Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat&Saat firmasının fiyat politikası

+13
GAREZ
austun
u3kagitci
trilobid
egunns
silver
teng
sifujack
deka
durdor
ofis
watcher
zavarra
17 posters
YazarMesaj
zavarra

Saat&Saat firmasının fiyat politikası Empty
MesajKonu: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 22:23

Hem spor kıyafetlerle hem de elbise ile sırıtmayacak bir saat arıyordum.

İnternetten Hamilton Aquariva ( http://www.saatvesaat.com.tr/urun.asp?id=22252&urun=Hamilton+HM34655731 ) modelinin aradığıma uygun bir saat olduğunu düşünürek gittim Saat&Saat mağazasına.

Elinde ürünün olmadığını ama sorgulatarak getirebileceğini söylediler. Tamam dedim ve sorgulama yapmasını bekledim.

Ben de o sırada bilgisayarın yanından meraklı gözlerle bakıyordum acaba bulunduğum ilde başka mağazada var mı diye.
(mağazanın durumu müsait olmadığından bilgisayar çok orta yerde duruyor)

Sorgulama sayfasında stok bilgilerini görünce şaşkına döndüm.

Saatin yanında 451 tl yazıyordu. İzmir ve istanbul stoklarında birer tane kalmıştı.

2500 liraya indirimle sattıkları saatin geliş fiyatı 451 TL!!!

Tabi satış politikaları kendi tercihleri diyecek bir lafım yok ama kendilerinin de çok şey kaybettikleri kesin.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 22:49

Hep soyledigim bir sey var, bunu da isvicredeki profesyonellerden ogrendim, bir saatin vitrine cikis fiyatini maliyetini 10 ile carparak belirliyorlar.
Bu vitrin fiyatinin icinde vergiler, nakliye bedelleri, uretici firma, araci firma ve satici firma karlari ve muhtemel indirimler var.
Bunlari kendi forum saatlerimizi uretirken ogrendim, bizim forum saatlerinin bu kadar ucuza gelmesinin nedeni de bu.
Bu saati veya muadilini biz uretip foruma sunacak olsak bize maliyeti 200-300€ fiyati gecmez.
http://www.turksaatforumu.com
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 22:52

saat ve optik sektörü bu şekilde çalışıyor.pahalı kiralar takım elbiseler sayılı müşteri.

10 liralık malı 100 liralık kutuya koyarak 1000 liraya satmak gibi

o yüzden bir çok kişi ebay yada sirkeci gibi esnaftan nakit alışvarişle güzel indirimler kovalıyorlar

her yerde gözün olamayacağı için güzel indirimlere denk gelince bu yerlerden alışveriş yapmalı.

ben burada bi cerutti görmüştüm 574-594 gibi bir fiyatı vardı taksitle oradan başka ucuzunu bulamadım ama denk gelmek şans işi burası yada başka bir mağazada.

ayrıca yol üstünde bir saatçiye uğradım; ne mekanikmi ne yapçan uğraşılmaz dedi baktı kararlıyım romanson gelecek dedi 700 civarı listesi var 500 civarına taksitli düşebiliyorum nakit olursada daha inerim dedi o dediği saat bu mağazada 254 e verilmiş bitmişti.

uzun lafın kısası saat ve optikte kim kimi tongaya düşürürse güler yüz tatlı dil bağlama sağlam müşteri az vs.

esnaf bir saatçide daha rahat pazarlık mümkün ama bu zincir mağazalarda kim patron kim 2500 den 600-700 lere düşmeye yetkili?

burasıda olmasa gözümüzü açacak kimsede yok ayrıca.
zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:01

Benim mantığıma göre 451 tl içinde;

nakliye bedeli, üretici firma karı, aracı firma karı, vergiler, (kdv hariç olabilir) dahil olmak zorunda çünkü; satış yapılan mağazaya geliş fiyatı bu.

Bana mağazanın minimum karı 2500- 550 = 1950 TL gibi geldi.

durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:02

bu yüzdendirki aynı saatin sıfırının, yurtdışında nasıl 600-700 dolara satıldığı daha anlaşılır oldu.

ben Ankara'da saat&saat mağazasına gitmiştim. regatta sormuştum yok dediler, ama 2800 civarına başka mağazadan gelebileceğini söylemişlerdi. benim kolumda navy frogman 7750 vardı. satıcının gözü takıldı. bu saati ne kadara aldınız diye sordu, 1000 TL dedim, adamın gözleri kurbağa gözü gibi pörtledi desem yeridir.
otomatik kronograf hamiltonu bunlar hiç 2500 den aşşağı vermedikleri için fiyata çok şaşırmıştı eleman.
zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:05

durdor demiş ki:
1000 TL dedim, adamın gözleri kurbağa gözü gibi pörtledi desem yeridir.
otomatik kronograf hamiltonu bunlar hiç 2500 den aşşağı vermedikleri için fiyata çok şaşırmıştı eleman.

