Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

A.Lange&Söhne

+3
egunns
certus
Azizim
7 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:47

1845’te Adolph Lange, Glashutte, Almanya’da saat atölyesi kurdu. 100 yıl sonra, A. Lange & Sohne fabrikası, bir II.Dünya Savaşı bombalama baskını esnasında yok edildi. 1990'da Almanya’nın birleşmesinden sonra, büyük erkek torunu, Walter Lange, aile mirasını yaşatmayı kararlaştırdı. 15 yıl sonra, Lange, bir çubuk ve zincir aktarmasıyla ilk saat tekniği yarattı.
A. Lange & Sohn çizgisi bugün büyük ölçüde, " Langematik Perpetual "'e ek olarak " Datograph Perpetual " ve " Double Split Second Chronographs "a odaklanır. "Turbograph" ve diğeri, baskıların mesela " Grand Lange 1", " Tourbillon Pour le Merite " ve "1815 Moonphase", özellikle takdir edilenlerdir. Bu saatler, rağbette olan olmaya devam eder ve sınırlı sayıda tedarik edilebilirler. Saatler, kalite konusundaki rekabet güçleri ve gösterdikleri benzersiz karakteristik özellikleri ile hemen tanınabilirdir.
Hemen hemen bütün Lange saat ürün çizgisi arzu edilirdir ve sınırlı sayıda tedarik edilir. Her modelin altın saat uyarlamalarını bulmak, platinlerini bulmaktan daha kolaydır. İnternetteki saat satıcıları normal olarak sadece 10-20% indirim teklif eder. Daha önceden elde edilen parçalar azdır. A. Lange & Söhne, birinci Alman saat yapım şirketi dir, Lange Uhren GmbH'in ticari markasıdır. Saatleri, dünyanın sayılı saat markaları arasındadır.
Bütün Lange saatleri, kuvarstan ziyade mekaniktir ve birkaç özel saat dışında bütün Lange saatleri, (Altın veya platin) çelikten ziyade değerli madenlerden yapılır. Bütün Lange saat parçaları ev yapımıdır. Lange, hem saat yapımında hem de bunun teknolojisinde bir öncüdür.
15 Mart 2007’de, 31. gün güç rezerviyle ilk olarak giyilebilir mekanik saat üreten şirkettir: Bu özel bir anahtara sahip bir saattir. Bir ay boyunca güç rezervi garantisi verir, marka saatçileri, gerekli enerjiyi depolayan iki ana yay varili kullanmıştır. Büyük-boyutlu variller, onlardan 5-10 kere daha uzun olan iki ana yaya gelmek zorundadırlar.
Bu noktada Lange uzmanları ciddi bir problemi karşıladı — ortak ve dönen bir tepe noktası, böyle kuvvetli ana yayları dolamak için uygun değildi. Bu problemi çözmek için saatçiler, A. Lange'nin ' Anahtar teknolojisi 'ni kullandı. Lange hayranları, bu teknolojik başarıları övdü, diğerleri ise (16 mm derinlik 46 mm genişlik) bunun için önemli bir pazarın oluşmasına dair kuşkuları olduğunu ifade ederken ve pahalı (Neredeyse 180,000 $ ) " platin saatler "e de dikkat çektiler.
certus

certus

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 10:51

İşte bana Antares kadar uzak olan bir yıldız daha... antares'in fiyatı olmasa da bu lange'nin 30bin euroluk bir fiyatı varmış

A.Lange&Söhne Lange_datograph_stock
A.Lange&Söhne Day5_018

Muhteşem mekanizması
A.Lange&Söhne Day5_034
egunns

egunns

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 13:04

certus fikrimi söyliyimmi; 30 bin eur cebinde kalsın;
biraz daha sportif detaylarla bezenmiş tasarımlara yönel; bundan çabuk sıkılırsın fumeur
deka

deka

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 13:06

Saatin kendisi değilde parası sıkar gibi duruyor. fumeur
certus

certus

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 20:08

egunns, süpersin... saati alamasak da en azından ondan vazgeçme lüksümüz var... kovulmadım, istifa ediyorum hesabı muhaha
egunns

egunns

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 21:45

diable

certus demiş ki:
egunns, süpersin... saati alamasak da en azından ondan vazgeçme lüksümüz var... kovulmadım, istifa ediyorum hesabı muhaha
Misafir
Misafir
Anonymous

