Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Panerai Radiomir Black Seal

+6
watcher
Azizim
teng
bumblebee
Axiaziz
yamanci
10 posters
YazarMesaj
yamanci

Panerai Radiomir Black Seal Empty
MesajKonu: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 11:45

.

En son yamanci tarafından Perş. 28 Ocak - 10:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yamanci

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 11:55

.

En son yamanci tarafından Perş. 28 Ocak - 10:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 11:55

Kuvarsitwatch. sitesiyle ben de dahil bir miktar arkadaşımız alış-veriş yaptı, güven konusunda sıkıntınız olmasın.

Saate gelince ise bence, güzel bir seçim.
Yalnız tamamen kişisel görüş olarak bazı arkadaşlar birazdan "replikaya o kadar para verilmez" falan diyebilirler Very Happy , hiç moralinizi bozmayın, kişisel tercihtir, ha bence de verilir.

Not: Ünal Bey konuya ikinci bir (benzer) ileti yazmadan önce üyelerimizden yorum gelmesini biraz daha beklerseniz seviniriz. Konuyla ilgili bilgisi olan üyelerimiz yorum yapacaklardır. Bu forumun şekil yönünden daha derli-toplu olmasını sağlayacaktır... (Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.)

En son Axiaziz tarafından C.tesi 9 Ocak - 12:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 11:59

birkaç arkadaşımız daha önce o siteden alışveriş yaptı ve sorun yaşayan olmadı diye biliyorum. güvenilir bir sitedir Smile
alışveriş yapan arkadaşlar başlığı görünce detaylı bilgi vereceklerdir.
yamanci

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 12:01

.

En son yamanci tarafından Perş. 28 Ocak - 10:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 12:13

Bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
Hatta şöyle söyleyeyim; eğer kart kullanıp taksitle almak gibi bir gereksinme yoksa ben öyle yapardım.

Ama takdir edersiniz ki sonuç olarak bunlar hem beşeri hem de ticari/parasal ilişkilerdir. Hiç birimiz istemeyiz ama küçük ihtimaller dahilinde de olsa, bir sorun yaşanırsa bir geri dönüş olmamasının ufak da olsa mümessibi olmak istemeyiz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 13:43

Axizaziz'e katılmamamak mümkün değil, ama ben de bir sorun olacağını hiç zannetmiyorum.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 22:58

''1000 TL civarında bir Panerai saati almak istiyorum hangi modeli alayım'' diye bir soruyu bana DH'de @unalcimen adlı bir yeni üye sordu. Başka bir yeni üye @yamanci bu saati almış. scratch
yamanci

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 23:17

.

En son yamanci tarafından Perş. 28 Ocak - 10:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
yamanci

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 23:31

silver demiş ki:
Saatin benzerinin yaptırılmasına değilde, kadranında panerai yazmasına benim itirazım.
Sonuçta benim gibi üzerine giydiklerinin toplamı 500 lirayı geçmeyen birinin kolunda 15 bin liralık saatin yada replikasının olmasının, yada o markanın yazısını bileğimde taşımanın çok abes olduğunu düşünüyorum. Ha siz Cayenne takılıyorsunuzdur araç olarak, pek lafım olmaz o zaman Smile

1000 liraya hayet güzel otomatik "orjinal" saatler alabilirsiniz, belki panerai kadar havalı olmaz ama sizi çok daha iyi tamamlar.
Sevgili silver, saatlerle ilgili teknik bilgilere sahipseniz lütfen paylaşın. ben dahil herkes yararlansın.Bakın, sizin bu değerlendirmenize yanıt verecek olsam forum saat forumu olmaktan çıkar.Karşıdaki kişiyi tanımadan kendinizi örnek vererek farklı değerlendirmeler yapmayın.Teşekkür ederim!
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:02

yamanci demiş ki:
silver demiş ki:
Saatin benzerinin yaptırılmasına değilde, kadranında panerai yazmasına benim itirazım.
Sonuçta benim gibi üzerine giydiklerinin toplamı 500 lirayı geçmeyen birinin kolunda 15 bin liralık saatin yada replikasının olmasının, yada o markanın yazısını bileğimde taşımanın çok abes olduğunu düşünüyorum. Ha siz Cayenne takılıyorsunuzdur araç olarak, pek lafım olmaz o zaman Smile

1000 liraya hayet güzel otomatik "orjinal" saatler alabilirsiniz, belki panerai kadar havalı olmaz ama sizi çok daha iyi tamamlar.
Sevgili silver, saatlerle ilgili teknik bilgilere sahipseniz lütfen paylaşın. ben dahil herkes yararlansın.Bakın, sizin bu değerlendirmenize yanıt verecek olsam forum saat forumu olmaktan çıkar.Karşıdaki kişiyi tanımadan kendinizi örnek vererek farklı değerlendirmeler yapmayın.Teşekkür ederim!

