Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

saat seçimi yardım lütfen?

+5
watcher
teng
haspirin
mehmettt
aboutaboy
9 posters
YazarMesaj
aboutaboy

aboutaboy

saat seçimi yardım lütfen? Empty
MesajKonu: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedSalı 27 Tem. - 10:44

merhaba arkadaşlar!
foruma bir süredir üyeyim ancak şuana kadar hep okumakla meşguldüm. okunacak da o kadar çok şey var ki okudukça kafam karışıyor doğrusu bu kadar şeyi nasıl biliyorsunuz =)

bir saat almaya karar verdim ancak inanın günlerdir forumu okumama rağmen hiç bilgim yok gibi hissediyorum hala. saatin mekanizmasına çok önem verilmesi gerektiğini öğrendim ama alınacak saatin mekanizmasını nerden bilicem? yani önce saatçiye gidip eta 7750 gibi bir yazı okuycam ve sonra gelip nette araştıracak mıyım nasıl işler bu protokol?

bunun yanında şimdilik gözüme ilişen beğendiğim 3 saatin linkini vermek istiyorum.

http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=16178&product=Tissot-T024.417.27.051.00 ( bu saati spor olduğu için beğendim ve sadece görsel olarak beğendim. bulduğum en ucuz fiyat ise 800 tl. bu saat hakkında bilmek istediğim tek şey, fiyat kalite bakımından uygun mu?)

http://www.edipsaat.com/default.asp?git=9&urun=260892#. (şaşırmadınız biliyorum? =) bu saati de çok beğenmekle birlikte birçok kişide olduğu için pişti olmak istemiyorum. bu yüzden aşağıdaki saatle karşılaştırma yapmanızı rica ediyorum. kalite ve fiyat farkı vs açısından. zira aşağıdaki saat görüntü olarak benim çok daha fazla hoşuma gitti)

http://www.edipsaat.com/default.asp?git=9&urun=258957#. (son olarak. şimdiye kadar görüp de en çok beğendiğim saat bu. bunun dışında ulysse nardin in triplejack minute repeater ın görüntüsü çok hoşuma gitti ama ebay de dahil hiçbir yerde göremedim. 50 taneyle limited edition olduğunu da gördüm. fiyatını tahmin edemiyorum pek)

bunlar dışında marka ve model önerilerinize de açığım. ilk otomatik saatim olacağından 2000 lira nın üzerine çıkmak istemiyorum şuan için. önerileriniz için de linkini verdiğim iki otomatik saatin görüntüleri fikir verir umarım.

herkese şimdiden teşekkürler
kolaylıklar
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedSalı 27 Tem. - 20:34

merhaba, ben en alttaki linkte belirttiğiniz Frederique Constant'ı öneririm ama tercih sizin. Peşin para 1500 TL ( 12 taksitli fiyatı 1799 TL ) 'ye Hamilton Belowzero Auto ( kodu: HM78555553 ) de alabilirsiniz başlangıç olarak. Saat&saat mağazalarında satılmakta ama her mağazada yok, İstanbulda iseniz Palladium, Capacity, Ataköy Konakları AVM'lerde bulabilirsiniz.

Revue Thommen Airspeed XXL Automatic Pilot saati de güzel mesela, 1900-2000 TL arası Kuz Optik'te bulabilirsiniz. O da güzel bir pilot saati, 47 mm çaplı, safir cam antirefleli, ETA 2824-2 makineli. Hamilton'ın makinesi de aynı, yalnız Frederique Constant'ın makinesini bilmiyorum.

haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedSalı 27 Tem. - 21:20

merhaba,

1. saat ile 2. ve 3. saat arasında bence ciddi tarz farkı var.
Eğer klasik giyiniyorsanız 2. sıradaki le locle en çok tercih edilen saatlerden birisi. Ama pişti olma ihtimaliniz baya yüksek Smile Onun yerine yeni çıkan visodate modelini tercih edebilirsiniz.

