Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Otomatik Saat

5 posters
YazarMesaj
HalitMurat

HalitMurat

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 9:01

Bugün Konyalı Saat Optimum şubesine gidip Seiko'nun Otomatik saatlerinden adını ve kodunu bildiğim bir tanesini sorayım dedim.
Satıcı hanım ne dese beğenirsiniz?
"Seiko'da otomatik saat yok" dedi bana Very Happy
Ben de ellerinde olmadığını veya mevcut kolleksiyonlarda kalmadığını sandım önce.
Ben de "olabilir istesem getirtme şansınız olur mu" diye şansımı denemek istedim.
Bana Seiko'nun otomatik saat üretmediğini vurguyla ve enredeyse aşağılayarak tekrar etti, yemin ederim kendimden şüphe ettim.
Artık sadece Quartz, pilli cihazlar mı ürettiğini sordum, "yooooo" dedi, kinetic saatler de varmış.
"peki" dedim "kineticler otomatik olmuyor mu?" diye sordum, yine "yoooooooo" diye cevap aldım,
açıklama şu şekildeydi:
"kineticler vücudumuzun enerjisini absorbe ederek çalışıyormuş, otomatikler gibi kurmalı(!) değillermiş...

cehaletimle baş başa kala kaldım orada, sessiz bir hüzün çöktü üzerime :]
bu kadar saat meraklısısınız burada neden öğretmediniz bana arkadaşlar, sizin yüzünüzden rezil oldum :]
ekonomist

ekonomist

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 10:28

Hocam ama sen de seiko'nun otomatik saat üretmediğini bilmeden saatçiye gidersen böyle olur, haketmişsin biraz da kahkaha2

Şaka bir yana da ayıp ama bu kadarı da yahu, satıcının bu kadar cahil olması kabul edilir birşey değil bence.
HalitMurat

HalitMurat

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 11:42

ben asıl şu "absorbe" olayına takıldım ama açıklayan çıkmamış forumda :]
kene gibi böyle enerji emen absorbe eden seiko'lar geçiyor gözümün önünden.. diable
ofis

ofis

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 18:26

seiko 5 serisi otomatik.kol hareketiyle kendini kuran mekanizma.

kinetik serisinde kendini şarj eden pil var.oda kol hareketiyle pili şarj ediyor hareketsiz kalsa bile uyku modunda zamanı 4 yıl hafızasında tutuyor.

satıcı saati çalıştığı yerde tanımış anlaşılan.çalıştığı yer ne satıyorsa saat dünyası onunla sınırlı.

seiko 5 diğer saatler gibi bol çeşit gelmiyor ülkemize.sirkecide araştırmalısınız.forumda da satış bölümünde beğeneceğiniz seiko 5 ler mevcut.

http://www.turksaatforumu.com/t2797-satlk-sfr-seikolar-snzg09j1-skx007k1-ve-ska425-kinetic

HalitMurat

HalitMurat

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 20:10

ofis demiş ki:
seiko 5 serisi otomatik.kol hareketiyle kendini kuran mekanizma.

kinetik serisinde kendini şarj eden pil var.oda kol hareketiyle pili şarj ediyor hareketsiz kalsa bile uyku modunda zamanı 4 yıl hafızasında tutuyor.

satıcı saati çalıştığı yerde tanımış anlaşılan.çalıştığı yer ne satıyorsa saat dünyası onunla sınırlı.

seiko 5 diğer saatler gibi bol çeşit gelmiyor ülkemize.sirkecide araştırmalısınız.forumda da satış bölümünde beğeneceğiniz seiko 5 ler mevcut.

http://www.turksaatforumu.com/t2797-satlk-sfr-seikolar-snzg09j1-skx007k1-ve-ska425-kinetic

Açıklama için teşekkür ederim :]

Şimdiye kadar büyük mutlulukla 2 tane Seiko 5 eskittim.
Kısmet olursa bir tane Kinetic Divers da alıyorum 2 haftaya kadar.
Ben işi yapan arkadaşların yeterli eğitimi almamalarına ve maalesef o kadar imkan içerisinde ilgilenmemelerine üzülüyorum :]
watcher
Admin
watcher

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPaz 15 Mayıs - 22:13

Ne diyeyim ki, bu duruma ancak su denebilir:
hqflb nvlig #$è§o GFFULHUC
guluyor
http://www.turksaatforumu.com
crazyhours

crazyhours

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 1:55

dumur yav resmen Smile işin acı yanı da bizim duygusal yaklaşımımıza böyle hoyratça balta vurulması... bu tipte satıcı 5 dolara orijinal crazyhours verse almam ( pazarlık yaparım Smile
HalitMurat

HalitMurat

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 20:51

3 dolara Crazyhours

hahaha
crazyhours

crazyhours

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 21:13

yok yok alırım yav Smile ama rüyamda belki geek
HalitMurat

HalitMurat

Otomatik Saat Empty
MesajKonu: Geri: Otomatik Saat   Otomatik Saat Icon_minipostedSalı 17 Mayıs - 2:26

malesef kıreyzihors üretmiyor artık Firenk Müller isterseniz Danyel Kıleyn var deli deli Very Happy kahkaha2

Otomatik Saat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sağlam Otomatik Saat
» Ferrari otomatik saat
» Android Octopus otomatik saat
» 300 lira civarında otomatik saat
» Otomatik Saat Şarj Cihazı