Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mido.

+21
kelby
cemele
crazyhours
haspirin
mehmettt
krytime
tag_ci
forbidden
teng
silver
Efe
solestar
vervito
Polemik_
watcher
deka
ertay
egunns
certus
toro5
Azizim
25 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Mido. Empty
MesajKonu: Mido.   Mido. Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:28

Mido, 1918'de George Schaeren tarafından İsviçre'de kurulmuştur. 50 ülkede 1600 distüribitörü olan Mido, birçok spor karşılaşmalarına resmi zaman sayaçlığı yapmıştır.
Saat koleksiyoncularının favori markalarından biri olan Mido saatleri, İsviçre yapımıdır. Mido Saatçilik Breguet, Blancpain, Omega gibi markaların sahibi Swatch Group'a aittir.
1934'te dünya'nın ilk su geçirmez şok resistanslı otomatik saatini üreten Mido saatçilik, su geçirmez saatleri kralı ünvanına sahiptir. Özel ve yüksek kaliteli malzeme ve parçalardan üretilmiş olan Mido saatler darbelere, ısı değişikliklerine, suya ve toza karşı korunmalıdır. Bazı modellerde Aquadura sistemi mevcuttur. Bu, kurma kolu çubuğunu kaplayan mantar contası ile maksimum su geçirmezliğini garanti eden tek sistemdir.
Mido'nun felsefesi ebedi tasarımlar ile işlevselliği biraraya getirebilmektir. Ebedi ve gerçek tasarımlar her zaman moda trendlerden daha uzun olmuşlardır. Bu saatlerin yüksek kaliteli malzemelerden yapılmasında amaçlanan, doğuştan bahşedilen kusursuzluk ve uzun süreli su geçirmezlik özelliğini çarpıcı bir şekilde takdim etmektir.

MIDO KOL SAATi KOLEKSiYONLARI

MIDO ALL DIAL :

1. Chrono
2. Moon Phase
3. Gent GHM
4. Gent
5. Diver
6. GMT
7. Lady
8. Lady II

MIDO COMMANDER :

1. Gent
2. Gold
3. Lady
4. Chronograph
5. Gent Classic

MIDO OCAEN STAR CAPTAIN :

1. Gent
2. Lady

MIDO OCEAN STAR SPORT :

1. Cronograph
2. Diver
3. Gent
4. Lady

MIDO MULTIFORT :

1. Lady
2. Gent
3. Chronograph
4. Rectangular

MIDO BARONCELLI :

1. Power Reserve
2. Gent II
3. Lady II
4. Gent III
5. Hand- Winding
toro5

toro5

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:51

Mido saatleri Türkiye de çok bilinmemesine rağmen güzel ve ilginç saatler üretiyor. Baroncelli serisinin saatleri benim ilgimi çekiyor. Özellikle ekteki saati ciddi olarak düşünüyorum. Ancak Türkiye'de her modeli bulmak biraz zor oluyor.

http://www.midowatchdealer.com/store-products-M38904184-Mido-Baroncelli-M38904184_25909800.html
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 10:33

Mido... Bir diğer beğendiğim ve tasarımlarını kendime yakın bulduğum marka...

Sırasıyla belluna ve multifort Chronograph

Mido. Bhab3na36963708495db8f2

Mido. Bhab26a429631894a83e2d3
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 6:58

Bu multifort'un tasarımını baya sevdim, bir çok öğeyi başarılı bir şekilde biraraya getirmiş mido tasarımcıları

Mido. Midomultifortgentwatch
egunns

egunns

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 7:18

midolarda ve orislerde bişeyleri eksik buluyorum (görsel olarak)..bunlar nedir derseniz bende bilmiyorum Smile...."tam isviçre tadı" olarak tanımlanabilir ama
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 9:02

Bilmem, bence Oris de Mido da tam olması gerektiği gibi saatler... karakter sahibi saatlerdir bence midolar ve orisler...
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 9:54

egunns demiş ki:
midolarda ve orislerde bişeyleri eksik buluyorum (görsel olarak)..bunlar nedir derseniz bende bilmiyorum Smile...."tam isviçre tadı" olarak tanımlanabilir ama
evet bende aynen katiliyorum, sanki siradan bir tissot izlenimini uyandiriyor bende..
bu mesajin aynisini yazdim, ve bes on dakika durduktan sonra silindi, hangi admin arkadas hangi gerekce ile sildi ogrenebilirmiyim lutfen..
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 10:07

zevk meselesi tabi... kimi sıradan bulur kimi kendine yakın... bu olmasaydı tek tip saatler olurdu ki bu hiç te hoş bir durum olmazdı...
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 10:13

