Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması

+4
aaltindeger
MortingenStrasse
deka
watcher
8 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Empty
MesajKonu: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 3:26

Arkadaslar dun Eroltay arkadasimizla Dusseldorf'ta bulustuk, super bir saat gunu gecirdik, gece eve ancak 12 de ulasabildim, bu bulusmayi ve gorduklerimizi anlatacagim, ama sanirim bugun zor olacak, artik yarin, bu arada tek uzucu olan, kosturmaktan ve heyecandan resim cekmeyi unuttuk, aklimiza geldiginde ise hava kararmisti artik bu sefer resimsiz idare edecegiz, birdahaki sfere unutmayiz soz...
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 3:46

foto olayı üzücü, :aglamak: ,bu şartlarda yapacak birşey yok,detayları bekleriz. Very Happy
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 3:51

evet müsait olunca detayları bekliyoruz. yurt dışına açıldık forum olarak desene Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 23:24

Merhaba arkadaslar, zaman bulmakta biraz zorlandigim icin Dusseldorf bulusmasini anlatmakta zaman aldi.
Persembe sabahi Eroltay arkadasimizla bulusmak uzere Dusseldorf gari civarinda randevulastik, yillardir sik sik gittigim bir yer oldugu icin iyi bildigimi saniyordum.
Sabah islerimi biraz hallettikten sonra yola ciktim ve 2.5 saat sonra gara geldim ama bir problem… garin kenarinda belediye bisikletleri ve uzerlerinde koln sehrinin reklamlari… Kafam karisti neden Dusseldorfta koln’un reklamlar ? Sonra birden jeton dustu, dalginlikla Koln’e gelmistim…
Neyse yaklasik bir saat sonra Dusseldorfta Arkadasimizla bulustuk…
Bir cayin ardindan turlarimiza basladik, onun tanidigi saatcilere gittik, yine tanimadiklarina da goz gezdirdik, ikinci el satan rehinecilere ugradik,essen’e gittik, tabi bu arada zaman kisaligindan olusan telas ve saat heyecanindan da resim cekmeyi unuttuk.
Genel olarak ikinci el ve antika satan yerlerde vitrin fiyatlari normal piyasanin biraz uzerindeydi ama gercek alici iseniz pazarlik imkani ve oldukca asagi cekme imkani vardi.
Ben bildiginiz gibi pek modern saatlere bakmiyorum, eski saatler daha cok ilgimi cekiyor ama bu turumuz sirasinda ilgimi ceken hem bazi durumlar hem de bazi modeller oldu.
Eroltay arkadasimiz bazi acente saticilarini inanilmaz sekilde indirimler yapmaya ikna etmis, oyle ki %25 e varan indirimler alabiliyor, bu belcika ve fransada imkansiz olan birsey, eger %10 alabilirseniz sansiniz var demektir hele bir de tutulan bir model ise yuzde alma sansiniz sifira yakin.
Birsuru saat baktik, bazilarini denedik, cikan kisisel sonucum:
Bazi saatler gereksiz yere pahali hem de cok cok pahali, arada hicbir kalite farki olmayan sadece marka farki olan bazi saatler arasinda ucurum denecek farklar vardi, bir klasik breitling 3 bin euro civarinda iken kalite ve makine acisindan esdeger olan bir glashutte muhle 1400 civari, bir certina indirim sonrasi 300 civari (bunlar aklimda kalanlar)
Eroltay da kendine saat bakiyordu, ben de modernlerden hoslanmama ragmen gordugum gecen yilin bir modeli certina dspodium, klasik, kadrani guilloche’li certinaya taktim, yine longines’lerin klasik modellerine baktik ama bu arada omegalara da baktik.
Omegalarda ozellikle moonwatch’a baktik. Ben bu satin cami hesalit, arkasi kapakli olanini orjinalligi nedeniyle daha cok sevdim ama Eroltay arkadasim da safir cam onlu arkali daha cok sevdi, ozellikle safir camlida arka kapak camli oldugu icin makineyi dekoreli de yapmislar, muthis guzel gorunum almis. Fiyatlarda da ciddi indirimler alinca alma kousunda biraz da eroltay’in tavsiyeleriyle ciddi tereddute dustum cunku o kadar para vermeye de kendimi hazirlamamistim, almadan once dusunmek istedim. Ama saat te gece yatarken bile ruyalarima girdi, inanilmaz konforu olan efsane bir saat ve bu efsaneyi hakkediyor, kadran sakin ve guvenilir bir hava veriyor, koldaki durusu cok cok konforlu. Bu saat hakkinda daha sonra tekrar izlenimler yazacagim.

