Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rotor'u Hissetmek

+10
monster
watcher
Deniz-KSK
sifujack
egunns
teng
burbank
deka
Azizim
harun-33-
14 posters
YazarMesaj
harun-33-

harun-33-

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 9:18

Selamlar aranıza yeni katıldım ilk otomatik saatimi de iki hafta önce aldım. profilimde görünen orient.paylaşmak istdiğim bir husus var.Kolumu hareket ettirdiğimde rotorun döndüğünü hissediyorum ayrıca seste çıkarıyor bu bazılarınız için rahatsız edici olabilir fakan bana çok keyif veriyor.Benim hareketlerimle enerji toplayan ve çalışan mekanik bir parçayı hissetmek gerçekten güzelMerak ettiğim şey eta mekanizmalarda veya diğer markalarda da bu şekilde rotor kendini hissettiriyor mu?
Azizim
moderator
Azizim

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 9:56

Hissettirir ama bazı rotorların et kalınlığı ve boyutuna göre hissedilebilirliği fazla olabiliyor. Özellikle rotorun çevresini oluşturan parça ağır ve kalın ise ve buna bir de kasanın bileğe teması fazla ise eğlenceli olabiliyor. Ama mesela mikrorotor dediğimiz ufak boyutta rotorlara sahip saatlerde pek hissedilmez en azından diğer otomatik saatlere göre daha az hissedilir. Aslında saatin kola tam oturması ile ilgili bir durum da var. Mesela saat gevşek olursa çok hissedilmez ama sıkıca kola takılı bir saatte hissedilebilirlik oranı daha fazladır.
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 9:59

7750 eta mekanizmlaar tek yöne kurulduğu için diğer taraf boştadır ve bazen boşa fırıl fırıl döner,işte bu hissedilir,diğerleri pek hissedilmez,en azından benim saatlerde ben hissetmiyorum.
Azizim
moderator
Azizim

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 10:12

Bende yıllar önce replica bir Panerai vardı. Rotor kalındı ve baya hissediliyordu. Makinesi Seagull idi.
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 10:14

onu bilmiyorum, ancak 7750 lerde ciddi şekilde hissettiğim halde diğer eta larda hissetmiyorum.
Azizim
moderator
Azizim

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 10:19

Bende bir ara kullandığım Khakı Navy'de de rotor pek hissedilmiyordu hatta doğru dürüst dönmüyordu bile. diable Saati çalıştırmak için epey dönmesi gerekiyordu. Hatta bundan yıllar önce Monarc Polfy makineli bir Rolex saatim vardı 3135 cilabrenin birebir aynısı gibiydi ve rotorun hassasiyeti ETA'dan iyidi. Biraz da rotorun ince olmasına bağlıyorum.
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 10:27

olabilir,dediğim gibi çift tarafa dönen eta rotorlar hissedilmiyor ancak saati hemen çalıştırıyor, 7750 ise boşa fıldır fıldır dönüp, hissediliyor,ancak onda saat daha geç çalışıyor, nedeni de malum dolu taraf ilk etapda denk gelmeyebiliyor, o nedenle ilk hareketin tepe vasıtası ile birkaç kez kurularak verilmesi gerekebiliyor,ayrıca zemberek kurulmadan krononun çalıştırılması önerilmediğinden,ilk hareketin tepe ile verilmesi de tavsiye ediliyor.
harun-33-

harun-33-

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 10:44

Benim saatin rotoru da bayağı ğır sanırım rotor yukarıdan aşağı dönerken kolumda rotorla birlikte aşağı gidecek gibi hissediyorum bazen diable bundan rahatsız olan var mı hiç merak ettim Question
burbank

