tatminine giriyor...
adoniss

Rolex Empty
MesajKonu: bizde ufaktan bir paylaşım yapalım ayıp olmasın   Rolex Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 4:45

En son adoniss tarafından Ptsi 5 Ekim - 9:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
asiruh2009

asiruh2009

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPtsi 5 Ekim - 1:19

videonda sorun var herhalde...
adoniss

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedPtsi 5 Ekim - 9:21

pardon ya arkadaşlar farketmemişim sorun giderildi.
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:27

evet arkadaslar,
biraz sonuk kalan Rolex atesine benzin dokup canlandirmak uzere, sayin clk'yi bekliyoruz.
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 8:49

Clk geliyorum demez şıp diye gelir
Ayrıca saatim kolumda resimlerini de tekrarlaması gerekir. Ben ıslık çalıp laf atacaktım kısmet olmadı fumeur
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 9:05

Ertay, Teng Yapistim bile muhaha

her sektörün bir öncüsü vardir. Mercedes binek otomobillerde, Porsche spor otomobillerde, Rolex`te saatlerde tartismasizdir. Bizler oturup burada günlerce tartissak bunu degistiremeyiz.

Idrak etmemiz gereken konu sudur. Ben bunu diger forumda da yazdim. pazarlama olmadan ne yaparsan yap, bes para etmez. Rolex size statüyü pazarlama yöntemi ile veriyor. Patek'de size statü veriyor yada Audemers. Ama bir hataya düsüp, bu markalari karsilastirmayin. Cunku hepsi ayri segmente hitap ediyor.

Patek Porsche
Audermers Ferrari
Rolex Mercedes üretiyor. Hangisi daha iyi? Sacma soru degil mi? Bu da öyle birsey.

Hangisi daha cok satiyor? Mercedes. Otomobil deyince akla gelen ilk marka Mercedes. Hangi otomobil hicbir zaman arka kisminda marka ismi tasimamistir. Mercedes. Hangi firma ilklerin yaraticisi olmustur? Mercedes. Hatta size süper bir örnek. Citroen yillar önce (20-30 yil) ayna sinyalini buluyor ama buna izin alamiyorlar. Yillar sonra bu teknolojiyi piyasaya yeni bir bulusmus gibi suren ve sektöre öncülük eden kim? Mercedes. Bugün neredeyse her aracta ayna sinyali var. Neden? Mercedes bunu bir güvenlik unsuru olarak pazarladi da ondan....

Rolex'i tartismayalim. Anlayip ögrenmeye calisalim. Adamlar basarili. Meyve veren agac taslanir, Rolex'te öyle.

Forum üyelerinin yazdiklarindan yola cikarak soruyorum, Zenith nerede bugün? IWC Rolex icin bir rakip mi? 4000 Euroluk bir saatte kim daha iyi kalite, hassasiyet, prestij sunuyor? Hangi marka, hangi model? Bunlar Rolex'i Rolex yapan gercekler.

Zevkler ve renkler tartisilmaz. Herkes istedigi saati almakta takmakta serbesttir ama sadece fanatiklik yaparak bir markayi kötülemek .... neyse gerisini yazmayayim Smile
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:02

clk
sana Rolex yaz dedik, sen Mercedes anladin herhalde. Very Happy
neyse ayna sinyalini ve ozelliklede, arkada marka yazmama konusunu senden ogrendim. prier
fakat marka yayginligi ve markanin bilinc alti dusuncedeki yerlesimini benim daha onceki forumdaki yazimdan esinlenmis gibisin.
Very Happy
belkide benzer seyleri dusununduk. Very Happy
neyse hazir gelmisken, su panerai konusunada bir iki odun ativersen elin degmisken ne dersin? muhaha
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:06

Tamam ben bir jilet alıp küvete gidiyorum muhaha
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:13

Ok.

Panerai icin ilk önce biraz bilgi topladim. Telefonda konustugumuzda ortak kani kurmali ve deri kayisli olmasi. Buna birde logo eklenirse yeme yaninda yat. Ama bu noktada iki konu var

1- Unitas makinali saat icin 3000 Euro verilir mi?
2- 3000 Euro verilip 2 ile 6 ay beklenir mi?

Kuvarsitten replika sordum (dedim ya bilgi icin ve neden olmasin diye dusunmedim degil) ama replika fiyati 680 USD ile 800 USD arasi ve kadran ciddi sekilde farkli.