Sunu farkettim, certina kalite performans acisindan bence piyasadaki en iyilerinden biri hatta en iyisi diyebilirim. Dusunsenize icinde 2824 makline olan klasik ve kadrani guilloche’li bir saat 300 euro civari, tissot haric baska hicbir bilinen markada bunu bulmak imkansiza yakin. Saat kolunuzda kalite diye de bagiriyor.
Bence klasik 2824,2892,7750 tarzi makineler bulunduran saatlerin icinde pahali olanlari bunlardan kalite olarak cok farkli degiller anladigim kadariyla reklama para odeniyor, cunku satis sonrasi servis aralarinda da pek fark oldugunu sanmiyorum. Bu arada omegayi ve jager le coultre’u ayri tutmak gerek, fiyatlarini buyuk olcude hakettiklerini dusunuyorum ama yine de jegerler de bana biraz pahali geldi.
Bu arada yarim gunumuz oyle hizli gecti ki son girdigimiz saatci neredeyse bizi dukkandan atti, biz kapi cercevesine yapismis bir iki saat daha gorelim, satici da bizi basindan atip evine gitmenin derdinde, artik bir bulusma daha yapmamiz gerektigine karar vererek oradan ayrildik.

En son watcher tarafından C.tesi 12 Eyl. - 0:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:02

foto olmasada yazıyı bir roman tadında bir solukda okudum,sonundada bu niye bitti diye hayıflandığımı itiraf etmeliyim,devamını onun bakış açısıyla eroltaydan bekleriz,ancak büyük eksiklik olan fotoların olmamasına karşın hafızaları tazelemek ve yazıya birazda ruh katmak amacıyla bahse konu saatlerin netden de olsa fotolarını koysaydık çok daha anlamlı olacaktı diye düşünüyorum,nasıl iyi olmaz mı?, sevgili watcher,emeğine kalemine sağlık,eğer birde yanınızda bizantolog olsaydı kimbilir neler yazardı.

En son deka tarafından C.tesi 12 Eyl. - 0:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:09

cok haklisin dostum, hemen foto bulup eklemeye calisacagim, biraz da zaman eksikliginden oldu :ok3:
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:11

:ok3: , fotoları bekleriz,
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:35

kesinlikle dekaya aktılıyorum çok hoş bir dille analtılmış, edebiyatçı tadında:)
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:40

watcher sana yeni bir meslek doğuyor galiba,
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:47

Moonwatch, galiba artik ruyalarimi suslemeye basladi ki bu cok tehlikeli, en kisa zamanda alicam, eroltay kardesimizin imkanlari olabilecek en uygun fiyata cekiyor

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması 35705010

Tissot prs516, indirimlerden sonra 300 euronun altinda, hafif ve cok rahat, severek gunluk kullanilabilecek bir saat

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması 08051410

Certina ds podium, kalite super, saat super, makine klasik ve breitling'in de 3bin euroluk saatinde kullandigi hepimizin bildigi 2824, arka kapak camli ve makine dekoreli ama nette resmini bulamadim.

