Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?

3 posters
YazarMesaj
kani

kani

power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi? Empty
MesajKonu: power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?   power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi? Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 6:42

evet değerli saat severler konu bence gerçekten ilginç bir arkadaşımla konuşurken bu konu ortaya atıldı ben bunun vuruş sayısıyla alakası olacağını tahmin etmem dedim o ise musluk örneğini verdi şöyle ki belirli bir su damla damla mı daha çabuk biter yoksa sürekli akıtıldığında mı deyince birşey diyemedim sizler ne dersiniz yani mesela 36000 vuruş yapan bir saatle 28800 yapan veya daha az vuruş yapan bir saatin rezervleri bunlarla alkalı mıdır Rolling Eyes
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?   power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi? Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 19:06

bence zembelekle alakalı.çarkların dizilişine göre yani her mekaniğin kendine göre değişir diye düşünüyorum.28800 ile 36000 vuruşlu saatlerinde makinası farklı olduğu için üreticide zembeleği bu mekaniğe göre ayarlarsa ikisininde rezervi aynı olabilir hatta zenith gibi bir saat söz konusuysa 36000 vuruşlu bir modeli çok daha uzun rezerve sahip olabilir.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?   power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi? Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 19:46

Bence de zembereğin uzunluğu ve dolayısıyla tulumbanın büyüklüğüyle alakalıdır. Deneme amaçlı olarak orjinalinden kısa ve yumuşak bir zemberek taktığınız bir saat, kadranının üzerinde yazandan daha az sayıda vuruşa ve power reserve süresine sahip olacaktır.
kani

kani

MesajKonu: Geri: power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?   power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi? Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 19:58

bende sizlere aynen katılıyorum arkadaşlar bu tamamen üreticinin elinde olan birşey zembereğin niteliğine göre değişecek birşey...

power rezerve süresi vuruş sayısına göre değişir mi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatlerin Calisma suresi, Winder v.s
» Saatinizin kalbi 36.000 vuruş yapıyor mu?
» Üretici Firma, kalibre vurus sayisi ve anka tasi acisi
» GMT saatlerinizi neye göre ayarlıyorsunuz?
» Mekanizmasına göre bir saate verilecek en yüksek rakam ne olmalı?