Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatinden son haberler

+7
barett
teng
mustafasuren
borahan
yolgezer_7k
deka
watcher
11 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Forumun saatinden son haberler Empty
MesajKonu: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 6:30

Arkadaslar birsuru calkantili surec nedeniyle sizlere buradan yeterince bilgi verememistim, bugun sizlere bu konuda bilgiler vereyim artik.

Isvicre ile yaptigim gorusmelerde yaklasik iki ay onceki son durum.

Saat tamamiyla isvicrede yapilacak ve made in suisse ibaresi tasiyacak.
1 yil garantili.

Siparis adedi minimum 300 adet.

Saat:
Pilot model
42-43mm
Kadran ozellikle gece gorunebilen Hazerfan celebi fosforlu desenli, igneler fosforlu, rakamlar fosforlu osmanli rakamlari.
Kurma kolunda belirleyecegimiz bir desen gravur, laser ile.
Kasa 316L celik, parlatilmis,
100m reel 100% sugecirmezlik ve testten gecmis olacak
Ust cam multicouche antirefle, duz veya bombeli
Arka kapak, vidali, mineral camli ve cam uzerinde laserle bizim belirleyecegimiz desen veya yazilar gravurlu.
Kayisi deri aviator modeli ve tokasi boucle deployant (katlamali, turkcesini bilmiyorum)
Kutusu vernikli veya lake, masif tahta, ici deri.
Makine onlarin standart tekliflerinden sececegimiz bir dekore turu ile dekoreli,
Makinenin arka kapaktan gorunen yuzunde hazerfan donemi padisahinin laserle islenmis tugrasi (veya baska bir tugra da olur)
Hassasiyet eta toleranslarina uygun

Opsiyon 1 : yukaridaki saat, icindeki makine ETA 6498-1, 18.000 vuruslu olursa
tane fiyati : 360 isvicre frangi

Opsiyon 2 : Ayni saat icinde ETA 6498-2, 21.600 vuruslu (digerine gore biraz daha hassas oluyormus) olursa
tane fiyati : 460 isvicre frangi

Bunlara arti olarak teknik etud parasi 2500, prototip parasi 1000 isvicre frangi daha istiyorlar, bu da saat basina 10 frank daha ek olur,
Yine bu fiyatlar fabrika cikis fiyatlari, bunlara da kargo ve belki de gumruk te eklemek gerekecek, bunlar ne tutar bilmiyorum.

Fakat arkadaslar suna eminim bu kalitede bir saat piyasada neresinden baksaniz 1000 euro degerinde bir saattir.
Saatler icin teklif aldigim firma, breitling gibi buyuk firmalara fason saatler yapan bir fabrikadir.
Diger basliklarda fabrikanin da link'lerini vermistim, isteyene de bendeki fransizca yazismalarini gonderebilirim.
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 10:44

Bu haber şahsen beni heyecanlandırdı,makina konusunda çoğunluğa göre karar verilir, ancak vervito israrcı olduğu için (oda henüz malüm işleri nedeniyle pek aktif değil) onun namına ben sorayım makina 6497 olursa fark ediyormu?,(gerek fiyat, gereksede vuruş sayısı) ayrıca prototip olmasa da photoshopla falan bir görüntü almak mümkün mü, en azından olayı daha somutlaştırmış oluruz. bravo
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 23:18

Ben onlara asagidaki resmi ornek olarak gondermistim, tabi bunu kronosuz ve krono butonsuz dusunecegiz, kurma tepesini iri pilot olarak degil yuvarlak filan gibi dusunmustuk,
yapilan anketlerde 40-41mm on plana cikiyor ama bu birseyi degistirmez fiyat olarak, ankete katilimlar cogalsin buna karar veririz.
Biz on kararlari verdikten sonra onlardan photoshoplu bir resim isteriz, ama odeme yapmak gerekir ki buna da bizler konu uzerinde biraz daha yol aldiktan sonra karar veririz, siparisten itibaren teslimat sureleri 2010 yili icin 3 ay.
Forumun saatinden son haberler Taglemans
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 23:46