Epey güldüm vallahi...

Sayın Ofis söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

Acaba bu firmaya fiyat politikasını eleştiren mesajlar yollasak etkisi olur mu?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:24

Demekki bundan sonra çok gerekmedikçe mağazalardan saat almamak lazım.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:24

zavarra demiş ki:
durdor demiş ki:
1000 TL dedim, adamın gözleri kurbağa gözü gibi pörtledi desem yeridir.

Epey güldüm vallahi...

Sayın Ofis söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

Acaba bu firmaya fiyat politikasını eleştiren mesajlar yollasak etkisi olur mu?

bir yararı olacağını sanmıyorum.o fiyata yada bu fiyata buralardan alışveriş yaptıysak fatura fiş neyse aldıktan sonra yada zaten onlar verdikten sonra aradaki kardan vergisinide veriyorsa 10 bine satsa yapacak birşey yok.
bize düşen araştırmadan almamak.

işin manevi kısmına bakılınca vicdanen bu kadar kar marjı tabiki etik değil.amma velakin günümüz iktisad-işletme işlerinde hayal edilemeyecek kadar maliyet unsuru var(mete abimizin saydığı gibi) yani kulp hazır.
küçük esnaf bunların maliyete eklediklerini görse iflas etmediğine şaşırır çünkü 3 e alır 5 e satar ay sonu kirasını evinin geçimi vs sini ödediğinde 2 ye satmış haberi yoktur.ama iflas etmez ALLAHIN izniyle hem niyeti iyidir hem rızkın matematiği olmaz.niyet iyi olduktan sonra arkasını sağlama almıştır zaten.küçük esnafımızın ve değerli ustalarımızın işleri açık olsun her daim.

zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:29

ofis demiş ki:
küçük esnaf bunların maliyete eklediklerini görse iflas etmediğine şaşırır çünkü 3 e alır 5 e satar ay sonu kirasını evinin geçimi vs sini ödediğinde 2 ye satmış haberi yoktur.ama iflas etmez ALLAHIN izniyle hem niyeti iyidir hem rızkın matematiği olmaz.niyet iyi olduktan sonra arkasını sağlama almıştır zaten.küçük esnafımızın ve değerli ustalarımızın işleri açık olsun her daim.

Müthiş açıklama... alkisalkis
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:30

Bu olayın sadece bu firmadan ibaret olmadığı, bunların hepsinin aynı fiyat politikası izlediğini biliyoruz, bu nedenle mesaj yollamanın bir yararı olmaz, hatta üretici nın bile en azından alt limiti belirleme durumu söz konu iken..
zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:36

Millet uyanıp çoğunlukla ebay vb. alternatiflere yönelelip de satışları düştüğünde onlar da satış politikalarını gözden geçirmek zorunda kalacaklardır.

Ama bu en az 2 yılı bulur, tabi o zamana atı alan üsküdarı geçmiş olur...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:46

Bir saat modelinden onbinlerce uretilince maliyet muthis dusuyor, boyle bir miktar uretimde pahali tasarimcilarla bile calisilabiliyor, bir tasarima 30 bin € verilse bile 10 bin adette saat basina dusen tasarim maliyeti 3€ oluyor.
Yine Makineleri alirken de miktara gore fiyat muthis dusuyor, bir 2824 makineyi 100 adet alirsaniz tanesi 60-80€ civarinda degisirken 10 bin adette tanesi 15-20€ fiyati gecmiyor.
Kasayi 500 adette tanesini 100-120€ civari yaptirirken, 10 bin adette 10-15€ fiyata yaptirabiliyorsunuz.
Buradan saat sektorundeki insanlarin nasil para kazandiklarini gorebilirsiniz, tabi ki kazansinlar ama boylesine kazanc artik kazanc olmaktan cikip baska seye donusmus durumda.
Isvicre gunumuzde saat endustrisinden muthis paralar kazaniyor, biraz da bu nedenle bu sektordeki her turlu bilgi devlet sirri gibi sakli tutuluyor, profesyoneller bu konularda hic kimse ile bilgilerini paylasmiyor.
Mesela irtibat kurdugum kucuk bir makine ureticisi bile makineleri icin 100 adette tanesine 7.800€ isterken, bu adet 500 olmasi durumunda tanesine 2000€ istedi, bu uretici yazlari spor bir bugatti, kislari da bentley ile geziyor. Bu durumda buyuk ureticileri de siz hayal edin.

