Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumu yaygınlaştırmak

+7
Azizim
forbidden
MortingenStrasse
deka
bizantolog
watcher
peugeot206wrc
11 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Forumu yaygınlaştırmak Empty
MesajKonu: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 1:07

Arkadaşlar
İyi kötü belli bir kemik kitlemiz oluştu fakat hala kullanıcı sayımız oldukça yetersiz. Sayımızı arttırmak ve ülkemizdeki saat meraklılarına ulaşmak için önerilerinizi bekliyoruz.
Ben kendi adıma yaptıklarımı söyleyeyim, gittiğim saatçilere forumu anlatıyorum ve forumun adresini veriyorum. Şimdiye kadar göz atan oldu mu bilinmez ama en azından böyle bir oluşumun varlığından haberdar oluyorlar.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 20:45

Ben de zaman zaman foruma katilimi arttirmak icin acaba kampanya tarzi bisey mi yapsak diyorum,
mesela ilk aklima gelen soyle bisey, yilbasina kadar 100 mesaji gecen herkese bir antika sayilabilecek, 60-70 li yillardan isvicre mekanik saati hediye etmek. Bunu ben saglayabilirim.
Ne dersiniz? Gerci saatlerin oyle onemli bir maddi degeri olmaz ama bir hatira olarak ilginc olabilir.
Daha sonraki donemlerde yarisma veya buna benzer biseyler de yapabiliriz.
http://www.turksaatforumu.com
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 21:33

Bence güzel bir fikir Smile

En son bizantolog tarafından Paz 2 Ağus. - 6:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.mekaniksaat.com
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:06

Sonra saçma sapan mesajlarla uğraşmayalım?
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:10

Sanmam... Saat konusunda kafası çalışan bir insan ancak bir yere kadar saçmalayabilir, sonra susmak zorunda kalır Smile

100 mesaj da az bence, artıralım...

En son bizantolog tarafından Paz 2 Ağus. - 6:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:10

Bunu dusunmustum Very Happy
Kural koyabiliriz, yabanci forumlarda kucuk ilan verebilmek icin 50 mesaj sarti var ve kisa sacma mesajlar sayilmiyor, mesela evet, hayir gibi ve benzeri tek kelimeden olusan mesajlar, veya sadece bir smiley gibi mesajlari sayiya dahil etmeyebiliriz,
Ya da onemsemeyiz buna hep beraber karar verebiliriz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:12

bizantolog demiş ki:
sanmam... saat konusunda kafası çalışan bir insan ancak bir yere kadar saçmalayabilir, sonra susmak zorunda kalır Smile

100 mesaj da az bence, artıralım...

Birinci yil icin olabilir, msj sayisini fazla tutup arkadaslarin gozunu korkutmamak lazim belki.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:14

Şeyhim, siz ne derseniz o!

En son bizantolog tarafından Paz 2 Ağus. - 6:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:20

bizantolog demiş ki:
şeyhim, siz ne derseniz o!

:lol!: yakinda ucmaya basliycam zaten geek
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 10 Tem. - 0:07

watcher demiş ki:
Ben de zaman zaman foruma katilimi arttirmak icin acaba kampanya tarzi bisey mi yapsak diyorum,
mesela ilk aklima gelen soyle bisey, yilbasina kadar 100 mesaji gecen herkese bir antika sayilabilecek, 60-70 li yillardan isvicre mekanik saati hediye etmek. Bunu ben saglayabilirim.
Ne dersiniz? Gerci saatlerin oyle onemli bir maddi degeri olmaz ama bir hatira olarak ilginc olabilir.
Daha sonraki donemlerde yarisma veya buna benzer biseyler de yapabiliriz.

Ooooo süper, hemen uzun uzadıya yazmaya başlıyalım öyleyse. cheers alkisalkis
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 10 Tem. - 0:54

Peugot kardesimin "FORUMDA KAMPANYA" bolumu acmasini oneriyorum, boylece buraya bir topic yaparim ve bunu belirtirim.
Yine ayni bolume baska arkadaslar da baska tur kampanya yapmak isterse topic acarak yapabilirler. Ne dersiniz?
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 10 Tem. - 1:05

Valla çok güzel olur forumun gelişimini hızlandırmak için çok güzel bir adım sayın watcher.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 10 Tem. - 1:14

Ok. Öyleyse kampanya başlamıştır cheers

Şimdi reklamlara geçelim :lol!:

:02:
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 4:02

Forum çok iyi gidiyor 600 mesajımız olmuş bile.
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 5:19

Daha güzel günlere el ele. :lol!: tam klişe oldu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 7:42

Aaaaa gercekten 600 mesaji gecmisiz, oleeeee...
1000 mesajda, nerede olursam olayım sizlerin şerefine kadeh kaldıracağım sampanya
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 8:47

Çevrenizdeki herkese forumdan bahsederseniz yavaş yavaş yaygınlaşır hatta İnşaallah ilerde reklam bile alınabilir. Very Happy
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:12

