Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?

+5
krytime
MUstafa Bozer
egunns
ooomegaa
teng
9 posters
YazarMesaj
teng

teng

Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Empty
MesajKonu: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 9:34

Bazı markaların kayış kaliteleri diğerlerinden ya iyi ya da kötü oluyor. Bazısı sert bazısı yumuşak...
Beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz ya da pahalı bulduğunuz kayışlar.
Mesela benim fikrimce Frederique Constant fiyatına göre çok iyi kayış yapıyor.
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 9:45

abi konu dışına çıkmadan sorayım; sende kayışlar (fason) yaptırıyordun, son durum nedir?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 10:09

Neticeden emin değilim. Artık örnek yaptırcağım.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 10:59

Bende frederique in kayışlarını başarılı buluyorum..tam kıvamında oluyor;
Bu arada bazen vitrinlerden dikkatimi çekiyor; seiko modellerine fazla bakmasamda; kayış tasarımları aşırı derecede dikkatimi çekiyor; adamların ciddi anlamda kasaya göre kayış dizaynına kafa yordukları kanısındayım ve bravo diyorum...üst model tasarımlarda hakikaten sanat kokan kayışları var...
Çoğu omega kayışlarını sert buluyorum
İWC spitfire kayışına baktığımda tam bir tahta edasındaydı hayretler içinde kaldım!
Longines master col. kayışları favorilerim arasında; ds1 e taksammı diye bir ara aklımdan geçirdim..aligator olduğu için 400 çektiler brüstt dedim; şimdilik aklıma gelenler bunlar
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:03

Lizard kayışlı saatler hoşuma giidyo; Vacheron Jeager Very Happy:D abi bu kayış işi ayrı bi alem ya
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:20

Deri kayış denilince gözümde iki marka canlanıyor. Panerai ve Jaeger-Le Coultre. İkisininde kayışları bence müthiş güzel.

En son krytime tarafından Çarş. 20 Ocak - 1:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:33

JLC yi unutmak olmazdı tabi taskafa
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:40

ya o değilde stingrayle shark skinler aciayip abi
dslrman

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:51

Abi bu Orislerin saatlerine sadece Oris kayışlar mı oluyor ?
Aynı ölçülerde satılan farklı kayışlar yok mu yada o ölçüde yaptırılabilecek?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 11:57

Kayış ebatları standart olduğu için başka markaların kayışları birbirine olabilir. ama bazen 19 mm ya da 21 mm gibi ara ölçü yapıyorlar , o zaman onu bulmak zorlaşıyor.
Longines'in eyer dikişli Evidenza ya da Master kayışlarını ben de çok beğeniyorum.
dslrman

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 12:01

teng demiş ki:
Kayış ebatları standart olduğu için başka markaların kayışları birbirine olabilir. ama bazen 19 mm ya da 21 mm gibi ara ölçü yapıyorlar , o zaman onu bulmak zorlaşıyor.
Longines'in eyer dikişli Evidenza ya da Master kayışlarını ben de çok beğeniyorum.

Yani Oris' in kayışlarını kullanmak zorunluluğu olmayabilir mi cheers
teng

teng

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 12:14

Tabiiki olmayabilir. Mesela bende F. Constant bir saatte. Sector'un kayışı başka saatte, Longines'in kayışı Tissot'ta, gene Longines'in kayışı başka bir saatte, Glashütte'nin kayışı Hamilton'da kullanılıyor.

Ben de suyunu çıkarmışım ama diable

Ama kayış konusunda çok müşkülpesentim. Bir saat için 6-7 kere kayış aldığımı her seferinde beğenmeyip değiştirdiğimi bilirim. Ama kabahat bende değil, kayışlarda merci
deka

deka

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 12:37

dslrman demiş ki:
teng demiş ki:

Yani Oris' in kayışlarını kullanmak zorunluluğu olmayabilir mi cheers
Standart bağlantı sı olan kayışlarda böyle bir zorunluluk yok, ancak kayış markaya özelse(Bağlantısı),zorunluluk maalesef var. Very Happy
ertay

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 13:10

Breitling, en baba ve sertlik kivami en guzel kayis diyorum. fiyat olarakta Hamilton'dan bile ucuz.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 20:20

Valla kayış dedinmi Anonimo'nun kodiak kayışları geliyor aklıma çok başarılı ve de dayanıklı...
dslrman

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 22:58

deka demiş ki:

Standart bağlantı sı olan kayışlarda böyle bir zorunluluk yok, ancak kayış markaya özelse(Bağlantısı),zorunluluk maalesef var. Very Happy

Kayış markaya özelse bile, aynı ölçüde farklı bir kayış ile olmaz diyorsun yani Crying or Very sad
deka

deka

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 23:07

Olayı şöyle açıklamaya çalışayım, kordon-kayış bağlantısı standart olanlar 18-20-21-22-24mm. gibi ölçülere sahiptir, diğerleri bu ölçülerin dışından o saate özeldir,örneğin senin için rastgele bulduğum standart dışı kayışı olan bir saat orient linki.
http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=17214
bu da normal standart kayış bağlantısına bir örnek.
http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=24690
(linkler rastgele seçilmiştir.)
dslrman

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 23:10

Deka teşekür ederim.
Önemli bir konu bu, seçimi etkileyecek faktörlerden.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 23:16

Konu anlaşılabildimi?, orient ve benzeri (aynısı olmayabşilir, farklı bağlantılarda olabilir.mesela, http://www.alisverissaati.com/Seiko/Seiko-SPC047P-Detay/?id=30919 , veya http://www.alisverissaati.com/Seiko/Seiko-SNAD35P2-Detay/?id=30915 bu iki modelde aynı fakat kayışları farklı ve bu tarz kayışdan başkası kullanılamaz bu da sadce servisinde bulunabilir,tabiki ücreti ne olur bilinmez fumeur ) tarzlar sadece o saate özeldir.
dslrman

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 23:30

Anladım, kayış genişliği değil sadece bağlayıcı faktör.Aynı zamanda kayışın gireceği yuvanın da markaya özgü olmaması, evrensel olması lazım.Bu tür girintili, çıkıntılı kayış yuvaları, kayışı sadece o markadan almamızı mecbur kılıyor.

Şu modelde olduğu gibi.
http://watchluxus.com/brands/oris/diving/divers-date/01-733-7533-8454-07-8-24-01peb
deka

deka

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedSalı 19 Ocak - 23:50

Aynen ok1
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?   Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz? Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 1:15

oh be içim rahatladı birtane daha benden varmış diable

teng demiş ki:

Ama kayış konusunda çok müşkülpesentim. Bir saat için 6-7 kere kayış aldığımı her seferinde beğenmeyip değiştirdiğimi bilirim. Ama kabahat bende değil, kayışlarda merci

Markaların kayışları hakkındaki düşünceleriniz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Roder - Zuccolo - Hirsch deri saat kayışları...
» MDR kanalinin Glashütte Saatcilik sehri hakkindaki dokumentar film
» saatler hakkındaki fikirleriniz?
» Oris BC3 hakkındaki düşünceleriniz
» BMW hakkındaki kişisel web sitem