300 adet az bir rakam değil, daha üye sayımız bu rakamlara ulaşmadı ki, herkesinde almasını bekleyemeyiz, ama kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak değerlendirmek gerekir,dediğim gibi makinaya ortak karar verebiliriz, bunda esneklik olmaz,standartlar belli, çap konusu 40 yetersiz olabilir, burada ortak rakam 42mm. de odaklanıyor gibi, ben seçeneklerde pilot modelini işaretlemiştim ama klasik de olabilir, ancak şu da bir gerçekki,bu iş zaman alacak gibi gözüküyor, bu nedenle konuyu sıcak tutmakda yarar var ki, verdiğin rakamlarda böyle limitli üretim bir saat için oldıkça iyi gibi,1/300 ü ben mi alsam, diable şaka şaka farketmez. :bytepe konusunda haklısın big pilot giibi olmasına gerek yok, rahatça kurmayı sağlayacak boyutda olsun yeterli, birde şimdiden bir liste oluşturmaya başlasak mı,en azından isteyenler ilave olmak suretiyle sayıyı takip etme şansımız olur.
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 1:42

Herkese merhaba; iki haftadır finallerim vardı konuları takip ettim fakat cevap yazacak çok fırsatım olmadı. İtiraf edeyim forumun şu an beni en heyecanlandıran başlığı bu başlık. Çok güzel ve anlamlı bir proje. İyi ki başında Mete ağabey gibi sabırlı biri var bana kalsa çoktan vermiştim siparişi. Deka hocam listeyi yapalım demiş. Yaklaşık 500 frank olursa ben bir belki de iki tane alabilirim. Eğer forum dışına satış yapmak serbest olursa almak isteyen başka arkadaşlarım da olur. Üye sayımız çok yüksek değil belki ama 300 adet de çok yüksek bir sayı sayılmaz. Bir de şunu merak ettim üretilince parti parti alma şansımız olmaz mı? Mesela 300 üzerinden pazarlık yapılır ilk 3 ay içinde ilk 100 tanesi alınır ve onlar forumda satılır. Bu satış kafasında soru işareti olan arkadaşları da ( eğer varsa) almaya teşvik edebilir. Daha sonra ikinci parti getirilir gibi. Böyle bir şey olabilir mi? Ben yapı olarak sabırsızımdır biraz her şey hemen olsun isterim, bu konuda da böyle bir saati bu sene (en sabırlı halimle bu kadar bekleyebilirim) kolumda görmek isterim. Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 2:08

Merhaba sevgili yolgezer by

Senin girdigini ama yazi yazmadigini goruyor ve okulla ilgili oldugunu tahmin ediyordum.

Bence saatlerden satis icin de almanin hicbir mahzuru yok, kaldi ki forumdaki profesyonel olan arkadaslarin bile katkida bulunarak kendi satis yerlerinde satis yapabilecegini dusunuyorum, bu hem onlar icin rantabl bir olay olur hem de bizim kotayi doldurmamiz acisindan yardimci olur.
Ben de en az 3-5 tane almayi dusunuyorum. Ortaklarima, cocuklarima filan.
Parti parti alabilme sansimiz ne yazikki yok, uretici cazip fiyatlara gelebilmek icin bu kotayi koyuyor, makineler her calistirilmaya baslandiginda rantabilite acisindan en az 300 adet yapilmasi gerekiyormus, onlara da kardesim sen yatirimi yap bizim icin elinde tut diyemeyiz.
Bu saatin beni de cok heyecanlandirdigini biliyorsun, seninle gorusmemizde bunu bir sekilde basaracagimizi soylemistim, bak artik sen de buna inaniyorsun Very Happy
Saatlerin fiyati konusunda da sana da soyledigim gibi 300-400 euroyu yani 500 frangi gecmeme gibi de bir kota koydum konuya. Ama zaten gorunus o ki gecmeyecegiz.
Bu arada ahsap kutu olmadan karton kutu dusunursek yukaridaki mesajimda verdigim fiyattan 50 frank daha duser, ahsap ve uzeri markalanmis kutunun degeri 50 frank.
Bu saati ben de gercek haliyle gormeyi cok istiyor ve sabirsizlaniyorum kardesim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 2:17

Kutu önemli ama çokda değil, gerekirse kutudan fedakarlık yapılabilir, zaten saatini kutusunda saklayan kaç kişi var ki, mesela ben kutuları ayrı saklıyorum,yoksa kutuda duran saati çıkarıp kullanmak sonra yerine koymak zahmetli oluyor,bu konuda düşünülebilir.
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 3:23

