Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

paypal

+3
borahan
bootsector
vervito
7 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: paypal   paypal Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 13:20

Bana paypal ile alışveriş yapmanın yolunu adım adım anlatacak sabırlı bir arkadaş var mı? Smile
bootsector

bootsector

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 14:31

Sayın vervito,
Paypal sistemi alışverişin sadece ödeme kısmında işinizin düştüğü bir sistem. Bir de eğer alışverişinizde sorun çıkarsa paranızı kısmen ya da tamamen kurtarabilmeniz için kullanabilirsiniz. Zannediyorum ki şu anda üyeliğiniz yok. İlk yapmanız gereken şey kredi kartınızı paypal sistemine tanımlamanız.
Yarın akşamüstü saatlerinde siz de müsait olursanız ilk işlemi yapmanızda size yardımcı olabilirim. Bu işlemin sürecinin sonuçlanması 2-3 gün sürebiliyor.
borahan
Admin
borahan

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 20:14

ben de kısaca yazayım,
1. Bankanınzdan sanal kart hesabı açtırın.
2. Paypal.com.tr ye kullandıgınız ve sılmeyecegınız bır eposta hesabınız ıle uye olun. bu eposta adresınız hesab adınız olacak ve her işlemi bu eposta ıle yapacaksınız.
şifreyı de zorlu bır sıfre secınç
3. Paypal de kredi kart ekleme (user profile > add bak account) kısmından kredi kartınızı ekleyın.
4. hesabınızdan cok dusuk bır meblag cekılecek (sonra geri iade ediliyor hesabı dogrulamak ıcın cekıyor)
5. artık paypal hesabınız kullanıma hazır sanak kartınıza lımıt tanımlayıp heryerde kullanım saglayabılırsınız.

** Bazı alısverıs sıtelerı gonderı adresı olarak paypal adresınızı alıyor buradakı adresınızı guncel bır adres vermeyı unutmayınız.
http://www.boraeresici.com
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 10:05

1.Sanal kredi kartı olması şart değil herhalde? normal kredi kartı ile yaptım üyeliği...
2.Kredi kartından nasıl para çekip sonra geri iade ediyorlar onu anlamadım? Bana fatura ile mi gelecek o meblağ? Ben de kredi kartı harcaması gibi faturayı mı ödeyeceğim? (Sanal kart için anladım, hesaba bağlı olduğu için içinde para olan hesaptan çekiyor parayı).

Üyelik kısmı galiba tamam şimdi sıra geldi alışverişe Smile
frown

frown

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 10:38

Ben ebay üzerinden 9-10 alış veriş yaptım, hiç sorun olmadı.
borahan
Admin
borahan

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedÇarş. 15 Şub. - 18:54

vervito demiş ki:
1.Sanal kredi kartı olması şart değil herhalde? normal kredi kartı ile yaptım üyeliği...
2.Kredi kartından nasıl para çekip sonra geri iade ediyorlar onu anlamadım? Bana fatura ile mi gelecek o meblağ? Ben de kredi kartı harcaması gibi faturayı mı ödeyeceğim? (Sanal kart için anladım, hesaba bağlı olduğu için içinde para olan hesaptan çekiyor parayı).

Üyelik kısmı galiba tamam şimdi sıra geldi alışverişe Smile

1. Sanal kredi kartı güvenlik için şart hesapta çok para tutmuyorum da diyebilirsin fakat KK bilgilerinin çalınmasına bağlı olarak sanal çalışmak hre zaman iyidir.
2. KK nı tanımladığında 2,5 TL idi en son çekip iade ediyor. Kredi kartı extresinde gözüküyor.
3.Sanal kart Kredi kartına bağlı açılır ve istendiğinde internetten rahatlıkla kapatılıp açılır. Bu sebeple de başına birşey geldi mi kapatıp yenilersiniz. Hem de Limitini online olarak siz belirlediğinizden güvenli olur.

Örn: Sanal kartın limitini 250.TL dersen Kredi kartının limitinden 250TL sanal karta ayırmış olursun ve 250 tl alışverişine göre düşer 0 landığında tekrar KK limitine göre tanımlayarak kullanımı sağlarsın.

Paypal hiçbir zaman fatura göndermez sadece aracalık yaptığı için harcamalarınız kredi kartınızda gözükür.
http://www.boraeresici.com
sandeman

sandeman

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 2:27

Ben de 2005den beri paypal kullanıyorum ancak şu sıralar ebayde bill me later diye yeni bir ödeme şekli de kullanılmaya başlandı. Detayını bilen var mı? İsmi gittigidiyorun kullandığı sistemi çağrıştırıyor.
frown

frown

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 2:32

sandeman demiş ki:
Ben de 2005den beri paypal kullanıyorum ancak şu sıralar ebayde bill me later diye yeni bir ödeme şekli de kullanılmaya başlandı. Detayını bilen var mı? İsmi gittigidiyorun kullandığı sistemi çağrıştırıyor.