burbank

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:09

Ben de eta 2842 ve eta 2840'lı swatch otomatikler var. iki tarafa da dönen rotorlar kulağın yakınındayken kendini hissettiriyor. Seiko Diver Otomatiklerde Kasa kalınlığı ve vidalı arka kapak nedeniyle fazla hissedilmiyor. Zaten 7s26 ve 7s36 mekanizmalarda rotor küçük, çeyrek daireye yakın. Citizen Promaster Diver'da ise arka kapak yine çelik olmasına rağmen rotor adeta sağa sola çarparak dönüyormuş gibi ses çıkarıyor. Bunda tek yöne dönmesinin de etkisi de var. Allah'dan yakındayken duyuluyor sadece yoksa rahatsız edici olurdu.
burbank

burbank

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:16

harun-33- demiş ki:
Benim saatin rotoru da bayağı ğır sanırım rotor yukarıdan aşağı dönerken kolumda rotorla birlikte aşağı gidecek gibi hissediyorum bazen diable bundan rahatsız olan var mı hiç merak ettim Question

Sizin Avatardaki Orient'in Rotor'u iki yöne de kuruyor mu saati?
harun-33-

harun-33-

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:24

sesli bir şekilde iki yöne dönüyor ama iki yöne de kuruyor mu bilmiyorum nasıl anlayacağız onu?
teng

teng

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:33

revue gt 54 te de rotorun döndüğü hissediliyor
Rotor dönerken yapmış olduğu titreşim benim hoşuma gidiyor, sanki saat canlı imiş hissini veriyor.
egunns

egunns

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:48

benim 7750 lerdede mübarek neredeyse kasayla beraber dönüyor, keyif verici
sifujack

sifujack

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 11:55

seiko ve orient iki yöne kurar ikiside,ben anca bildiğim seiko ve citizeni karşılaştırabilirim, seikonun sarma siteminden dolayı rotor biraz zor döner ,dönüncede sesli ve az tur dönüyor ama sistem verimliğinden az tur saati kurmaya yeter ,aynı durum orient içinde geçerli olmalı,citizenin sarma sistemi ise bu ikisinden farklı,tek yöne kurar ancak kurum yönünde bile rotor çok rahat ve çok sayıda dönüş yapıyor,boş tarafa dönerse zaten fıldır fıldır ama sesi daha az geliyor bana
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 12:00

Seiko da saat yeni kurulacaksa rotor fıldır fıldır döner,ancak belli bir kullanımdan sonra zemberek kurulduğu için rotor zor dönmeye başlar,saat kurulu değilken rotorun kıpırdaması bile saniyenin çalışması için yeterlidir.
egunns

egunns

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 12:29

o değilde 2824 ler nasıl çalışıyor emin değilim, deli gibi sallıyorum rotorun dönmeye macali yok, bilekte nasıl çalışıyor hayret Smile
Deniz-KSK

Deniz-KSK

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 20:33

Canlı saatleri seviyorum, bende yeni bir Seiko aldım (hoş, elime daha geçmedi)
7S36 makineli bir model (SNZG85) Fıldır fıldır döndürelim bakalım ilk başlarda. diable
Birde bu son Seiko Ananta'ların çok zor ve ağır döndüğünü okumuştum. Ama sapması olsun, performansı olsun mükemmele yakın bir saat.

Rotor'u Hissetmek Seiko-ananta-baselword-2010-3-thumb-450x337-6607
http://www.google.com
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 20:34

bende 2 tane 2824 var, gayet güzel çalışıyor, sorun yok, hat da bir tanesi her zaman söylediğim gibi,hassas dijital saatlerle yarışıyor. fumeur
watcher
Admin
watcher