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması C633_710

Bir de bu longines legend diver'e yamuldum, vitrin fiyati 1450 euro idi ama inanilmaz guzel ve hatta cok seksi diyebilecegim bir saat geek

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Dsc01111

Eroltay arkadasim ise bir sinn'e kafayi takti, seyahatlerinde toolwatch olarak kullanmak icin titanyum gmt bir saat, ama resim bulamadim :(
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:50

deka demiş ki:

Ben ege universitesi basin yayin mezunuyum study
Dogal olarak edebiyat ehem ahem :kehkeh:
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:54

öncelikle fotolar için teşekkürler,çok daha iyi oldu,hayal etmekden öteye geçtik,yorumlarıma gelinse,Moonwatch benimde hit'im keşke sahip olabilsek ha bu arada kaça alınabiliyor?bizi aşar mı,kasar mı? :sirtarma: ,tisst ile certina nın bu modelini ben beğenmedim,DS1 çok daha şık bence,ama longines hakkatden ben burdayım diye bağırıyor,eroltayın da sinn lere takmasına şaşmamak lazım,kafil ona sinn leri öyle bir aşıladıki mümkünatı yok kurtulamaz. :hehehe: ,son olarak bunların indirimli fiaytlarını öğrenmek mümkünmü,eğer sakıncası yoksa. :alay:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:56

Ha bu arada Bizatolog'un yazilarinin baska bir degeri ve okurken olusan keyfi var, o gercek bir profesyonel ve duygu yuklu inanilmaz yumusak yurekli bir arkadasimiz, onun yazilari ise kremanin uzerindeki kiraz tadinda okunuyor clown
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:57

watcher demiş ki:
deka demiş ki:

Ben ege universitesi basin yayin mezunuyum study
Dogal olarak edebiyat ehem ahem :kehkeh:
tevekkeli boşuna değilmiş, :siritiyom:
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:58

watcher demiş ki:
Ha bu arada Bizatolog'un yazilarinin baska bir degeri ve okurken olusan keyfi var, o gercek bir profesyonel ve duygu yuklu inanilmaz yumusak yurekli bir arkadasimiz, onun yazilari ise kremanin uzerindeki kiraz tadinda okunuyor clown
bende onun için demiştim,ama seninkilerde ondan geri kalmıyor. Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 0:59

Longines'in sadece kutusu bile antika degerinde, kocaman bir kutu...
Moonwatch indirim sonrasi 2070 euroya geliyordu (metal bilezikli)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:00

deka demiş ki:
watcher demiş ki:
bende onun için demiştim,ama seninkilerde ondan geri kalmıyor. Very Happy

Tesekkur ederim dostum, cok naziksin :gule gule:
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:02

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:02

watcher demiş ki:
Longines'in sadece kutusu bile antika degerinde, kocaman bir kutu...
Moonwatch indirim sonrasi 2070 euroya geliyordu (metal bilezikli)
neyse biz hamiltonlara bakmaya devam edelim. :hehehe:
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:03

Moonwatch un çapını sormayı unuttum,çapı kaçtı,42 mi Question :sirtarma:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:10

Polemik sana pm attim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:11

Longines'in ikinci kurma kolu icindeki bezeli donduruyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:16

moonwatch'in capi 41mm, kalinlik 14mm, Water-Resistant To 3 atm,
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:21

http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=28925

omega aynı değilmi? daha uygun fiyata ??
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:25

link'e giremedim, uye olmalisiniz diyor ama ben mailimi oyle alisveris sitelerine vermek istemiyorum
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:28

simdi girebildim, o otomatik bir saat, onlar cok daha ucuz, icindeki makine ayni degil, moonwatch elle kurmali ve yine sanirim otomatik olan o saat 38-39 mm...
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:37

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 1:37

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 2:05

kurmalı olduğunu biliyorumda birebir aynı kadranı görünce şüphelendim, site pek detaylı bilgi vermiyor bazı otomatiklere pilli yazmışlar, kurmalıya otomatik yazmaları işten değil.Smile
bide omeganın farklı modellere birebir aynı kadran koyması eleştirilecek bir tutum bence.Smile
ertay

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 2:39

merhaba arkadaslar,
evet Mete abininde soyledigi uzere, bir gezi anlatiminin asli gorseli olan, fotografi maalesef atladik..
bu asli unsurun olmayisindan dolayi, benim yazacaklarim yavan bir anlatim olacagi icin, sadece Mete abinin yazmis oldugu yazinin bosluklarini tamamlamaya calisacagim...
cunku mete abi gibi yazim uzerine egitim almadigim gibi, hilkaten edebiyatci yonumde yok..