Tissot fiyat performans olarak en iyi markalardan bana göre. Eğer spor tarzda da kullanabileyim diyorsan aşağıdaki saati 1600-1800 civarında bulabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/Liste/tissot-t0356141605100-erkek-kol-saati/ProductDetails.aspx?productId=satistt03561416051&categoryId=313470

İstanbuldaysanız Tufan saatte indirimli mido, frederique constant ve oris saatler bulabilirsiniz. Geçen gittiğimde almamak için kendimi zorladım resmen Very Happy

Bu arada bir ekleme yapayım, hamilton fiyatları da bana baya yüksek geliyor. Önceki distributorun elindeki saatleri yok pahasına vermesi de bir etken ama ben o paraları haketmediğini düşünüyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedSalı 27 Tem. - 21:43

İstanbul'da iseniz öncelikle Tufan saate bakın çünkü Mido saatler % 50 indirimli ve bence Mido fiyat kalite paritesinde Tissot'tan da önde gidiyor.
Bahariye mağazasında çok güzel Cosc sertifikalı midolar var. Aynı mağazalarda Certina da aynı kalitede ve aynı indirim oranına sahip.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedSalı 27 Tem. - 21:43

1. saat quartz ve bu durumda bunun icin benden no comment Very Happy

Saatlerde pisti olmaktan korkmayin, elbiselerden farkli bir durum ve sizinle ayni saati paylasan kisiye ayni zevklere sahip oldugunuzu gostermesi acisindan daha sempatik bir durum sozkonusu.

2. saat tam bir klasik, ilk saat olmasi acisindan tercih edilebilecek bir saat, yillarca demode olmadan ve sorun yasamadan kullanilabilecek bir saat.

3. saatin o parayi haketmedigini dusunuyorum, ayni fiyat etrafinda daha guzelini bulmak mumkun olur.

Bu arada aceleye getirmeden buradan sohbetin devami ile guzel bir saat bulup icinize sinerek alacaginizdan eminim.
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 3:10

teng demiş ki:
İstanbul'da iseniz öncelikle Tufan saate bakın çünkü Mido saatler % 50 indirimli ve bence Mido fiyat kalite paritesinde Tissot'tan da önde gidiyor.
Bahariye mağazasında çok güzel Cosc sertifikalı midolar var. Aynı mağazalarda Certina da aynı kalitede ve aynı indirim oranına sahip.

COSC'lu mido kaldi mi hala? Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 6:44

dün baktığımda vardı (ama gözlüksüz bakmıştım diable )
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 10:23

öncelikle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. ilk saati diğer ikisinden birinin yanında ikinci saat olarak almayı düşünüyordum. ancak vazgeçtim. quartz saatlerim var, yeni birine daha gerek yok.

mehmettt isimli arkadaşın önerdiği Hamilton ve Revue Thommen saatlere baktım ama ilgimi çekmedi. Hamiltona karşı nedensiz bi antipatim de var açıkçası.

istanbulda yaşamadığım için tufansaat i gidip görme şansım yok. ama eğer marka ve modelde karar kılarsam telefonla sipariş verebilirim diye düşünüyorum. bu arada tufansaat te yalnızca mido mu %50 indirimde yoksa frederique constant da mı bilgisi olan var mıdır? açıkçası benim 3üncü verdiğim linkteki frederique constant ta çok gözüm kaldı. ama 2.nci linkteki tissot a kıyasla 3 kat fazla fiyatla almak konusunda tereddüt ediyorum.

