Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hublot BNB Concept'i satın aldı

+2
teng
watcher
6 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Hublot BNB Concept'i satın aldı Empty
MesajKonu: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 22:57

Baska bir baslikta propmatic arkadasimizla diyalogumuzda bundan suphelendigimi soylemistim.
Tahminim dogru cikti.

BNB concept gectigimiz haftalarda iflas etmisti ve bu iflas deklarasyonunda Hublot ceo'su mr Biver'in parmagi oldugu soylentisi vardi.
Ben de yaptigim yorumda Biver'in bnb'yi ele gecirme operasyonu olabilecegini soylemistim.
Neden bunu dusundum?
Cunku Biver, Blancpain'i sattiktan sonra gecmisten gelen buyuk tecrubesiyle hublot'u alip cok yukarilara firlatti, sadece tecrubesi degil saat dunyasindaki basari hirsi da buna etkin oldu.
Big bang modelinin fasonajini bnb'de yaptiriyordu,
iki durum ortaya cikti
birincisi Hublot bu yil icin 50 milyon dolarlik toplam siparis almisti,
ve bnb iflas etmisti,
dogal olarak Biver aldigi siparisleri ya baska bir yerde yaptiracakti ki bu da cok sikintiyi beraberinde getirirdi,
ya da bnb'yi iflas komiserlerinden satin alacakti.
BNB'nin son aylarda iflastan donmek icin yaptigi ugrasilar sonuc vermeyince Biver'e bir parmak hereketiyle bnb'yi dusurmek kalmisti ki daha sonra cok ucuza bu uretim fabrikasini ele gecirsin.
Mantikli olan oldu ve bnb'nin dusmesinde aracilik yapan kisi simdi bu uretim kapasitesini ele gecirdi.
Bu da Hublot ve mr.Biver'i cok ender ve kapali olan inhouse makineler ureten lux ureticiler klubune yukseltmis bulunuyor.
Artik inhouse saat dunyasinda Hublot ve Mr. Biver de var.

Bu arada bnb firmasi ya da diger bir deyisle borclu oldugu bankalar, son aylarda calisan elemanlarina bir isten cikarilma durumunda tazminat almayacaklarina dair belgeler imzalatmisti. Eger bu belgeleri imzalamazlarsa banka o ayki maaslarini odemeyecek ve sirket hemen iflasa gidecekti, bunun uzerine calisanlar sirketlerini kurtarmak icin bu belgeyi teker teker alindiklari odada bankacilara imzalamisti ama bu kacinilmaz sonu sadece birkac ay geciktirdi.
Boylece Mr. Biver tazminat odeme zorunda olmayan bir uretim kapasitesini de ele gecirmis oldu.
Fakat,
bu arada aslinda hic te aptal olmayan Mr. Biver calisanlarla gelecekte sorun yasamak istemiyor, hem yaptigi operasyon yuzunden calisanlarin, guven kaybi nedeniyle gelecekte yasatabilecekleri sikintilarini engellemek, hem de yaptigi operasyonun yarattigi havayi degistirmek icin baska bir koldan fikir ureterek kendini temize cikarmayi hedefliyor.
Yaptigi sey, bir saatciler fon'u olusturmak uzere kollari sivamak.
Boylece kendisinin neden oldugu calisanlarin zarar gormesi olayinin tekrar yasanmamasi icin tedbirler almak diye niteleyebilecegimiz bu girisimin de finansmani tabi ki tum saat dunyasi tarafindan yapilacak, boylece Mr.Biver bir tasla birkac kus birden vurmus olacak.
Tum bu gelismelere itiraz edebilecek, olaylari karistirabilecek olan saat dunyasi forumlari da oldukca suskun, buna neden olarak kendisinin kisisel olarak bu forumlarda aktif olmasi, forum uyelerine her zaman yardimci olmasi ve forumlarda cok sevilmesini gosterebilirmiyiz acaba?

Ne olursa olsun, Isvicre saat dunyasinda galiba yeni bir Nicolas Hayek doguyor, bakalim zaman neleri gosterecek.

En son watcher tarafından Paz 31 Ocak - 23:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 23:01

Şu işe bakın A. Piguet'nin modelini çalıp içine de Valjoux koyup, saat dünyasında zirveye çıkabiliyorsunuz.
solestar

MesajKonu: Geri: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedPtsi 1 Şub. - 2:20

Ticaret başka birşey, Biver gibi kuzu görünümlü kurt olmak gerekiyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedPtsi 1 Şub. - 5:25

hublot a hiç ama hiç ilgim olmasada gerçek dizaynın AP çalıntısı olduğunu tahmin ediyordum
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedPtsi 1 Mart - 3:39

işi bilmiş işe gitmemiş Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Hublot BNB Concept'i satın aldı   Hublot BNB Concept'i satın aldı Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 12:21

Hublot'lara para verenlerin (hepsi değil) büyük bir kısmı gerçek saat sevenler değil, luks sevenlerdir..

Hublot BNB Concept'i satın aldı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türkler Uzay Saati Aldı;
» Hublot
» HUBLOT BCYCLE
» Hublot son haberler
» Replika IWC Satın Almak