Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu makine ETA mı?

4 posters
YazarMesaj
kelby

kelby

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 7:21

ebayda gördüğüm bir saatin makinesi. satıcı eta 2836 demiş, makineleri pek tanımadığımdan ustalara sorayım dedim. eta ise almayı düşünüyorum

Bu makine ETA mı? 4295eta

Admin: Ben duzelttim

En son kelby tarafından Perş. 11 Şub. - 7:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Axiaziz

Axiaziz

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 7:41

Ebay' de gördüm demişsiniz.

Linkini yada ilandan fotoğrafları buraya eklerseniz size daha kolay yardımcı olunacaktır.
kelby

kelby

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 7:45

işteyim şuan. işyeri bilgisayarlarında fortiguard filtre programı var, resim upload serverlerine izin vermiyor. ancak böyle yapabildim.
watcher
Admin
watcher

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 8:05

Bu saat bir Gevril, eger sahte degilse (ki ebay de hangi saticidan alacaginiza bagli)
kesinlikle eta'dir.
Fotograftan cikaramadim pek gorunmuyor
http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 8:50

ben geçen hafta bir gevril aldım, satan kişi az çok tanıdığım biri. bana eta makine var litse, fiyatı en az 1200 dolar demişti. kendisi amerikadan almış 200 dolara. karsız vereyim dedi. gevrili pek bilmem ama makine olarak eta'yı duyunca 200 dolara kelepir diye düşünmüştüm.
dh forumda paylaştım, teng usta makine için Seagull ST (çin malı dedi). başka bir arkadaşta makine için CL - 888 dedi. çim malıdır ama kalitelidir dedi. zodiac saatlerde bunu kullanıyormuş.

neyse işin özü arkadaşı bulunca iade edeceğim, yada alıcı bulursam satacağım. ama saat tasarım ve kasa olarak çok hoşuma gitti. replikası böyleyse orjinali nasıldır kimbilir. birtane edinmek istiyorum, ama makineleri ayırd edemiyorum malesef.
watcher
Admin
watcher

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 8:59

hemen almamani ya da bir seiko almani ve iyice bilgi edindikten sonra yavas yavas boyle exotic markalara yonelmeni tavsiye ederim.
kelby

kelby

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 9:46

2 tane seiko 5 otomatiğim var zaten. birde ebaydan 90 dolara invicta pro diver almıştım, miyota makineli. (bu saati pırlant 800-1000 tl civarına satıyor, buda çok garip). otomatik olarak birde fossil me3001 var, ama otomatik saat meraklıları sanırım bu saatimi kaale almazlar Smile
açıkçası bunlar beni pek tatmin etmiyor artık.
sanırım 1. leveli geçtim, level 2 den bir saat denemek istiyorum. Smile Tasarım olarak gevril çok hoşuma gitti. hem sade hem modern çizgiler taşıyor. başka bir saate gözüm kaymazsa eğer, ilk alacağım saat olacak. tabi siz parasını hakediyor derseniz.
watcher
Admin
watcher

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 10:34

o zaman bir ebay sitesi vardi cok ta saglam orayi bulunca ilk firsatta bildiririm
teng

teng

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 10:38

Bu resimdeki makine Eta, ama Dh deki resimdeki Seagull idi.
kelby

kelby

Bu makine ETA mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu makine ETA mı?   Bu makine ETA mı? Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 11:17

saatin önden görünüşüde bu, akrep olarak disk kullanılmış sanırım.

http://img295.yukle.tc/image.php?id=5433gevril.jpg

Bu makine ETA mı?
1 sayfadaki 1 sayfası