Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko 6R24 Double Retrograde caliber

+6
solestar
asiruh2009
silver
teng
merih
MrWrong
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
MrWrong

MrWrong

Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Empty
MesajKonu: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 14:38

Mekanizma 6R21 den geliştirilmiş.

Özellikleri:

Hour, minute and second hands

Retrograde indicators for day and date

Power reserve indicator

Diameter: 27.4mm

Depth: 6.0mm

31 jewels

28,800 vibrations per hour

Power reserve of more than 45 hours
detaylı bilgi: https://2img.net/r/ihimizer/img704/1624/marrls09030105.jpg[/img]]buradan[/url]
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Marrls09030105

Bu saati kullanan birisi günlük sapmayı -1 saniyeden daha az demiş.

Bu yazılanlara göre bu mekanizmayı eta mekanizmaları ile kıyaslamak pek yanlış olmaz diye düşünüyorum?

bu mekanizmayı kullanan bir seiko modeli:
(saatin liste fiyatı: 2300$)
http://www.worldlux.com/cgi-bin/navigate.cgi?brand=SEIK&dept=WATCH&model=Ananta%20Auto%20Double%20Retrograde%20Calendar
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010810a
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010813e[url=[img]
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 14:40

saat resimleri üstte çıkmamış
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010810jSeiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010813
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010811j
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 14:41

Halla halla yanlış linkleri yapıştırdım sanırım.
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010810j
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010813
Seiko 6R24 Double Retrograde caliber P1010811j
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 15:00

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 15:04

Bu modeli yeni çıkardıkları için biraz uçmuşlar sanırım. Very Happy Çok geçmeden o fiyattan çok daha ucuz fiyatlara alınabilinirdiye umuyorum.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 15:08

mekanizma hakkında detaylı bilgi: buradan

üst mesajda onuda yanlış yapmışım.
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 7:35

Arkadaşlar söz konusu saati ben 4,5 aydır kullanmaktayım. Omega Co-axcial de dahil olmak üzere bir çok İsviçre saatinden sapması daha mükemmel olduğunu söyleyebilirim. üstelik yazılan paranın da çok daha altında ve de taksitle satın aldım.Sözü fazla uzatmadan bu saatin beklentilerimi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 7:48

Sapmasının co-axialden az olması çok enteresan. Acaba iki saatin sapmalarını aktarmanız mümkünmü ? bir de taksitli fiyatının ne kadara geldiğini öğrenebilirmiyiz?
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:02

Sn. Teng, Anananta'yı ayarladığım 15 gün kadar oldu ilk bir hafta da -1 sn. ikinci hafta sıfır olarak gidiyor. Co-axcilal saatim konuş şekline göre günde +1,- 1sn. Yalnız şunu da eklemeliyim Co-axical bakımdan geleli 1,5 ay oldu. Bakımdan evvel sapması Ananata'ya yakındı. Belki bir süre sonra Anantayı yakalayabilir.Çünkü çoğu saat bakımdan sonra eski hassasiyetini (fabrika ayarlarını) yakalıyamıyabiliyor.
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:13

Saatin fiyatını yazmayı unutmuşum,7 taksitli fiyatı 3.400.-TL
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:14

Ananta dediğiniz seiko 6r24 mekanizmalı saatmi ? Hani yukarıda resmi olan ?
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:16

Metal bilezikli olduğunu da belirteyim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:18

ok . Çok faydalı oldu, teşekkürler.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:18

Benim anlamadığım, neden bir japon firması bir isviçre firmasından daha iyi saat yapamasın.Örnek olarak bu seiko birçok isviçre firmasından daha fazla piyasa payına sahip ve daha çok mühendis çalıştırıyor. İsviçre dışındaki firmalara iyi saat yapamaz mantığı bence isviçre firmalarının ekmeğine yağ sürmekten fazla bir işe yaramaz. Başkaları çok daha iyisini yapsa bile, onlar astronomik fiyatlardan ellerindeki saati satmaya devam ederler.
Kendi adıma, kim daha iyisini yaparsa ben onu alırım. İsterse malezyalı olsun.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:33

Neticede bunların hepsi kar yapmak üzerine kurulmuş firmalar. Kendi pazarlarında hakim olmak isterler. Seiko'nun satış sayısına herhangibir İsviçre firmasının yaklaşabileğini bile düşünmüyorum.
Seiko hedeflediği ciro ve sayıyı başka tarz saatlerle yakalayabiliyorsa illa da İsviçre ile rekabete girmek gibi bir düşüncesi olmayabilir. Ve bu da araştırma ve geliştirmeyi bir yerde bitirir. İsviçreliler de kendilerini yerde otururken bulmamak için ucuz quartz saat işine girmiyorlar,
Yani her horoz kendi çöplüğünde öter kısacası.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:37

sayın melih size özel mesaj attım iki tane gerçi bir tanesi fiyatla ilgiliydi onu yazmışsınız, ikincisi başka konuda bakarsanız sevinirim.