800. mesajımız atılmış hayırlı olsun

Ben de donanımhaberin site tanıtım bölümüne konu açtım

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

konu arkalara düşünce farklı kişiler uplarsa faydalı olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:18

Bravo kardesim cok guzel bir fikir ve cok guzel olmus, ellerine saglik. alkisalkis
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 10:06

Yahu kampanyaya falan gerek yok ki. Kendi çevremizdeki az çok bu işle uğraşan tanıdıklarımızı davet etsek foruma, tanıdık saat ustalarını mağaza müdürlerini vs. Veyahut arkadaş çevremizde bilgisi olmayıp fakat bilgilenmeye meraklı, bu işe gönül koyabilecek potansiyeli olan dostlarımıza tanışlarımıza forumu tanıtsak bile yeterli olur bence.
Saygılar.
İyi saatler.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 10:13

Donanımhaber'de herkes imzasına watcher6150 gibi forumun adresini yazsa çok iyi olur sadece saatler topicinde değil diğer topiclerde de yapacağınız paylaşımlar yazılar vs. aracılığı ile birçok insan forumdan haberdar olur.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 11:08

Aslında türkiyede saat meraklıları oldukça sınırlı, hele ki forumda yazı yazan saat severler hepten az.

50 tane sürekli yazan ve paylaşımda bulunan aktif üyemiz olsa forum alır başını gider Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:17

Bence şu an için de çok iyi gidiyoruz.
Ama çevremizdeki saatçilere falan da tanıtsak. Hem onlar için güzel reklam ve bilinçli müşteri profili olmuş olur. Bir de ilerde bir saat dergisi bassak Türkçe ne güzel olur... Güzel değil olağanüstü olur. Arkadaşlar bu gidişle eşim de az önce söyledi ben doktorluğu bırakıp saat işine geçeceğim. Emeklilik için düşünüyordum ama galiba emekliliği beklemeyeceğim. Ne yazık ki şu an bu işe yatıracak bir birikimim yok. Ama dükkan açmak isteyen arkadaş olursa mesleğimi bırakıp o dükkanı işletmeye varım.
Concepto

Concepto

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 10:05

Herkes vakit kaybetmeden forum hızla büyüsün istiyor gayet normal tabii ama merak etmeyin, bazı planlarımız var hep beraber zaman içinde hayata geçireceğiz. Çok mesaj yazılması bence pek önemli değil, forumda online olan konuları okuyan sayısı şu an için daha önemli. 50 kişi binlerce mesaj yazabiliriz ama bu forumun büyümesine çok katkı sağlamayacaktır. Trafik arttıktan sonra bunları hayata geçirmek daha mantıklı olacaktır. İlk kurulan forumdan buraya geçerken sabit .com adresli domainide aldık, bir süre sonra forumu mesajları ile oraya taşıyıp, hostingli ana sayfada koyacagız ordan tanıtım, saat dergisi, ropörtaj vb bolumler olacak foruma ek olarak. Forumdada reklam bannerları ile bazı saat firmalarından reklamda alırız bir süre sonra. Yada forumun bazı bölümlerine sponsor olarak alırız birçok kişinin bu tarz firmalarla bağlantıları var zaten. Biraz otursun sonra hep beraber düşünüp, fikirleri hayata geçiririz.
merm

merm

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 5:37

Bence forumun pişerek gitmesi daha iyi böylece daha uzun ömürlü olur. :ok3:
http://www.anova.com.tr
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 21:20

merm demiş ki:
Bence forumun pişerek gitmesi daha iyi böylece daha uzun ömürlü olur.

aynen katılıyorum...
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 8:42

Foruma devamlı giren arkadaşlar önce Google a girip "saat forum" "saat forumu" "saatler" "mekanik saatler" gibi isimlerle aratıp çıkan sonuç üzerinden forumumuza girerse google da forumun sırası yükselir ve öncelikli sonuçlar arasında yer alır. Ben en azından buna dikkat ediyorum, siz de bu şekilde yaparsanız yararlı olur kanaatindeyim.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 8:55

sitemiz

saat forum
mekanik saat (burada sayın bizantologun blogu 2. sıraada çıkıyor)
mekanik saat forum
mekanik saat forumu

şeklinde aratınca ilk sayfada çıkmıyor, diğer sayfalarda da var mı bilmiyorum.

sadece saat forumu yazınca çıktı
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 22:09

Ben blogun üst kısmında sol tarafta Forum başlığı altına "Türkiye Saat Forumu" diye belirttim. Blogdan buraya gelen de olur.

Zaten aslına bakarsanız saat düşkünlüğü öylesine yaygın bir durum değil.

Yani bir anda burası yüzlerce insanla dolmaz, bu mümkün değil.

İnsanlar saatleri seviyor ancak saat kültürü bambaşka. Çoğu insan kolundaki saatin içinde nasıl bir makine olduğunu dahi bilmiyor. Bu da az insanın merak ettiği bir şey olduğu için burası yavaş yavaş gelişecek.