Arkadaslar, birbirimizi yanlis anlamayalim, yamanci arkadasima konuyu uzatmadigi icin tesekkur ediyorum, silver arkadasimi da taniyorum, o sizi hedef alarak soylememistir, forumumuzda hicbir dostumuz bir digerini incitici birsey yazmamaya ozen gosterir, aralarda yanlis anlamalar olunca da boyle admin mudahale eder Very Happy
Sizlerden ricam bu yanlis anlama ve anlasilma uzerinde durmayalim, konumuza devam edelim, aksi takdirde konuyu kilitlemek zorunda kalabilirim.
Tesekkurler.
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:09

Bencede bahse konu, genel anlamıyla değerlendirilmiştir, çünkü o yönde yaygın bir kanaat var.
dewittfan

dewittfan

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:15

900 USD bencede çok fazla üstelik kuvarsitin normalden daha pahalı sattığını her zaman söylerim.bence satıcının saatlerden elde ettiği kar marjı çok fazla ancak tabiki siz bilirsiniz genede
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:17

Silver dostum, tamam kapat konuyu:ok1:,

replika konusu dunyadaki tum saat forumlarinda hep olay cikariyor, dostlarimizdan kimsenin kirilmasini istemem vieux

Simdi konuya kaldigi yerden devam edelim ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:18

Nerde kalmıştık. by
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:20

Simdi de kisisel gorusumu soyleyeyim bu saat hakkinda:

Yamanci dostum, bana da biraz pahali geldi, ama yapacak birsey yok siparisi vermissiniz, eger geri donusum imkaniniz varsa o zaman yorum ve tavsiyelere devam ederiz,
ama aldiginiz saat bildigim kadariyla iyi calisan bir saat, teng dostum bu konuda uzmandir,
eger geri adim atabilirseniz o zaman teng dostumuzun kiymetli tavsiyeleri olabilir.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:22

ben sildim mesajlarımı Smile

nerde kalmıştık şurda, $900 = 1350 lira

kullanılacak malzemeler

Case Material :
316L STEINLESS STEEL

Case Diameter :
45 MM

Movement :
17 JEWELS SWISS ETA UNITAS 6497-2 SWAN'S

Functions :
HOUR

Glass :
SAPPHIRE, ANTIREFLECTION

Dial :
BLACK , PHOSPHOROUS WİTH TRITEC C3 LUMINOUSTUR

Bezel :
SMOOTH

Bracelet :
HAND MADE VINTAGE LEATHER

Case Back :
TRANSPERANT GLASS

Clasp Type :
CLASSIC, 316L PRE-VENDOME

Water resistance :
YES

Other Remarks :
SPECIAL PRODUCTION IS NOT FIND OTHER PLACES

------------

bu açıdan değerlendirelim isterseniz konuyu
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:33

Watcher o saati çok iyi tanıyorum,(hatta sen de tanıyorsun:-)) ) geri adım atılması gereken bir saat değil. Fiyat konusuna girmek istemiyorum. Bu saatlerin yaptırılması özel olunca fiyat değişebilir. Yapan ustasını ikna etmek için fazla ödenmek durumunda kalınabilir. Bazen de saat elde kalır fiyatı yarıya düşer. demek istediğim durum değişken olabilir.

O fiyata orijinal bir saat te alınabilir. ama siz bunu istedi iseniz, kolunuza takmanın zevkini hergün yaşayacaksanız hiç düşünmeyin derim. zira o replika olarak adlandırılsa da gerçek mekanizmalı, kayışlı camlı, kasalı gerçek bir saattir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:42

Huh? Ozel yapim mi bu saat?
O zaman bence de fiyatta sorun yok.
Tuh kayisindan anlamaliydim.

Silver'cim cok tesekkur ederim ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:46

Eline alıp baktığını herkese sölicem hahaha
Özel derken devamlı üretimi olan bir seri değil demek istedim. Ne kadar özel yapıldığını bilemem, ancak malum sitede çok daha önce projeler kısmında yer alıyordu. Sonra yapıldı demek ki bir özelliği var.

En son teng tarafından Paz 10 Ocak - 0:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:47

Bulaştımı diyorsun yani,bulaştıysa bir tane de watcher a şart oldu. diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:48

Yok pek bulaşmadı sanırım, baktı ve hemen geri verdi .
dewittfan

dewittfan

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:50

teng benim birde merak ettiğim saatin özel yapım olduğunu satıcının öyle söylemesi üzerinemi anlıyoruz. mesela ben yurtdışından sürekli saat tadarik edilen bir kanaldan sipariş edilip hazır geldiğini düşünüyorum.sadece kordonun değiştirilip özel yapım kordon takıldığını düşünüyorum.aslı nedir peki?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:52

Hayir bir anda ellerim kasinmaya baslayinca sivilce oncusu olduguna karar verdim clown
Ama bi tane icinde baska makine ile yapimda, bakalim nasil olacak
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:53

Dewittfan
Ben de aynı konuyu şimdi düzeltme olarak yukarı yazmıştım.
Ama anladığım kadarıyla aslı şu: buradan bu işi yapan ustalara sipariş gidiyor, onlarda yapıp yolluyorlar. Aynı ürünü başka yerlere de satıyor olabilirler. ama demin yazdığım gibi ne kadar özel bilemem.