Aslında piyasada satılan 6-7k $'lık seiko'lar mevcut, bu serinin uygun fiyatlısı.

Ben Seiko'nun bu ve bunun gibi üst serilerini biraz hafife aldığımızı düşünüyorum.

Bakın rolex forumunda dahi üst düzey seiko saatleri almak isteyenler, beğenenler ve bazı rolex modelleriyle karşılaştıranlar dahi mevcut

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=9922
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 8:41

Sizin fikirlerinize tamamen katılıyorum Sn. MrWrong. Ananta'nın broşüründeki sapma oranı +25-15 gözüküyor. Fakat bendeki saatin sapma oranı uzun süredir sıfır gözükmekte. Ama buna karşın kronometre sertifikalıTissot'un (Tissot'un 150 yıl kurulu yıldönümü için yapılmış 8888 ad.) kronometre sertifikasında -1+1 sapma oranı gözükürken gerçekte +8 sn. ileri gidiyor.Üstelik eta'nın en iyi mekanızmalarından biri. İsviçre saat severler beni bağışlasın(Ben de İsviçre saat meraklısıyım) Şu ifadeyi kullanırsam ne kadar doğru olur bilmem 'Japonlar saat severlere yazdıklarından fazlasını veriyorlar,İsviçre'liler yazdıklarının hepsini değil bir kısmını veriyorlar' Artık lüx saat sınıfına Japonlar da boy göstermeye başladı herhalde.
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 9:27

Sn. Silver mesajınızı alamadım. Acaba mesajı açmayı ben mi beceremiyorum?
silver

silver

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 9:34

yukarda mesajlar yazan yere basın orada gelenler kutusunda olması lazım bende gönderilmiş olarak görünüyor Smile
merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 9:51

Hepimiz bazen istemiyerek hata yapabiliriz. Ne ise olay kapanmıştır.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:21

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:25

Japonlara saygım büyük....
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:40

neden öyle düşünüyorsunki ,lüks saat işini isviçrenin eline tekel olarak vermek zorundamı dünya. Kusura bakmada maliyeti 800 olan bir saati bana 8000 den verdikden sonra, bana ne ruhlarından derim.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:41

mesaj 2 sefer çıkmış kusura bakmayın. neden kaynaklandığını anladım.
solestar

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:42

katil balina demiş ki:

kimse kusura bakmasın da sahsım adına seiko bana hicbirsey ifade etmemekle birlikte kimi cinayetlerin de failidir.

Bilmediğim için soruyorum, bu konuyu biraz açabilir misiniz?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:45

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:47

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:49

Bu forumda İsviçre'mi Seiko'mu diye anket yapılsa herhalde ağırlıklı olarak İsviçre çıkar. Ama beğeni başka şey yiğidin hakkını teslim etmek başka şey.Seiko da birçok İsviçre firmasından daha köklü bir geçmişe sahip. Mekanik saatlerin altın çağında İsviçrelilerle aşık atmış, düzgün politikaları olan bir firma. Hatta lüks saat yapmaya bir çok İsviçre firmasından daha fazla hakkı var, çünkü Eta mekanizmayı alıp süsleyip satmıyor. Kendi mekanizmaları var ve devamlı araştırıp geliştiriyor.Bu noktada ben seiko'yu Breitling'ten daha dürüst görüyorum. Pazardan pay almak istemesi kadar da doğal birşey olamaz. Bunu haketmeyen o kadar İsviçreli firma var ki. Tamam 50 li 60 lı yıllarda kendi karakterleri varmış, ama şimdi montaj yapmaktan başka ne getiriyorlar mekanik saat dünyasına ? şunu da unutmamalıyız ki en ucuz İsviçrenin fiyatı seikonun 4-5 mislinden başlıyor. Acaba hangisinin fiyat politikası dürüst sizce ?
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:54

seiko nun olmadığı bir saat dünyası bence biraz eksiktir, araba motorunda da böyle saat rotorunda da .. bence kendimce
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:57