Aslında bu noktaya gelinmesi bile bence bir başarı. Önemli olanın yaygınlaştırmak değil, istikrar olduğunu düşünüyorum.

İlk amacımız bu forumu kaliteli bir şekilde senelerce yaşatmak olmalı.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedC.tesi 1 Ağus. - 10:25

acaba yaygın saat distribütörleri forum üyelerine extra indirim sağlar mı reklamlarını alsak?

yani pazarlığın son anına kadar üye olduğumuzu sölemicez, tam anlaşınca bi de forum üyeliğinden indirim alacağız , böylece hem biz kazanacağız hem de onlar.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedC.tesi 1 Ağus. - 10:31

Yavaş yavaş o da olacak. İsmimiz duyuldukça, firmalar kendileri reklam yerleştirmek için teklif verecekler. Bunun için biraz daha oturmasi lazım forumun.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedC.tesi 1 Ağus. - 13:24

İnşallah.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 2:21

FlyingOstrich demiş ki:
Yavaş yavaş o da olacak. İsmimiz duyuldukça, firmalar kendileri reklam yerleştirmek için teklif verecekler. Bunun için biraz daha oturmasi lazım forumun.

Forumumuz hala DH'nin gölgesinde. Orayı bırakalım demiyorum ama ağırlığı buraya vermeliyiz.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 2:40

Ama çok normal dh gölgesinde olmamız. DH Türkiye'nin en büyük 1. ya da 2. forumu, ve saatsever olmayan kişiler (buraya üye olmayacak kişiler) de oraya mesaj atıyor 200 liraya şu saati beğendim nasıl diye.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 2:51

MortingenStrasse demiş ki:
Ama çok normal dh gölgesinde olmamız. DH Türkiye'nin en büyük 1. ya da 2. forumu, ve saatsever olmayan kişiler (buraya üye olmayacak kişiler) de oraya mesaj atıyor 200 liraya şu saati beğendim nasıl diye.

Zamanla DH gölgesinden kurtulacağız diye umuyorum. DH içinde kenarda köşede kalmış, kendi üstüne yığıldıkça yığılan bir foruma takılmaktansa burası daha nezih değil mi?
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 5:19

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:06

Arkadaşlar forum hep bu adreste mi kalacak? Bu konuda bir şeyler düşünmüş olan var mı ?
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:06

DH bazen bir bilgi çöplüğü gibi görünüyor gözüme. Bazen de işime yarıyor. Bilmiyorum kararsızım.

Ama burası DH'den daha iyi olacak, oradaki bilgiyi fersah fersah geçeceğiz gibi geliyor bana.
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:13

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:25

Solak'a mesaj attım, yanıtını bekliyorum.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:42

Polemik_ demiş ki:
Abi, solak konusunu gündemine almışsındır umarım. Smile

Ekşi Sözlük'teki diğer saatsever arkadaşlara da mesaj attım.

Bakalım kimler gelecek?
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:48

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:48

MortingenStrasse demiş ki:
Arkadaşlar forum hep bu adreste mi kalacak? Bu konuda bir şeyler düşünmüş olan var mı ?

bence de daha akılda kalan bir web adresimizin olması önemli. gerçi zaten az sayıda olan saat meraklıları aradığında rahatlıkla sitemizi bulabilirler ama yine de paralı bir domain fena olmaz diye düşünüyorum. bu konuda ben elimden geleni yapmaya hazırım.
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:50

Polemik_ demiş ki:
Çok teşekkür ederim abi.

Umarım paylaşımı seven suserler de katılır buraya.

Smile

bizi suser dan sayan yok :P
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 6:55

Her taşınma bir yangın sayılır.
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 7:01

taşınma işleminin yangın olduğu doğru abi, yalnız forumun kullanıcı-mesaj sayısı arttıkça yangın da büyüyecek.taşınma için doğru zamanı seçmek önemli olabilir. o zaman bu zaman mıdır büyüklerimiz bilir Smile
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 7:03

.

MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 7:12

ben de çaylağım 2bin küsürüncü sıradayım torpil bekliyorum forumumuzdan :lol!:
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 7:20

Şöyle görünen bir sitemiz olsa ne güzel olurdu: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sağ üstteki saat de şahane hani.

En son bizantolog tarafından Paz 2 Ağus. - 7:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Forumu yaygınlaştırmak   Forumu yaygınlaştırmak Icon_minipostedPaz 2 Ağus. - 7:24

bence en kısa zamanda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şeklinde bir adres alalım ve forumu oranın altına taşıyalım

tamam fazla üyemiz yok ama türkiyede bu amaçta toplanan tek forumuz ve bir sorumluluğumuz var, bunu da profesyonel bir adreste devam ettirirsek daha iyi olacaktır.

Forumu yaygınlaştırmak
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Fransizca Saat Forumu
» Forumu nasıl buldunuz?
» watchuseek saat forumu online üye sayıları...
» Saat forumu gece kuşları [24:00 ve 06:00 saatleri arası]
» Türksaat Forumu Seiko Mod - Turksaat Forum Seiko Watches Mod Project