Verdigim bu bilgiler ancak bizim forumumuzda var, dunyanin hicbir forumunda bu tur bilgiler verilmez ve ben yabanci bir forumda bu bilgileri yazdigimda da hemen silindiler ve yonetici tarafindan ozel mesaj ile bir guzel haslandim guluyor

.
zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:52

watcher demiş ki:
bu uretici yazlari spor bir bugatti, kislari da bentley ile geziyor. Bu durumda buyuk ureticileri de siz hayal edin.
Verdigim bu bilgiler ancak bizim forumumuzda var, dunyanin hicbir forumunda bu tur bilgiler verilmez ve ben yabanci bir forumda bu bilgileri yazdigimda da hemen silindiler ve yonetici tarafindan ozel mesaj ile bir guzel haslandim guluyor
.
Very Happy

Bizim forumu da hacklemesinler...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 8 Mart - 23:55

valla ben de forumun yavaşlaması nedeniyle böyle bir düşünce oluşmadı değil, helede ilk etapta anlık foto görünüp kaybolması sonra yavaş yavaş fotoların açılması....
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 0:05

Forumumuza dis bileyen cok olmaya basladi, en komik tarafi da biz bu forumu kurana kadar boyle bir forum kurmayi kimse dusunmemisti, biz kurduktan sonra olay birden kiymetli hale geldi, halbuki DH'tekinden farkli olarak ozel bir forum olsaydi girer yazardik, kalkip yeni bir forum kurmazdik, ve varolan forumu da elimizden geldigince yasatmaya calisirdik, bazen gercekten insanlari anlamakta zorluk cekiyorum,
halbuki en buyuk arzum ise baska forumlar da kurulsun, mesela bizimki gibi genel olabilecegi gibi tema ozellikli forumlar da kurulsun, mesela dalgic saatleri, kronolu saatler, pilot saatler, quartz saatler vs gibi, hemen uye olup oralarda da yazariz, amac ulkemize bu kulturu yerlestirmek ve kimbilir gunun birinde ulkemizde de uretim yapilmasina heves uyandirmak.

.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 0:25

forumun yedeğini alıyormusunuz,altyapısı,teknik desteği çok zayıf galiba,her an forum uçacak ,o kadar değerli bilgi slinecek diye aklım gidiyor

ben foruma girdiğim ilk günden beri fotoğrafların anlık göünüp kaybolması sorunu vardı,şimdi herkes bunu yazmaya başladı,bende ise fotoğraflar artık hiç görünmüyor ktunnelde pek işe yaramıyor ,alıştım :-)) ,görmeyi çok istersem alıntıyla cevap ver bölümüne tıkayıp linki yeni sekmede açıyorum,
forumu kopyalayıp daha iyi sorun çıkarmayacak bir alt yapıya geçişi düşünmüyormusunuz

bir ara bahsettiğin gibi ilgilendiğim saatlerle temalı forum kurmayı düşündüm ama doğru bulmadım ,buradan paylaşmak-topluluk daha iyi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 1:06

Bu firmayı eleştirmenin fazla işe yarayacağını sanmıyorum. 50 kişi eleştirse bile birkaçyüzbin kişiye saatleri bu fiyat politikası ile çakıyorlar. Nasılsa kör satıcının kör alıcısı vardır misali.
Geçenlerde bende vitrinde gördüğüm birHamilton krononun fiyatını merak edip içeri girip sordum bana 3000 tl civarında bir fiyat söylediler, bende o fiyata (3250 chf) Omega speedmaster var aynı fiyata Hamilton satıyorsunuz,
Omega2nın bir üst seviye olduğunu Swatch grup bile yazarken siz aynı seviyeye getirmişsiniz. Hem yaptığınız % 15 indirim az. Saat firmaları % 30 indirim yapıyorlar deyince ; tezgahtar: Bizi başka firmalarla kıyaslamayın demek talihsizliğinde bulununca:
Nasıl kıyaslayabilirim ki ? sözünü ettiğim firmalar Omega, Longines, Breitling, Tag Heuer, Paul Picot, Certina Mido, M Lacroix Hatta Iwc satıyorlar. Sizde saat denebilecek tek marka bu Hamilton dedim
Ama bizde Welder de var demeye çalıştı
Ben de Welder'i saat diye bilmeyenlere 1000 tl ye çakarsınız. Welder saatmi cevabını verdim. haklısınız ık pık derken de dükkandan ayrıldım.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 1:16

Kiminle konuştuklarını bilmeden hareket ettikleri için baltayı taşa vurmuşlar, foruma takılsalar en azından belki fotolardan seni tanıyabilirlerdi.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 1:22

Saat ve Saat mağazalarını ben saat alma değil de saat beğenme yeri olarak görüyorum
Gidip beğeniyorsunuz saati yada bir yakınınız beğeniyor mağazada, sonra o saati en kötü yarı fiyatına temin ediyorsunuz başka yerden.