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 9:39

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 11:58

eskiden atari salonlarında tilt ler olurdu ya..onları anımsattı bana...topu en alttan fırlatsan o kadar çarkın arasında yolunu bulup dönemez heralde
certus

certus

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 6:08

katil balina demiş ki:
makinaya bak!!!

bunu görsel olarak sergilemek adına yerlerinde olsam bir metre çapındaki bir versiyonunu müze için üretirim!!

hatta bunlardan bir kaç tane üretip güzel şehirlerin en güzel yerlerinde heykel hesabı diksinler bence!!

zaten bu da bir metre civarında katil balina, sergilemek üzere özel üretmişler...
egunns

egunns

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 6:28

diable
certus

certus

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedC.tesi 22 Mayıs - 10:55

Makinayı görünce şu duyguların hepsi aynı anda oluştu bende
prier
miammiam
monstre
baris ilani
agliyor
taskafa
vervito

vervito

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 8:11

en sevdiğim Lange modeli. Zeitwerk "Luminous". ilk Lumili jump-hour saat.
A.Lange&Söhne 2ufsl6h
A.Lange&Söhne 25qskfp
A.Lange&Söhne 2d2gaqd
makine hakkında detay
http://www.alange-soehne.com/cms/en/timepieces/lange-zeitwerk/lange-zeitwerk-luminous/movement.html
Misafir
Misafir
Anonymous

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedÇarş. 26 Mayıs - 10:59

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedÇarş. 26 Mayıs - 13:26

kimdir Ahmet Uzun ve oğulları?
teng

teng

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedÇarş. 26 Mayıs - 18:48

A. Lange und Sohne 'yi almancadan türkçeye çevirdiğimizde ''A. Uzun ve oğulları'' oluyor :-)))
Misafir
Misafir
Anonymous

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 0:53

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 1:06

katil balina demiş ki:
"A. Lange und Sohne" yi almancadan türkçeye cevirdiğimizde "A. Uzun ve oğulları" olmaz.

'A. lange und Sohne' bire bir türkçeye cevireceksek ille de bu durumda 'A. länge und Söhne' olması lazımdır ki bunun da çevirisi söylendiği gibi 'A. uzun ve oğulları' değil 'A. uzunluk ve oğulları' olur.

a ve o nun üzerindeki noktaları ingilizlere uyup kaldırıyoruz, hadi buna neyse de hiç olmazsa yanlış ya da eksik yazımı ile "lange" ve "lang" arasındaki ayrımı da bilelim?.

yani biraz daha almanca öğrenelim. öğrenelim de öyle...

Ahanda yine dagildim ve yine bisey anlamadim baris ilani
simdi katil kendine mi mermiyi atti yoksa baska yere mi, ahmet uzun ve ogullari diye kendisi yazdi ve ben de guzel guzel tam anladigimi sanarken birden oyle olmadigi ama aslinda oyle olmasi gerektigi zaman ogle olabildigi aksi takdirde aynisinin olamayacagi bu durumda kriz de teget gectigi icin tam gobekten vurus yapilmadigi, yapilamadigi ve bunun e=mc² kokenine etki yaparak uzay zaman ve mekan kavramlarimda uzayi ve mekani bukerek daha degisik boyutlardan hareketle "cordes" teorisine gonderme yaptigi icin bir anda bulundugum yerde hem bulunma hem de bulunmama durumuna girerek farkli zamanlarda farkli mekanlarda bulunma durumunun aslinda icinde yasadigimiz boyutun bir gercekligi ama ayni zamanda farkli mekanlarda bulunabilmenin ise olcumu yapan kisiye gore degismesinin de otesinde ancak olcum yapildigi zaman gerceklestigini aksi takdirde normal seyrini izledigini ve tum bunlarin izafiyet teorisini de asarak kuantum fizigi gibi yutturmacalarin evrenin aslinda sonsuz buyuklugu ile sonsuz kucuklugu arasainda fark olmadigi ve herseyin temel tek bir maddeye dayandigi monstre
vs vs

