Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

markafoni orient

+13
Exern
cleric
Magneto
eterna
vervito
BR-02
GAREZ
burbank
fadli
solestar
cowboy
recklesstr
ofis
17 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 20:21

model çok başım döndü otomatik olanı quartz olanı yelpaze geniş

takip ettiğim modeller indirime rağmen yinede pahalı geldi ama

f/p açısından değerlendirilebilecek model varsa bilen arkadaşlar önerilerini sunarsa sevimirim

http://www.markafoni.com/campaign/orient-4/erkek/
recklesstr

recklesstr

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 10 Tem. - 23:15

Bugün markafoniye tekrar orientler gelmiş.
cowboy

cowboy

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 0:19

Aşağıdaki iki model çok uygun fiyata satılıyor bilginize Smile

165TL
markafoni orient FEV0N001AH_01

241TL
markafoni orient FFE06001B0_01
solestar

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 0:21

Aşağıdaki saatlerin fiyatları çok iyiymiş. Saat almayı düşünen varsa kaçırmasın. İlk 3 saat 42mm sonuncusu 45mm.
İnsanı sürekli zarara sokar bu siteler:)

markafoni orient Bv3zie661jcjutzet

markafoni orient Bv3zivpru3trh0gw5

markafoni orient Bv3zj621vzbdj08lh

markafoni orient Bv3zjfa62bh5a0tc5
solestar

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 0:22

cowboy benden önce yazmış zaten Smile
cowboy

cowboy

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 2:13

Very Happy
fadli

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 7:17

Ben bu modelleri (165 TL fiyatlı olanlar) orient sitesinde bulamadım. Ayrıca akrep ve yelkovanları dışında kadranda luminesi var mı yok mu anlamadım. Bu modellere benzer bir modelde kadranın hepsinde lumine var bunlarda var mı yok mu anlamadım.
cowboy

cowboy

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 18:54

Rakamlarda da resimde olduğu gibi luminesi var.

markafoni orient EV0N001B-DARK
fadli

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 19:07

Beyaz kadranlı modelinde durum nasıl acaba. Onda rakamlar siyah renkli. Bu arada fotoyu nerde buldunuz.
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 19:20

fadli demiş ki:
Beyaz kadranlı modelinde durum nasıl acaba. Onda rakamlar siyah renkli. Bu arada fotoyu nerde buldunuz.

beyaz kadranın kendisi komple lumi oluyor genelde, böyle olunca siyah indeks değişmiyor tabi ama komple lumi kadranda ayrı bir güzellik.siz yinede kanıtlayacak bir foto bulun iş garanti olsun.
fadli

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 19:31

Malesef 2 gündür saatleri google dan aratıyorum doğru dürüst ingilizce site bile bulamıyorum. Hep rusça dilli gibi sitelerde çıkıyor ve detaylı fotolar yok. Birde orientin sitesinde olmaması ayrı bir gariplik.
cowboy

cowboy

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 19:49

Bazen saat kodlarında ufak farklılıklar olabiliyor bundan dolayı bulunamayabilir... Aşağıdaki linkten aldım resmi.

http://www.watches88.com/pd-orient-sporty-automatic-cev0n001a.cfm
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 19:58

anlatmak istediğim buydu

http://www.watches88.com/pd-orient-sporty-military-automatic-cem7a002r.cfm

yinede nokta atışı yapamadık
fadli

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 20:45

O modeli ben de daha önce gördüm. Sanki o modelin kadranı hafif sarımtrak renkte, bizim baktığımız modelde tüm kadranda lumi özelliği yok gibi anlıyorum. Belki de yanılıyorumdur.
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 11 Tem. - 22:51

burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 9:21

Sağolasın @ Cowboy, sayende 165 tl'lik gri modeli kaptım. (Pardon Reckless, aslında duyuruyu sen yapmışsın ama detaylı bilgileri Cowboy ve Solestar verince arada kaynamışsın guluyor ) Elime Cuma geçti, orjinal kutusu kullanma kılavuzu ve aslan saat garanti kaşesiyle. Kargo ücreti de yok ok1

Saat oldukça güzel, 42 mm çapı var, bilekte oldukça oturaklı, kadran, kollar ve indekslerde çok temiz çalışılmış. Akrep yelkovan ve saniye ucu dışında rakamların da luminovası var. Rakamlarınki akrep yelkovan kadar güçlü değil ama yeterli. Hem bu şekilde hoş bir kontrast yakalanıyor. Kadran rengi, ışık şiddetine göre açık griden koyu griye doğru tonlama yapıyor. Very Happy

Aldıktan sonra en sevindiğim şey de, siyah kadranlı olanla ikisi arasında kalmıştım. Bunun fotoğraflarında akrep yelkovan dış kontürleriyle, saniye iğnesi siyah renk görünüyordu. Ama saatin kendisinde, aynı siyah kadranlıdaki gibi beyaz olduğunu görünce hoş bir sürpriz oldu.