eroltay demiş ki:
egunns demiş ki:
evet bende aynen katiliyorum, sanki siradan bir tissot izlenimini uyandiriyor bende..
bu mesajin aynisini yazdim, ve bes on dakika durduktan sonra silindi, hangi admin arkadas hangi gerekce ile sildi ogrenebilirmiyim lutfen..
konu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıyacağım,ama admin diyorsun,adminimiz tekdir,bir tanedir. :siritiyom:
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 10:41

deka demiş ki:
eroltay demiş ki:
egunns demiş ki:
konu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıyacağım,ama admin diyorsun,adminimiz tekdir,bir tanedir. :siritiyom:
admin den kastim, mesajlara mudahale edebilip, silebilenleri kast diyorum..admin yada moderator bu gibi terimleri pek bilmedigim icin yanlis kullanmis olabilirim, egunns ile certus un mesajinin arasinda benim mesajim vardi, bir kac dakika durduktan sonra silindi..kaza ile silindi ise mesele yok..
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 10:53

egunns ile certus un mesajinin arasinda benim mesaj vardi derken, olmasi lazimdi demek istiyorum, yani certus mesaj yazdiginda benimki silinmis olabilir, ben kendi yazdigim mesaji gonderdikten sonra sayfaya dondum, bir muddet sonra sayfayi refresh ettim yine mesaj duruyordu, sonra baska bolumleri gezdikten sonra, konu basliginda baktim konuya certus tarafindan mesaj yazilmis, konuyu actim baktim benim mesaj yok, yani certus mesaj yazmadan bir kac dakika once silindi buyuk bir ihtimalle, dedigim gibi kaza ile silindi ise onemli degil.
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 12:24

Büyük ihtmalle kazara olmuştur eroltay, üzerinde durmaya değmez...

Başlığa uygun yazmaya devam edersek Mido hakkında biraz daha bilgi verelim... Tasarmlarını beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz o ayrı mesele ama söz konusu midoların içindeki ETA mekanizmasının kalitesi olunca, Mido ciddi anlamda kendi sınıfında lider benim gözümde....
Şöyle ki:
Mido'ya rakip olabilecek çoğu firma örneğin Hamilton, Tissot, Oris, Certina, Oris ve hatta çoğu zaman Longines ile Tag Heuer bile Etaları neredeyse sıfıra yakın bir modifikasyonla saate cuk diye yerleştirirken ve bu anlamda benim ve çoğu kişinin tepkisini çekerken, Mido tam tersine saate yerleştirdiği her Eta mekanizmasını belli modifikasyonlara tabi tutup mekanizmanın hem dakikliğini hem de ömrünü uzatıyor.

Mido herşeyden önce her saati en az 3 konumda da dakik çalışması için ayarlıyor (yani saatin konumu böylece dakikliğini çok az etkilyor, halbuki diğer otomatik saatlerde konum- dakiklik ilişkisi çok değişikik gösteriyor örneğin bazı mekanizmalar yere dik açı yaptığında yavaş, oysa yatay durduğunda daha hızlı çalışıyor)

Mido, saatin ana yaylarında "Nivaflex NO" alaşım kullanıyor ve böylece saatin dakikliğini arttırıyor.

Ayrıca saatin salınım mekanizmasını (Oscillation weight) dekore ediyor.

Mido, saatlerin darbelere dayanıklı olması için mekanizmada incabolic kullanıyor. Böylece darbelerde mekanizma olabilecek en az düzeyde etkileniyor.

Kısaca Mido, mekanizmaya baya emek harcıyor gibi görnüyor ve sonuç olarak diğer firmalar mekanizmalara sıfır özen gösterip dünya para isterken, fiyat/performans oranında bence Mido'nun arkasında kalıyorlar. Bu anlamda benim gözümde mido, kendi saatleri için istediği her frankı hak ediyor, ama aynı şeyi diğer firmalar için söyleyemiyeceğim maalesef...

edit: Ayrıca Mido, piyasada cosc özelliğini en ucuz fiyata sunan marka, yani cosclu uygun bir saat arıyorsanız Mido mutlaka aklınızda bulunsun...