Eğer kutu da saat gibi spesifik olacaksa (üzerinde bize özgü yazılar, tura, ay-yıldız, türk saat forumu gibi) ve fiyatı çok yükseltmeyecekse önemli ama düz ahşap kutuysa bence çok önemli de değil. Zaten bir çok üyemizin birden fazla saati var ve her saati kutusunda saklamak çok sıkıntılı oluyor. Yine bir çok üyemizde güzel saat kutuları vadır muhtemelen.
Tabi siz benim heyecanımı mazur görün. Benim üzerimde yük olmadığından böyle kolay gibi geliyor. Aslınsa iyi hesaplanması ve düşünülmesi lazım. Ama inanın heyecanınızı paylaşıyorum. Forumda hep konuşuldu neden yerel bir saat üreticisi yok diye, biz de kendi saatimizi yapabilirsek, başarılı da olursa sanırım Türkiye'deki tek örnek olacak. Bana bak sende inaniyorsun demişsiniz, sizi tanıdıktan, saat tutkusunu paylaşma azminizi ve bu konuda harcadığınız maddi manevi sarfiyatı gördükten sonra inanmamak elde değil.
En kısa zamanda saatimize kavuşmak dileğiyle. Ben başladım para biriktirmeye. biere
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 7:24

Cok tesekkur ederim sevgili yolgezer kardesim biere
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 5:32

benı de eklyeın derım lısteye gercekten bır lıste yapmaya baslasak kestırmek daha kolay olmaz mı?

Bende ufak bır calısma yapayım watcher ın gondermıs oldugu fotograf ustunden.

selmalar
http://www.boraeresici.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 5:47

Harika olur sevgili Borahan.
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:39

şimdi saat kesin değilmi . alacağım 2 saat vardı onları iptal edeceğim. zaten 2sinin toplam parası bizim saati etmiyordu. bari para bizim saatimize gider. çok heyecanlandım. çevremdeki arkadşalara daha önce bundan bahsetmiştim neden olmasın demişlerdi. taksitlendirme imkanımız olursa 2-3 arkadaşında alacağını sanıyourm. en azında ben taksit olunca 2. yi düşünürüm. zaten 1 tane kesin
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:42

kalbimin ritmi değişti ya heyecanlandım. (eşim bu durumumla dalga geçmeye başladı ama olsun ben yine de heyecanlıyım)
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:46

Sağa sola arkadaşlara haber verilirse kota çabuk dolar ve olay hızlanır, taksit olayını Watcher bilir ama benim kişisel görüşüme göre taksit olmaz sanıyorum.
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:49

taksit teorik olarak mümkün değil görünüyor zaten ama bri kaç mağzayla anlaşılır karını koyar taksit farkını koyar daha kolay satılır.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:51

Watcher,cevap için bekleniyorsun. posta
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:51

inşaallah öyle bir gün gelecek ve 300 saat az oldu keşke "500 -1000 "tane yaptırsaydık diyeceğiz ve bu mesajları okuyup hoş bir anı olarak gülüp hatırlayacağız
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 10:57

İnşallah ok1
Hatta al(a)mayıp pişman olanlar olacak, ya neden 500 yapmadınız be kardeşim diyeceklerdir. welcome
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 12:00

deka demiş ki:
Watcher,cevap için bekleniyorsun. posta

Taksit imkanimiz hic yok, hatta odemeleri bile tamamen siparis aninda yapmamiz gerekiyor, paralarin bir sorumlu arkadasta ya da bir havuz hesabinda toplanmasi gerekiyor, bunun icin axiaziz den bilgi alabiliriz, ama sunu yapabiliriz, simdiden bir havuz hesabi olustururz, oraya taksit gibi para ekleriz, zaten kota 8-10 aydan once dolmaz, o zamana kadar taksit oder gibi yapabiliriz, eger proje suya duserse herkes parasini geri alir ve baska bir saat icin para biriktirmis te olur.
Bunlar ilk aklima gelen dusunceler.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 12:10

ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 12:22

mustafasuren demiş ki:
inşaallah öyle bir gün gelecek ve 300 saat az oldu keşke "500 -1000 "tane yaptırsaydık diyeceğiz ve bu mesajları okuyup hoş bir anı olarak gülüp hatırlayacağız
Hocam tamamiyla icimdeki duygulari dile getirmissiniz, gercekten bu projeyi basarirsak birkac yil sonra oyle olacagina eminim ama bu da elimizdeki saatlerin degerini yukseltir o zaman, ben de zaten ortaklarim ve buyuk oglum icin birer tane, kendime iki tane alacagim, bir tanesini kullanir, bir tanesini sifir saklarim.
Boylece yillar sonra elimde bir tane new old stock olusur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 21:16