frederique constant konusunda aklıma takılan bir konuyu da danışmak istiyorum. forumda henüz çok yeniyim ama okuduğum kadarıyla bu markadan bi tissot mido kadar bahsedilmiyor, adı bile oldukça az geçiyor. genel bilgi bölümünde de çok köklü bir marka olmadığı yazılmış. aslında nispeten de olsa daha az duyulmuş/bilinen bi saat olması bir yandan ilgimi de çekiyor. ancak saat gerçekten çok önem verdiğim bir aksesuar ve kötü bir tercih yapmak istemem. marka olarak tissot mido ve f.constant arasında bir sıralama yapmak mümkün müdür ki?
teng

teng

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 10:59

Bazı saatler Türkiye'de daha duyulmuş olabilir, bazılarının distrübütörü daha aktiftir. Ama söylediğiniz 3 marka da aynı Eta mekanizmayı kullanır, Bence en iyi kayışı da aralarında F. Constant yapmaktadır.
Neticede çok büyük farklar yoktur, ama Mido diğerlerinden Cosc sertifikalı saatlerinin ucuzluğu ile öne geçmekte. F. Constant aldığınız bir saat diğerlerinden daha kalitesiz olmayacaktır. Gene F. Constant'ın Open Heart serisinde dikdörtgen saatler vardır onların tasarımı cok daha özgün ve güzel bence. Onlara da bakmanızı öneririm.
Not. F. Constant indirimde değil
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 19:44

geçen bağdat caddesindeki mağazada içeride bulunan f. constant'ların da indirimli olduğunu söylemişlerdi.
Hatta birkaç tane oris ve ML de vardı.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 22:15

abautaboy...ilgilendiğin persuasion f .constant eski versiyonu dikkat et (1420 chf)...yeni versiyonu 1380 chf....yeni versiyonda markerler daha koyu lacivert ve kalınlaştırılmış...kadranda daha görsel incelikler var...çok ama çok daha şık....dikkatsiz gözlerin anlaması mümkün değil...tam bir dress watch...tufan saat de şu an için yeni versiyonu yok diye biliyorum...ben babama almıştım..kısmet olmadı geri verdim..ertesi gün hemen satılmış...yüz yüze görüşmede max max indirim oranı 30 u geçmez....10 yıllık ve üstü yekpare kasa frederique lerde daha iyi indirimler olabiliyor...
"bugun kolunuzda hangi saat var" başlığında saati resimlemiş olmam lazım bakmanda fayda var
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 23:38

egunss f.constant ın resmi sitesinde new models 2010 modelinden baktım da. benim linkte verdiğim saatten var. model numaralarını karşılaştırdım. aynı. sanıyorum senin bahsettiğin yeni versiyon (1380 chf olan) benim de gösterdiğim saat. markerların daha koyu lacivert ve kalın ve kadranın daha görsel afilli olduğunu yazmışsın gerçi. ama resim mi aldatıyor yoksa ben mi yanılıyorum bilemedim. ne dersin? sen de f.constant ın sitesinden bakıp teyid edebilir misin?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPerş. 29 Tem. - 2:21

yeni : FC-310NM4P6

eski versiyon: FC-310M4P6 (official sitede hala mevcut)

bunlarda gün göstergesi yok birde takvimli versiyonları var...200-250 chf farkı vardır

internetten alacaksan referans no larına çok dikkat et
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 1:36

Tufan saatte Midolar indirimde bende kadikoy bahariyeden alirken ozellikle Frederic Constant larida begenmistim ama %50 indirim yoktu.

Indirimin sebebi Tufan Mido bayiligini birakiyormus bu yuzden her markada olmasada bir cok markad indirim vardi. Tabiii indirim olan saatler icinden zevkinize uygun bir saat bulmakta zor oluyor.

Oneri olarakda; Hamilton u sevmediginiz belirtmissiniz ama su linkteki saati istanbulda olma ihtimaliniz olsaydi ay sonlarina dogru 1300tl gibi alma durumunuz olabilirdi. Ayrica ikinci klasik Tissot le locle yi daha uyuguna da bulabilrisiniz misal 700tl gibi.

http://www.saatvesaat.com/urun.asp?id=25608&urun=Hamilton+HM32555557
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 1:57

hamilton u beğenmedim yine =( teşekkürler yine de.
tissot u 700 e nerden alabilirim acaba?
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 2:11

aboutaboy demiş ki:
hamilton u beğenmedim yine =( teşekkürler yine de.
tissot u 700 e nerden alabilirim acaba?

