Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Iphonu çaldırdım :/

+11
yusufduz
teng
bao.bao
vervito
bootsector
haspirin
asderty
christiano
caneryerinde
ytk
MrWrong
15 posters
YazarMesaj
MrWrong

MrWrong

Iphonu çaldırdım :/ Empty
MesajKonu: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 8:51

Merhabar arkadaşlar,

Bu akşam parkta koşarken telefon cebimden düşmüş. 7 de koşmaya başladım. 7:16 gibi farkettim. Hemen oradaki birisinden telefonu aradık. Uzun süre çaldı. Eleman telefonu çaldırırken bende parkuru hızlıca kontrol ediyordum. Bayanın teki telefon mu arıyosun dedi evet dedim. Az ilerde görmüştüm dedi baktık yok. Sonra telefonu kapattı zaten alan şahıs. Parktan çıkarken 7:20 geçiyordu. Telefonu bulan kişi muhtelemen 7:10 civarında aldı çıktı parktan. 15 dk içinde oldu ne olduysa. Hemen yakında ki karakola gittim ilgilenmediler bile, savcılığa yönlendirdiler. Sabah savcılığa gideceğim. İşin kötü tarafı faturayı bulamıyorum. Kutusu falan var. Kutunun üzerinde seri no imei no vb. bilgiler var. Zaten cihazı yurtdışından almıştım. Kendi adıma pasaportada kayıt ettim.İnş. fatura diye tutturmaz savcı. USA den aldığım yere mail attım faturayı mail ile atmalarını istedim ama dönerler mi emin değilim.

Varmı bu konularda bilgisi tecrübesi tavsiyesi olan?

Bu arada cihaz iphone 4.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 8:53

Cok gecmis olsun. Find my iphone yuklu muydu?
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:03

Yüklüydü ama çok zekiyimya hesap açmadım. Sanki adamlar beni takip edecek işleri güçleri yok :(
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:08

Sağolasın ytk hocam bu arada.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:11

Hesap acik olmasa bile itunes account uzerinden bulunabiliyor bildigim kadariyla. Ben su an denedim hesap acik degildi ama ipad uzerinden iphonenumu buldum mesela.
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:12

imei numarasıyla kullanımdan çıkartırlar.alan kullanamaz.çok geçmiş olsun.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:25

Kullanimdan cikartmadan yeri belirlenebilir. Bir deneyin bence. Simdi tekrar baktim oluyor
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:25

Hatta tel kapaliysa acilinca mesaj at secenegi bile kullanilabilir
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:36

deniyim bi sağolasın.
christiano

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:41

Öncelikle çok geçmiş olsun,illaki aklınıza gelmiştir ama ben telaşla düşünmediğinizi var sayarak yakınlarda bir kamera arayın isterseniz ya da varsa MOBESE kayıtlarını incelettirin.Parkurun konumunu bilmiyorum ama en azından tahmini o süre içersinde parktan çıkışlara baktırın.
2. olarak Telekomünikasyon Kurumu’nun Bilgi ve İhbar Merkezi’ni 0 312 2322323 numarayı arayın. Orada telefon çıkan görevli IMEI numaranızı,kimin üzerine kayıtlı olduğu vs bilgileri alacak ve sizin kullandığınız saate kadar (sonrası önemli değil) telefonda takılı simkartı yani sizin kullandığınız son telefon numarasını soracak,Telefon kayıt Imei ve GSM bilgilerinizi alacak ve sizden sonra hattınız kayıtlı olduğu GSM Şebekesini arayacak,bilgilerinizin doğrulanması halinde hemen telefonunuz tamamen kullanıma kapanacak. Sonra herhangi bir hat takıldığında telefona Hangi hat takılı olursa olsun “YASAL UYARI IMEI nolu cihaz ÇALINTI’dır. En yakın kolluk kuvvetine teslim ediniz” diye mesaj gidecek. Savcılık aracılığıyla bulunursa tekrar kullanıma açtırmak için aynı yukarıda verdiğim numarayı arayacaksınız.
Başımdan geçtiği için biliyorum. Çok geçmiş olsun.Umarım bir faydası dokunur.
Daha detaylı bilgi için http://www.tk.gov.tr/tuketici/bim/index.php
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:49

Aldığım apple store mailime cevap dönmüş hemen, yollamış faturamı. Bu ne hız, takdir ettim adamları.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:53

christiano demiş ki:
Öncelikle çok geçmiş olsun,illaki aklınıza gelmiştir ama ben telaşla düşünmediğinizi var sayarak yakınlarda bir kamera arayın isterseniz ya da varsa MOBESE kayıtlarını incelettirin.Parkurun konumunu bilmiyorum ama en azından tahmini o süre içersinde parktan çıkışlara baktırın.
2. olarak Telekomünikasyon Kurumu’nun Bilgi ve İhbar Merkezi’ni 0 312 2322323 numarayı arayın. Orada telefon çıkan görevli IMEI numaranızı,kimin üzerine kayıtlı olduğu vs bilgileri alacak ve sizin kullandığınız saate kadar (sonrası önemli değil) telefonda takılı simkartı yani sizin kullandığınız son telefon numarasını soracak,Telefon kayıt Imei ve GSM bilgilerinizi alacak ve sizden sonra hattınız kayıtlı olduğu GSM Şebekesini arayacak,bilgilerinizin doğrulanması halinde hemen telefonunuz tamamen kullanıma kapanacak. Sonra herhangi bir hat takıldığında telefona Hangi hat takılı olursa olsun “YASAL UYARI IMEI nolu cihaz ÇALINTI’dır. En yakın kolluk kuvvetine teslim ediniz” diye mesaj gidecek. Savcılık aracılığıyla bulunursa tekrar kullanıma açtırmak için aynı yukarıda verdiğim numarayı arayacaksınız.
Başımdan geçtiği için biliyorum. Çok geçmiş olsun.Umarım bir faydası dokunur.
Daha detaylı bilgi için http://www.tk.gov.tr/tuketici/bim/index.php

Çok teşekkür ederim. Sabah savcılığa gidip dilekçemi vereyim diyordum. İnternette bazı yorumlarda kapattırmayın yoksa bulamazsınız falan yazıyordu. Savcılık teknik takibe aldırıyor telefon kullanıldığında yeri tesbit ediliyor falan diyordu. Sizin söyledğiniz şekilde kapattırmakta mantıklı aslında.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:54

find my iphone olmadı maalesek, kimlik doğrulanmadı vs. diyor.
christiano

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:59

Hat takıldığı an teknik takibe yakalanır zaten. Mesela telefonu sattılar,birisi aldı hattı taktı,çalıntı mesajı ulaştı,adam ya hemen kolluk kuvvetlerine verecek ya da korkup iade edecek falan.Savcılık sizin çaldırdığınız tarih ve saatten sonra takılan son takılı hatta bakacak sizin bildirdiğinizden başka numara,bu sefer o hattın kullanıcısını takibe alacak ve soracak o telefon nerede,yoksa kime verdin?Adam uğraşacak, vs yollarla inşallah bulunacak.Yani telefonu kullanıma kapansa bile içine hat takıldığında baz istasyonlarına sinyal gönderir ve almaya devam eder.Sonuçta kapalı olduğu halde yasal uyarıyı nasıl oluyor değil mi?
asderty

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPerş. 29 Mart - 9:59

Geçmiş olsun.

Benim telefonum da 7-8 yıl önce çalınmıştı. Karakol ısrarla bulunamaz demişti (o zamanlar imei takip olayı halk tarafından bilinmediğinden saf ayağına yatıp baştan savıyorlardı) Bir polis de gasp edildiysen bulalım yoksa uğraşamayız demişti. En son ankara emniyet müdürlüğü hırsızlık bürosunda elemanları ikna ettim, karakoldaki ifadenle savcılığa git dedi. Ama tabii karakolda benim ifademi bile almaya ihtiyaç duymadıklarından iş yatmıştı. Sonuç olarak benim anladığım karakolda ifadenin alınması gerektiğiydi. (senin daha 1 gün olduğundan sorun olmaz ama sanırım)

İnşallah telefonunu bulursun, tekrar geçmiş olsun...
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 1:18

BTK'dan kapattırırsanız (312 232 23 23) bulunmaz muhtemelen. Çünkü kapatılınca telefon Türkiye içerisinde tekrar kullanılamayacaktır.

Savcılığa başvurduysanız BTK'ya kapattırmayın bence. Savcılıktan sonuç çıkar mı bilmiyorum ancak benim telefonum 4-5 yıl önce bulunmuştu.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 4:06

Teşekkürler arkadaşlar, bu sabah fatura vb. bilgilerle savcılığa gittim. Telefonu düşürdüğüm parkı haritada işaretleyip print edip verdim.Parkta 4 mobese kamerası vardı. Zaman aralığıda az zaten.15 dakikalık bir zaman diliminde oldu. Kameradan baksalar rahatlıkla gözükebilir aslında. Ama uğraşırlar mı bilmiyorum.

@christiano, Teknik takibe alındığı takdirde başka gsm kartı taktıklarında çalıntı mesajı gittikten sonra herhangi bir işlem yapılıyor mu? Sonuçta bu gsm kartının sahibi bellidir. Sadece mesajı atıp bırakıyorlar mı. İnternette okuduğum kadarıyla, bu işlerle pek uğraşmıyormuş bizim savcı, polisler. Otomatik çalıntı mesajı gidiyor. Telefonu kullanan telefonu atsa geçse bir yere. Gidip adamı bulmakla uğraşırlar mı acaba.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 7:08

Dostum çok geçmiş olsun. Gelişmelerden ve sonuçtan bizi mutlaka haberdar et...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 8:40

Çok geçmiş olsun kadreşim, umarım bulunur, bulunmazsa da üzülme..
christiano

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 9:01

MrWrong demiş ki:
Teşekkürler arkadaşlar, bu sabah fatura vb. bilgilerle savcılığa gittim. Telefonu düşürdüğüm parkı haritada işaretleyip print edip verdim.Parkta 4 mobese kamerası vardı. Zaman aralığıda az zaten.15 dakikalık bir zaman diliminde oldu. Kameradan baksalar rahatlıkla gözükebilir aslında. Ama uğraşırlar mı bilmiyorum.

@christiano, Teknik takibe alındığı takdirde başka gsm kartı taktıklarında çalıntı mesajı gittikten sonra herhangi bir işlem yapılıyor mu? Sonuçta bu gsm kartının sahibi bellidir. Sadece mesajı atıp bırakıyorlar mı. İnternette okuduğum kadarıyla, bu işlerle pek uğraşmıyormuş bizim savcı, polisler. Otomatik çalıntı mesajı gidiyor. Telefonu kullanan telefonu atsa geçse bir yere. Gidip adamı bulmakla uğraşırlar mı acaba.
Umarım her şey yolunda gider MrWrong, telefona sim kart takan şahıs sms i alsa da almasa da(aldı farzedelim) hemen kapattı, fark etmez artık , şahıs fatura adresinde ve kimlik numarasından ikamet adresinde aranıyor.Hatta bildiğim kadarıyla polis bu adreslere bizzat gidip kimlik sorgulaması yaparak şahsı karakola davet ediyor ve ifadesini alıyor.
Kendisinin almadığını , * kimden satın aldığını * ve kime iade ettiğini ya da verdiğini bildirmek zorunda ki zaten bu sms i aldığı bilindiği için neden gerekeni yapmadığı ile ilgili biraz da kulağı çekiliyor sanırım.
Tekrar geçmiş olsun,Polis bulunamayan cihazların çoğunun Imei numaraları çalındıktan hemen sonra değiştirildiği için bulunamadığı söylenmişti benim cihazım çalındığında. Benim Blackberry'nin Imei'yi değiştirememişler,cihaz açılırken güvenlik testi yapıyor,güvenlik testinden geçirmemiş cihaz kendini ve eski Imei'ye geri dönmüşler bişey olmaz diyerek sonuçta bulundu.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedCuma 30 Mart - 9:03

Geçmiş olsun, umarım çabalarınız sonuçsuz kalmaz.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 6:32

Teşekkür ederim arkadaşlar. Telefonu buldum geri aldım Smile Parkta alıp giden çocukların anne babası geri verdi.
christiano

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 6:53

Gözünüz aydın,çok sevindim Very Happy
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 7:00

Teşekkür ederim hocam:)
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 7:34

Gözünüz aydın. Demek ki insanlık hala bitmemiş. Tekrar geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz artık Smile
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 7:57

Gözünüz aydın.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 8:17

Geçmiş olsun,
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 9:52

gözünüz aydın
deka

deka

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 9:58

Geçmiş olsun.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedPtsi 2 Nis. - 10:18

bootsector demiş ki:
Gözünüz aydın. Demek ki insanlık hala bitmemiş. Tekrar geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz artık Smile

Aynen katılıyorum. Geçmiş olsun dileklerimle.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedSalı 3 Nis. - 2:17

Geçmiş olsun bu sayede daha iyi marka telefona geçme fırsatınız oldu bence yeni telefon olarak SONY bakın rahat edin android ve mükemmel kamera o markada ve hesaplıda...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedSalı 3 Nis. - 2:54

GAREZ demiş ki:
Geçmiş olsun bu sayede daha iyi marka telefona geçme fırsatınız oldu bence yeni telefon olarak SONY bakın rahat edin android ve mükemmel kamera o markada ve hesaplıda...

fırsat olmadan telefon bulundu.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedSalı 3 Nis. - 2:59

yinede yenileme için fırsat... bence yeni telefon gelmiş gibi kullan tekrar geçmiş olsun...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Iphonu çaldırdım :/   Iphonu çaldırdım :/ Icon_minipostedSalı 3 Nis. - 4:49

Hepinize teşekkür ederim dostlar.

Iphonu çaldırdım :/
1 sayfadaki 1 sayfası