Artık bu işin dönüşü yok,bu saati yaptırmamız lazım, çok özel birşey, insanı heyecanlandırıyor.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 22:59

Abi bu alemde bende varim diyorum.Bir liste olusturup baslayalim damlaya damlaya gol olur insanlarada cesaret verir.
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 23:38

10 ay sonraysa dediğin gibi abi taksit taksit öder gibi para koyalım çok iyi olur belki o zman 2 tane parası bile birikir.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 0:00

10 ay desek ayda gunde 2 tl yı kumbaraya atsak, ayda 60 TL den 600 TL yapar Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 0:10

bu kutu olayında bende birçok saatimin kutusunu atmışımdır yer kapladığı için..
ama böyle değeri maddiyatı aşmış bir projenin...özel işlemeli bir kutusun olmasının gerektiği kanaatindeyim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 0:22

barett demiş ki:
Abi bu alemde bende varim diyorum.Bir liste olusturup baslayalim damlaya damlaya gol olur insanlarada cesaret verir.
Sevgili barett, o zaman suradan kayit et kendini ok1
http://www.turksaatforumu.com/forumun-saati-f17/forumun-saati-icin-kayitlara-baslayalim-t573.htm
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 0:32

egunns demiş ki:
bu kutu olayında bende birçok saatimin kutusunu atmışımdır yer kapladığı için..
ama böyle değeri maddiyatı aşmış bir projenin...özel işlemeli bir kutusun olmasının gerektiği kanaatindeyim
bende bu düşünce ile olsun istiyorum,ama olunca da atamadığımdan hepside duruyor, belki olmazsa bu psikozda kurtulmuş olabilirim, ayrıca fiyatı düşürmek adına olabilir, kısaca benim için farketmez. fumeur
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 3:02

böyle bir saatin kutusu mutlaka olmalı bence.. tabi kutuda gereken özene haiz olmalı
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 3:21

katılıyorum orjınal lımıted edition bır saatımız oluyor kutusu olmuyor bence de kutu olmalı.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 3:24

Ben aslında tam rakamı merak ediyorum.. herşeyiyle kargo, gümrük falan kaça mal olur bu saat bize, yukarıda verilen 460 franklık rakam bunları da kapsıyor mu ? Bir de aslında saatin bir prototipini görmek iyi olurdu, tez zamanda görürüz umarım. Böylece karar vermek daha kolay olur.
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 2:29

Toplamda 500-550 frank gibi bir fiyata gelecek anlaşılan gümrük vs eklenince. Şu 1 yıl içerisinde benim bu rakamları çıkarmam pek mümkün değil o yüzden şimdilik listeye ekleyemiyorum kendimi. Ama seneye mali durumlar biraz rahatlarsa gireceğim ben de listeye.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 7:17

Zaman neler gösterir neler, yinede sen ne yap, et gir, önümüzde belli bir süreç var, inşallah halledersin. ok1
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatinden son haberler   Forumun saatinden son haberler Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 3:03

kabaca onerıler arasından bır tasarım yapıp bu hafta sonu eklemeyı dusunuyorum arkadaslar.
en azından kotu de olsa hayal etmek yerıne gorsel bırseyler cıkmıs olur.

saat on gorunusu:
* osmanlıca rakamlar (+ latın rakamları)
* pilot tipi/uygun olan goresele mudehale,
* kollarda farklılasma (bakalım hosunuza gıdecek mı? tabıı ıstedıgım gıbı yapabılırsem)
* kurma kolunda logo
* ıcerı sonradan eklenebılecek logo alanı

arka gorunus:
* su an ıcın 6498 mekanızma goruntusu
* cam goruntusu
* cam ustune tugra ıslemesi

bunlarla ortaya cıkacak kaba goruntuden sonra tekrar konusuruz. hatta elınızde goruntu kalıtesı yuksek olup onden yandan ve arkadan gorunusu olan ve ıstedıgım kasa budur dıyecegınız goruntu var ıse paylasırsanız onun ustune oynama yapabılırız. Wink

Forumun saatinden son haberler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» güneş saatinden atom saatine kadar zaman ölçme makineleri sevenlere selam olsun
» Hublot son haberler
» Yönetimden haberler
» Forum saatimizden son haberler
» DİKKAT Santralatölye'den Haberler