Adamların tek çekime yaptıkları %15 indirim ile oluşan fiyat, saatlerin Amerika ve uzakdoğuya göre pahalı olduğu İngiltere'de ki Hamilton'ların liste fiyatından bile yüksek oluyor, varın düşünün ne kadar pahalı sattıklarını devenin basi

Birde oradan saat aldın mı satma şansın felan da yok, 2900 liralık liste fiyatlı X wind'leri kullanıp 2000 lira seviyesinde satmaya çalışanlar oluyor, alan olmuyor haliyle Very Happy

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 1:31

şu bir gerçekki saat mağazaları saatten anlayan bilinçlileri hiç sevmez;
esas amaç yüzde 99 luk kısmı avlamak, bu da türkiyede çok kolay, çünkü burada hala saat takı olarak görülüyor; orta düzey gelir sahibi bayanların çoğu pırlanta görünümlü saat gördüğünde 1000 tl gözü kapalı kredi kartını uzatıyor; ha erkeklerdede durum farklı değil, şöyle iriyapılı kaslı kasalı saatleri sür gitsin...
Bende bu tür muhabbetlerden sıkıldığım için vitrinde saat denediğimde dialoglar çok yapay olduğu için satıcıyla hiç muhattab olmuyorum, olunmasınada izin vermiyorum

bende geçenlerde 360 tl lik listesi olan saatin geliş fiyatının 65 tl olduğuna şahit oldum
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 1:58

Hamilton'nun peynir ekmek gibi sattığını söylüyorlar birde, doğru olma ihtimali bile felaket affraid
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 2:10

saat saat mağazaları kirası yüksek yerleri tercih ediyor, fiyatların aksi olması beklenmemeli zaten
zavarra

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 2:15

silver demiş ki:
Hamilton'nun peynir ekmek gibi sattığını söylüyorlar birde, doğru olma ihtimali bile felaket affraid

Tam bir komedi.

Bu işin çözümü yok anlaşıldı. Biz yine ebay'e devam...
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 0:15

Arkadaşlar bu arada ben acizane bir şey söylemek istiyorum. Bu forum zannedersem bir çoğumuz için tek irtibat noktası. Herhangi teknik veya başka bir aksaklık yaşandığı taktirde forumla irtibatımız kopsa veya foruma girişler engellense (en azından kendim için) kimse ile irtibat kuramam diye düşünüyorum. Mesela üyesi olduğum başka bir forum yaklaşık 2 ay girilmez oldu ve herhangi biriyle irtibat kuramadım. Bizim birbirimizle irtibatımız için belki bir mail adres listesi oluşturup nick ve adresle birlikte herkese göndersek ve aksaklık durumunda bunu irtibat için kulansak. Ayrıca bunun bir mahsuru olurmu onuda tam bilmiyorum. Yine de bir teklif saygılarımla
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 0:25

trilobid demiş ki:
Arkadaşlar bu arada ben acizane bir şey söylemek istiyorum. Bu forum zannedersem bir çoğumuz için tek irtibat noktası. Herhangi teknik veya başka bir aksaklık yaşandığı taktirde forumla irtibatımız kopsa veya foruma girişler engellense (en azından kendim için) kimse ile irtibat kuramam diye düşünüyorum. Mesela üyesi olduğum başka bir forum yaklaşık 2 ay girilmez oldu ve herhangi biriyle irtibat kuramadım. Bizim birbirimizle irtibatımız için belki bir mail adres listesi oluşturup nick ve adresle birlikte herkese göndersek ve aksaklık durumunda bunu irtibat için kulansak. Ayrıca bunun bir mahsuru olurmu onuda tam bilmiyorum. Yine de bir teklif saygılarımla

facebook grubu var en kötü ihtimal oradan haberleşilir

ama ben face hesabını silmiştim umarım öyle bir şey olmazda hesabı açmak zorunda kalmam
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 0:26

Uyeler bunu kabul ederler mi pek bilemiyorum ama benim mail adresim herkeste var sanirim,
boyle bir durumda ben irtibat noktasi olabilirim diye dusunuyorum.
Diger yandan ofis kardesimin dedigi gibi facebook grubumuz da var ok1
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 0:38

Sn Watcher sizin mailiniz en azından bende yok bana mesajla atarsanız sevinirim.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 1:13

trilobid demiş ki:
Sn Watcher sizin mailiniz en azından bende yok bana mesajla atarsanız sevinirim.