teng demiş ki:
Bu forumda İsviçre'mi Seiko'mu diye anket yapılsa herhalde ağırlıklı olarak İsviçre çıkar. Ama beğeni başka şey yiğidin hakkını teslim etmek başka şey.Seiko da birçok İsviçre firmasından daha köklü bir geçmişe sahip. Mekanik saatlerin altın çağında İsviçrelilerle aşık atmış, düzgün politikaları olan bir firma. Hatta lüks saat yapmaya bir çok İsviçre firmasından daha fazla hakkı var, çünkü Eta mekanizmayı alıp süsleyip satmıyor. Kendi mekanizmaları var ve devamlı araştırıp geliştiriyor.Bu noktada ben seiko'yu Breitling'ten daha dürüst görüyorum. Pazardan pay almak istemesi kadar da doğal birşey olamaz. Bunu haketmeyen o kadar İsviçreli firma var ki. Tamam 50 li 60 lı yıllarda kendi karakterleri varmış, ama şimdi montaj yapmaktan başka ne getiriyorlar mekanik saat dünyasına ? şunu da unutmamalıyız ki en ucuz İsviçrenin fiyatı seikonun 4-5 mislinden başlıyor. Acaba hangisinin fiyat politikası dürüst sizce ?

+1.
Ayrıca rakiplerin çoğalması en çok biz saat alıcılarının işine yaramaz mı?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:01

MrWrong demiş ki:
neden öyle düşünüyorsunki ,lüks saat işini isviçrenin eline tekel olarak vermek zorundamı dünya. Kusura bakmada maliyeti 800 olan bir saati bana 8000 den verdikden sonra, bana ne ruhlarından derim.

Tartisma sonucsuz bir noktaya dogru ilerlemeye ve steril olmaya baslamis biraz mudahale edeyim dedim.

Aslinda her arkadas istedigi tur saati sevmekte ozgurdur.
Bir van gogh tabloya 50 milyon dolar verilirken ben sahsen bunu cok yanlis bulurum.
Mesele maliyet meselesi degil bence.
50 milyon dolar bir tabloya verilirken maliyet hesabi yoktur, baska birseyler vardir.
Saatlerin de piyasa fiyatini aslinda arz talep belirler.
Zenith son modelleri 8-10 bin dolara piyasaya suruldu, sonra ne oldu, modeller begenilmedi, zenith'in ust sinifa girecek ruhu olmadigi dusunuldu ve saatler satilmadi ve fiyatlarda simdi %70 hatta 80 lere varan indirimlerle satiyorlar yani gercek degeri talep te belirler.
Talebin olusturulmasi ise baska bir tartisma konusu.
Saatlerimizi alirken bircok faktoru gozonunde bulunduruyoruz.
panerai icinde kici kirik bir makine ile o fiyatlara kapisilirken bunda maliyetten ziyade o saatin gecmisi rol oynuyor.
Seiko kendi segmaninda cok iyidir ve gelisme gosterebilir ama mesela ben bir seikoya 5000$ vermektense bir jaegere o parayi vermeyi tercih ederim ama bir baska arkadas seikonun teknolojisine asik olup gecmisine veya ruhuna degil temsil ettigi teknolojiye para vermek isteyebilir.
Saatlere maliyet ve satis fiyati acisindan bakmayalim, eger orada yanlis oldugunu dusunecegimiz bir durum varsa o saati almayiz, bu kadar basit.
Ben gunumuzdeki isvicre saatlerinin cok buyuk bir bolumunun o paralari etmeyecegini dusunuyorum, bu nedenle yeni ve modern saat almiyorum.
Ama alanlari da elestirmiyorum, tipki seikolar gibi, 70 lerden bir seiko krono 150€ civari alinabiliyor neden gidip yeni seiko kronoya 2500€ vereyim ki.
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:01

katil balina demiş ki:
solestar demiş ki:
katil balina demiş ki:

kimse kusura bakmasın da sahsım adına seiko bana hicbirsey ifade etmemekle birlikte kimi cinayetlerin de failidir.

Bilmediğim için soruyorum, bu konuyu biraz açabilir misiniz?

quartz krizine sebep olan firmalardan biri olması münasebeti ile söylemiştim.

