Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saklanması gereken emanetler...

2 posters
YazarMesaj
parabellum p08

parabellum p08

Saklanması gereken emanetler... Empty
MesajKonu: Saklanması gereken emanetler...   Saklanması gereken emanetler... Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:41

Arkadaşlar, bu konu başlığında, bize babadan, atadan kalan emanetler yer alsın istedim. İlkönce de rahmetli babamdan kalan çakı ve kol düğmeleriyle başlamak istedim. Tabii ki maddi değerlerinden çok bize hissettirdikleri ve çağrıştırdıkları anlamları oldukça büyük şeyler. Mutlaka sizlerin de atadan deden kalan ve burada sergilemek isteyeceğiniz objeler olabilir. Siz de fotolarınızı gönderirseniz bu, zengin bir konu olabilir, belki ne dersiniz?

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0138q

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0139

Bu çakı ve kol düğmeleri bugün de tarafıımdan sadece saklanmayla kalmayıp günlük hayatta da kullanılmaktadır. Babamın, evlendikleri sene olan, 1967 de aldığını söylediği bu çakı, eğer CYMA tarafından annemle babamın düğünü için bir özel seri olarak üretilmediyse , mutlaka ondan bir iki yıl öncesi de mevcuttur. Yani kabaca 45 senelik olan bu emanetleri koruyup kullandığım için burda da fotoğrafı olsun istedim.

Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saklanması gereken emanetler...   Saklanması gereken emanetler... Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:43

Ben foto gönderemiyeceğim, babamın bir saati vardı ama bilemiyorum şimdi nerede diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saklanması gereken emanetler...   Saklanması gereken emanetler... Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:44

Ben foto gönderemiyeceğim, babamın bir saati vardı ama bilemiyorum şimdi nerede diable
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Saklanması gereken emanetler...   Saklanması gereken emanetler... Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:50

Bunlar da Ağrı Karaköse ve Eleşkirt'ten 60'lı yııllarda getirdiği saatler.

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0141

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0144a

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0151

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0152

Bu da babalar günü için ona aldığım ve uzun süre kullandığı otomatik Citizen'i.

Saklanması gereken emanetler... Fotoraf0140

Saklanması gereken emanetler...
1 sayfadaki 1 sayfası