Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat parça isimleri

+4
watcher
ooomegaa
barett
Relojero
8 posters
YazarMesaj
Relojero

Relojero

Saat parça isimleri Empty
MesajKonu: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 10:31

Aşağıda görülen masa saati mekanizması parçalarının türkçe isimlerini bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.

Saat parça isimleri Weck1v
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 11:47

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 11:55

Turkiyedeki saatci arkadaslar mutlaka yardimci olacaklardir. Bende bazi parcalarin turkcesini burada ogrendim.Birkac tanesini soyleye bilirim diye dusunuyorum ,yanlislarimi arkadaslar duzeltsinler.

1.tulumba
2.orta cark
3.yan cark
4.saniye carki
5.celik cark
6.masa
7.balans
8.9.10.11 alarimla ilgili disliler turkce isimlerini bende bilmiyorum gerisini arkadaslar yardimci olsunlar
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 11:59

orta cark; aynı zamanda saat yani akrep çarkımı oluyor?
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 12:03

Akrep carki terimini daha once duymadim ama bu cark saate bir tur doner olsa olsa yel kovan carki olur... study
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 12:04

katil balina demiş ki:
sert soru!!

yani edouard heuer gelse bilemez herhalde:)

Bizde o dediginden yok ama elimizde daha iyisi var vieux
http://www.turksaatforumu.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 12:52

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 13:01

katil balina demiş ki:
bundan şüphem yok hocam estağfurullah, yanlış olmasın..

fumeur
yaw hani su saraplarin iyi yillari vardir ve iyi olmayan yillari vardir ya,
iste forumumuz boyle iyi yil saraplari gibi kaliteli bir forum oldu,ve yine iyi saraplarin yillandikca guzellesmesi gibi oluyor bu forum.
Herbiriniz ayri ayri degerler olarak kendinizden birseyler katiyorsunuz ok1
http://www.turksaatforumu.com
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 0:52

1-İşler Tulumbası
2-Orta Çark(Aynı zaman da karanfil görevini görür.)
3-Yan Çark
4-Saniye Çark
5-Çelik Çark
6-Maşa
7-Balans
8-Çalar Tulumbası
9-Çalar Ara Çarkı
10-Çalar Çark
11-Tokmak
12-Çaları Ayarlama Çarkı
13-Çalar Mili
14-Avara Çarkı
15-Karanfil(Bu çark normal karanfil işlevini görmez bu görevi orta çark'ın üstündeki 3 ayağı olan çelik yay yapar.)
16-Akrep Çarkı
17-Çalar Gergi Yayı
İsimleri bu şekilde olayı daha iyi anlatabilmek için müsait olduğum da bir masa saati söküp detaylı video atmaya çalışayım.Hoşçakalın...
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:27

Ne diyeyim super derim emegine saglik..
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:45

gercekten bız cekırgeler ıcın de cok ıyı olur.
ne nedir? ne ıse yarar? nasıl sokulur? nasıl takılıp calısır hale getırılıri işleyebilirsek online eğitimler hazırlayabılırız. alkisalkis
http://www.boraeresici.com
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 9:11

Aslında süper olur, ben masa saatini söküp topluyorum (9veya14dakikada) ama
zembereği takarken çok zaman yitiriyorum, o kısmı detaylarsanız çok sevinirim. Smile
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 9:33

Saat parça isimleri Bgwrujbgkkgrhquhceervzk

zemberek sarmak gercekten zor is ama aparatlari ile gercekten cok kolay oluyor. Aletlerin bir kac fotosunu yukluyorum umarim yardimci vede faydali olur.

Saat parça isimleri 1000054img.th
Saat parça isimleri Bkcb2tqbgkkgrhqyhcges9z
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 9:51

bir aletle sarıldığını, yeni öğrendim. Smile Teşekkürler barett. almak lazım saten birkaç deneyimden sonrada kullanabilirim diye umuyorum. şimdi gözüm yollarda Valjoux'un videosunu bekliyorum. (ben telin bir ucunu masanın uzak kenarına sabitleyip el ile sarıyorum) Rolling Eyes
barett

barett

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 9:59

bende musayit oldugumda aletle tel sarip tulumbaya koymayi cekeyim gerci bes on saniye suruyor ama faydali olur
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 10:04

barett demiş ki:
bende musayit oldugumda aletle tel sarip tulumbaya koymayi cekeyim gerci bes on saniye suruyor ama faydali olur
prier beni büyük bir sorundan kurtarırsınız.
Relojero

Relojero

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 11:32

Herkese çok teşekkürler, emeğinize sağlık.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 20:21

Fotoğraf'ta ki aparatların hepsi çok güzel benim elimde olmadığı için nasıl kullanıldığını çok iyi bilmiyorum galiba bu aparatlar sadece kapalı tulumbası olan(kol,cep,duvar)saatlerde kullanılabiliyor diye biliyorum fakat emin değilim,açık olan tulumbalara çözüm getirebilir mi ona da BARETT cevap verirse iyi olur.Hoşçakalın...
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 2:56

Bence asil ustalik zemberegi makina ile sarmak degil elle takmak. Ustaniz sizden kol saat zemberegini yuvarlak ince bir tele sarmanizi istedigi zaman dalga geciyor diye dusunuyorsunuz. Daha sonra sarmayi ogreniyorsunuz. Bence bir deneyin diable cok zevkli alkisalkis
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 3:01

Bu makina sadece tulumbasi olan zemberekleri sarabiliyor. Tabiki acik olan zembereklerde kullanilmaz. Zaten acik zemberekler carka ve baglanma noktasina baglanir ve makinanin uzerinde kurulurken toplanilir. Aksi halde bazi duvar saatlerinin zemberegini birakin sarmayi toplamaya bile gucunuz yetmiyor. Ayricada cok tehlikeli firladigi zaman bir yerlerinizi kesip alabilecek kuvvette olabiliyor. Amman dikkat saat severler. vieux
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 22:51

Merhalar,
29 Ocak'ta bu başlığa metin yazarken konu'nun daha iyi anlaşılabilmesi için video atarım diye söylemiştim.Dün masa saatlerini yapmak hem de video çekimini yapmak için dükkan'a geldim,fotoğraf makinasını üçayak üstüne monte edip o şekilde çekim yaptım fakat görüntü açısını yakalamak pek mümkün olmadı.Bu iş için en az iki kişi'nin olması gerekiyor.Video bekleyen arkadaşlar kusura bakmasın en yakın zaman da bunu fotoğraf yükleyerek halledeceğim.En az'ından zemberek montajı'nın fotoları size bir fikir verir.Hoşçakalın...
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 0:37

Valjoux acelemiz yok, saat tamiri sabır işidir. by
palandoken

MesajKonu: Geri: Saat parça isimleri   Saat parça isimleri Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 3:37

Başlıkta, açıklamalarda çok güzel. Teşekkürler.

Saat parça isimleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» gg de hoş bir parça
» Parça arayanlar
» seiko parça temini;
» unıversal mıcrotor parça
» Satilik Dolmakalem Koleksiyonu 500 parca 500.000€