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 3 Kas. - 21:07

Rotorun dondugunu hissetmek cok guzel bir duygu, saat kolunuzda canli gibi duruyor, 7750 makinelerde yukarida da dendigi gibi tek yone kuruldugu icin firil firil doner ve bayagi keyiflidir, 2824 makine iki yone kurdugu icin firil firil donmez bu nedenle cok daha zor hissedilir, ama hassas iseniz tum otomatiklerde totorun dondugunu hissedersiniz.
Bazi yuksek markalarda mesela jaeger le coultre veya patek gibi markalarda rotor cok ince oldugundan hissedilmez.
http://www.turksaatforumu.com
monster

monster

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 1:56

benimde günlük kullandığım 7s36 nedense 26-28 saatin üstünde rezerv yapmıyor
hafta içi 5 gün 10 saat iş yerinde takıyorum saati
çözemedim
sadece bir kere elimle sallaya sallaya kurarak 46 saat çalıştırdım
peki neden günlük yaşamda kurulmuyor olabilir saat?
Deniz-KSK

Deniz-KSK

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 2:52

Aslında 26-28 saat bana yeterli gelen bir değer çünkü saati sadece gece yatarken çıkarırım. Yani 16-17 saat, kolumda saatle dolaşan biriyim. Sadece 6-7 saat kurulamayacak. Büroda, mesaide devamlı bilgisayar başında olmaktan, hareket azlığından saat yeterli süre kurulmuyor belki bir nedeni bu olabilir. scratch
Birde her sabah saati elle sallayarak kurmak zarar verirmi acaba?? Şimdi yeni saati bozmayalım her sabah evire-çevire kuracaz derken.. diable
Bu arada sizde yanılmıyorsam bir Atlas vardı bu bahsettiğiniz 7s36 mekanizmalı olan, nasıl saatinizden memnunmusunuz?? Question

EK: Avatarlarımız da sayfayı şenlendirmiş, çok güzel duruyorlar.okkiii
http://www.google.com
sifujack

sifujack

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 3:32

bu seikonun kullandığı macig lever sarma siteminin az parça içermesi yüzünden olabilir,bunla ilgili yazılarda az parça yüzünden diğer marka maikenelere kıyasla dönüşün biraz daha zor olduğu ,buna karşılık az sayıda turla diğer makinelerden daha çok kurulduğu yazılıyor,nitekim ben 2 dk yavaşça dairesel salladığımda 16saat çalışıyor(Tengin dediğine göre bu verim etalarda mümkün değilmiş Very Happy )
yani sizin saatteki durum tüm seikolardaki bir durumda olabilir ,sadece sizin saate has bir durumda olabilir,saati görmeden başka seikolarla karşılaştırmadan birşey söylemek zor -ki benim saatin rotoruda saat boşaldığı halde bir citizen gibi fıldır fıldır dönmüyor ve zor çalışmaya başlıyor-

saati elle dairesel hareket yaptırarak ve yumuşak yavaş hareketle kurmanın bir zararı olmaz,sürekli tam kurulu kalmasınında bir zararı olmaz (en olsa daha kısa aralıklarla yıkama yağlama ister)

evet bende atlas var 7s36 makineli,saat imleçlerinin ve kollarının fosforunun diğer seiko dalgıç saatlerine oranla güçsüz oluşundan memnun değilim,yani fosforu güçlü dalgıç saati diye bu saati alan kişi yanılır hatta bu yüzden ilk aldığımda satmayı düşünmüştüm ,fakat saatin hassasiyetinden memnundum ve bu yüzden satmaktan vazgeçtim
monster

monster

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 4:08

ALINTI @Deniz-KSK(Aslında 26-28 saat bana yeterli)

26-28 saat bana yeterli olmuyor neden derseniz , saati toplam 5 gün kullandıktan sonra cumartesi günü eve geldiğimde çıkarıyorum ve 1.5 gün sonra pazartsei sabah 9 da işe gitmek için uyandığımda saati halen çalışır bulmak istiyorum ama olmuyor olmuyor olmuyor Smile
sabah o saatte tarihi günü saati ayarlamak zor geliyor
38-40 saat rezerve etse rahatlıkla kurtaracak ama 7s36 nın 44 saat rezerve süresi olmasını rağmen ben halen herhafta başı saati ayarlamaya devam ediyorum
deka