Bir çeşit "yaz deftere, sonra öderiz" sistemi imiş. Kullanıcı yorumu olarak; gayet faydalı ama dikkat etmezseniz faiz yükü fazla, denilmiş.
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 7:51

Paypal bankamatik kartından (garanti paracard) oluşturulan sanal kartları kabul etmiyor mu? bir de bu sanal kartın visa mı master mi olduğunu nasıl anlayıp da belirteceğim paypalda kayıt oluştururken? kayıp esnasında bir de kartın arkasında yazılı olan 3 rakam istiyor sanal kartta internet şubesi sayfasındaki CVC2'midir acaba bu rakamlar? kısaca visa/master yerine normal bankamatik kartının ibaresini seçtim (bendeki master) ama paypal kabul etmedi bu bilgileri "Bu kredi kartı, kartınızı çıkaran kuruluş tarafından reddedildi. Kartınızın neden reddedildiği ile ilgili ayrıntılar için lütfen kredi kartınızı çıkaran kuruluşun müşteri hizmetleri departmanı ile iletişim kurun. Bunun yerine, farklı bir kredi kartı eklemeyi tercih edebilirsiniz." hata verdi. scratch
bao.bao

bao.bao

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 8:26

vervito demiş ki:
Paypal bankamatik kartından (garanti paracard) oluşturulan sanal kartları kabul etmiyor mu? bir de bu sanal kartın visa mı master mi olduğunu nasıl anlayıp da belirteceğim paypalda kayıt oluştururken? kayıp esnasında bir de kartın arkasında yazılı olan 3 rakam istiyor sanal kartta internet şubesi sayfasındaki CVC2'midir acaba bu rakamlar? kısaca visa/master yerine normal bankamatik kartının ibaresini seçtim (bendeki master) ama paypal kabul etmedi bu bilgileri "Bu kredi kartı, kartınızı çıkaran kuruluş tarafından reddedildi. Kartınızın neden reddedildiği ile ilgili ayrıntılar için lütfen kredi kartınızı çıkaran kuruluşun müşteri hizmetleri departmanı ile iletişim kurun. Bunun yerine, farklı bir kredi kartı eklemeyi tercih edebilirsiniz." hata verdi. scratch

Reddetmesinin nedeni kartın yurt dışı alışverişe kapalı olması imiş. Müşteri hizmetlerini aradığımda arkadaş bu cevabı vermişti. Telefondan halletti ve Paypal hesabımı açmıştım.
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 9:13

bao.bao demiş ki:
vervito demiş ki:

Reddetmesinin nedeni kartın yurt dışı alışverişe kapalı olması imiş. Müşteri hizmetlerini aradığımda arkadaş bu cevabı vermişti. Telefondan halletti ve Paypal hesabımı açmıştım.

karta para aktarmak gerekiyormuş kayıt öncesinde ki paypal otomatik 5 lira çekebilsin diye.. şimdi şektiler onay için ekstreye yansımasını bekliyorum şimdi.. olcak galiba okkiii
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPerş. 16 Şub. - 9:14

adım adım bir saate doğru ilerliyorum... gelinceye kadar sürpriz Smile
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPaz 19 Şub. - 1:48

Paypal 1.8liradan kesip kesip duruyor bana Smile her girdiğimde 1.8 lira kesiyor... aktivasyon için çektiklerini iade ettiler ama bu 1.8liralar nedir? komisyon mu alıyorlar?
recklesstr

recklesstr

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPaz 19 Şub. - 6:33

Ben de her adres değişikliği yaptığımda, her yeni kredi kartı eklediğimde iadesi mümkün olmayan kesintiler yapıyor..
vervito

vervito

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPaz 19 Şub. - 9:21

peki bir de sormak istediğim şey şu ben şimdi banka hesabımdan sanal karta para aktardım, o parayı ayrıca paypal hesabına da mı aktarmam gerekli alışveriş yapmak için?
Paypal onay için çektiği 3 lirayı karta değil de paypal hesabıma iade etmiş.. yani anlamadığım şey ayrıca bir de paypal hesabımda da mı para bulunması gerekiyor alışveriş için?
recklesstr

recklesstr

paypal Empty
MesajKonu: Geri: paypal   paypal Icon_minipostedPaz 19 Şub. - 10:01

Sanal kartı paypal'la ilişkilendirmişseniz (kredi kartı ekler gibi eklemişseniz sanal kart numaranızı) ayrıca bir işlem yapmanıza gerek yok. Sadece sanal kart limitinizin alacağınız ürüne yetecek miktarda bir limiti olmasına dikkat edin.
Paypal iade ettiği 3 lirayı yanlış bilmiyorsam Türkiyedeki sanal mağazalarda harcayabilirsiniz. Alışveriş yapmak için kredi kartını eklemeniz yeterlidir paypal'a. Ayrıca hesap açmanıza gerek yok.

paypal
1 sayfadaki 1 sayfası