Saat te bugün kolumda;

markafoni orient Dsc01624yz1
recklesstr

recklesstr

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 10:01

Güle güle kullanın saatinizi Smile Çap olarak benim de en tercih ettiğim aralık. Klas bir saat, iyi bir tercih olmuş. Duyuru konusunda; markafonide görünce hemen yazayım dedim ama işlerimden dolayı kendim ilgilenemedim Very Happy Ben de uzun zamandır kurmalı 6497 makinalı bir parnis istiyordum. Ebay'de açık artırması vardı birkaç saat önce ona kısmetmiş, ne kadar mavi kadran sitesem de bu denk geldi. 65 dolara (110 lira) maloldu toplamda.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170666946428&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 10:38

Güle güle kullan. Bu Asya 6497 mekanizma ama Unitas değil.
recklesstr

recklesstr

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 10:44

Teşekkürler. Asya olduğunu bilerek satın aldım.
GAREZ

GAREZ

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedÇarş. 27 Tem. - 9:09

Vay be nasıl fırsatlar kaçmış... Güle güle kullanın...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
BR-02

BR-02

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedÇarş. 27 Tem. - 19:33

Güzel bir tercih, iyi günlerde kullaniniz..
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 11:52

Bu iyi dilekleri ben de üstüme alınarak teşekkür ediyorum.
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedCuma 12 Ağus. - 21:43

güncel arkadaşlar.yine yeni yeniden.

markafoni orienti ya vezir ya rezil edecek sonunda geek
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 9:37

Retro Future serisinden araba, motorsiklet ve fotoğraf makinesi konseptli otomatikler ne kadar uygun. Ama maalesef hepsi tükenmiş. Saat tüketicisinin yavaş yavaş bilinçlenmeye başladığının bir göstergesi olabilir mi acaba?
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 22:37

benim tükenen modelleri gördüğümde aklıma gelen ilk şey:

bizim forumdan biri gelmiş toparlamış fumeur
vervito

vervito

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 1:33

şansa bak, laci mako hiç yokmuş.
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 10:23

ofis demiş ki:
benim tükenen modelleri gördüğümde aklıma gelen ilk şey:

bizim forumdan biri gelmiş toparlamış fumeur

Olabilir Suspect
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 10:27

@ Vervito

Ben dün girdiğimde laci de siyah da vardı. Zaten Mako'lar pek uygun değil.

Buyur, e-bay'de ücretsiz kargo ile 133 USD'a laci Mako.

http://cgi.ebay.com/Orient-Diver-Automatic-Blue-Mako-Scuba-Watch-CEM65002D-/280722821332?pt=AU_Watches&hash=item415c6250d4
eterna

eterna

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 19:40

Sn. Burbank,

Makolar yanlış bakmadıysam 272 TL. Ebaydan 133 USD aldığımızda 240 TL civarı yapıyor. 30 TL için 2-3 hafta geldi mi gelmedi mi beklemek veya garantisiz almak risk değil mi efendim?

Birde benim gibi takipsiz, adi postaları daha önce kayıp olmuş biri için cazip değil galiba.

Tabii renk yoksa başka ben sadece fiyat uygun mu acaba diye yazdım.

Saygılar,
http://sinanknives.blogspot.com/
burbank

burbank

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 20 Ağus. - 15:05

Kampanyadaki modellerden epey bir kısmı yurtdışı fiyatlarından bile uygun. Bu açıdan bakarak Mako'nun pek uygun olmadığını söylemek istedim. Bir de Vervito zaten istediği rengi bulamamış. Aynı rengi daha uyguna e-bay'den alabilir, birşey kaçırmış sayılmaz anlamında söyledim.

Yoksa sizin de dediğiniz gibi, eğer bulmuş olsaydı yurtdışından getirmek için uğraşacağına buradan garantili almak tercih edilecek birşey.
eterna

eterna

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 27 Eyl. - 0:44

Markafoni bugün de Seiko kampanyası yapmış. Ama elde kalmış az sayıda modeli hiç de uygun olmayan fiyatlara satıyor gibi gördüm...
http://sinanknives.blogspot.com/
Magneto

Magneto

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 6:40

Tekrar Orient Kampanyası başladı

Orient'in yeni Mako 1 i RAY'de satışta , 293TL
cleric

cleric

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 2:45

ben Orient FER1W003W0 modelin kaptım. siyah kadranlı olan daha sonra gözüme çarptı ancak beyaz olanı daha hoşuma gitti..mekanizmanın görünür olması da güzel.
detaylı inceleme ve fotografları sağolsun ruslar yapmış..
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=79467
ne zamandır orient bakıyordum, bu model isabet oldu. elime geçince hoşuma gidecek mi bakalım?

