Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko "Age of Discovery" serisi

+10
watcher
deka
solestar
forbidden
deha
asiruh2009
Azizim
teng
tag_ci
mhaser
14 posters
YazarMesaj
mhaser

Seiko "Age of Discovery" serisi Empty
MesajKonu: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 6 Ocak - 21:12

Merhabalar,

Forumda Seiko'nun "Age of Discovery" serisi ile ilgilenen veya bilgi sahibi olan var mıdır?
Google'da arattırınca çıkan en sağlam site aşağıdaki linkten görülebilir, daha iyisini henüz bulamadım Smile

http://home.comcast.net/~b10001/seiko_AOD.html

Saygılarımla,

Murat Haser
tag_ci

tag_ci

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 3:11

Vay be seiko ne saatler uretmis zamaninda
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 3:57

O saatlerini incelemesi de keşifler çağı kadar zaman alır herhalde
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 10:53

Bunların değerleri ne kadar ? en değerlisi hangisi ?
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 11:39

gg'ye bazen düşüyor bu Age serisinden bazı modeller,takip etmekte fayda var.
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:16

gerçekten güzel saatler özellikle ilk ler ....
deha

deha

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 1:00

Gerçekten de çok güzel bir saat serisi AOD ve gittikçe daha az çıkıyor karşımıza açık arttırma sitelerinde. Murat Bey'in Age of Discovery konusunda ciddi bir koleksiyonu vardı. Resimlerinizi merak ve heyecanla bekliyoruz. Koleksiyonunuzu zenginleştirmeniz dileğiyle.
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:06

Merhabalar,

İlk defa bir foruma resim yüklediğimden deneme amaçlı olarak öncelikle Seiko Age of Discovery serisine ait bir reklamı gönderiyorum. Devamı gelecek Smile

Seiko "Age of Discovery" serisi 2vjv3on
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:26

Seiko AoD saatleri öncesinde seriye ilişkin bir obje, Seiko AoD tabelası;,
Seiko "Age of Discovery" serisi 2v0k2ud

Saatlerimin bir kısmının genel bir görüntüsü;
Seiko "Age of Discovery" serisi 30b1d3o

Serideki saatlerin ortak özelliklerinden biri, arka kapaklarındaki gemi... Chrishopher Colombus'un Amerika'nın keşfi esnasında içinde olduğu geminin resmidir;
Seiko "Age of Discovery" serisi 25u0hav

Ve bir sonraki mesajımda saatleri resimlerine geçiyorum Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:33

Hepsinde Santa Maria'nın resmimi var.?
deha

deha

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:42

Gerçekten de çok güzel olmuş koleksiyonunuz. Daha fazla resim koyabilseniz süper olurdu, belki 3-4'lü gruplar halinde çekilmiş resimlerde kadran detayları daha güzel görünecektir. Kayışların büyük kısmı orijinal seriye ait yanılmıyorsam. Bu da değerine değer katıyordur koleksiyonunuza. Her ne kadar mekanik saatleri her zaman tercih ediyor olsam da, quartz olmasına rağmen AOD serisinin gerçekten de dayanılmaz bir cazibesi var. Tekrar tebrik ederim, seride varsa eksik saatler onları kısa zamanda tamamlayabilmeniz dileğiyle.
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:44

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 7N42 modeldir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 11to5tj

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 7N89 modelidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 345zq8p

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 8M25 modelidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 34oekq1

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 5T52 modelidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi J5v3v5

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 6M13 modelidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 2zjba5l

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 6M15 modellerinden birisidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi Erwhts

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 6M15 modellerinden bir diğeridir...
Seiko "Age of Discovery" serisi Ojnd

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 7T39 modelidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 20a477o

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 7T36 modellerinden birisidir...
Seiko "Age of Discovery" serisi Neu642

Aşağıdaki resim, Seiko AoD 7T36 modollerinden bir diğeridir...
Seiko "Age of Discovery" serisi 1547db9

Modellere ilişkin detaylı bilgiler, sahip oldukları fonksiyonlar, fiziksel özellikler gibi bilgileri de zamanla bu konu altında vermeyte çalışacağım...
Her ne kadar ağırlık olarak quartz saatler olsa da seride otomatik saatler de mavcuttur, ama henüz ne yazık ki bunlardan bir tane edinebilmiş değilim...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:47

AoD serisi hangi yıllar içinde tamamandı ?
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 8:49

Serideki tüm saatlerin görünüm olarak ortak yönlerinden birisi arka kapaktaki gemi çizimi...
Bir diğer ortak özellik de kadrandaki veya bazı modellerde fonksiyon kadranlarındaki enlem-boylam çizimleri diyebiliriz. Zaten seriyi spesifik olarak bu özelliklerinden ayırdediyorum ben şahsen, yoksa ebay'deki tüm Seiko'ları başka türlü hızlıca taramak mümkün değil Smile

Serinin üretim tarihini net olarak bilemiyorum ne yazık ki. Ancak, üretim nedeni Amerika'nın Keşfi'nin 500. yılının kutlanması...