Mete abinin belirttigi gibi ogleye dogru bulustuk, ve bahsettigim saatcilere gittik...
benim zevkim modern saatlerden yana oldugu icin, benim tespit ettigim dukkanlardaki saatlerin buyuk bir bolumunu modern saatler olusturuyordu daha ziyade, bildik ve guncel olan saatler vardi cogunlukla, (rolex,breitling vs.)
bu sefer hicbir saate ciddi olarak alici olmadigimiz icin, pazarlik konusuna girmedik, sadece Omega satan yerde biraz pazarlik yaptik, saticida dediki zaten yapacagimi yaptim beni daha fazla zorlamayin..
bazilariniza %25 indirim sacma gelebilir, sen nediyorsun kardesim! burada %40 yapiliyor diyebilirsiniz, daha onceleri Avrupa ya cikmis arkadaslarimiz bilirler, Avrupa'da %10 bile bayagi iyi bir orandir yerine gore, cunku burada pazarlik yok..
Omega olayina gelince, ben arka kapagi transparan saatlerden hoslandigim icin, saphir camli ve transparan kapakli saat ile ilgilendim, mete abide hesalit camli olan model ile,
satici her iki saattede %25 yapabilecegini soyledi.
benim dusuncemde Bond Seamaster vardi simdi ibre Moonwatch ye kaydi..
Onur arkadasimiz tarafindan yukarilarda mevzusu gecmis, Moonwatch lerde tarih ve cosc olan modeller nevcut diye..
evet yukarida zikredilen bahse konu model, 44,25 mm. capinda bir model olup, Coaxial makineli, 6 gostergesi uzerinde tarih olan, bir model..
her ne kadar, tarih vazgecilmezim olsada, bence Moonwatch olayinda orjinal modelin pek disina cikmamak lazim diye dusunuyorum...
tamam aya giden model, hesalit camli ve metal arka kapakli idi, o zaman sen neden hesalit dusunmedin gibi, soru yoneltilebilir, benim dusunceme gore, camin saphir olmasi ve arka kapagin transparan olmasi saatin goruntusunu degistirmiyor..
ama isin icine tarih girip, cap degisince, kurmali yerine otomatik olunca, tamamen farkli bir goruntu ortaya ciktigi gibi, makinede degisiyor, ap ayri bir model ortaya cikiyor, ay saati demek ne derece dogru olur bilemem, yani deyim yerinde ise, "saraptan bozma sirkeye donuyor".
cirkin saatmi?alinmazmi? asla boyle bir sey demek istemedim, sadece adina ay saati denilemez demek istiyorum..

diger bir hususa gelince, ben ozellikle kurmali bir saat oldugu icin Moonwatch ile ilgilendim...
cok sik saat degistirince kurmali saat daha kullanisli oluyor diye dusundum..
Cosc olayinida fazla kafaya takmiyorum artik, bir saati bir hafta taktim diyelim, Cosc olan bir saat bir haftada 7 saniye ileri giderse, cosc olmayanda 30 saniye gider..(kendi saatlerimden yola cikarak misal veriyorum)
daha sonra saat duracagi icin tekrar ayarlanacak nasil olsa..
buradan yola cikacak olursak, Moonwatc alinacaksa bence en mantiklisi 35.70.50 referans numarali model yada 35.73.50 referans numarali model olmali..
hem fiyat olarak istifadeli olmakla birlikte orjinalinede daha yakin olur...

deka arkadasimiz son olarak indirimli fiyatlarini sormussunuz,
ben brut fiyatlarini yazayim, siz brut fiyatlar uzerinden %25 iskonto hesaplayin..
Longines 1.450
Moonwatch hesalit 2.700 eu
Moonwatch saphir 3.340 eu
PlanetOcean coaxial 42.mm 2.850 eu
Bond seamaster coaxial 2.460 eu
railmaster ve seamaster coaxial 2.390 eu
yukarida yazmis oldugum fiyatlar, buradaki brut liste fiyatlari..