deka

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 5:30

Bu durum saat sürekli takılmadığı için veya aynı zamanda hareketsiz bir yaşam biçiminden kaynaklanabilir. bendeki 7S26 ve 36 her ikiiside elime alır almaz zemberek boşta olduğu için rotor fıldır fıldır dönüyor ve saniye hemen hareketleniyor.Saati sallayarak kurmanın bir sakıncası olmaz.
teng

teng

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 11:02

egunns demiş ki:
o değilde 2824 ler nasıl çalışıyor emin değilim, deli gibi sallıyorum rotorun dönmeye macali yok, bilekte nasıl çalışıyor hayret Smile
Rotorun kurma yapması için illa tur atması gerekmiyor. küçük salınımlarla da mekanizma kurulabiliyor.
Citizen ve bazı Seagull'ların Valjoux'un ters yönüne yani sadece saat yönünün tersine kurma yaptığını biliyormusunuz ?
burbank

burbank

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPaz 7 Kas. - 7:06

Evet bendeki swatch'larda yer alan 2842 ve 2840'ın rotorları da azıcık salınımla bile her iki yöne çarkları döndürerek saati kuruyor. Tam tur dönmesine ihtiyaç yok yani.
harun-33-

harun-33-

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPaz 7 Kas. - 9:16

Bir de şunu merak ettim şimdiye kadar birkaç saat zembereği gördüm barett ustanın temizliğini yaptığı kurmalı bir saat mesela zemberek yayı yaklaşık bir metre ve kalın bir yaydı. otomatik saatlerdeki zemberek sistemi nasıl oluyor? rotorun ağırlığı düşünüldüğünde fazla kuvvet uygulayamayacağını düşünüyorum yani zemberekteki yay daha mı yumuşaktır. yani otomatik bir saat kurmalı bir saatin çalışma süresine hiçbir zaman erişemez diyebilir miyiz?
GAREZ

GAREZ

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPaz 14 Kas. - 1:18

harun-33- demiş ki:
Bir de şunu merak ettim şimdiye kadar birkaç saat zembereği gördüm barett ustanın temizliğini yaptığı kurmalı bir saat mesela zemberek yayı yaklaşık bir metre ve kalın bir yaydı. otomatik saatlerdeki zemberek sistemi nasıl oluyor? rotorun ağırlığı düşünüldüğünde fazla kuvvet uygulayamayacağını düşünüyorum yani zemberekteki yay daha mı yumuşaktır. yani otomatik bir saat kurmalı bir saatin çalışma süresine hiçbir zaman erişemez diyebilir miyiz?

hemen hemen aynı sadece kilitli değil tam kurulunca boşa dönüyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
jackoajs

jackoajs

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPtsi 22 Ağus. - 13:45

bendede ilk mesajı yazan arkadaştaki orient saatten var,yeni aldım.güç rezervi saatin tersi yönünde ufak daireler çizmemle full oldu.şimdi benim yabancı olduğum konu şu.saatim otomatik bir saat fakat bu kurulum işlemi otomatik saatlerde ne kadar da bir yapılması gerekiyor ve güç rezervi hangi kademeye düştüğünde kurulması,saatin sağlığı açısından daha iyi olacaktır.bir iki yerde okudum,saatin hem manuel hem sallanarak kurulabildiği söyleniyo.tabi bu durum benim saatim için geçerlimi onu tam olarak bilmiyorum.saatin ark kısmındaki hareketli olan aksam varya sandal gibi olan parça,o parça kolun hareket etmesi sonucunda sağa sola dönüyo hareket ediyo,bu parça saatin gün içerisinde kurulmasını sağlayan parçamıdır?epey bir ses çıkarıyor çünkü kolumdayken..ilk saatim otomatik,sanırım otomatik saat hakkında öğrenmem gereken çok şey var daha Smile
ofis