En son certus tarafından C.tesi 3 Ekim - 5:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 13:00

eroltay demiş ki:
egunns ile certus un mesajinin arasinda benim mesaj vardi derken, olmasi lazimdi demek istiyorum, yani certus mesaj yazdiginda benimki silinmis olabilir, ben kendi yazdigim mesaji gonderdikten sonra sayfaya dondum, bir muddet sonra sayfayi refresh ettim yine mesaj duruyordu, sonra baska bolumleri gezdikten sonra, konu basliginda baktim konuya certus tarafindan mesaj yazilmis, konuyu actim baktim benim mesaj yok, yani certus mesaj yazmadan bir kac dakika once silindi buyuk bir ihtimalle, dedigim gibi kaza ile silindi ise onemli degil.
Ben silmedim, diger arkadaslar tarafindan da silinecegini tahmin etmiyorum, ya kazayla olmustur, ya da forumu kendi domainimiz olan yeni siteye tasima islemleri baslatildi o islemler sirasinda yanlislik olmasi muhtemel.
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 19:21

dünden beri server da problem gözüküyor,bu nedenle o zaman.
watcher
Admin
watcher

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 20:51

evet sanirim oyle Smile
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 21:35

evet certus,
mido baroncelli ile bir aralar bende ilgilenmistim, o zamanlar fiyat olarak bana pek cazip gelmemisti, fakat daha sonra ogrendimki ilgilendigim saat cosc lu imis, yani aslinda fiyat olarak fena degilmis, fakat daha sonralari oncelik olarak digerlerine yonelince vazgectim, simdide biraz basit gelmeye basladi sanki, ilgi alanimdan cikmis olmasindan dolayi oyle gelebilirde, yoksa senin bahsettigin ozellikler gozardi edilecek seyler degil..
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedCuma 2 Ekim - 23:45

eroltay dur bakalım belki senin de seveceğin bir mido bulabiliriz... şu commandere ne dersin peki... hala cık olmaz mı diyosun yoksa :siritiyom:

Mido. Lfgvhb
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 3:20

bunun camı hesalit mi?
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 3:39

evet hesalit...
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 3:59

camın bombeli yapısından anlamıştım ama emin olmak için sorayım dedim,bu şartlarda özellikle görünüm açısından (+diğer özellikler) bende hesaliti sevmediğimi söylemeliyim. :kehkeh:
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 4:07

ben şahsen hesalitten rahatsız değilim... hem saatin daha ucuza satılmasına olanak veriyor :P
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 4:09

düz safir değilde, bombeli safirleri ben daha çok beğeniyorum,eğer oda bozarsa bu tür saatlerle ilgilenmemem gerekiyor.
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 4:25

Eskiden bende safiri olmazsa olmaz olarak düşünüyordum ama artık hesalite de yakınım. Varsın saatim çizilsin, varsın o da benimle yaşlansın, yıpransın... Kendimiz aslında bir nevi hesalitle kaplıyken ve kolayca yaralar alabiliyorken, saatlerden neden mükemmellik bekleyelim ki, nasıl alnımızdaki çizgilerden rahatsız olmuyorsak, saatlerde de olmayalım... Çizgiler yaşanmışlığı gösterir, izin verelim de saatlerde bizimle yaşasın, yaşlansın...
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 9:26

certus demiş ki:
eroltay dur bakalım belki senin de seveceğin bir mido bulabiliriz... şu commandere ne dersin peki... hala cık olmaz mı diyosun yoksa :siritiyom:

Mido. Lfgvhb
evet fevkalede guzel ama, ben Omega yi gittikce daha cok sevmeye basladim, gozum baskasini gormuyor, umarim beni anlarsin :aglamak:
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 9:30

certus demiş ki:
Eskiden bende safiri olmazsa olmaz olarak düşünüyordum ama artık hesalite de yakınım. Varsın saatim çizilsin, varsın o da benimle yaşlansın, yıpransın... Kendimiz aslında bir nevi hesalitle kaplıyken ve kolayca yaralar alabiliyorken, saatlerden neden mükemmellik bekleyelim ki, nasıl alnımızdaki çizgilerden rahatsız olmuyorsak, saatlerde de olmayalım... Çizgiler yaşanmışlığı gösterir, izin verelim de saatlerde bizimle yaşasın, yaşlansın...
evet sahane bir anlatim :bravo2: hayatin gerceklerini bir kez daha yuzumuze vurdun. alkisalkis aynen katiliyorum, fakat insanlar kendileri yaslansada cok sevdiklerinin yaslanmasini istemiyorlarherhalde..
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 9:34

@eroltay
Speedy'nin klas görüntüsü insanı kör edecek cinsten, zaten siklet farkı var bu iki saat arasında, karşılaştırmak pek mümkün değil bu sebeple... moonwatch parasına 3,5 tane mido commander alırsın :siritiyom:

Mido'yu Orislerle, Tissotlarla, Hamiltonlar'la efendim Certinalarla falan fişmekan kıyaslamak lazım gerçek değeri ancak böyle ortaya çıkar....
deka

deka

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 10:06

"......fakat insanlar kendileri yaslansada cok sevdiklerinin yaslanmasini istemiyorlarherhalde.." bak bunu tuttum,buda duyguların gerçeği,çizilme olayının yanısıra aşırı bombeyi sevmediğimden hesalit grubuna uzak duruyorum,yoksa safir olmazsa olmaz değil yani. Very Happy
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 10:55

certus demiş ki:
@eroltay
Speedy'nin klas görüntüsü insanı kör edecek cinsten, zaten siklet farkı var bu iki saat arasında, karşılaştırmak pek mümkün değil bu sebeple... moonwatch parasına 3,5 tane mido commander alırsın :siritiyom:

Mido'yu Orislerle, Tissotlarla, Hamiltonlar'la efendim Certinalarla falan fişmekan kıyaslamak lazım gerçek değeri ancak böyle ortaya çıkar....
Certus kardesim,
olay Moonwatch olayi degil, inanki chronolu saatleri pek sevmememe ragmen, moonwatch hit bir saat oldugu icin aldim, cok meshur bir saat olmadiktan sonra chronolu saatler pek ilgimi cekmiyor, sebebide chronolu saatlerin caplarinin buyuk olmasi..
ama ilk basta soylediklerim elbette espri yonu agir basan sozlerdi..
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 10:58

anladım.... o zaman şöyle diyeyim, bu mido'nun çapı 40 mm Rolling Eyes
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 11:00

deka demiş ki:
"......fakat insanlar kendileri yaslansada cok sevdiklerinin yaslanmasini istemiyorlarherhalde.." bak bunu tuttum,buda duyguların gerçeği,çizilme olayının yanısıra aşırı bombeyi sevmediğimden hesalit grubuna uzak duruyorum,yoksa safir olmazsa olmaz değil yani. Very Happy
evet, yalanmi yani, insan kendisi ne kadar yaslansada, karisini veyahut sevgilisini ne kadar kiskansada, onun yaslanmasini istemez herhalde, dili soylemesede kalbi onlarin ilk gunku duru ve saf guzelligini muhafaza etmesini ister herhalde..cok sevdigi esyalari icinde farkli bir durum sozkonusu olamaz diye dusunuyorum..
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 11:05

certus demiş ki:
tamam o zaman anlastik, ok1
Certus sende karar ver! ilk askina sadik kal. :kizgin seytan:
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 11:13

eroltay demiş ki:
certus demiş ki:

Bunun geleceğini biliyordum :joker:

Speddy'nin yeri başka... ben sadece ayağımı yorgana göre uzatmaya çalışıyorum... ne demişler davul bile dengi dengine muhaha
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 11:37

certus demiş ki:
eroltay demiş ki:
certus demiş ki:

Bunun geleceğini biliyordum :joker:

Speddy'nin yeri başka... ben sadece ayağımı yorgana göre uzatmaya çalışıyorum... ne demişler davul bile dengi dengine muhaha
olsun buyuk birikimler kucuk tasarruflardan olusur..
nasil olsa digerine ulasamiyorum deyipte umudunu kaybetme, cok uzun bir zaman gecmeden kavusacagina inaniyorum..
bu yuzdende ilk askina sadik kal.. ok1
Polemik_

Polemik_

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 22:43

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 22:54

Polemik, makine ETA 2836 ve en önemlisi COSC... Mido Etaları neredeyse baştan aşağıya modifiye ediyor... Yukarıda midonun yaptığı modifikasyonlardan bazılarından bahsetmiştim zaten, işin içne cosc girince mekanizmaya gösterilen özen ve modifikasyon iyice artıyor... Bence arkadaşın bu Mido Belluna'yı alırsa hiç pişman olmaz, cosc özelliğini bu kadar uygun fiyata veren başka marka bilmiyorum şahsen...
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 23:00

Polemik birde şurdan buyur, dosyayı indir belluna hakkında öğrenebileceğin her şey mevcut :ok3:

MIDO BELLUNA
vervito

vervito

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 2:59

muazzam güzel bir saat bu. bir de cosc varmış .. off off. türkiye fiyatını bilen var mı?
keşke bu swatch group mido'ya üstledikleri politikalarını tissot'a üstleselerdi.
solestar

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 3:47

Certus, fotoğraflarını eklediğin Belluna ve Multifort Chronograph harikaymış gerçekten, çok şıklar.
........
Eski bir multifort reklamı

Mido. Midomultiforts

Mido 3'ü bir arada Smile
Mido. Dsc03742js
Efe

Efe

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 9:20

certus demiş ki:
Polemik, makine ETA 2836 ve en önemlisi COSC... Mido Etaları neredeyse baştan aşağıya modifiye ediyor... Yukarıda midonun yaptığı modifikasyonlardan bazılarından bahsetmiştim zaten, işin içne cosc girince mekanizmaya gösterilen özen ve modifikasyon iyice artıyor... Bence arkadaşın bu Mido Belluna'yı alırsa hiç pişman olmaz, cosc özelliğini bu kadar uygun fiyata veren başka marka bilmiyorum şahsen...