Asagida ki linkte orijinal Panerai rakamlari gayet detayli olarak görülebilir.

http://www.thewatchquote.com/The-watch-Panerai-PAM00217-limited-edition-Luminor-1950-Marina-Militare-A-re-issue-of-a-unique-piece-delivered-to-the-Italian-Military-Marines-in-the-1950s-No_4879.htm

Devam edecek....
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:16

teng demiş ki:
Tamam ben bir jilet alıp küvete gidiyorum muhaha
abi kuvete, gitmene gerek yok, bizim gibi 40 i gecenlerde kan cikarabilmek icin merdanede sikmak lazim.bir parca pecetealsan bile akacak kani temizlemeye yeter. muhaha
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:19

Neyse replika olayi öldügüne göre orijinali sart oldu ama Hollanda da buldugum saati alamadan tatile cikiyorum.

Resimleri ekte (bu sadece temsili resim)

http://www.luxuryguru.com/P-000.jpg

Bu saat su anda en revacta olan Panerai modeli her yerde yok satiyor ve yazdigim gibi 2 ile 6 ay bekleme süresi. Internette bile neredeyse yok.
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:21

Avusturya'da gittigim sehirde inanilmaz büyük bir mücevher ve saat dükkani var. Blancpain'den tut Girard-perregaux'tan cik. Belki onda vardir. Eger yoksa Hollandada ki saati tatil dönüsü satilmaz ise ben alirim, sonra fikirlerimi paylasirim.

Su an icin hicbir gelisme yok anlayacagin.
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:22

teng abi,
simdi ilk once bolmeliyiz ki basa cikabilelim.
sayin clk'yi panerai ve rolex konusunda ikiye ayirabilirsek, sonra diger parcalrida bolmek sureti ile, rolex fanatikligini bir genclik nostaljisi haline getirebiliriz.
pardon pm diye ortaya yazmisim. taskafa diable
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:27

clk,
bu saat logo denilen saat degilmi?
Almanya'da bu saat var.gecen hafta blumen'in vitrininde vardi.
ama olmadi hollanda'ya giderken haberim olsun, gerci ben yarin gidecegim ama kapalidir diye dusunuyorum.
diger dedigin vergi vs. gibi konularda sikinti yokrahat ol, pahali almana gerek yok.
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:33

Galleria'da Sami'nin vitrini Paneari'den geçilmiyor. Akmerkez de de dolu
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:50

Bu kurmali olan logo. Pam000 o yüzden zor. Otomatik bulmak cok zor degil.
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:56

teng demiş ki:
Galleria'da Sami'nin vitrini Paneari'den geçilmiyor. Akmerkez de de dolu
biz telefonda konusup ikimizin de vakif oldugu bir konunun uzerine yazinca, seninde evveliyatini bilmemenden dolayi farkli anlama konusunda sen haklisin abi.
aslinda bizim once konunun tamamini yazmamiz gerekirdi. clk'nin bahsettigi ve almayi dusundugunu soyledigi panerai modeli logo olarak tabir edilen 6 rakami uzerinde panerai logosu olan ve suan itibari ile piyasada nadir bulunan model.
yada ben yanlis anladi isem, gerekli aciklamayi clk yapacaktir diye dusunuyorum.
birde bu konuyu panerai bolumune tasiyip orada devam etsek ne dersiniz?
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 10:57

evet gerekli aciklamayi clk yapmis bile.
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:02

Panerai alınacaksa kurmalı almalı ama Unitas makinayı çakan bir markaya o kadar para verilirmi bence verilmez. Aynı para ile kendi kalibresini yapan bir marka tercih edilir.
Hmm onu gördüğümü hatırlamıyorum.
ertay

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:11

teng ustad,
clk kafaya koymus, illa alacagim diyor.elleme alsin, hic degilse panerai fanatigimizde olur.
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:13

Rolex'e alışmış biri Panerai fanatiği olamaz .Ama bırak alsın hemen sıkılır biz de hesaplı alırız diable
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:17

oooo, muhabbetiniz bol olsun dostlar,kaldığınız yerden devam ha, bu arada clk sende hoşgeldin. by
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:18

Hatta Pam112 kurmali ve yine base modeli. Bunu da bulmak zor ama imkansiz degil. Pam000 yok hicbir yerde maalesef

Teng, niye ben cartier'imi de cok seviyorum, Breitlingimi de. Bir tek problem benim Meistersinger. Galiba orada bir yanlis yaptim. Saat cok hosuma gidiyor ama bir türlü alisamadim. Isinamadim saate. Bak bu Rolex'ten olabilir Smile
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:18

Hosbulduk Smile
teng

teng

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:21

Meistersinger'e alışamadı isen sağ koluna tak.
Ben de bu aralar bayağı sağ kola saat takar oldum.
clk

clk

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:23

Deneyelim bakalim. Belki gercekten ise yarar Smile
deka

deka

Rolex Empty
MesajKonu: Geri: Rolex   Rolex Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:26

yarar,yarar sol kol rolex tahsisli olduğu için alışamamışsındır. fumeur

Rolex
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki