Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tablet arıyorum

+4
frown
brkgler
GAREZ
bootsector
8 posters
YazarMesaj
bootsector

bootsector

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 12:23

Arkadaşlar aslında burası alınık satılık bölümü değil biliyorum. Eğer çok yanlış bir başlık açmışsam da Mete abim başlığı kilitleyebilir.
Her ne kadar teknolojiyle iç içe bir insan olsam da tablet bilgisayarlar konusunda her türlü yardım ve bilgiye ihtiyacım var.
Merak ettiğim konular tablet bilgisayarın kullanışlılığı(ergonomi, hız gibi), sağlamlığı gibi özellikleri üzerine.
İçimizden kullanan ve kullandığı cihazdan memnun kalan varsa burada marka model de belirterek beğendiği, beğenmediği yönleri yazmalarını rica ederim. İstediğim tableti annem kullanacak, bu yüzden kullanışlı ve sorunsuz bir şey olmasını istiyorum. Aradığım tablet türü android işletim sistemli.
Her türlü bilgiye açığım. Bütün bunların yanında eğer kullanmak için alıp kullanamamış, ya da yakınının sattığı bir cihaz varsa ve garantiliyse o konuda da görüşebiliriz.
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 13:28

pahalı ve güvenilir mi olsun? SAMSUNG Galaxy TAB var... çok iyi... buna tıkla...

Tablet arıyorum Detail
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
brkgler

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 18:41

üstad marka model hikaye doxking aapartı olmadan kullanması gerçekten zor. Bir de styluss pen şart her dakika parmağını yalayarak işlem yapılmıyor. Very Happy
frown

frown

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 21:14

Kaliteli bir üründe dokunmatik ekranlar çok hassastır, bu konuda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Kullanılığı ise biraz kişilere bağlı. Eşime dokunmatik telefon aldım, ilk başta çok yadırgadı ama 3-4 günde alıştı
bootsector

bootsector

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 23:05

Benim anne biraz daha eskilerden olduğu için teknolojik aletlere alışırken sıkıntı yaşayabilir Smile
Ancak benim aradığım tablet 1000TL altı olacak. Var mı satmak isteyen, tanıdığı satan ya da tavsiye verecek olan?
frown

frown

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 23:12

Ara sıra internete girecek, hava durumuna bakacak, uzaakk memleketlerdeki Kaptan oğluna Smile mesaj atacak falan dersen bence alışabilir (tabi ilk zamanlar ciddi destek alması gerek).
Fiyat konusunda çok emin değilim ama makul gibi, araştırmak lazım.
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 23:21

gittigidiyor.com adresinde çok ucuz tabletler var androidli ve 7"
frown

frown

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 23:32

Ben daha bilindik cihazları tavsiye ediyorum, en azında servis ağı ve internette bol bol paylaşımları olur.

Motorola, Asus, HTC, Samsung gibi bir çok markanın Android kullanan tablet modelleri var.
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedPtsi 20 Şub. - 23:35

haspirin

haspirin

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:33

bootsector,

bence ucuz tabletlerden uzak dur, sonuçta en önemli olaylardan birisi dokunmatik ekran. bu modellerde ekranların pek tat vermediği soyleniyor.

bir de gerçekten kullanılacak mı düşünmek lazım. ben de başta cok hevesliydim ama sonra benim için kullanım alanının kısıtlı olduğunu gördüm.

ipad almayı düşünüyorsan biraz bekle bence. önümüzdeki ay yeni ipad tanıtılacak.

bana hemen lazım diyorsan da işyerinden bir arkadaşım ipad satıyordu. sıfır, 16 gb , 3G'li ve TR garantili. amerika fiyatına verecekti. satılmadıysa sorarım istersen

Drao

Drao

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 8:27

Bootsector android tabanlı kullanmadığım için bilmiyorum ama ben önce ipad 1 almıştım sonra ipad 2'ye geçtim. Çok memnunum.
Ben bilgisayar olarakta macbook kullandığımdan ipad 2'yi çok kullanıyorum ve çok memnunum.

İpad 1'ide 82 yaşındaki babama vermiştim. O bile çocuk oyuncağı gibi kullandığından ipadi herkes kullanabilir diye düşünüyorum. Bence en kullanışlısı...
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 8:41

Drao demiş ki:
Bootsector android tabanlı kullanmadığım için bilmiyorum ama ben önce ipad 1 almıştım sonra ipad 2'ye geçtim. Çok memnunum.
Ben bilgisayar olarakta macbook kullandığımdan ipad 2'yi çok kullanıyorum ve çok memnunum.

İpad 1'ide 82 yaşındaki babama vermiştim. O bile çocuk oyuncağı gibi kullandığından ipadi herkes kullanabilir diye düşünüyorum. Bence en kullanışlısı...

iğk... iğrenç üzerine para koyup verseler bile almam belki Hamilton marka otomatik chronograph saat verirlerse alırım hahaha Yuruyen deve
bootsector

bootsector

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 12:28

Ipad düşünmüyorum. Bana göre Rolex saatin yanına koyulmuş Casio pilli saat değerinde.
Annemin tam bir Türk Sant Müziği hayranı olduğunu düşündüğümde tablete sürüyle mp3 ve video yüklemek gerektiğini düşünüyorum. Her saniye en ufak mp3 için bile itunes denilen lanet programa ihtiyaç duymak tam bir eziyet bence.
Şu tablet oldukça dikkatimi çekti. Bunu yarın bir araştıracağım.
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-tf101-1b185a-tf101-1b185a-nvidia-tegra2-1024-mb-ddr2-16gb-emmc-101-cam-bt-android-30-gps/productdetails.aspx?I_ID=55801
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 12:35

bootsector demiş ki:
Ipad düşünmüyorum. Bana göre Rolex saatin yanına koyulmuş Casio pilli saat değerinde.
Annemin tam bir Türk Sant Müziği hayranı olduğunu düşündüğümde tablete sürüyle mp3 ve video yüklemek gerektiğini düşünüyorum. Her saniye en ufak mp3 için bile itunes denilen lanet programa ihtiyaç duymak tam bir eziyet bence.
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-tf101-1b185a-tf101-1b185a-nvidia-tegra2-1024-mb-ddr2-16gb-emmc-101-cam-bt-android-30-gps/productdetails.aspx?I_ID=55801

çok iyi yanında sönük kalır gerçek bilgisayar üreticisinden mükemmel ürün hemde hesaplı ( IPAD'e göre... ) bravo
ytk

ytk

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 17:37

bootsector demiş ki:

açıkcası tüm apple ürünlerini kullanan birisi olarak birincisi bence ipadden daha iyisi yok. tamamen "user friendly" ve kullanışlı. ikincisi apple gerçekten çok başarılı bir kullanım sunuyor. hiçbir cihazı, 5 yıllık mac bile, en ufak bir takılma çökme vs yaşatmıyor. bence ipad. hatta bekleyip ipad3 Smile

tabi ki bu benim fikrim Smile
haspirin

haspirin

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 20:57

"apple ve diğerleri" savaşları başlasın Tablet arıyorum Duel

çok fanatik değilim ama macbook ve iphone'dan gerçekten memnun kaldım. rekabet iyidir, android cihazların artmasını ve daha iyi hale gelmesini isterim. Ama kullanım kolaylığı, stabilite ve yazılım desteği dendiğinde orada apple'ın eline şu anda kimse su dökemez.
Kerim_91

Kerim_91

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 21:32

bootsector demiş ki:

Bu modeli Vatan Bilgisayarda incelemiştim. Validenin istediği özellikleri kaldırabilecek bir Tablet. Dokunmatiği de bir o kadar hassas. Tavsiye ederim.
bootsector

bootsector

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:26

Herkese yorumlar için teşekkürler.
Birkaç şey de ben ekleyeyim dedim. Apple'ı sevmiyorum arkadaş. 2000TL para verip telefon alıyorsun, pilini servis dışında hiçbir yer değiştiremiyor. Stabilite tabiki de olacak. Iphone 3 ile 4 işlemcileri arasında devrim niteliğinde fark yok ki. 5 sene arayla çıkan iki telefondan birisinin işlemcisi 800MHz ise diğerinin 1300MHZ. Bu arada piyasayı da çift çekirdekli işlemciler domine ededursun. Apple zaten telefonların özelliklerini 5-6 yıl önceden belirleyip ona göre yazılım sunuyor. Ekrana hiçbir şey demiyorum zira benim Galaxy S2 ile yanyana getirdik; renk doygunluğu ve keskinliğinde benim telefonun yanına bile yaklaşamadı 4S.
Bu hayatta en nefret ettiğim şey varsa o da parasını ödeyip aldığım şeyin parasının hakkını vermesini önleyen limitlere sahip olmasıdır.
Iphone telefonunu hakikaten çok ciddi anlamda kullanım zorluğu çeken insanlar dışında kullanmayın arkadaşlar. O telefonu Starbucks'da masanın üzerinde koyan tiplerden olmayın. Very Happy
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:33

bence Galaxy Tab al bitsin... yada ASUS... Starbucks'ıda hiç sevmem çevre düşmanı holdingin teki...
ytk

ytk

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 1:58

bootsector demiş ki:
Birkaç şey de ben ekleyeyim dedim. Apple'ı sevmiyorum arkadaş. 2000TL para verip telefon alıyorsun, pilini servis dışında hiçbir yer değiştiremiyor. Stabilite tabiki de olacak. Iphone 3 ile 4 işlemcileri arasında devrim niteliğinde fark yok ki. 5 sene arayla çıkan iki telefondan birisinin işlemcisi 800MHz ise diğerinin 1300MHZ. Bu arada piyasayı da çift çekirdekli işlemciler domine ededursun. Apple zaten telefonların özelliklerini 5-6 yıl önceden belirleyip ona göre yazılım sunuyor. Ekrana hiçbir şey demiyorum zira benim Galaxy S2 ile yanyana getirdik; renk doygunluğu ve keskinliğinde benim telefonun yanına bile yaklaşamadı 4S.
Bu hayatta en nefret ettiğim şey varsa o da parasını ödeyip aldığım şeyin parasının hakkını vermesini önleyen limitlere sahip olmasıdır.
Iphone telefonunu hakikaten çok ciddi anlamda kullanım zorluğu çeken insanlar dışında kullanmayın arkadaşlar. O telefonu Starbucks'da masanın üzerinde koyan tiplerden olmayın. Very Happy

Soylediklerinizi biraz ustume aliyorum ve maalesef kirici oldugunu soylemek istiyorum. Oncelikle islemci ve ekran konusunda soyledikleriniz maalesef hatali. Bir de son iki cumleniz Haksiz yere soylemissiniz ve gercekten bu bakisinizdan dolayi uzuldum. Tam tersi g2 kullanicilari icin de bir suru soylem ortaya atabiliriz, haksiz miyim acaba? Herseye ragmen fikrinize saygi gosteriyorum ve sonucta bu evrensel olan tartismayi uzatmayalim diyorum.
GAREZ

GAREZ

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 2:49

ytk demiş ki:
bootsector demiş ki:

Soylediklerinizi biraz ustume aliyorum ve maalesef kirici oldugunu soylemek istiyorum. Oncelikle islemci ve ekran konusunda soyledikleriniz maalesef hatali. Bir de son iki cumleniz Haksiz yere soylemissiniz ve gercekten bu bakisinizdan dolayi uzuldum. Tam tersi g2 kullanicilari icin de bir suru soylem ortaya atabiliriz, haksiz miyim acaba? Herseye ragmen fikrinize saygi gosteriyorum ve sonucta bu evrensel olan tartismayi uzatmayalim diyorum.

bende hic sevmem uzerine alinma seni kastederek dememistir... yasak bir figur ve patent avcisi olunca niye sevelim ki? NOKIA varken SAMSUNG ve ASUS varken incelemem bile...
bootsector

bootsector

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 3:00

Sayın ytk,
Ben de kendi yazdığımı tekrar okuyunca gerçekten üzüldüm ve bu aptalca genelleme için hem sizden hem de sizin gibi alınan alınmayan btün arkadaşlardan özür diliyorum. Maalesef günümüzde metalar birer statü sembolü olarak görülüyor. Çevremde bahsettiğim kategoride çok fazla insan var , ama yine de benim genelleme yapmamın doğru olduğunu göstermez.
Herkes yazılım mühendisi olmak zorunda da değil, telefonu sonuna kadar sömürmek zorunda da. Kimisi görünüşünden dolayı alabilir, kimi sağlamlığından, kimi de çok hızlı olduğu için.
Bu da tamamen kişisel bir tercihtir. Ama ekran konusundaki fikrim baki. Birebir görmesem bu kadar iddialı konuşmazdım Smile
ytk

ytk

Tablet arıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Tablet arıyorum   Tablet arıyorum Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 4:32

bootsector demiş ki:
Sayın ytk,
Ben de kendi yazdığımı tekrar okuyunca gerçekten üzüldüm ve bu aptalca genelleme için hem sizden hem de sizin gibi alınan alınmayan btün arkadaşlardan özür diliyorum. Maalesef günümüzde metalar birer statü sembolü olarak görülüyor. Çevremde bahsettiğim kategoride çok fazla insan var , ama yine de benim genelleme yapmamın doğru olduğunu göstermez.
Herkes yazılım mühendisi olmak zorunda da değil, telefonu sonuna kadar sömürmek zorunda da. Kimisi görünüşünden dolayı alabilir, kimi sağlamlığından, kimi de çok hızlı olduğu için.
Bu da tamamen kişisel bir tercihtir. Ama ekran konusundaki fikrim baki. Birebir görmesem bu kadar iddialı konuşmazdım Smile

okkiii biere

Tablet arıyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İş arıyorum
» İş arıyorum
» ETA 955-114 entegre arıyorum
» seiko skx007 arıyorum
» Doğal Yağ Taşı Arıyorum