Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏

+5
yusufduz
watcher
asymptote
BR-02
christiano
9 posters
YazarMesaj
christiano

"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Empty
MesajKonu: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 11:19

Arkadaşlar görev için gittiğim bir ilköğretim okulunda dersten önce öğrenciler gelmeden sınıfa alışmak ve öğrencileri gıyabında tanımak için sınıf panosuna asılmış el işi,resim ve bilgileri okurken sınıf panosunda gördüm.Söyleyecek söz bulamıyorum.
Yorum sizlere kalmış.
[img]"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ 3b56k[/img]
[img]"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ 3b57h[/img]
[img]"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ 3b58p[/img]
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 11:38

Adam olucak cocuk diyorum......

Mükemmel, aferim sinan yavrumuza, iste gelecegin horlogeristleri.................
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 12:05

Ben diyecek söz bulamadım sayın BR-02
İnşallah hayallerine kavuşur benim çocuklarım.
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 12:22

Otomatik ve otomatik olmayan saat ayrımı yapmış, bu yaşta bunun farkında demek ki. Ne güzel..
Maalesef bu yavruları eğitemiyoruz, onlara yazık ediyoruz.. Crying or Very sad
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 12:49

Şahsen eğitim adına bütün arkadaşlarım gibi elimden geleni yapıyorum,tüm imkanlarımı zorlayarak sayın asymptote ama daha fazla imkanımız olsa keşke. Bu vatanın evlatlarında ne cevherler var maşallah,bunu görüyoruz ama aile,maddi durum vs gibi koşullarda engelliyor maalesef.
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 13:16

christiano sizin gibi özveriyle çalışan öğretmenlerimiz var, bunun farkında olarak ben sistem eleştirisi yaptım ve bu eleştirime sanırım öğretmenlerin büyük çoğunluğu katılırlar.. sadece ekonomik zorluklar değil mesele, siyasi ve ideolojik kaygılarla eğitime sürekli müdahele edildiği için maalesef kalıcı, istikrarlı ve faydalı bir eğitim politikamız yok..
lisans eğitimine girişte tıkır tıkır çalışan bir ikili sınav sistemi vardı örneğin 99 yılına kadar. ondan sonra bir değiştirdiler ki bir daha dikiş tutmadı. son 10 senede bu sınav sistemi kaç defa değişti inanın sorsanız ösym dekiler de bilmezler.. Saatler için kabul edilen çok doğru bir söz vardır: "do not touch working systems!.." çalışan sisteme dokunma! Bana sorarsanız aynı şey eğitim ve sosyal politakar için de geçerli.. Elbette gelişen teknoloji, iletişim araçları vs. etkiliyor bazı şeyleri ve buna göre gerekli yenilikleri ve müdahaleleri yapmak durumundasınız ancak değişmeyen yada çok az değişen izlediğiniz bir metodoloji olması lazım.. Bilgisayarlı eğitime geçtik sınıfları doldurduk vs deniyor... Çıkış odaklı değil, giriş odaklı ve çok sığ bir değerlendirme bu.. Neyse herkes gibi doluyum, aslında yazacak çok şey var ama tek cümleyle kapatalım:
Meclistekiler Sinan' ın bibisini yesinler...
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 13:23

Sayın asymptote sözlerinizi yanlış anlayarak yazmadım,siz de beni yanlış anlamayın lütfen.
Ben çok yüzeysel ve masum olarak bahsettim,girsem konuya ve detaylara çıkmak imkansız ama malum yazamıyorum Smile
Benzetmeleriniz çok yerinde,bunları örneklemek isterdim ama maalesef.Siz sanırım benim sizi yanlış anladığımı düşünerek siz beni yanlış anladınız Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 16:37

Sevgili Christiano,
Bu cocuk kim? Biraz daha kendisi hakkinda bilgi verebilirmisin?
Ben bu cocugu tanimak isterdim, eger gercekten tutku sezebilirsek bu cocukla bir sekilde forum olarak ilgilenelim, hangi sehirde, yasi kac vs.
Mesela Sinan'in yazisi forumun amblemleri olabilir, Sinan forumun en genc tasarima katilan uyesi olabilir gibi dusunceler ilk anda aklima geliyor.

Yahu inanin benim cok hosuma gitti ve cok etkilendim, cok cici bir durum bu...

Bu konuyu esgecmeyelim.

berkgler@
Sinanin bu yazisinin bir resmi ve altinda "BIZ URETTIK, SINANLA BERABER" ve yaninda avicenna resmi, altinda da turksaatforumu ibaresi...
NASIL?

.
http://www.turksaatforumu.com
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 16:59

watcher demiş ki:
Sevgili Christiano,
Bu cocuk kim? Biraz daha kendisi hakkinda bilgi verebilirmisin?
Ben bu cocugu tanimak isterdim, eger gercekten tutku sezebilirsek bu cocukla bir sekilde forum olarak ilgilenelim, hangi sehirde, yasi kac vs.
Mesela Sinan'in yazisi forumun amblemleri olabilir, Sinan forumun en genc tasarima katilan uyesi olabilir gibi dusunceler ilk anda aklima geliyor.

Yahu inanin benim cok hosuma gitti ve cok etkilendim, cok cici bir durum bu...

Bu konuyu esgecmeyelim.

berkgler@
Sinanin bu yazisinin bir resmi ve altinda "BIZ URETTIK, SINANLA BERABER" ve yaninda avicenna resmi, altinda da turksaatforumu ibaresi...
NASIL?

.
Sayın watcher üstad,
Bence uzun yıllardır bizim gibi saat sevdalılarının hep düşünüp de "ama geç kaldım" diyerek üzüldüğümüz,aslında doktor,pilot öğretmen olacağım hayalleri yerine alışılmamış bir şekilde kendisini bu sevdaya değil bu Amaca adamış, mesleğe eğilim ve kişiliğin ortaya çıkma döneminin en asıl ve sağlam temellerinin atıldığı bu yaşlarda hayallerine pozitif yön veren bir genç.Hep tartışıp "kim yapacak?" sorularımıza belki ve inşallah cevap verecek geleceğin ilk %100 Türk yapımı saatini yapabilecek bir ışık.Ben bu çocuğu böyle tanımlarım.
Kendisi görev için gönderildiğim okulda benim öğrencim olup,İzmir'de 14 yaşında bir ilköğretim 8. sınıf öğrencisidir.
Bu konuya alakadar olan bütün arkadaşlarımıza teşekkürler.Forumumuzun duyarlılık göstereceğini ve böyle 1 evladımızın belki geleceğine başarı katacak bir adım atacağına yürekten inanıyordum.
Daha detaylı bilgiyi ancak kendisi ve 1 velisiyle görüştükten sonra verebilirim,umarım mazur görürsünüz beni de.
Aklınıza bu öğrencimizle ilgili plan ya da proje geliyorsa bunun için elimden gelen yardımı sağlamak,öğrencim için esas görevlerimdendir.
Bu konuyu es geçmezsek ben her zaman yardıma hazırım.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 20:53

Çok yerinde bir düşünce watcher üstadın ifade ettiği.Katılıyorum kesinlikle.
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 21:05

Sinan artik bizimdir...............

Academi of horlogerie swiss e bile gönderirirz.
Sayin Watcherin fikirlerine tamamen katiliyorum, biz forum olarak sizin nacizhane yardimlarinizla bu yavrumuzun, en iyi sekilde bunu gerceklestirebilmesi icin variz, diyorum ki sanirsam tüm forum icin konusuyorum.

Gercekten daha fazla bilgi ve ailesinin eger destege hangi konuda olursa olsun ihtiyaclari varsa bilelim. Yardimlarimizi hemen iletmeye calisalim......

Sinan yavrumuz artik kesinlikle yanliz degil,bunca abileri var.....................................

"Meclistekiler Sinan' ın bibisini yesinler" buna cok güldüm.................ve siddetli bir sekilde katiliyorum...........
deka

deka

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 21:14

Bende ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 3:02

Sevgili dostum BR-02 tam anlamiyla duygularima tercuman olmus dostlar.
Ekleyecek fazla birsey bulamiyorum, ailesi ile konustuktan sonra bu kucugu sarmalayalim diyorum ok1
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 3:09

Değerli dostlar,destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler.
Ben ilk önce rehberlik öğretmeni,sınıf öğretmeni ve okul yönetimi ile konuşup desteklerini isterim,sonra öğrencimizle konuşur,velisi ile gerekli diyaloğa geçebilirim.
Şimdi ilk yapılması gereken adımlarımızı somutlaştırıp neler yapabileceğimizi ve bu öğrencimize ne gibi faydaları olacağını belirlemektir.Sonuçta bunu her ne kadar öğrencimiz için yapsak da şu an sorumlu olan velisidir ve ilk etapta onlarında desteğini ve iznini almak için ciddi bir taslak sunmamız gerekir diye düşünüyorum.
Saygılarımla
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 7:18

Sevgili Christiano, simdiki asamada bu kucugumuze ve ailesine saat konusu disinda cok fazla umut vermeyelim derim, cunku eger soz verip yerine getiremezsek bu sadece bazi seyleri yikar ki bu da istemedigimiz bir sonuc olur.
Ama saat konusunda forumumuzun en genc uyesi yapabilir, tasarimlarda onun da katkisini saglar, hatta katkisi olan saatten kendisine de bir tane hediye edebiliriz.

Eger ailesinin durumu gerektiriyorsa, zaman zaman maddi yardim yapmaya calisabiliriz (gerci bu cok ozel bir konu) ama bunu sistematik olarak yapabilirmiyiz bunu tartisalim.

Bence daha fazlasi icin forumda bunu konusmak ve sozbirligine varmak dogru olur, cunku eger yerine getirebileceksek sorumluluk almali ve verdigimiz sozleri yerine getirebilmeliyiz,

.
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 7:33

Bu konuyu daha kapsamlı tartışmaya açalım derim,söylediklerinize destek veriyorum ama hem bu gencin hayalleri ve hayallerine yön vermek açısından rehbere ihtiyacı olabilir hem de forumumuzun ihtiyacı olan bir öğrenciye yardımı konusunda bize hem manevi güç katıp hem de diğer forumlara nazaran örnek davranış olacaktır.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedPerş. 8 Mart - 8:25

asymptote demiş ki:
christiano sizin gibi özveriyle çalışan öğretmenlerimiz var, bunun farkında olarak ben sistem eleştirisi yaptım ve bu eleştirime sanırım öğretmenlerin büyük çoğunluğu katılırlar.. sadece ekonomik zorluklar değil mesele, siyasi ve ideolojik kaygılarla eğitime sürekli müdahele edildiği için maalesef kalıcı, istikrarlı ve faydalı bir eğitim politikamız yok..
lisans eğitimine girişte tıkır tıkır çalışan bir ikili sınav sistemi vardı örneğin 99 yılına kadar. ondan sonra bir değiştirdiler ki bir daha dikiş tutmadı. son 10 senede bu sınav sistemi kaç defa değişti inanın sorsanız ösym dekiler de bilmezler.. Saatler için kabul edilen çok doğru bir söz vardır: "do not touch working systems!.." çalışan sisteme dokunma! Bana sorarsanız aynı şey eğitim ve sosyal politakar için de geçerli.. Elbette gelişen teknoloji, iletişim araçları vs. etkiliyor bazı şeyleri ve buna göre gerekli yenilikleri ve müdahaleleri yapmak durumundasınız ancak değişmeyen yada çok az değişen izlediğiniz bir metodoloji olması lazım.. Bilgisayarlı eğitime geçtik sınıfları doldurduk vs deniyor... Çıkış odaklı değil, giriş odaklı ve çok sığ bir değerlendirme bu.. Neyse herkes gibi doluyum, aslında yazacak çok şey var ama tek cümleyle kapatalım:
Meclistekiler Sinan' ın bibisini yesinler...

alkisalkis
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedCuma 9 Mart - 8:42

christiano demiş ki:
Bu konuyu daha kapsamlı tartışmaya açalım derim,söylediklerinize destek veriyorum ama hem bu gencin hayalleri ve hayallerine yön vermek açısından rehbere ihtiyacı olabilir hem de forumumuzun ihtiyacı olan bir öğrenciye yardımı konusunda bize hem manevi güç katıp hem de diğer forumlara nazaran örnek davranış olacaktır.