http://forum.watch.ru/attachment.php?attachmentid=180608&d=1321036388
http://forum.watch.ru/attachment.php?attachmentid=180609&d=1321036479

aslında mako larda da kararsız kaldım, Allahtan tükendi.
Exern

Exern

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 3:12

Iyi secim cleric. Kadrani cok hos. Bu modelin adi Brazen. Bir kac ay once bende almayi ciddi ciddi dusunmustum. Sonra lug yapisi ve yekpare olmayan kordon dilimleri yuzunden vazgecmistim. Gule gule kullanin.
cleric

cleric

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 4:26

teşekkürler..
evet tespitiniz çok doğru.. ancak 245 lira fiyata göre gözardı edilebilir diye düşündüm. zaten mavi kol, beyaz kadran arıyordum..
sandan

sandan

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 20 Ara. - 9:37

Cleric şefim çok klas bir seçim olmuş, ben de olsam beyaz kadranlı alırdım. Gelsin de bir bakalım..
cleric

cleric

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedÇarş. 21 Ara. - 9:08

camının safir olduğunu aldıktan sonra farkettim Smile
cleric

cleric

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedCuma 23 Ara. - 22:54

arkadaşlar saatim dün akşam itibariyle aslansaat garanti belgesi ve kaşesi ile geldi. saolsun markafoni gibi siteler arada bir çok faydalı olabiliyor.
bi kaç fotograf eklemek isterdim, lakin fot. makinem bozulduğundan koyamıyorum.. ancak detaylı inceleme yapılmış önceden verdiğim sitede..
bende kordona takılmıştım görmeden ancak saati elime aldığımdan tatmin edici bulduğumu söyleyebilirim. bugun saat&saate gidip koluma göre ayarlatacam.
saatin özellikle luminovası ve beyaz karbon fiber kadran yapısı gayet hoş duruyor.skeleton caseback olması da güzel.. biraz rotorun sesi fazla gibi, ancak benim hoşlandığım bi özellik..
buarada orient day and date'lerin vph'ını bilen var mı acaba.. 18000 ?
linki http://orientwatchusa.com/er1w003w

edit: sordugum soruyu kendim cevaplayayım. kitapçıgında buldum, 21600

sandan

sandan

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 24 Ara. - 9:14

Cleric şefim hayırlı olsun, güle güle kullan.. Biraz önce verdiğin linkten videosunu da izledim, çok güzel bir saat.
bootsector

bootsector

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 24 Ara. - 9:58

Cleric;
Genel olarak Orient markasının modellerini nedense çok beğenmiyorum. Ancak sizin aldığınız saat gerçekten hoşmuş Camın safir olduğunu sonradan farketmeniz de hoş bir sürpriz yapmıştır size Smile
cleric

cleric

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 24 Ara. - 10:14

@sandan
pazartesi takıp yakından incelersin..
@bootsektor
aslında orient markasının modelleri bana da çok çekici gelmez..kampanyayı incelerken bu tesadüf oldu..zaten onlarca modelden bi tek buna ve makoya takıldım.. ancak günlük sapma konusunda çok başarılıymış gerçekten.
vervito

vervito

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedC.tesi 24 Ara. - 10:34

>güle güle kullanın yeni saatlerinizi sevgili dostlar.
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 1:05

markapon mako 250 tl ve mako xl 325 tl ile satışta.
davranın makosu olmayan arkadaşlar Very Happy
mertsamet

mertsamet

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 19:44

markafoni.com/campaign/orient-6/all/
orientler yine markafoniye girmiş ama indirim oranları az Very Happy
cowboy

cowboy

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 20:27

Bazı bayan otomatiklerde indirim %65 lerde. Eşime 250 TL ye aldığımız saat 150 TL ye satılıyor taskafa Siyah Ray de başka güzel yaw drunken
mertsamet

mertsamet

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 21:02

güzel bir orient otomatik alayım dedim ama Very Happy daha önce 165e inmiş saat şuan 300küsür lira. Acelemiz yok bekliyeceğiz.
solestar

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 21:08

cowboy demiş ki:
Bazı bayan otomatiklerde indirim %65 lerde. Eşime 250 TL ye aldığımız saat 150 TL ye satılıyor taskafa Siyah Ray de başka güzel yaw drunken
Aynen. Eşime markafoni'den 190'a aldığım saat bu kez 137'ye düşmüş. Bayan saatlerinde iyi indirimler olmuş...
Magneto

Magneto

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 1:36

mertsamet demiş ki:
güzel bir orient otomatik alayım dedim ama Very Happy daha önce 165e inmiş saat şuan 300küsür lira. Acelemiz yok bekliyeceğiz.

o saati bende bekliyorum , 200TL nin altına satılırsa , balıklama dalıcam Very Happy
mertsamet

mertsamet

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 23:49

markapona tekrar girdi orientler ama makolar bitmiş :(
ofis

ofis

markafoni orient Empty
MesajKonu: Geri: markafoni orient   markafoni orient Icon_minipostedSalı 31 Ocak - 0:12

mertsamet demiş ki:
markapona tekrar girdi orientler ama makolar bitmiş :(

mako xl mevcut.

markafoni orient
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Markafoni de orient KAMPANYASI
» Markafoni'de Orient Kampanyası
» Markafoni - Saint Honore
» Markafoni de Yeni kampanya
» Markafoni'de Seiko KAMPANYASI