öyle spesifik bir cinayet yok yani..

belki de vardır arastırmak lazım
Seiko quartz krizine sebep olmadı. quartz krizinin sebebi; insanların sapma yapmayan bir saat çeşidine duydukları hayranlık ve bu saatleri kapışmalarıdır.O günleri hatırlıyorum, gazetelerde yazılanları da, hatasız saat olabileceğine inanamamıştık.Mekanik saatlerin geri gelmesi de tamamen relativdir. Nicholas Hayek gibi biri olmasaydı belki de hala okyanusun dibinde yatıyorlardı.
Ayrıca quartz saati bulan Citizen firması idi.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:04

.

merih

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:14

Sn. Silver saatin nereden aldığımla ilgili mesajımı aldınız mı ? Eğer almadıysanız, aldığım saat firmasını burada yazmamın sakıncası var mı?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:15

Seiko'nun İsviçre saat piyasasını silkelemesi evet mümkün değil.
Zaten ana kulvarları farklı ama herkesin bir lüks saat eğilimi olduğu şu dönemde nasıl bir welder ya da u boat ya da soyuz firması çıkıp pastadan pay kapmak istiyorsa Seiko da istemekte haklı ve hakkı da vardır diyorum. Bunların dışında aynı şeyleri söylüyoruz
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:16

ben de watcher gibi düşünmekteyim bunda küresel krizin de etkisi varmola scratch
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:16

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:18

merih demiş ki:
Sn. Silver saatin nereden aldığımla ilgili mesajımı aldınız mı ? Eğer almadıysanız, aldığım saat firmasını burada yazmamın sakıncası var mı?
Hayır sakıncası yok. Zaten bu forumun kuruluş fikirlerinden biir de yazma özgürlüğü idi.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:19

markaları değil de bu pilli saatleri nasıl etsek onu da tartışsak mekaniğe döner mi bunlar ?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:23

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:24

ne olursa olsun kapalı bir ülke iken bile Japonya gelir ve gelişmişlik yönünden batıyla eşit düzeyde idi.batı ekolünden olmayıp batıyı geçmiş bir ülke her yönden bu ülkenin markaları dünyaya hükmediyor.Adamların felsefe ve anlayışları batı nın kiyle karşılaştırılamaz bile bu tür bir uygarlık tan gelen SEIKO kesinlikle misyonunu çok başarılı bir şekilde sürdürüyor .Malesef görüşlerim nedeniyle subjektifim ve böyle olmamda gerekiyor batıya avrupa ve amerikaya karşı gerekiyorbu tür bir subjektiflik.Diyebilirsiniz ülkeleri karıştırma diye ama ekonomik dinamikler ve ülkelerin bir parçası bu sektör ayrı değerlendirmek zor ....
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:29

Seiko 1880 lerden beri saat yapıyor. Cep saati de yapmış kurmalı saat de yapmış otomatik saat te yapmış O zamanın ilanlarına bakın birçoğundan fazla fiyata satmış. Pastanın temelini atan, şekerini koyan şirketlerden biri, neden pastadan pay almıyormuş ?
Daha düne kadar ortalarda gözükmeyen Franck Muller alacak M. Lacroix alacak Chronoswiss alacak ta Seiko almayacak ??????
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:36

.

MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:39

Her isteyen pastaya talip olabilir. Eğer payıda alabiliyorsa ne ala. Bundan 50 60 sene sonra ne olacağını kestiremeyiz. Belki efsane sayılabilecek ve ruha sahip denilen saatler başka ülkelerden çıkacak. Ben saat markalarını kutsallaştırmanın bize bir faydası olacağını sanmıyorum. Hodri meydan isteyen saatini üretir piyasaya sürer.Eğer işini yii yapıyorsa karşılığınıda alır zaten.Hiç bir şey değişmez değildir zevkler ve renkler dahil.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:46

.

Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:53

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 12:15

katil balina demiş ki:
MrWrong demiş ki:
Her isteyen pastaya talip olabilir. Eğer payıda alabiliyorsa ne ala. Bundan 50 60 sene sonra ne olacağını kestiremeyiz. Belki efsane sayılabilecek ve ruha sahip denilen saatler başka ülkelerden çıkacak. Ben saat markalarını kutsallaştırmanın bize bir faydası olacağını sanmıyorum. Hodri meydan isteyen saatini üretir piyasaya sürer.Eğer işini yii yapıyorsa karşılığınıda alır zaten.Hiç bir şey değişmez değildir zevkler ve renkler dahil.

zevkler ve renkler tartısılır efendim. yok öyle bir sey.

50-60 sene sonrasından dem vurup afaki seylerdenbahsedecegimize bunu 300 yıldır yapıp ayakta kalmıs firmalara bakmak daha dogru ve realist bence?

zira bir arastırma yapılsa ne kaliteli ne üst düzey firmalar da isvicrede tutunamayıp batmıştır kim bilir..

yani demek istediğim bugün bu fiyatlara saatler ortaya cıkarmaya cüret eden firmalar öyle bosuna tutunmadılar.
o kadar da acımasız olmayalım lütfen

aktüel konulardan biri nedir misal zenith
bu baslıkta da gecti bahsi
ultra sınıfa atlamak istedi de ne oldu? olmadı.

yani öyle ben isvicreliyim al sana eta 2824 ver bana 5000 euro yok öyle bir sey arkadaslar..

bu kadar da degil yani

Ben hiç bir firma ve ülke ismi vermiyorum. Kar oranlarınıda bilmiyorum, belki seiko daha fazla kar marjı ile satıyordur onu bilemem.Benim demek istediğim kuru kuru bi grubun fanatikliğini yapmayı, kendimce yanlış buluyorum.Bugün dürüst olan bir gurubun eline bir sektörü tekel olarak verirseniz, fiyatların ne olacağı malum.Bu yüzden üstüne basarak söylüyorum rekabet en çok bizim faydamıza olan bir şeydir.
Saat tarihinden bahsediyorsunuz üsttede bahsettiler seiko birçoğundan tarih olarak daha köklü bir grup, ve yazılanlara göre çok sayıda yenilikler yapmış. Birde neden ısrarla seiko yada illaki seiko olması lazım değil misal kurulalı 2 yıl olmuş X şirketi pastaya katılmasın, katılmamalı diyorsun. Kimseye silah zoruyla saat satmıyorlarki. İsteyen, beğenen alır. 3$ 5$ dolarlık saatler satıyor diye bir şirket pahalı saat satamaz mantığınıda çözebilmiş değilim.
İnsaların 3$ dolarlık saatede ihtiyacı var 300..$ saatede ihtiyacı var. Hepsini üretebiliyorsa, daha önemlisi satabiliyorsa ne ala, bu o şirketin başarısıdır. Bu konuda bir örnek daha vermek istiyorum.SWATCH grubunun swatch markası altında bir sürü quartz türü ucuza saat satılmakta. Ama aynı grup uçuk saatlerde satmakta. Bu yadırganmıyorken neden seiko yada başkaları yadırganıyor. Ha diyebilirsiniz seiko saatlerin görünümleri çok kötü. Bana göre bu beğenide göreceli bir kavram. Belki çocukluğundan beri seiko kullanmış birisine bu saatler daha sempatik ve kendince ruhu olan saat olarak görünebilir.

(Not: Beğendiğim modellerin çoğu isviçre markalarında)
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 12:20

Bu arada yorumlar atışma gibi görünmüyordur inşallah. Yorumları okumaktan şahsım adıma keyif alıyorum.Herkes aynı düşünse insan olma vasfını sorgulamak lazımdı.Ne demişler yanlışların çarpışmasından doğrular çıkarmış.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 18:14

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ggkhann

ggkhann

MesajKonu: Geri: Seiko 6R24 Double Retrograde caliber   Seiko 6R24 Double Retrograde caliber Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 23:46

Her ne kadar bilgi birikimim geniş olmasa da,Seikosever birisi olarak ben de düşüncemi belirtmek istedim.
Seiko en komplike saatlerini 10.000 TL civarına satıyor.Öte yandan bahsettiğimiz Avrupalıların çoğu en basit saatlerini 10.000$'dan etiketlemeye başlıyor.Zaten bunlarla bir yarış içinde olduğu söylenemez bence.
Öte yandan adamlar geliştirmişler mekanizmaları,üzerinde kafa yormuşlar.Diğer ucuza sattığı saatlerle aynı fiyata satması adil olmaz herhalde.
Bir de eskiden ucuza saat satıyor diye,sınıfını yükseltmemeli demek de biraz acımasızca olur.Belli bir kaliteyii aştıktan sonra,elbette üst liglere de oynayabilirler.
Bence-diyorum yine herkesin fikrine saygım vardır- aynı kasa kalitesini,aynı sapma oranını,aynı dayanıklılığı yakaladıktan sonra,aradaki fiyat farkı markanın tarihine verilir,yani sadece adına.Ultra-lüks markaların bu kadar cesaretlenip fiyatlarını bu kadar yukarı çekmesinin sebebi de,Ultra-zenginlerin kendilerini tatmin etmeleri,farklı hissetmeleri içindir.
Zenith örneğinde olduğu gibi,zaten piyasa Seiko hakkındaki kararını verecektir,ama yukarıda da belirttiğim gibi "sen ucuz saat üretiyorsun,bir de 5k$lık üretemezsin" demek acımasızlık olur,markanın gelişimine ket vurmak olur.

Saygılar,iyi günler.

Seiko 6R24 Double Retrograde caliber
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» ORIENT caliber 46943 vs. caliber 46E40
» Omega Caliber 1040
» Double Tourbillon 30 Derece Açı Greubel Forsey...
» Longines
» Longines Master Collection Retrograde