Watcher'ın profiline girip iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. ayrıca sizde iletişim bilgilerinize mail adresinizi ekleyebilirsiniz
u3kagitci

u3kagitci

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 13:44

Arkadaşlar kazık fiyatlar konusunu işyerimdeki arkadaşlarımla paylaşmak istedim.Ancak sizin gibi saat konusunda bilgili kişiler haricinde kimselerin orjinal saatleri ebayden veya yurt dışından diyelim alma gibi bir düşünceleri yok..İnsanlar kazık ama garantili ,en azından bilindik marka,bişi oldugunda kafasına atarız gibi tepkiler verebiliyorlar.Ben şahsen bu siteye girmemiş olsaydım belki de aynı tepkileri veriyo olabilirdim...
Örnegin bir 3000 tL lik bir saatin 450 tL'ye geldigini ve bize faiş fiyatlara sattıklarını insanlara ispatlamak inanın çok zor.Herşeyden önce insanları inandırmak için bazı şeyleri net olarak kanıtlamak gerekiyo.Ayrıca garanti sorunu biliyosunuz büyük problem.Garantisiz malı sevmeyiz bizler..Arkadaşım geçenlerde Saat&Saat firmasından (Eskişehir) Tissotun pilli mekanızmalı bir saatini begenerek aldı.Kaç defa sölesemde dinlemeyip aldı.Fiyatı 600 tL civarındaydı.Üşenmeyip geçen gün saatin model numarasıyla bir fiyat araştırması yaptım ve ebay'de aynı saati kargo dahil 250 tL gibi bir rakama buldum.Fazla araştırmadım sadece fikir edinmek adına yaptıgım bir şeydi.Her neyse bu arkadasım saati alalı 2 ay oldu ve toplamda 10-15 gün takmıştır.Şu saatin rakamlarının oldugu kısım (artık nasıl bir kalitesizlikse bilemiyorum) çıkıp saatin camına değer duruma geldi.Yani resmen iğrenç bir görüntü bence..Yani mekanizmasında sorun yoktu belki ama o olay bence çok çirkin bir durum.Daha da kötüsü saati aldıgımız yere (saat&saat) götürdügümüzde aldıgımız cevaptı,dedilerki dert etmeyin bey efendi biz onu şimdi yapıştırtırız.Bu malesef ikinci soguk duş etkisi yarattı arkadaşta :(
O yüzden güvenilir ve ucuz bir ebay satıcısını tercih etmenin doğru oldugunu düşünüyorum..Sizler için küçük belki ama benim için büyük bir deneyim oldu ve bu forumla tanışma fırsatını yaratan etkenlerden biridir bu olay belkide..En azından hala daha bir çok insanın çok iyi dediği işinin ehli olan saat ustalarının da oldugunu ve zamanla daha da yakından tanıyabileceğimi ögrendim.Dünya üzerinde bir çok kaliteli saat markasını ve bazı özelliklerini ögrendim..Forumumuz çok faydalı işallah daha çok kişiye ulaşır..
austun

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 2:41

Saat&saat firmasına gıcık olanlardan biride benim.Kullandığım hamilton jazzmastera orjinal bir deri kordon almaki çin firmaya mail attım.Üç çeşit renk olduğunu belirtiler.Balıkesirdeki bayiye uğrayıp saatime deri kordon almak istediğimi söyledim.İstediğim deri kordon ellerinde yokmuş , bende sipariş etmelerini söyledim.Fakat kordonu takmak için saatin istanbul'a gitmesi gerekiyor dediler.Benim sinirlerim tavan yaptı hemen.Firma politikaları böyleşmiş , kordonu getirin ben takarım diyorum , adamlar kabul etmiyor.Sebebini sorunca da Hamiltonların çok üst düzey saat olduğunu , ancak servisin kordonlarını değiştirdiğini ifade ettiler.Ben de gülerek ordan ayrıldım.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 2:50

.......................
noktaları doldurun ben yazacak birşey bulamadım Smile
u3kagitci

u3kagitci

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 5:17

ne biçim işler dönüyo Türkiye'de yaa cidden okudukça insanın böle yerlerden saat alası gelmiyo..Bir de düşünün ki bir çok insan saatle tanışması bu firmalar aracılıgıyla oluyo..
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 7:00

Eğer Hamilton saatiniz varsa bu mağazalara girip şöyle bir gösterin saatinizi, satış temcilcilerinin etrafınızda nasıl pervane olduğunu izleyin, çok üstü düzey marka ya Very Happy

Hamilton dediğiniz kaliteli ama mekanik İsçivre saatlerine giriş niteliğinde bir marka, 1200 liraya Armani satılan bir yerde çok üst düzey marka oluyor ancak ...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:05

