Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor

4 posters
YazarMesaj
ekonomist

ekonomist

Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Empty
MesajKonu: Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor   Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 22:33

Biradere bir Seiko 5 vermiştim, mekanik saat sevdirmek için. Az önce aradı bir arkadaşına ödünç vermiş, arkadaşı getirdiğinde saat çalışmıyormuş. Saati kurulması için salladığında rotör dönüyor ama saati kurmuyor diyor. Ne olmuş olabilir aceba?
Bir de birader Urfa'da, orada herhangi bir saatçiye götürse yaptırabilir mi saati? Yani bütün saatçiler otomatik mekanizmadan filan anlıyor mu?

Saat 7S26B mekanizmaki bir seiko military.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor   Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 22:39

Otmotatik saatten anlayan saatçinin Seiko'yu da tamir etmesi lazım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor   Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 23:04

Seiko cok taninan bir markadir o yorelerde, yillar oncesinden beri hatta benim cocukluk donemimde dogubeyazitta kacak girerdi, bu nedenle yorelerde bulunan saat tamircileri bu saatleri iyi tanimasi ve bilmesi lazim, urfada yasli bir saat tamircisine giderse buyuk ihtimalle sorun cozulur.
http://www.turksaatforumu.com
ekonomist

ekonomist

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor   Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Icon_minipostedSalı 7 Haz. - 0:16

Çok teşekkür ederim, biradere söyledim. İlk fırsatta yaşlı bir saat tamircisi amcaya götürecek.
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor   Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor Icon_minipostedÇarş. 8 Haz. - 0:11

seiko 5 lerde genelde rotor vidasi gevseyebiliyor. Sn Watcherinde bahsettigi gibi o yörelerde cok bilinen bir saatdir. Her orta yasli bir ustanin yapabilecegi ve parca skintisi olmayan bir saat.

Seiko 5 Otomaik saat, rötor makineyi kurmuyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)
» Orient - Seiko Otomatik saat arıyorum ?
» Bu saat hakkında bilgi (seiko sdwb63p)
» SEIKO VELATURA GMT KINETIC SUN013P1 SAAT 350 TL
» Uygun fiyatlı chrono (Seiko) saat bakıyorum