Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

citizen eco drive nasildir?

+2
dreren
hakan-yilmaz
6 posters
YazarMesaj
hakan-yilmaz

hakan-yilmaz

citizen eco drive nasildir? Empty
MesajKonu: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 14:17

Selamlar ustalarim ve saat sevdalilari,bu konuyu alakali olmayan bir bölümde sorup cevap alamadim,herhalde su an dogru yerdeyim.Eco drive kullanan arkadaslar var mi benim siparisini verdigim citizen bt0078 modeli,saat konusunda pek bi acemiyim ustalarimda yorum ve saat in solar enerjiyle calismasi dolayisiyla,sayet varsa püf noktalari,aydinlatabilirmisiniz beni? Bereketli kazanclar.
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 7:51

selamlar;güneş enejisinden başka diğer ışık kaynakları ile de şarj olabilmekte;teknolojik bir saat
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 8:44

Bende Citizen Eco-Drive Perpetual BL8007-04A saati var. Güzel bir saat olduğunu söylemem lazım. Dizayn olarak çok güzel. Sizin saatiniz sanırım kare şekilli. Dizaynı fena değil. Eminim mutlu olacağınız bir saat. Ama siz de benim gibi yakın zamanda doğru yolu bulup mekanik otomatik saatlere geçiş yaparsınız umarım Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 9:14

sanırım sizinki beyaz kadranlı ve deri kayışlı, bende de mavi kadran, metal kordonlusu var,hoş,güzel,teknolojik bir saat,bende değişik ve ayar gerektirmediği için almıştım,hazır kıta tak ve çık. fumeur
hakan-yilmaz

hakan-yilmaz

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 23:51

citizen eco drive nasildir? Bt007800e

citizen eco drive nasildir? Imag0052k

citizen eco drive nasildir? Imag0047fe

bendeki saat tam olarak bu,dogru beyaz kadranlisi da var fakat o pek hos durmuyordu sanki.Perpetual kalendasi hos olmus su an bir sorun yok .Evet haklisiniz saatler konusunda pek dogru yolda oldugum söylenemez fakat bu saat ten sonra alacagim her saat kesinlikle orjinal otomatik olucak,roma rakamli klasik otomatiklerden bir tane düsünüyorum simdi,elimde aile yadigarlari olan iki adet zenith marka kurmali cep saat i,3-4 tane de quartz saat var,simdi aklimda bir kücük proje var,steinhart firmasi adet olmasi itibari ile özel saatler üretiyormus forumlarda okudugum kadariyla sayet isyerimden ve cevremden yeterli cogunlugu saglayabilirsem ülke tarihimizin simgelerinden veyahut simge isimlerinden (hezarfen cok hos olmus bu arada) hayran i oldugum Mimar Sinan (Koca Sinan)-Fatih Sultan Mehmet gibi artik hat sanatini yada ebru sanatini da icinde barindiracak bir saat düsünüyorum,icinde eta mekanizma barindiran Zeppelin marka alman mali olabilir ama henüz onlarin bu tür isteklere karsilik verip vermedigi konusunda bir fikrim yok,ama tabi bu düsüncem zaman icerisinde sekillenicektir forumlarda da cok güzel saatler yaptiriliyor,siz büyüklerimin de bu konudaki düsüncelerini fikirlerini duymaktan mutluluk duyacagimi da bilmenizi isterim[img][/img][url][/url]
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 0:00

Şu anda forumda şekillenen bir proje var. Ona katılmanızı tavsiye ederim.
Proje hakkındaki kabataslak çizimler ve bilgiyi şu adresten alabilirsiniz:
http://www.turksaatforumu.com/rumi-projemiz-kod-for-2-10-f32/rumi-projemiz-kod-for-2-10-liste-t2127.htm

Projeye katılmak istiyorsanız buraya adınızı yazdırabilirsiniz:
http://www.turksaatforumu.com/rumi-projemiz-kod-for-2-10-f32/rumi-projemiz-kod-for-2-10-liste-t2127.htm

Lütfen projeye katılmadan önce hakkında yazılan herşeyi dikkalice okuyun.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 0:58

Bana göre güzel bir çalışma mantığı var bu eco-drive olayının.

Çünkü saat muhtemeldir ki çok uzun süre çalışacak, içi açılmayacak, ne harekete ne kurmaya ihtiyaç duymayacak, kolunuzda olsa da olmasa da çalışacak vs. mantık güzel.

Benim açımdan pek uygun değil tabii, ben beni umursasın isterim.
Bir de önemli bir sorun ki; eco drive saatlerin saniyesi bir meksanik saat gibi akarak değil, quartz saat gibi çalışıyor ki. Bu noktada kaybetmekte.

Yani bana göre her şey gibi artı ve eksi yönleri var. Alan arkadaş iyi günlerde kullansın.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 1:09

Benim saatte rastlamıştım. Uzun bir süre ışık görmeyen biryerde kalmıştı saat. 4-5 gün kadar. Saati bulunduğu yerden çıkarıp koluma taktım bir baktım saat kaç diye. Bulunduğum yer de aydınlıktı. Saat psikopat gibi dönmeye başladı ve doğru zamanı bulup işlemeye başladı. Baya hoşuma gitmişti o zamanlar Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 3:02

akrep yelkovan normal zamanı gösterip,sadece saniye dönmeye başlayıp olması gereken yeri buluyor.

En son deka tarafından Cuma 29 Ekim - 3:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 3:04

deka demiş ki:
akrep yelkovan normazamanı gösterip,sadece saniye dönmeye başlayıp olması gereken yeri buluyor.

Pek iyi açıklayamamışım. Şimdi oldu Smile
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: citizen eco drive nasildir?   citizen eco drive nasildir? Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 10:42

bootsector demiş ki:
Benim saatte rastlamıştım. Uzun bir süre ışık görmeyen biryerde kalmıştı saat. 4-5 gün kadar. Saati bulunduğu yerden çıkarıp koluma taktım bir baktım saat kaç diye. Bulunduğum yer de aydınlıktı. Saat psikopat gibi dönmeye başladı ve doğru zamanı bulup işlemeye başladı. Baya hoşuma gitmişti o zamanlar Smile

Hocam gece gece iyi güldüm bu cümlene. muhaha
http://www.google.com

citizen eco drive nasildir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Citizen Eco Drive
» Satılık Citizen Eco Drive BN0034-53W
» Satılık CITIZEN ECO-DRIVE BL8000-54L
» Citizen: Eco-Drive SATELLITE WAVE (CC0005-06E)
» citizen eco drive orjinallik ve kordon yapısı