Türkiye'de sadece CASIO ve ucuz markalar normal fiyata satılıyor gibi... bence bu ülkede saat satanlar nitelikli dolandırıcıları kendilerine örnek alıyor... foruma girmek için imzama bakın...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
u3kagitci

u3kagitci

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:15

@silver
İşte kendileri de pek bilgili olmadıklarından kaynaklanıo aslında keşke Türkiye'de farklı saat firmaları olsada onlardan alış veriş etsek..Ama diyorum ya bir çok insan bilmeden gidip alıyor.Şahsen ben bu forumla tanışmasam belki saat arayışımı o firmalardan birinde sonlandırcaktım..Neyse ki şanslıyım Smile Birde ben çoğu zaman şunu söylüyorum bilmiyorum ne kadar doğruyum ancak bir ürün saat markası üreticisi değilse bana pek çekici gelmiyor..Senelerdir olan saat markaları varken gidip moda markalarından saat almak bana çekici gelmiyor..
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPaz 13 Mart - 5:37

Başka bir örnek; firmanın en son getirdiği Hamilton modeli

http://www.saatvesaat.com.tr/urun.asp?id=36107&urun=Hamilton+HM78696393

liste fiyatı 5249 lira, have/ tek çekim indirimli 4461 lira

aynı saat'in amerika liste fiyatı 3600 lira, ebay yada amazon fiyatı ise 2000 lira

http://cgi.ebay.com/Hamilton-H78696393-Khaki-BeLowzero-PVD-Black-Dial-BNIB-/270605837040?pt=Wristwatches&hash=item3f015d62f0

nasıl bir gerekçe ile amerika liste fiyatının %45 üzerinde bir liste fiyatı belirleyebiliyorlar buna anlamak zaten mümkün değil, hadi bu kadar yüksek bir fiyat belirledin, hangi herekçeyle %15 gibi cuzi bir indirim yaparsın?

dediğim gibi saat alma değil saat bakma mağazaları bunlar
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPaz 13 Mart - 6:49

...ondan sonra müşteri temsilcileri'' ooo ama beyfendi hamilton üst düzey bir saat'' desin dursun

(en üst düzey kar ettiğimiz saat diyeceklerine)
Ucnuyo

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 5:26

Saat ve Saat'teki bu saatlere kim bu parayı veriyor, adamlar nasıl bu kadar yüksek tutabiliyorlar fiyatları diye sorarken, Beymen'de Prada ayakkabılara 900-1100 TL'yi kimin verdiğini, İst. Etiler'deki Ferrari galerilerinin, ciplerin kimler için olduğunu da sormak gerek.

Türkiye'de saat fiyatlarının bu kadar abartılı ve kazık olmasının nedeni ülkenin toplumsal ekonomik durumu ile ilgili.

Toplumun çoğunluğu ay sonunu zor getirirken, toplumu kazıklayan, vergi kaçakçısı belli bir kesim inanılmaz kolay ve çok para kazanıyor. Doğal olarak işini hakkı ile yapan, vergisini ödeyen ve parasını kazananlar da var ama onlar azınlıkta bence. Onların o parayı verecek paraları kalıyor mu bilemem çünkü vergi toplayamayan devlet toplayabildiklerine, dürüstlere yükleniyor.

En azından saat durumunda, bu kolay para kazananlardan yurtdışına gidip gelebilen ya da eğitimli kişiler bence zaten alacaklarını yurtdışından alıyorlar. Asıl kazığı paralı magandalar yiyor. Ama doğal olarak bu magandalar asıl kimleri kazıklayarak o paraları kazanıyorlar, oralara girmek istemiyorum.

Parası sınırlı gönlü geniş saat meraklılarının yardımına ise internet yetişecek. Er ya da geç. Ben bugüne dek Türkiye'ye yurtdışından saat ısmarlayacak yüreği bulamadım kendimde, geçmişteki kötü deneyimlerimden. Ancak posta ile gümrük durumları iyileştikçe bu "resmi" dağıtımcıların tekeli daha da kırılacak.

Bu arada, bence fiyatları yeryüzü fiyatları düzeyinde olan tek marka olarak ben Mido'yu gördüm. Almanya ile karşılaştırdığımda ancak %20 falan çoktu. En azından benim ilgilendiğim modellerinde. Onlar da önce bir fiyat söyleyip arkasından hemen "kampanya"dan sözedip edepli düzeylere indiriyorlar fiyatları. Bu belki Mido'nun TR'de çok tanınmaması ve Rolex, Omega, Tissot gibi maganda markası olmaması ile açıklanabilir belki ama Hamilton'un o kadar pahalı olmasını açıklayamıyorum... O da Saat ve Saat'ten kaynaklanıyor olmalı.

Selamlar.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 7:39

Sn Ucnuyo
Omega ve Tissot'un maganda markası olduğu tesbitinize katılmak mümkün değil.

