Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Acil müdahale kitim

5 posters
YazarMesaj
parabellum p08

parabellum p08

Acil müdahale kitim Empty
MesajKonu: Acil müdahale kitim   Acil müdahale kitim Icon_minipostedÇarş. 13 Nis. - 20:30

Değerli dostlar, ben de naçizane saat bakımında kullandığım basit malzemeleri resimlemek istedim. Bu aralar fazla ilgilenemiyor olsam da bana filanca kişide bakıma ihtiyaç duyan bir saat var ya da senin oraya yeni saatler gelmiş dediklerinde resimlerini gördüğünüz takım taklavatı kapıp olay yerine intikal etmekte gecikmiyorum. En azından sunulan ya da bakımı gereken saati orada hemen açıp çok çok basit müdahaleyi gerektirecek durumlarda iyileştirebiliyorum. Bazen balans sıkışmış ya da kurma kolu çıkmış olabiliyor. Geri kalma ileri gitme durumlarında, pil ve kayış değişiminde, akrep yelkovan değişiminde, zemberek kırıklarında ya da balans muayenelerinde en azından saatçiye gerek kalmıyor. Eğer bir ustaya ihtiyaç duyuluyorsa da teşhisiyle beraber gitmesini sağlıyorum. Basit arızalarve alınacak saatin kontrolünde aşağıdaki basit malzeme işimi görüyor.

Acil müdahale kitim Fotoraf0081

Daha ileri tetkik ve müdahale için kullandığım çantam da şudur. Büyük kutuda tamir takımına ilaveten fakirin cep saatleri de ikamet ediyor efendim.

Acil müdahale kitim Fotoraf0088e

açalım mı?

Acil müdahale kitim Fotoraf0089a

Acil müdahale kitim Fotoraf0087uo

Acil müdahale kitim Fotoraf0082m

Acil müdahale kitim Fotoraf0071c

recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Acil müdahale kitim   Acil müdahale kitim Icon_minipostedPerş. 14 Nis. - 7:59

Saatin arızasını tespit edip regüle edebilmek güzel bir duygu ve uğraşı olsa gerek.. Bende de çin işi tamir setinden var, çelik kordon ayarlama aparatı ve spring bar tool çok işime yaradı. Saatin iç kısmına müdehale edemesem de canım sıkıldıkça farklı kordonlar takıp elimdeki saatten maksimum oranda keyif almaya bakıyorum Smile
Bu güzel paylaşım için teşekkürler..
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Acil müdahale kitim   Acil müdahale kitim Icon_minipostedC.tesi 16 Nis. - 5:42

Ekipman kutulariniz güzelmis, saat meraklilarinda ve ustalarimizda kutularin cok önemi vardir. Birazda kutu hastayisiyiz gibi bir sey.....
bengisaat

MesajKonu: Geri: Acil müdahale kitim   Acil müdahale kitim Icon_minipostedSalı 14 Haz. - 9:08

Kişisel tavsiyem o pilleri kullanmayın başınızı çok ağrıtırlar.

Sony,renata,seiko,maxell pillerini tercih ederseniz hem pil ömrü uzun olacak hemde sızma riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Ayrıca saatlere meraklı ve elinizin oldukça yatkın olduğu anlaşılıyor,bir saatçide hafta sonları bir kaç saat zaman geçiriseniz epey faydasını görürsünüz.
http://www.saat.gen.tr
çırak

MesajKonu: Geri: Acil müdahale kitim   Acil müdahale kitim Icon_minipostedPaz 25 Eyl. - 7:52

BR-02 demiş ki:
Ekipman kutulariniz güzelmis, saat meraklilarinda ve ustalarimizda kutularin cok önemi vardir. Birazda kutu hastayisiyiz gibi bir sey.....

kesinlikle kutu hastalığımız var Smile umreye gittiğimde bile garip garip malzeme kutusu olabilecek şeyler bakındım ve aldım Smile

Acil müdahale kitim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Acil Yardım
» kombi acil
» iskelet saat acil !!!
» omega'cı arkadaşlar ACİL
» Acil NTV deki saat.