En son teng tarafından Paz 10 Ocak - 0:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:56

Bence bu saate belkide hiç gerek yok, nasılsa bizim forumun saati de aşağı yukarı aynı makinaya hatda daha yüksek vuruşlu olursa daha iyi makinaya sahip olacak, hemde limitli özel üretim,made in swiss ve daha uygun fiyatlı ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:04

He walla, bu hiç aklıma gelmemişti ok1
silver

silver

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:06

benim merak ettiğim birşey var, saat yapım videoları izliyorum, firmaların belirli bir kalite süreçleri var, saatin uzun ömürlü olması için bir çok makineyle çeşitli noktaları kontrol ediyorlar yapım aşamalarında, muhtemelen böyle özel yapım bir saat için bu derece hassas kontroller olmayacak, acaba bu durum saatin ömrüne nasıl etki eder?

yani tamam kaliteli bir eta makinesi var ama kaliteli malzemeye sahip olmak saatin bütününün uzun ömürlü olabilmesini garanti etmiyor değil mi, bu durum nasıl acaba
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:07

deka demiş ki:
Bence bu saate belkide hiç gerek yok, nasılsa bizim forumun saati de aşağı yukarı aynı makinaya hatda daha yüksek vuruşlu olursa daha iyi makinaya sahip olacak, hemde limitli özel üretim,made in swiss ve daha uygun fiyatlı ok1

Evet ama unutmayalim ki biz aradan her turlu araciyi cikariyoruz ve direk fabrika cikis fiyatina geliyor bizim saatimiz, normal olarak bir saatin vitrin fiyati, fabrika cikis fiyatinin 4-5 kati oluyor, hatta eger bir marka ise 10 katina kadar cikabiliyor.
Tasarimi da kendimiz yaparak bir tasarimciya verilecek yuksek fiyatlardan da kurtariyoruz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:11

Bunun farkında olarak bu yönde görüş belirtmiştim, yani çok daha uygun fiyata, çok daha özel ve kaliteli,üstelik limitli üretim.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:21

Panerai Radiomir Black Seal Uzuwdoh85qdjpplchajba

Panerai Radiomir Black Seal Dlsnnb1duaetdrvq44lxa

SABRIMIZI OLCMEYIN YAPIN ARTIKKK taskafa

En son barett tarafından Paz 10 Ocak - 1:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:27

hehe,şu 300 kişiyi dolduralım hele, ayrıca şekillensede nihai durum netleşmedi sanırım. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:27

Eski türkçe rakamları ne güzel modifiye etmişler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:29

Neyse Panerai başlığını işgal etmeyelim,konuya kendi başlığından devam edelim., by
barett

barett

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:32

Panerai Radiomir Black Seal Nrh9cbujbphtedkqeixxdw

Bu mesele artik milli bir meseledir arkadaslar bu saat yapilmali.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:57

dewittfan demiş ki:
teng benim birde merak ettiğim saatin özel yapım olduğunu satıcının öyle söylemesi üzerinemi anlıyoruz. mesela ben yurtdışından sürekli saat tadarik edilen bir kanaldan sipariş edilip hazır geldiğini düşünüyorum.sadece kordonun değiştirilip özel yapım kordon takıldığını düşünüyorum.aslı nedir peki?
Yüksek kalitede replica Panerai saatleri üreten usta sayısının birkaç tane olduğunu Kuvarsit söyledi. Hatta bu ustalar sadece belli kalitede üretim yapıyorlar. Bundan dolayı satıcı ekstra ücret vermek zorunda kalıyordur. Fiyatının yüksek olmasının sebeplerinden biri bu. Ayrıca başka bir satıcıdan alacağın replicada el dikimi kayış ile alamazsın bu kayışları Kuvarsit üretiyor. Bu modeldeki kayış 150 doların üzerinde. Haliyle fiyat ona göre yüksek oluyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Panerai Radiomir Black Seal   Panerai Radiomir Black Seal Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 1:58

anaaaa, vay Ruskilere bak bizim saati araklamışlar !

Panerai Radiomir Black Seal
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Panerai Black Seal - Almak için
» Officine Panerai Radiomir Skeleton
» Panerai Radiomir Regatta 1/8th second - Titanio
» Panerai - Radiomir Composite Marina Militare (2010)
» Panerai Radiomir 3646 Homage - Kızıl/Kahve kadran