En son teng tarafından Ptsi 14 Mart - 8:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 7:53

Saat&Saat firmasının fiyat politikası Maganda
bunların OMEGA, ROLEX, Tissot takmış hali yok ama Very Happy hatta Tissot orta gelir markası olmasın Very Happy
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 8:03

teng demiş ki:
Bu firmayı eleştirmenin fazla işe yarayacağını sanmıyorum. 50 kişi eleştirse bile birkaçyüzbin kişiye saatleri bu fiyat politikası ile çakıyorlar. Nasılsa kör satıcının kör alıcısı vardır misali.
Geçenlerde bende vitrinde gördüğüm birHamilton krononun fiyatını merak edip içeri girip sordum bana 3000 tl civarında bir fiyat söylediler, bende o fiyata (3250 chf) Omega speedmaster var aynı fiyata Hamilton satıyorsunuz,
Omega2nın bir üst seviye olduğunu Swatch grup bile yazarken siz aynı seviyeye getirmişsiniz. Hem yaptığınız % 15 indirim az. Saat firmaları % 30 indirim yapıyorlar deyince ; tezgahtar: Bizi başka firmalarla kıyaslamayın demek talihsizliğinde bulununca:
Nasıl kıyaslayabilirim ki ? sözünü ettiğim firmalar Omega, Longines, Breitling, Tag Heuer, Paul Picot, Certina Mido, M Lacroix Hatta Iwc satıyorlar. Sizde saat denebilecek tek marka bu Hamilton dedim
Ama bizde Welder de var demeye çalıştı
Ben de Welder'i saat diye bilmeyenlere 1000 tl ye çakarsınız. Welder saatmi cevabını verdim. haklısınız ık pık derken de dükkandan ayrıldım.

Bunu ben de birkaç kere yaptım...))) çok zevkli oluyor...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 8:32

Takım çalışması yapalım :-)))
Ucnuyo

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 11:40

Merhabalar,

Teng adlı arkadaş: Omega ve Tissot konusunda haklısınız. Orada dozu aşmışım. Aslında söylemesi ayıp ben de bir Visodate aldım bir süre önce ve uygun fiyata yakalarsam MK40'ı da almayı düşünüyorum...

Hamilton konusuna gelince, satışyerindeki deneyiminiz gerçekten çok matrak. Adamlar ya hem bilgisiz ve arsızlar, ya da yalnızca yüzsüzler. Benim dikkatimi seçen "saat ve saat"çilerin genelde sattıkları Hamilton modellerini tanımamaları. Sizden bekledikleri modeli parmağınız ile göstermeniz. Vitrinde yoksa yandınız. Bilgisayarın başına geçip tek tek gösteriyorlar "bu mu değil mi" diye.

(Her ne kadar AlımSatım'da Hamilton satıyorsam da), Hamilton ile Omega'yı karşılaştırmak matrak gerçekten. Aslında gerçekçi olmak gerekirse Tissot bile Hamilton'dan "daha bir saat markası", Hamilton'un sonradan uyandırılan bir marka olduğunu düşünürsek. Ancak yine de Hamilton örn. Tissot'a göre biraz daha iyi düzenekler kullanıyor gibi. Bir de benim açımdan, T. Visodate dışında Hamilton'un daha güzel tasarımları var.Birkaç yıldır kullandığım jazzMaster'dan oldukça hoşnutum. Hiçbir sorun yaratmadı. Her ne kadar birkaç yıl kısa süre olsa da. Sonuçta özellikle JazzMaster Slim 40mm kara modelinin (saniye kolu olmayan) sadeliği çok hoşuma gidiyor. Öyle ya da böyle çok satış yapan bir kuruluş açısından tasarımları güzel.

Bu arada, Hollanda'da Hamilton pek satmadı. Bu benim işime yaradı diyebilirim. Ve de arkadaşlarımın. Neredeyse piyasayı toparladık. Hepimiz ucuza düşürdüğümüz saatlerden hoşnutuz. Saatçilere sorduğumda adamlar bazı alıcıların yalnızca "Tissot" ya da "Seiko" almak için satışyerine geldiklerini ancak bunun Hamilton için olmadığını söylüyorlar. Acaba Türkiye'de de benzeri olabilir mi birkaç yıl içinde? Böylece satıcılar stokları temizlerken ucuza alma olanağı olabilir.
Selamlar.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 23:18

Bizde de öyle oldu. Eski distrübütörü Hamilton'u bırakınca elindeki saatleri Alışveriş saati firmasına devretti. Onlarda makine parasına hatta daha düşüğüne Hamiltonları sattılar. Biz de üşüştük ve hepsini temizledik, hiç esir almadık :-)))
Tissot Hamilton'dan daha köklü bir marka ama bugün için Hamilton'u bence bir adım öne atan nokta, mekanik saatlere ve hatta özelliği olan mekanik saatlere Hamilton'un çok daha fazla önem vermesidir.
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 15 Mart - 5:40