Seiko sitelerinde bile bu seriye ilişkin tatmin edici bilgi bulamıyorum bir türlü, o yüzden seriye ilişkin reklamlar veya herhangi bir objeyi bile değerli sahip koleksiyonuma katmakyı istiyorum Smile
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 12:51

Seiko "Age of Discovery" serisi Boylamint
"Dava Sobel'in Boylam ya da özgün adıyla Longitude kitabı on yedinci ve on sekizinci yüzyılın en zorlu bilimsel problemini çözme yolundaki çabaları anlatır. Büyük keşif çağı boyunca denizciler okyanuslarda bulundukları boylamı hesaplayabilecekleri herhangi bir araç olmadan dolaşmışlardır. Pek çok bilim adamı boylam sorununun gökyüzündeki yıldızların düzenli olarak gözlenmesiyle çözüleceğini düşünür ve bu yolda araştırmalar yaparken, John Harrison adında bir adam kronometre dediğimiz, denizde zamanı kesin olarak bilmeye yarayan bir saati geliştirmeye çalışır. Boylam, Harrison'ın bu yolda kırk yıl süren çabasını anlatır."

Bu güzel koleksiyon için bu kitabı önermeden geçemezdim, sn. bizantolog un bana tavsiye ettiği bir kitap ve tübitak yayınlarından bulabilirsiniz. Fiyatı da 10 ytl civarı bir şey.
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 2:46

oy oy oy gerçekten harika kitab da güzel gerçekten...
solestar

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 9:52

Murat Bey, AoD çok güzel bir seriymiş gerçekten, bu saatleri daha önce hiç farketmemiştim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:12

Seiko "Age of Discovery" serisi 061109240
Bu da benden olsun Wink
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:13

Seiko "Age of Discovery" serisi 061109240
Bu da benden olsun Wink
deka

deka

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:15

oooo oda nerden çıktı,quartz ama ne yapalım watcher görmesin.
solestar

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:16

Gerçekten çok güzel ok1
Bu koleksiyon için saatlerin quartz olması gözardı edilebilir.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:18

benim quartz la sorunum yokki biraz tuzu az geliyor o kadar diable
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 10:32

Smile aslında bu seri kapsamında üretilmiş kinetik saatler de mevcut ancak bildiğim kadarıyla tam anlamıyla mekanik bir saat yok.

Seri de gerçekten güzeldir, özellikle denizcilik temalı objelere meraklı olanlar için...

Yakın zamanda elimdeki Omega Constellation ve diğer saatlerimin resimlerini de paylaşayım...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 23:17

Asagidakiebay link'lerinde birkac tane:

http://cgi.befr.ebay.be/VINTAGE-SEIKO-6M15-7030-WORLD-TIMER-CHRONOGRAPH-QUARTZ_W0QQitemZ320475610220QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item4a9dd5bc6c

http://cgi.befr.ebay.be/RARE-VINTAGE-SEIKO-AGE-OF-DISCOVERY-7T36-MOONPHASE_W0QQitemZ120517920650QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item1c0f6d878a

http://cgi.befr.ebay.be/VERY-RARE-VINTAGE-SEIKO-AGE-OF-DISCOVERY-KINETIC-5M22_W0QQitemZ370321742109QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item5638e5591d

http://cgi.befr.ebay.be/Seiko-Kinetic-the-Age-of-Discovery-3M22-N-O-S_W0QQitemZ260537714132QQcmdZViewItemQQptZES_Relojes_de_pulsera?hash=item3ca94205d4

http://cgi.befr.ebay.be/VERY-RARE-VINTAGE-SEIKO-AGE-OF-DISCOVERY-KINETIC-5M22_W0QQitemZ370321742109QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item5638e5591d

http://cgi.befr.ebay.be/VERY-RARE-AGE-OF-DISCOVERY-SEIKO-CHRONOGRAPH-ALARM_W0QQitemZ250562887552QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item3a56b63f80
http://www.turksaatforumu.com
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 0:53

O linklerin hepsi takibimde watcher Smile

Şu an 5M22 için bekliyorum. 8M25 de takip listemde ve satıcıyla iletişim halindeyim.
Ancak İspanya'dan eklenen saati normalde ebay.com sitesinde görememiştim, onu yazdığınız iyi oldu. Yeşilleneyim bakalım ona da, alabilirsem size bir yemek borcum olsun haber verdiğiniz için Smile
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 1:06

Bir de soru;

3M22 başlığınıdaki N.O.S. ifadesi ne anlama gelmektedir???
New Old Stock diye bir uzun ifade buldum ama birincisi aradığım ifade bu mudur emin olamadım, ikincisi de eğer buysa ne ifade ettiğini anlayamadım?