ofis

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPtsi 22 Ağus. - 18:57

@jackoajs
saatinizi her iki yöne sallayarak kurabilirsiniz.
saati full olduktan sonra günlük 5 saat civarı çıkarmadan takarsanız durmaz.
saatinizi takmayacaksanız durmaması için kurup bırakabilirsiniz güç rezervinin illede belli bir yere gelmesine gerek yok.
kullandığınız saat elle kurulmuyor elle kurulan saatler genelde çok daha üst düzey markalarda var.ve bu işlemide genelde ilk alındığında yada uzun süre kullanılmadığında yapılıyor.her zaman yada isteğe göre bu günde elle kurayım denilen bir özellik değil.
saatin arkasında sallanan rotor dediğimiz zembeleğin kurulmasını sağlayan parça odur.
güzel bir saatiniz var son zamanlarda birçok forum üyemiz bu saate sahip oldular(bende dahil).
jackoajs

jackoajs

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedSalı 23 Ağus. - 12:37

ofis demiş ki:
@jackoajs
saatinizi her iki yöne sallayarak kurabilirsiniz.
saati full olduktan sonra günlük 5 saat civarı çıkarmadan takarsanız durmaz.
saatinizi takmayacaksanız durmaması için kurup bırakabilirsiniz güç rezervinin illede belli bir yere gelmesine gerek yok.
kullandığınız saat elle kurulmuyor elle kurulan saatler genelde çok daha üst düzey markalarda var.ve bu işlemide genelde ilk alındığında yada uzun süre kullanılmadığında yapılıyor.her zaman yada isteğe göre bu günde elle kurayım denilen bir özellik değil.
saatin arkasında sallanan rotor dediğimiz zembeleğin kurulmasını sağlayan parça odur.
güzel bir saatiniz var son zamanlarda birçok forum üyemiz bu saate sahip oldular(bende dahil).

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.saatimi tam manasıyla tanımak istediğimden birka soru sormak durumunda kaldım farkındayım ama merak işte Smile saati ayar yaptıpımız pimi çekerken 2 kademe şeklinde çekilebiliyor ilk kademedeyken pim donuyor ama boşa dönüyor yani saatte herhangi birşey olmuyor acaba bu pozisyondaykende bir özelliği varmı bu saatin?sağ taraftaki pim ise içerdeki kadranı döndürüyor,bu ne gibi bir özeeliktir onuda merak ettim açıkçası.teşekkürler..
ofis

ofis

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedSalı 23 Ağus. - 18:41

@jackoajs

ayar yapan tepenin iki kademe olmasının sebebi vidalı olmasından kaynaklanıyor.başka bir özelliği yok.

dönen bezelin 4 işlem yaptığını yazmıştı bir arkadaşımız.km ve mil ile alakalı hesaplamalar olduğunu sanıyorum bende işlev şeklini tam bilmiyorum gözlerimde bezeldeki rakamları cavlamıyor zaten.
jackoajs

jackoajs

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 24 Ağus. - 12:38

ofis demiş ki:
@jackoajs

ayar yapan tepenin iki kademe olmasının sebebi vidalı olmasından kaynaklanıyor.başka bir özelliği yok.

dönen bezelin 4 işlem yaptığını yazmıştı bir arkadaşımız.km ve mil ile alakalı hesaplamalar olduğunu sanıyorum bende işlev şeklini tam bilmiyorum gözlerimde bezeldeki rakamları cavlamıyor zaten.

teşekkür ederim.bu arada saat sıfır fakat saati içindeki 12 rakamının altın renginde olan çerçeve kaplamasının renginin soyulmuş dökülmüş gibi olduğunu farkettim.sizdede böle bir durum varmı acaba?ayrıca deri kayışı bikez takılıp çıkarılmasına rağmen hemen açılma yapmış pim kısmının ordan deri iki ayrılmış gibi,bu kadar çabuk deforme olur kayış bikez takıp çıkarmayla acaba?
ofis

ofis

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedÇarş. 24 Ağus. - 18:49

bir arkadaşımızın dediğine göre orinet ürün bitiminde son kontrolleri yapmıyormuş yada düzltmeleri yapmıyormuş diyelim.bazı kayıklıklar zaman tutması gibi son kalite kontrol işlemleri olmadığı için bu gibi şeylerin olabileceğini düşünüyorum.alırken çok dikkat etmeli.