O arkadaş benim. Herkese merhabalar, bu saati yakından incelemediğim için pek bir bilgim yok, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bilgilendirme yapılacaktır. Bu saatin rakipleri arasında gördüğüm Oris Skeleton, aynı fiyat aralığında ve kararsız bırakacak bir model...

En son Efe tarafından Paz 4 Ekim - 9:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 9:30

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Efe

Efe

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 9:45

Açıkçası düzgün bir kadranla fena durmayacak gibi, araştırmalara devam... Smile
silver

silver

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 9:47

Ülkemizde ne kadar Mido ? ebay amazonda çok az var 1000-1100$ civarında....
watcher
Admin
watcher

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 9:55

Certina ds-1 in su anda kolleksiyonunda olmayan bir modeli var, bulunursa o cok guzel.
Kadran gunes guilloche'li...
iste o modele yamuluyorum...
Fiyati da almanyada 290 euro civariydi...
Polemik_

Polemik_

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 10:02

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 19:06

Merhaba efe arkadaş Very Happy valla kendimi iyice Mido'nun sözcüsü gibi hissettim baya bir övmüşüm mido'yu ama adamlar hakkediyo, mido pek bilinen bir marka değil ama gerçekten çok özenli bir saat işçilikleri var... Mido bence kendi rakipleri ile kıyaslayacak olursak en iyi fiyat/performans oranına sahip... Oris'leri de çok beğeniyorum, çok hoş tasarımları var ama mantıklı seçim Mido olmalı bence... Şu soruya cevap verilmeli, tasarım mı yoksa içindeki mekanizma mı ? ya da her ikisi de mi? bence mido iki öğeyi de başarılı şekilde bir araya getirmiş... umarım gönlündeki saati alırsın... soruların olursa cevaplamaya çalışırız..

En son certus tarafından Paz 4 Ekim - 19:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 19:08

silver demiş ki:
Ülkemizde ne kadar Mido ? ebay amazonda çok az var 1000-1100$ civarında....

tufan saate mail atıp ya da telefon edip sorabilirsiniz...
watcher
Admin
watcher

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPaz 4 Ekim - 20:35

Polemik_ demiş ki:
Abi, o saatin bir resmini ekler misin?
Burada :ok3: Resim saatin guzelligini yeterince vermiyor
http://www.timeway.ch/Certina/DS-Podium-Automatic/Certina-DS-Podium-Automatic-I?osCsid=255f1d5094f736e1d9b9a9349507189b
ertay

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPtsi 5 Ekim - 8:02

evet mete abi bahsettigin Certina hakikaten guzel bir saatti.
ayni kasanin beyaz icli olani var demistim bende hatirlarsan, saatin capi tam bana gore ama belki sizin icin ufak olabilir, evet bende Certina yi Tissot tan daha cok begeniyorum..
birde bizim ssatcinin vitrininde bir Mido vardi alt tarafta, ikimizinde dikkatini cekmisti hani, o saat yeni kataloglarda yok, fakat cosc olup olmadigini hatirlamiyorum, gittigimde ilgileneyim bakayim..
teng

teng

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPtsi 5 Ekim - 8:39

Polemik_ demiş ki:
Mido. Bhab3na36963708495db8f2

Bir arkadaşım bu saati çok beğendi. Teknik özellikleri ile ilgili hiç bilgim yok.

Özellikle makine olarak bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ben makineyi 2836 olarak tahmin ediyorum ama emin olmak daha güzel olacaktır.

Smile
Ne kadar güzzel bir saat bu, Omega'nın de Ville sine benziyor. Geçenlerde altın kaplamalısına bakmıştım, gerçekten çok hoş.
Bu saatin fiyatını bilen var mı ?
certus

certus

Mido. Empty
MesajKonu: Geri: Mido.   Mido. Icon_minipostedPtsi 5 Ekim - 19:31

1200 dolar civarı olduğunu tahmin ediyorum.. ama emin değilim...

Mido.
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» MIDO ALINDI
» Mido pulsometer
» Mido Multifort
» MIDO All Dial DIVER
» Mido Commander Gent