biere
http://www.turksaatforumu.com
Misafir
Misafir
Anonymous

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 1:24

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 1:27

fumeur by biere
teng

teng

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 1:58

katil balina demiş ki:
"A. Lange und Sohne" yi almancadan türkçeye cevirdiğimizde "A. Uzun ve oğulları" olmaz.

'A. lange und Sohne' bire bir türkçeye cevireceksek ille de bu durumda 'A. länge und Söhne' olması lazımdır ki bunun da çevirisi söylendiği gibi 'A. uzun ve oğulları' değil 'A. uzunluk ve oğulları' olur.

a ve o nun üzerindeki noktaları ingilizlere uyup kaldırıyoruz, hadi buna neyse de hiç olmazsa yanlış ya da eksik yazımı ile "lange" ve "lang" arasındaki ayrımı da bilelim?.

yani biraz daha almanca öğrenelim. öğrenelim de öyle...
Rahatladınmı şimdi ?
Ben sadece senin esprinin açılımını göstermek istemiştim.
vervito

vervito

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 2:07

Katil balina ve Watcher,
ne kullanıyorsunuz? kullandığınızdan bana da verin.
watcher
Admin
watcher

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 4:18

vervito demiş ki:
Katil balina ve Watcher,

Ben bisey kullanmiyorum, katil'i okuyunca ilham geliyor guluyor
deka

deka

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 10:27

Valla yorumlar ve açılım süper olmuş,ama en anlaşılır yorumuda Watcher yapmış. fumeur
teng

teng

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 23:21

vervito demiş ki:
Katil balina ve Watcher,
Daha neler, ben Watcher'ın herhangibir psikiyatrik ilaç kullanmadığından adım gibi eminim. diable
watcher
Admin
watcher

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 23:35

teng demiş ki:
vervito demiş ki:
Katil balina ve Watcher,
Daha neler, ben Watcher'ın herhangibir psikiyatrik ilaç kullanmadığından adım gibi eminim. diable

Forumu okumak yeterli aslinda
blublu
teng

teng

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 23:40

biere
vervito

vervito

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 11:57

yaw beni niye dışladınız ki şimdi ben öyle kötü niyetli bir şey demedim ki.. benimle de bira tokuşturun biere içki sofrasında kimsenin kendisi ile kadeh tokuşturmadığı dışlanmış tip gibi hissettim kendimi Smile
watcher
Admin
watcher

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 20:29

vervito demiş ki:
yaw beni niye dışladınız ki şimdi ben öyle kötü niyetli bir şey demedim ki.. benimle de bira tokuşturun biere içki sofrasında kimsenin kendisi ile kadeh tokuşturmadığı dışlanmış tip gibi hissettim kendimi Smile

joker1 sampanya

SALUUTT
teng

teng

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 21:03

vervito demiş ki:
Ama üçlü bira smiley lerimiz yokki biere
deka

deka

A.Lange&Söhne Empty
MesajKonu: Geri: A.Lange&Söhne   A.Lange&Söhne Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 21:04

vervito demiş ki:
Madem 3 lü yok o zaman 2 li tokuşturalım. biere

A.Lange&Söhne
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» A. Lange & Söhne "Pour Le Mérite"
» A. Lange & Sohne 31 Days Rezerv rekortmeni....
» 165. Yıl A.Lange koleksiyonu