deri kayış için ne desem bilemiyorum.özellikle terlediğimiz zamanlarda deri kordonu çok çabuk yıpratırız.tabiki 1-2 kere takıp çıkarmayla birşey olmaması gerekir.saatin garanti durumu nedir bir danışın bence.ben deri kordonda sorun yaşamamak için nato kordon alıp değiştirdim.bir kaç aya kadarda çelik kordon almayı düşünüyorum.

deri kordonda gördüğüm takıldığı yerde kasaya değen kısımların boyasının soyulmuş olmasıydı.aslında buda olmamalı ama etkenleri bilmediğim ve takılıyken görünmediği için üzerinde durmadım.

jackoajs

jackoajs

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 25 Ağus. - 0:12

ofis demiş ki:
bir arkadaşımızın dediğine göre orinet ürün bitiminde son kontrolleri yapmıyormuş yada düzltmeleri yapmıyormuş diyelim.bazı kayıklıklar zaman tutması gibi son kalite kontrol işlemleri olmadığı için bu gibi şeylerin olabileceğini düşünüyorum.alırken çok dikkat etmeli.

deri kayış için ne desem bilemiyorum.özellikle terlediğimiz zamanlarda deri kordonu çok çabuk yıpratırız.tabiki 1-2 kere takıp çıkarmayla birşey olmaması gerekir.saatin garanti durumu nedir bir danışın bence.ben deri kordonda sorun yaşamamak için nato kordon alıp değiştirdim.bir kaç aya kadarda çelik kordon almayı düşünüyorum.

deri kordonda gördüğüm takıldığı yerde kasaya değen kısımların boyasının soyulmuş olmasıydı.aslında buda olmamalı ama etkenleri bilmediğim ve takılıyken görünmediği için üzerinde durmadım.

saat aslan saat çıkşılı olduğu için ve garantisi devam ettiği için,satın aldığım arkadaş orayla görüşmemi istedi ve kendileriyle mailleştim aldığım cevap şu şekilde

ilk mesaj bana ait;
merhaba.bir arkadaştan orient cft 00001 saat aldım otomatik.kendisi saati 1 gün kullanıp bana sattı ve garantisi devam etmekte.sati 12 rakamının dış çerçeve kaplamasının dökülmüş olduğunu soylulmuş gibi olduğunu farkettim neden olabilir bu acaba?artı deri kayışı bikez talılıp çıkarılmasına rağmaen deformasyon olmış ve pim kısmının dibinde yırtık oluşmuş bu durum normalmidir?garanti kapsamına sokmak istiyorum bu sebeplerden ötürü.kolay gelsin

aldığım cevap;
Merhaba Serkan Bey;
Saat 1 günlük kullanımda bu kadar çok zarar göremez. Siz yine de bize saatinizi gönderin incelemeye alalım garanti kapsamına giren yerleri garanti kapsamına sokalım eğer tamir bedeli gereken bir durum olursa da tarafınızdan onayı alınarak tamiratını gerçekleştiririz.

qazokmubec

qazokmubec

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 25 Ağus. - 1:04

Hocam selamlar,

Kullanımdan kaynaklandığını ispatlasınlar, ben tamir masrafınızı ödemeye hazırım.

saygılar,
jackoajs

jackoajs

Rotor'u Hissetmek Empty
MesajKonu: Geri: Rotor'u Hissetmek   Rotor'u Hissetmek Icon_minipostedPerş. 25 Ağus. - 12:37

bayramdan sonra bi yollıyayım bakayım ne diyecekler.duruma göre hareket ederiz hocam.saygılar..

Rotor'u Hissetmek
1 sayfadaki 1 sayfası