Ucnuyo demiş ki:

Bu arada, bence fiyatları yeryüzü fiyatları düzeyinde olan tek marka olarak ben Mido'yu gördüm. Almanya ile karşılaştırdığımda ancak %20 falan çoktu. En azından benim ilgilendiğim modellerinde. Onlar da önce bir fiyat söyleyip arkasından hemen "kampanya"dan sözedip edepli düzeylere indiriyorlar fiyatları. Bu belki Mido'nun TR'de çok tanınmaması ve Rolex, Omega, Tissot gibi maganda markası olmaması ile açıklanabilir belki ama Hamilton'un o kadar pahalı olmasını açıklayamıyorum... O da Saat ve Saat'ten kaynaklanıyor olmalı.

Selamlar.

mido'nun yeni modelleri de aşmış gitmiş. Almanya fiyatlarını bilmem ama vergi olmayan malezya'da bile oldukça yüksekti.
Ucnuyo

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 15 Mart - 6:41

Aslında Malezya'da pahalı olması şaşırtıcı değil, çünkü Almanya dışında Avrupa'da (en azından kuzeyde) Mido hemen hemen hiç tanınmıyor ve genelde Asya markası olarak biliyorlar. Öte yandan Filipinler, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerde Mido inanılmaz yaygın gözüküyor. Bir saatçi bana, Mido'yu Endonezya'dan gelen göçmenlerin saatlerini onarım için getirdiklerinde tanıdıklarını söylemişlerdi ki, sonuçta o da İsviçre markası ve son zamanların Swatch'ı..
Almanya'da fiyatlar çok aşiri değil. Örneğin Düsseldorf'da %20 indirimle Commander'ın retro olanını 360 avroya alabiliyorsunuz (en azından birkaç ay öncesine dek).
Selamlar.
Kutsal-61

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 15 Mart - 10:23

valla ben izmitde gülaçtılardan aldım saat saat firmasının bailiği var 927 liralık seiko srl 023p modelini etiket fiyatı 927 tl 622 liraya aldım 100 de 30 dan fazla indirim oldu bu bence birazda çeneyle ilgili sen vitrinde yazan etikete takılma çenen kuvvetliyse indiriyorlar zaten kardeşim o vitrinde yazan etiketler cibi sırtı kalın olup sorgusuz sualsız beğendiyse alanlar içindir
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedSalı 15 Mart - 10:51

seiko'yu saat ve saat getirmiyor hocam

saat ve saat mağazalarında %15 indirim yapılıyor en fazla

birde ayrıca saat ve saat ürünlerini getiren mağazalar var başka markaları da satan, onlardan daha fazla indirim alınabilir tabii ki.
Kutsal-61

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 9:55

valla disbiritörünün aydın saat olduğunu biliorum ordan alıyor alan .saatte ordan alıor başka firmalarda hatta benim saatin 24 lük zaman dilimine göre ayarı 15 dk geridenn gelior seri nosunu falan verdimaydın saati aradım hiç bir şekilde bir gariplik yok 927 etiket fiyatı 10 taksit 600lira 10 takside 22 liralık vade 622 lira bu saati tr de bu fiyata kolay kolay kimse alamaz akrabası 40 yıllık dostu ahbababı değilse saati satan müdür .her çenede ve söz vermede biter sen saati alacağım de ve aynı mağazaya git kolaylık yapıyorlar senin 100 de 15 dediğini işte kardeşim m ben 100 de 30 ucuza aldım istersen ara izmit gülaçtıı müdürü cemil beydir
silver

silver

MesajKonu: Geri: Saat&Saat firmasının fiyat politikası   Saat&Saat firmasının fiyat politikası Icon_minipostedPerş. 17 Mart - 10:09

Ben mi anlatamıyorum yoksa siz mi anlamıyorsunuz bilemiyorum, Saat ve Saat firmasının Seiko markasıyla alakası yok, bir Saat ve Saat mağazasına gidip %15'ten fazla indirim alamazsınız, sizin gidip bir Seiko'yu %30 indirimli almanızla bu konunun bir alakası yoktur.

Ancak çok iddia ediyorsanız ben Saat ve Saat'ten %30 indirimli saat alırım diye, buyrun mağazalar aşağıda

http://www.saatvesaat.com.tr/magazalar.asp

seçin deneyin, eğer %30 indirimli alırsanız o saati size hediye edicem söz veriyorum.

Saat&Saat firmasının fiyat politikası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saat&Saat firmasının Hamilton markasını konumlandırma yanlışlığı
» Maurice'in fiyat ve ürün çeşitliliği!
» Replika saat fiyat farkları bilgilendirme!!!!
» Eta mekanizma fiyat listesi
» Tissot PRS516 otomatik (7750) uygun fiyat