Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Pırlant ve 1ou1o

+4
kHanTW
asderty
mehmet_34
lombardo
8 posters
YazarMesaj
lombardo

lombardo

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 8:30

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu başlıkta sizlerle; yakın geçmişte paylaştığım güzel bir anıyı paylaşmak için açtım. Öncelikle İstanbul beylikdüzünde oturuyorum ve saat hastalğımın başladığı şu bir kaç aylık süreç sonrasında geçenlerde 'saat görme' açlığımı gidermek için Akbatı AVM' deki 1ou1o ve Torium AVM' deki Pırlant şubelerinde yaşadığım iki güzel zaman..

1ou1o' yu ilk defa duydum bu arada. Yeni bir firma olabilir. Tag ve birçok markayı satmakla beraber, hatırımda kalan en önemli özelliği; 'ETERNA' nın Türkiye distribütörü olmalarıydı. Vitrinden Eterna' nın iki saatine bayılıp içeri girmiştim ve iki saati çıkarttırdım. Masaya oturdum ve derin bir iç çekişten sonra; 'öncelikle bu saatleri kesinlikle alamayacağımı' söylemek gafletinde bulundum Smile Ama yaptığımız ufak sohbet ve benim şu forumda öğrendiğim; ve birçoğunuzunki yanında kırıntı seviyesinde kalacak bir kaç bilgimi konuşturdum. Ve biliyor musunuz adam bana alıp almamamın hiç önemli olmadığını ve bir mekanik saat sevdalısıyla tanışmaktan mutlu olduğunu söylerek güzel bir şekilde beni uğurladı, çok mutlu olmuştum. Yolunuz düşerse Hüseyin beyle mutlaka tanışın derim. Bu arada sorduğum saatlerin biri 6500, diğeri 9000 liraydı Smile

Az önce de Torium Pırlant' ta idim ve orada da aynı şekilde bir kaç saat çıkarttırdım. Ve yine dürüstçe alamaycağımı söyledim. Artık şansımı zorluyordum Smile Ama gariptir, adam buna hiç de bozulmamış görünüyordu. Yine biraz sohbetten sonra; BANA BİR KAHVE İKRAM EDİLDİ! yine çok çok mutlu oldum Smile Buraya da yolunuz düşerse Samet beyden kahvenizi için derim Smile

Ve ben şunu anladım; bu sevda gerçekten bir şekilde amatör bir ruha sahip. Olayın TİCARETİNİ yapan insanlar bile; bir şekilde sizin mekanik saat sevdalısı ya da en azından birazcık ilgilenen biri olduğunuzu anladıklarında, gerçekten çok iyi davranıyorlar. Benim bugüne kadar hiçbir hızlı alım-satım sektöründe görmediğim bir samimiyet ve insan gerçekten mutlu oluyor Smile

Bilmiyorum belki de yalnızca birer satış politikasıdır, ama böyle bile olsa her iki kişi de samimiyetlerini kesinlikle gösterdiler ve bu gerçekten farklı ve değerli bir deneyim oldu benim için Smile

Bilmiyorum kafanızı şişirmemişimdir umarım ama paylaşmak istedim işte Smile Aslında biraz da; bu forumdakilerin de; Hüseyin ve Samet beylerden çok farkı olmadığı içindir..

mehmet_34

mehmet_34

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 9:18

Klasik bir pırlant konuk severliği
asderty

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 9:30

Ben de Ankara cepa avm'deki pırlantta hemen hemen aynısını yaşadım. Alıcı olmadığımı belli ettiğim halde davranışları güzeldi. 10-15 dakika oturdum, kahvemi içtim, muhabbet ettik. Satış politikası olsun-olmasın, insan mutlu oluyor sonuçta Very Happy
kHanTW

kHanTW

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 18:21

1ou1o ile ben de yeni tanıştım, biraz pazarlıkla da istediğim bir saati aldım, gittiğim şube yeni açılmış olmasına rağmen oldukça ilgililerdi.

(Ha sonra aldığım saatin kullanılmamış ikinci elini forumlarda iki tane birden görmeyeydim iyiydi fumeur )
Valjoux

Valjoux

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 19:38

10U10 için şöyle bir bilgi vereyim,

LPI,Aydın Saat,Günsal Saat,Özgür Saat ve Uğur Saat'in ortaklaşa kurmuş olduğu perakende saat sektörüne yeni giriş yapmış olan firma.Bunlardan üç firma(LPI,Aydın Saat,Günsal Saat) sektör de ithalatçı diğer iki firma da(Özgür Saat,Uğur Saat) perakende saat alanın da zaten faaliyet gösteriyorlardı.Böyle olunca kendi ithal etmiş oldukları malları ön plana çıkarmak ortaklar açısından güzel bir fikir olmuş.
ytk

ytk

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 19:47

Demek ki bu yuzden eterna distributoruyuz demisler. Ben aydin saat diye biliyordum cunku. Bilgi icin tesekkurler valjoux usta
Valjoux

Valjoux

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 20:03

Hemen hemen forum üyeleri'nin tamamı bunu biliyordur ama hatırlatma olsun,

LPI;

Blancpain,Certina,Glashütte Original,Maurice Lacroix,Tag Heuer,Tissot

AYDIN SAAT;

Seiko Grup,Eterna,D&G,Hermes,Gant

GÜNSAL SAAT;

Lacoste,Raymond Weil
lombardo

lombardo

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 21:57

Sektörü oldukça iyi tanıyor gibisiniz valjoux usta. Peki ben, konuyla alakası olmasa da bi soru sorsam; PP' i getiren var mıdır, evetse hangi firmadır? Çünkü İstanbul' da özellikle nişantaşı-teşvikiye çevresinde Smile; işte vacheron' uydu, Cartier' siydi, ne biliyim franck muller ve daha bir çok marka görmüştüm, ama PP' i hiç hatırlamıyorum.

Yani kısacası gerçek bir Patek' i elimize alıp dokunabileceğimiz bir mağaza var mı? Smile
Valjoux

Valjoux

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:12

Patek Philippe bildiğim kadarıyla "TEKTAŞ" firması'nın ithalat programın da olan bir marka.

Ayrıntı için,

http://tektassaatcilik.com.tr/main.php
ofis

ofis

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:17

bende başka merak edenler için şöyle yardımcı olmaya çalışayım,
Pırlant ve 1ou1o Saatmarkadisp
CasioF91W

CasioF91W

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:23

PP için Tek Taş Saatçilik'e uğraman lazım. Etiler Akmerkez'de, Nişantaşın'da ve Kanyon'da yerleri var.
PP ye dokundurturlar mı dersen cidden bilmiyorum.
Smile

ben IWC lere dokunmak isterim Smile

bu arada İstanbul da güvenilir, 2. el satıcı var mıdır ?
vintage seiko otomatik krono ariyorum
ofis

ofis

Pırlant ve 1ou1o Empty
MesajKonu: Geri: Pırlant ve 1ou1o   Pırlant ve 1ou1o Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:29

arkadaşlar kusura bakmayın resim olmamış link veriyorum

https://2img.net/r/ihimizer/img706/5458/saatmarkadisp2.png

Pırlant ve 1ou1o
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PIRLANT,TA %50 KAMPANYA :))
» E-Pirlant Kampanyası 01-12 Eylül
» Pırlant Hediye çeki satılıyor!
» Pırlant İzmir %50 indirim - 23 Nisan
» Pırlant-Viaport açılışı özel indirim