Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Frederique Constant

+4
egunns
donjohnson
vervito
Azizim
8 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Frederique Constant Empty
MesajKonu: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 5:35

Frederique Constant "tutkunuzu yaşayın''sloganı ile başarmayı bir tutku olarak gören müşterilerine ulaşmayı hedefleyen oldukça geleneklerine bağlı bir saat markasıdır.Bağımsızlığı bir şirket hedefi olarak gören Frederque Constant dünya çapında 1600 satış noktasında yer almaktadır.İsviçreye özgü olağan üstü mekanizmalara sahip olan Frederique Constant marka saatler, zamanı en doğru biçimde gösterebilecek tüm donanıma ve fonksiyonlara sahiptir.Her saat atölyeden ayrılmadan önce İsviçre'nin saat üretim prensipleri doğrultusunda profesyönel saat ustaları tarafından en ince detayına kadar test edilir ve bu sayede saat tutkunlarına ulaşacak hale gelir.
Frederique Constant'ın otomatik modellerinde bulunan sessiz rotor,kolunuzdaki her hareketi enerjiye dönüştürür ve tam olarak kurulduğunda 40 saatten fazla bir süre yetecek enerji depolar. Saat kayışları genellikle kaliteli İtalyan derisinden yapılmakla birlikte,marka aynı zamanda kişiye özel, özellikle sağlam ve rahat çelik bilezik tasarımları da sunmaktadır.
Marka adı Frederique Constant,iki ismin birleştirilmesinden olmuştur.Frederique Schreiner (1881-1969) ve Constant Stas (1880-1967).şirketin şu an ki yönetim kurulu başkanı Peter Stas, Constans Stas'in 4.kuşak torunudur.Constant Stas saatçiliğe 1904 yılında saat kadranı üretimi ile başladı.
Şirket 1988 yılında bugünkü halini aldı.Altı modelden oluşan ilk koleksiyon,tamamen İsviçre malı malzemeler ve Cenevreli bir usta tarafından üretilen saatlerle 1992'de piyasaya sürüldü.1995 yılında Frederique Constant saatleri,ilk kez Basel'deki Dünya Saat Ve Mücevher Fuarı'na katıldı.
1997 yılında şirket merkezi Cenevre yakınlarındaki Courage'a, daha sonra da talebi karşılayacak daha bir mekan ihtiyacından dolayı Chne-Bourge'a taşındı.Yılda 40.000 üzerinde saat üretimi yapan firma Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da faliyet göstermekte,Amerika pazarında genişleme çalışmalarını sürdürmektedir.
Frederique Constant saat üretiminin her aşamasında yer almakta ve bu marka adı altında üretilen modellerin tamamı ya kendisi tarafından ya da belirli bir model üzerinde çalışmak adına bağımsız tasarımcılar tarafından tasarlanmakta.Makinelerin üretiminde uzmanlık ve minyatür parçaların montajında büyük bir usatlık gerektiren çoğu mekanik saatlerin üretiminde dakiklik esas alınmıştır. Bugün İsviçre'de bu titizlikte mekanik saat üretimi gerçekleştirebilen saatçi sayısı birkaçı geçmez denebilir.
Misyonu ise uygun fiyat ve yüksek kalite ile üretilen saatlerini daha geniş kitlelere duyurarak, çağdaş-klasik saat meraklılarına sunabilmek.
Frederique Constant Triple Time ve Frederique Constant Heart Beat koleksiyonu ile başı çeken Frederique Constant Highlife serisini 1999 yılında çıkardı.Heartbeat koleksiyonunu geçen yıllar içerisinde Frederique Constant Heart Beat Perpetual,Frederique Constant Heart Beat Heavy Roman, Frederique Constant Heart Beat art Deco,Frederique Constant Black Heart Beat,ve Frederique Constant Royal Heart Beat modellerinin eklenmesi ile zenginleşti.2000 yılında ise ilk Tourbillon ve özel tasarımlı bayan saat modelleri ile Highlife Serisi'ni tamamladı.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:31

Healey serisine hayranım.
donjohnson

donjohnson

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 5:09

FlyingOstrich demiş ki:
Healey serisine hayranım.

BRAVO !!! Kronolu ve krem rengi olan listemde kesinlikle! alkisalkis alkisalkis alkisalkis
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 8:55

aynen Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedCuma 1 Ocak - 11:27

bu saat canlı görülmeli,
olağanüstü görsellikte ve kalitede
bu markaya genelde .ok atardım, bunu görünce tüm yorumlarım geri.
en az jaeger veya daha fazlası bir kasa ve kadran yapısı
ama fiyatda uçuk; 5950 chf

Frederique Constant Fc930as4h6
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedCuma 1 Ocak - 14:00

Frederique constant saatleri iyi takip edin gelecegin vintage olmaya en yakin saat markasi olarak geciyor her yerde.
http://www.turksaatforumu.com
ceo35

ceo35

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 20:04

Frederique Constant saat almayı düşünüyorum sizlerin tavsiyesi nedir ?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 22:25

F. Constant diğerlerinin yanında daha yeni sayıldığı için fiyat/kalite paritesi daha makul.
Ayrıca kendi karakterini bulmuş bir marka. Çok uzaktan bir F. Constant belli oluyor. Klasik ve rose gold sevenler için güzel saatler yapıyorlar. Ancak bazı saatlerinde Sellita kullanıyor, dikkat.
ceo35

ceo35

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 22:34

Evet klasik saat seviyorum.o yüzden beğendim modellerini ama
sellita ne demek acaba?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 22:37

Sellita rotoru hariç tıpatıp Eta ya benzeyen bir makine markasıdır, aslında Eta nın parça vs sini de yapar. Mal yetiştiremediğinde yardımcı olur.

