Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Parça arayanlar

+2
barett
canturkk
6 posters
YazarMesaj
canturkk

canturkk

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 10:46

Forumumuza parca arayanlar icin yeni bir baslik acabiliriz diye dusunuyorum. Benim ihtiyacim olan parca belki baska bir uyede olabilir yada onlarin ihtiyaci olan parca bende de olabilir. Boylece birbirimize teknik olarak yardim ettigimiz gibi lojistik destek de saglayabiliriz.
barett

barett

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 11:46

cok guzel olur ama su anda sitede parca arayabilecek uye sayisi cok az gibi ama artacak inaniyorum bu basligi acalim
deka

deka

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 11:49

Böyle bir ihtiyacım olmamasına rağmen yararlı olacağını düşünüyorum. ok1
barett

barett

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 11:53

saat tamircileri siteye uye oldukca talep o yonde gelisecegini umuyorum
canturkk

canturkk

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 11:58

Anladigim kadariyla uyelerimizin bir cogu saatciligin kolleksiyonculuk kismindalar. Fakat zamanla onlarinda tamir yapmanin zevkini alip bunu ogrenmeye calisacaklarini dusunuyorum. Ankara daki ekibin boyle bir istegi oldugunu gordum. Tamir yapanlar artmaya baslayinca parca aramalarida kacinilmaz olacak diye dusunuyorum.
watcher
Admin
watcher

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 21:50

Alim satim bolumune
parca arayanlar ve parca sunanlar
diye iki baslik mi acsak acaba?
Veya parca alim-satim-takas diye tek bolum mu?
http://www.turksaatforumu.com
barett

barett

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 22:09

Su an icin gerekli olacagini sanmiyorum saatci uye sayisi artdikca kendiliginden dogacaktir
M.Ali Sade

M.Ali Sade

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 22:16

Güzel bir başlık olmuş.

Parçalar eskiden aksamcılarda tasnifli olarak bulunurdu.Ama artık bu parçalara talep kalmadığından pek çoğu hurda makineler üzerinden parça ayıklayarak müşterilerinin işlerini görüyor.

O yüzden biz de bu başlığa elimizden çıkarmak istediğimiz hurda makineleri aşağıdaki şekilde yazarak katkıda bulunabiliriz.Yani burada bir havuz oluşturursak ihtiyacı olan arkadaşım başka yerlerde aramak yerine varsa biribirinden isteyebilir.

Bidirimler tamamlandığında listemizi gruplandırarak bir stok kontrol programı bile oluşturabiliriz.Bu programı ben yaparım.

Örnek:

Makine Modeli: UT 6310
Cinsi: Hurda
Sağlam bölümleri: maşa,çarklar,zemberek
Notlar: Kadran idare eder,çerçeve yok.

Veya:

Makine Modeli: B602
Cinsi: Komple balans
Not:Direk sağlam,pandül karışık

gibi.
watcher
Admin
watcher

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 22:46

Bence M.Ali arkadasimin onerisi guzel
deka

deka

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedPtsi 18 Ocak - 23:04

eeee, ne duruyoruz öyleyse. ok1
ooomegaa

ooomegaa

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 5:13

lazım olan parçayı kendi formumuzda bulmak çok güzel bir paylaşım, fakat sadece parça olarak düşünmeyelim; arkadaşlar ellerindeki eski, bozuk artık işine yaramayacak mekanik saatlerinide bu paylaşıma dahil etsinlerki, paylaşım yükselsin. Alim satim bolumune
başlık açılır ise iyi olur, ayrıca saat tamircisi arkadaşlar formumuzda az ise biz tamir etmeyi öğreniriz, takıldığımız yerde forumdaki ustalardan yardım isteriz...
canturkk

canturkk

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 13:42

Isterseniz hurda makina ve parca olarak ikiye ayiralim. Elinizdeki saatin diregi kiriksa bunu hurdalardan pek bulabileceginizi ummuyorum. Benim elimde hem ayrilmis hemde muhtelif direkler ve rementuarlar var. Saatler daha cok bunlardan yatiyorlar. Makinanin diger kisimlarinda ben cok fazla ariza goremiyorum.
watcher
Admin
watcher

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 21:42

Alim satim bolumune bir ekleme yaptim, olmus mu?
barett

barett

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 21:47

abi guzel olmus ama dolmasi zaman ister o gunlerde gelir insallah
canturkk

canturkk

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 0:09

Elinize saglik cok guzel olmus. Tesekkur ederim.
ooomegaa

ooomegaa

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 8:49

teşekkürler abi eline sağlık...
watcher
Admin
watcher

Parça arayanlar Empty
MesajKonu: Geri: Parça arayanlar   Parça arayanlar Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 9:26

Sevgili Arkadaslar bugunlerde cok yogunum, iki arada bir derede buraya da goz atmaya calisiyorum, biraz yogunluk gecince gorsel olarak ta daha guzellestiririm.

Parça arayanlar
1 sayfadaki 1 sayfası