Asagidaki site de 671tl kapida odeme secenegi ile 690tl ye filan geliyor. Saat Distriburutor un garantisi altnda. Kapida odeme secenegi ilede yanilma payiniz ortadan kalkar diye dusunuyorum. Daha uygun fiayatlarada bulunabilir ama telefon-internet vasitasiyla uygun fiyat gibi gorunuyor.

http://www.saatvakti.com/index.php?p=show&pid=28343&k_id=392&kn=Erkek
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 2:15

distribütörün garantisi altında derken türkiye yetkili distribütörü mü ithalatçı firma mı? böyle bir ibare göremedim de
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 2:24

Saatin ozelliklerinin yer aldigi yerin hemen ustunde diktorgen kare icine alinmis '' TISSOT markali saatler Turkiye Resmi Distrıburutoru LPI A.S tarafinda 2 yil garantilidir. Onayli garanti belgesi fatura ile birlikte gonderilmektedir' yaziyor. Ben burda alisveris yapmadim, olurya yasayacaginiz herhangi bir olumsuzlukta sebeb olarak gormeyiniz.

Edox u almasaydim burda Tissot alacaktim.
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 2:40

evet şimdi gördüm. teşekkürler. kararımı verdim gibi ya tissot le locle yi ya da f.constant ı alıcam. tissot u birebir görüp inceleme fırsatım oldu ama f.constant ı internet dışında henüz göremedim. bulunduğum yerdeki saatçi birkaç hafta içerisinde yeni modellerin geleceğini söyledi. beklemekte fayda var sanırım.
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 11:36

arkadaşlar tekrar merhaba!
tissot le locle yi almaya karar verdim.
internet üzerinden alıcam ve bulduğum en uygun fiyat 700 civarında.

http://www.deveyuku.com/saat-c/tissot-c/erkek-c/tissot-t41-1-423-33-973-.html

ancak çelik kordonlu mu deri kordonlu mu alsam karar veremedim. daha doğrusu şimdilik deri kordonlu alıp ilerde istersem değiştiririm diye düşündüm ama ilk alışta fiyat farkı olduğunu görüyorum. sizce alırken nasıl almalı? ve çelik ya da deri kordonlu olması halinde aradaki fiyat farkının ne kadar olması makuldür?

bir de hangi internet siteleri güvenilir birkaç öneride bulunursanız sevinirim. deveyuku.com diye bir sitede en uygun fiyatta buldum.

teşekkürler şimdiden
teng

teng

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 20:55

Özellikle yazın çelik kordon kullanırım diyorsanız mutlaka çelik kordon alın. Çünkü daha sonra başka bir yerden deri kordon alabilirsiniz ama çelik alamazsınız hem şekli hem de kalınlığı (19 mm) uymaz. Ayrıca Tahtakale'de uygun fiyata Tissot deri kayış ve klipsi satan bir yer var, isterseniz oradan da alabilirsiniz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:27

Kesinlikle çelik kordon alın, daha sonra deri kayışa geçebilirsiniz,bu size her türlü esnekliği sunacaktır,ayrıca uzun vadede daha uygun maliyet söz konusu olacaktır.
aboutaboy

aboutaboy

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 22:33

715 liraya deri kordonlu almak yerine 800 liraya çelik kordon almak daha mantıklı mıdır yani ?
teng

teng

MesajKonu: Geri: saat seçimi yardım lütfen?   saat seçimi yardım lütfen? Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 23:09

Evet vieux Ayrıca deri kordon en fazla bir sene klipsli olduğuna göre 2+ sene gider, ama çelik kordonu çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

saat seçimi yardım lütfen?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat seçimi için yardım...
» Hamilton GMT Air Race almak üzereyim - Yardım lütfen
» bu saatin markası ne lütfen yardım??
» LCD veya LED tv tavsiyesi icin yardım lütfen!
» Saat seçimi