Eta 2824 rotoru kıvrımlıdır, dümdüz rotor görürseniz o Sellita dır.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 23:24

teng demiş ki:
F. Constant diğerlerinin yanında daha yeni sayıldığı için fiyat/kalite paritesi daha makul.
Ayrıca kendi karakterini bulmuş bir marka. Çok uzaktan bir F. Constant belli oluyor. Klasik ve rose gold sevenler için güzel saatler yapıyorlar. Ancak bazı saatlerinde Sellita kullanıyor, dikkat.

sellitanın eta karşısındaki eksileri ve artıları neler ? ,geçenlerde iskelet oris konusunda sanki bazı artıları varmış daha hassasmış gibi bir mesaj yazılmıştı
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedPtsi 3 Mayıs - 23:30

Kimin artısı ? Sellita'nın ? Sellita'nın artısı olsa ismi duyulmamış bir mekanizma olurmuydu ?
Aslında kardeşimin Sellitalı pontosu ile benim Eta lı arasında çok fazla hassasiyet farkı da görmedim doğrusu.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 0:02

işte onun için sorduydum ismini çok az duyduğum kalibre nasıl daha hassas oluyor etaya karşı nasıl üstünlük sağlıyor diye,şişirilmeden gerçekten üstün tarafı varsa nasıl ismi duyulmuyor tercih edilmiyor ki, demekki karşılaştıranlar taraflı olarak elden geçip düzenlenmiş modifiyeli kalibre ile fabrika çıkışlı eta yı karşılaştırıyorlar diyebiliriz o halde değil mi? ya da bu işin doğrusu nedir ?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 4:09

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 4:26

sifujack demiş ki:
işte onun için sorduydum ismini çok az duyduğum kalibre nasıl daha hassas oluyor etaya karşı nasıl üstünlük sağlıyor diye,şişirilmeden gerçekten üstün tarafı varsa nasıl ismi duyulmuyor tercih edilmiyor ki, demekki karşılaştıranlar taraflı olarak elden geçip düzenlenmiş modifiyeli kalibre ile fabrika çıkışlı eta yı karşılaştırıyorlar diyebiliriz o halde değil mi? ya da bu işin doğrusu nedir ?
İşin doğrusu : 1. Eta
2. Sellita
Eta Sellita'ya ürün yapmıyor, Sellita Eta'ya yapıyor.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 7:28

F.C.nin fiyatları çok uçuk. ancak bir taraftan piyasaya da bakınca yapacak bir şey yok diyorsun. adamlar Longines,Oris, Tag, Maurice L. seviyesinde olmaya çalışıyorlar... belki hedefleri daha üst de olabilir, Tourbillon'lu model de ürettikleri göre... Ancak çok model çeşitleri ve hazır kalibreler kullandıkları için yeni dönem üst düzey markalara yaklaşamazlar. M.L. ve F.C. watcher'in dediği gibi gelecekte vintage olarak değer bulacak markalar...

Sellita'nin ETA'dan geri kaldığını düşünmüyorum... Oris kullanıyorsa iyidir Smile

Teng, o rotor bilgisi kesin mi? çünkü Oris'in SW200'lü modellerinin rotoru ETA Mecaline serisinin rotorları gibi kıvrımlı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 8:39

Oris tüm rotorları kendine göre modifiye edip 2824 rotoru gibi yapıyor...
Fiyatları da bence uçuk değil, 2892 mekanizmalı bir saatin fiyatı hem Longines'ten hem de Omega'dan bayağı aşağıda. 1000 tl civarında 2824 leri satıyor... Eh bunun altı Tissot fiyatı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 8:48

Herm markanın kullandığı iyidir diye de düşünmeyin. Kardeşim uçakta gelirken M. Lacroix quartzchrono saat almış 1250 lira. İki gün sonra saat bozuldu, ben de Faruk ustaya götürdüm adam açtı ; bu sahte dedi.. E nerden dedin ? M. L. böyle Ronda mekanizma kullanmaz. Ben yok yaw dedim bu saatler böyle iddaalaştık. Bayiye gittim sordum. Doğrudur dedi o saatlerde Ronda vardır. neyse garantisi için uğraşmadık 50 tl (evet 50 tl )
kronolu mekanizma parası verip çıktım. Faruk usta da yuh yaaa bir yaşıma daha girdim deyip duruyordu Aynı M.Lacroix Pontos Rectangular da da Sellita kullanıyor ve o round pontoslardan biraz daha ucuz 1650 chf . Şimdi diyebilirmisiniz M. Lacroix Sellita kullanıyorsa iyidir Very Happy
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Frederique Constant   Frederique Constant Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 10:04

eski serilerinin kadranlarında çok oturmuşluk var,,yenilerine vitrinde boş baktım,nötr...babama aldığım saatide değiştiricem galiba

Frederique Constant 5lsby1

Frederique Constant
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Maurice Lacroix, Frederique Constant
» Frederique Constant Classic FC-303MC4P6
» Frederique Constant Maxime Moonphase
» Frederique Constant Bigdate-Dual Time Caree automatic
» Yeni model: Frederique Constant Vintage Racing Chronograph Collection