Soylediklerinize tamamen katiliyorum, haftaya bu konuyu daha genisletelim diyorum, hem bu arada siz de Sinan'in velisi ile konusmus ve daha cok bilgi edinmis olursunuz ok1
brkgler

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedCuma 9 Mart - 8:52

öğrencimizle ilgili gerekli bilgiler toplansın ona gerekli eğilimleri biz verelim orası işin kolay tarafı abi Very Happy

gün boyu ben ne astronotlarla ne doktorlarla ne polislerle uğraşıyorum fumeur
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedCuma 9 Mart - 12:37

Ben haftaya gerekli kişilerle bilgi toplama amaçlı ufak çaplı görüşmelere ve araştırmalara başlıyorum o zaman arkadaşlar.O süreç içersinde sizler konuyu daha genişletirsiniz ve ben de sizleri bilgilendirir,görüş alışverişi yaparız.Ona göre kararlarımızı belli ederiz.Hepinize desteklerinden dolayı teşekkür ederim.
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedCuma 9 Mart - 20:47

Sayin Cristiano asil biz size ve sizler gibi tüm meslektaslariniza tsk ederiz. Böyle yavrularimiza verdiginiz, hayatin degerli izleri icin, özverileriniz icin, hayat mücadeleniz icinde azimle yavrularimizi yetistirdiginizicin, icin icinde.................

Sizleri hangi köselerde bastaci etsek azdir.........

sevgive saygilarimizla
christiano

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedC.tesi 10 Mart - 8:05

BR-02 demiş ki:
Sayin Cristiano asil biz size ve sizler gibi tüm meslektaslariniza tsk ederiz. Böyle yavrularimiza verdiginiz, hayatin degerli izleri icin, özverileriniz icin, hayat mücadeleniz icinde azimle yavrularimizi yetistirdiginizicin, icin icinde.................

Sizleri hangi köselerde bastaci etsek azdir.........

sevgive saygilarimizla
Sayın BR-02 Üstadım,
Öncelikle "Estağfurullah,görevimiz bu" diyerek sözlerime başlamak istiyorum.Sözleriniz ben ve meslektaşlarım için o kadar derin ve güzel ki duygulanmamak elde değil.Günümüzde mesleğimize duyulan saygı ve yazdıklarınız gibi güzel sözler o kadar azaldı ki,biz genç öğretmenler alışmadığımızdan dolayı (Bizden yaş,meslekteki yıl ve tecrübe olarak büyük öğretmenlerimiz en azından o dönemi yaşadılar), bizleri utandırıp "Görevimiz" derken duygulanıp yüzümüzün kızarmasına sebep oluyor ve gururlanıyoruz.Görevimizin bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmek için çabalıyoruz.Yazdıklarınız beni o kadar duygulandır ki anlatamam.Bu güzel sözleriniz için mesleğimiz ve meslektaşlarım adına çok ama çok teşekkür ederim.Sizler gibi dostlarımız,Abi'lerimiz ve velilerimiz olsun bize yeter.
civciv

MesajKonu: Geri: "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏   "Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏ Icon_minipostedC.tesi 17 Mart - 7:07

Yanlış anlamadıysam, Sinan'ın hayali bizim bildiğimiz otomatik saat değil de, yüksek teknoloji ürünü birşey. Panoda alttaki 2 kağıtta bunu belirtmiş zaten.
Ama nasıl olursa olsun, ana öğesi yine de bir saat. Umarım hayallerini gerçek kılabilir bir gün.

"Vay be,işte budur"Diyeceksiniz‏
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Araba ve Saat mi Dediniz? Iste Budur...
» Saat bilgilerinizi ölçmek için yazılı var, işte sorular