Bu konuda bilgi verebilecek var mıdır?

Şimdiden teşekkürler...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 1:09

Bulduğun ifade doğrudur, anlamıda açık zaten, eski üretim stokda kalmış, kullanılmamış ok1
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 1:17

Hah bu durumda işime gelen şey oluyor Smile

Ben, orjinaline uygun yeniden yapılmış, yani eski bir serinin yeniden üretilmiş hali gibi bir şey olmasından da şüpheleniyordum da Smile

Teşekkürler...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 3:07

Aynen NOS= new old stock
Stokta kalmis, hic kullanilmamis saat demek, eski saatlerde mumkun oldugunca bunlardan bulmak lazim, ben de surekli nos saat pesindeyim
londonairl

londonairl

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 10:47

Arkadaslar Ben SEIKO Age of Discovery Colleksiyonundan 7T36 ve 6M15 model saat ariyorum her yere bakmama ragmen hic bir satan bulamadim, aranizda bana bu konuda yardimci olabilecek kimse varsa cok sevinirim, simdiden yardimlariniz icin tesekkurler,
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 21:59

seiko, paranın gözüne vurma derdine girdiği için, son yıllarda malesef ucuz saatler üretiyor. ucuz saatleri pahalıya satma yada çok satıp sürümden kazanma derdinde.
oysa zamanında çok güzel modeller çıkarmış. mesela ben 70 li yıllarda üretilen oto krono modellerini çok beğeniyorum, şimdi öyle bir üretim neden yapmaz?

koleksiyonluk saat alacaksan NOS olması çok çok iydir,
bulabirmiyim bilmiyorum ama denkgelirse koleksiyonluk bir NOS seiko otokrono yada citizen bullhead almayı düşünüyorum.
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 8 Tem. - 4:21

Koleksiyona iki yeni yavru daha ekledim geçen zaman içinde Smile
Bir adet 6M23 ve şu anda kargoyla gelmekte olan bir adet 5M22...
Geldiğinde onların da resimlerini sayfaya eklerim...

Bu arada, bu foruma üye olanlardan elinde bu koleksiyona ilişkin saat veya obje olan varsa ticaret hayatına dalabiliriz Smile

Görüşmek üzere...

Murat
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedCuma 9 Tem. - 4:45

90 lı yılların başındaki yachting serisi hala aklımda
mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedPerş. 15 Tem. - 4:44

Aşağıdaki saat koleksiyonumun yenilerinden;
Seiko Age of Discovery 6M23...

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" border="0"/>

Aşağıdaki saat de yenilerden;
Seiko Age of Discovery 5M22...
Bu seriden sahip olduğum Quartz olmayan ilk saat Smile

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" border="0"/>

mhaser

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 9:15

yazamadığım dönemdeki hareket bereket sayesinde, bugün 14adetlk bir Seiko Age of Discovery koleksiyonum oldu Smile Yakında tümünün fotoları geliyor Smile))
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 22:13

mhaser demiş ki:
yazamadığım dönemdeki hareket bereket sayesinde, bugün 14adetlk bir Seiko Age of Discovery koleksiyonum oldu Smile Yakında tümünün fotoları geliyor Smile))

Iste buna gercek bir koleksiyon derim bravo
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Seiko "Age of Discovery" serisi   Seiko "Age of Discovery" serisi Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 0:25

Seiko "Age of Discovery" serisi Seiko_AOD_3M22_GG_M

altın saat sevmem ama bu çok müthiş gözüktü 6 Şubat'a hediye olarak isterim(!) :lol:
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Seiko "Age of Discovery" serisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aranıyor - Seiko Age of Discovery serisi
» seiko premier serisi mi yoksa emporio armani ar 24 48 mi ??
» ALINIK SEIKO AGE OF DISCOVERY
» Vintage Seiko "Age of Discovery" Koleksiyonundan
» Satılık Seiko Age Of Discovery 6M23