buralardaki 2. el dukkanlarini surekli takip etmek gerekiyor, ellerindeki bir mal belli bir sure satilmadi diyelim, pazarlikla cok uygun alinabiliyor, dedigim gibi takip etmeli, yoksa vitrine girdigi gun hemen gidip sorarsaniz, iyi paraya satma umudu oldugu icin vermiyorlar, ama bir muddet sonrada elinde bekletmek istemiyorlar, benim gozlemledigim bu sekilde..

ben kendi hesabima soyluyorum, modern saatlerle ilgilendigim icin, yeni saattede istedigim indirimi alinca ne kadar cazip olursa olsun aradaki fark ikinci el almaya degecek bir fark olmuyor..ikinci el bir saati yari fiyatinin altina almaliyim ki 2. el aldigima degsin..
ama yinede bu tur yerleri takip ediyorum, bakarsin bir seyler duser diyerek..
benim aklima gelenler simdilik bunlar..
fotograf olan baska bir bulusmada bulusmak dilegi ile.

saygilar.
ertay

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 2:45

watcher demiş ki:
moonwatch'in capi 41mm, kalinlik 14mm, Water-Resistant To 3 atm,

Mete abi,
yanlisin var dun ozellikle sordum su gecirmezlik ne kadar diye, hatta belki sende hatirlarsin adam emin olmak icinde kucuk etiketteki yaziyi kontrol etti, 50 metre dedi, capida 42 mm.
senin kafan eskilere gidiyor, eski modeller 3 atm idi..
senin gibi bir ustayi tegzib ettigim icin, umarim bana kizmadin. Crying or Very sad
ertay

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 3:10

aaltindeger demiş ki:
http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=28925

omega aynı değilmi? daha uygun fiyata ??
ayni oldugunu varsayarsak, burasi ile 700 TL. fiyat farki var,
arkadas ben yurtdisi ile ugrasmam, ustelik burada taksit var diye dusunenler, yada yurtdisindan alma imkani olmayanlar icin, fena bir secenek degil, tabii ayni saat ise...referans numaralari ayni gibi gorunsede, resimdeki saat Reduced..ya referans numarasi yanlis, yada fotograf yanlis birisinden biri..
ben taksit ile almadigim ve yurtdisindan alma imkanim oldugu icin, arada fark oldugu surece benim tercihim buradan yana olurdu..en azindan sanal olarak degil inceleyerek aldigim icin.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 4:21

hoş bir buluşma olmuş anlaşılan köln olayına ise güldüm :lol!:

longines gerçekten harika kayışını beğenmedim sadece o da kolay iş
silver

silver

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 7:05

watcher demiş ki:

Certina ds podium, kalite super, saat super, makine klasik ve breitling'in de 3bin euroluk saatinde kullandigi hepimizin bildigi 2824, arka kapak camli ve makine dekoreli ama nette resmini bulamadim.

Ne yazık ki 38 mm olanların fiyatı uygun ($480), daha büyük çaplı modeller $1300'e fırlıyor...

42 mm fiyatı uygun tipi düzgün uygun fiyatlı bir automatic almam zor bu gidişle Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedC.tesi 12 Eyl. - 23:58

longines legend diver'i biraz araştırdımda ancak bzı yerlerde 2824, bir yerde de 2894 makineli olaraka geçiyor hangisi doğru acaba Question ,birde bu modelin eski üretimleride varmış, vede nato kayışlı fotolarınıda buldum,işte fotolar.
10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Watchlongines001
buda nato kayışlısı :alay:
10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Natobookclose
certus

certus

MesajKonu: Geri: 10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması   10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması Icon_minipostedPaz 13 Eyl. - 5:03

Harika bir buluşma olmuş, bu arada forumdaki bu moonwatch sevdasına kapılanların sayısı gittikçe artıyor çok sevindim Very Happy

10 Eylül Perşembe-Bir Dusseldorf buluşması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ankara / Rumi Buluşması
» Izmir Bulusma Teklifi 1 eylul 2010
» 24 Mart Izmir Bulusmasi
» Ankara - Hazarfen Buluşması (17.10.2010)
» 2. Ankara buluşması