Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

[b]Herkese Merhaba[/b]

+12
MrWrong
mehmet_34
BR-02
vervito
tmr5555
yusufduz
deka
burbank
ofis
ytk
frown
muratturut
16 posters
YazarMesaj
muratturut

muratturut

[b]Herkese Merhaba[/b] Empty
MesajKonu: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:02

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Forumda çok yeni değilim ama yazmak bugüne kısmet oldu. Adım Murat, otomotiv yan sanayi sektöründe yönetici olarak çalışıyorum. İş yerim Sakarya'da ama sık sık İstanbul'a geliyorum. Saat merakım, otomatik Hamilton aldıktan sonra başladı, gerçi şu an Seiko, Pulsar, Citizen, Hamilton, Junkers ve diğerlerinden oluşan ufak bir kolleksiyonum var. İşim gereği çok yurtdışına gidiyorum; saat merakımdan sonra yurtdışında sürekli saat mağazalarındayım;

2 hafta önce Almanya Augsburg'da Steinhart mağazasına gittim ve Gunter ile tanıştım. Değişik bir firma, Avlu gibi bir yerde bulunuyor, gittiğimde Gunter ön tarafta kargolarla ilgileniyordu, sonra beni toplantı odasına davet etti, 7-8 cam vitrin içerisinde onlarca saat vardı, yaklaşık 1 saat bütün saatleri inceledim. GMT Ocean 1 Black almayı düşünüyordum ama stoklarında yoktu, bende Ocean 44 modellerine baktım ama çok beğenmedim; basit geldi gözüme. Triton 30 Atm modeli daha çok hoşuma gitti. Günter'de tax-free shopping yoktu ama şu an benim için araştırıyor; nasıl olabileceği ile ilgili (460 Euro'da yaklaşık 50 Euro geri alınabiliyor). Steinhart'dan alınacak olan %19'luk vergi iadesi de şu şekilde oluyormuş; Saatin öncelikle EU dışına çıktığının ispatı gerekiyor. Yani Almanya gümrüğünde fatura üzerine basılacak olan kaşe bir işe yaramıyor. Ya saat kargo yoluyla gönderilecek, ya da Türkiye'ye girişte Türk Gümrüğüne kaşelettirilecek ki bu da gümrük vergisi demek. Yani en ucuz yöntem, saati Almanya'dan tax-free ile alıp, ödemenin bir kısmını da Havalimanından geri almak.

Saat tercihlerim ise genelde Otomatik İsviçre üretimleri. Düşeşe denk getirmeden pek satınalma yapmıyorum, zaten bu işin zevkli olan tarafı araştırmak ve incelemek, sonrasında da çok uygun fiyatı düşürmek. Dünya'da sürekli bir yerlerde kampnayalar oluyor. Özellikle son dönemlerde Free-Shop mağazalarında bazı kampanyalara denk geldim ama pek işe yarar bir şey bulamadım. Bulduğum anda sizlerle paylaşacağıma emin olabilirsiniz.

Saygılar,

frown

frown

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:30

Hoşgediniz
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 23:47

welcome
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 0:02

hoşgeldiniz.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 0:52

Hoşgeldiniz.

Güzel bir koleksiyonunuz varmış.

Günter'le bizzat tanışıp dükkanını gezme fırsatını bulmanız, modelleri yerinde incelemeniz ne güzel bir imkan.

Steinhart benim de f/k oranı olarak oldukça başarılı bulduğum bir marka. Ben de Rolex 1655 Homage modeli olan Ocean Vintage GMT ile Triton 30 ve 100 atm modellerini beğeniyorum. Tabii bir de silver ltd. ed. bir pilot modeli var ki muhtemelen artık kalmamıştır.
deka

deka

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 3:44

Hoşgeldiniz.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 3:57

Hoşgeldiniz,

G.Steinhart ile tanışmanız ve saatlerini topluca inceleyebilmeniz güzel.Ocean Vintage Military'yi gördünüz mü,izleniminiz nasıl?
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 5:24

Hosgeldiniz.
http://www.behance.net/timurpinar/frame
muratturut

muratturut

MesajKonu: OCEAN vintage military hk   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 6:10

OCEAN vintage military saati tam olarak hatırlamıyorum ama diver serisi ile ilgili Günter; safir ve aliminyum bezellere ek olarak seramik bezelli modelleri de üreteceğini ve fiyatlarının da ikisinin ortasında olacağından bahsetti. Ben diver serilerini açıkçası biraz basit buldum, çok hevesle gitmiştim ama çok içime sinmedi. Aliminyum bezel çok hoş durmasına rağmen darbelerden çok çabuk etkilenecek gibi. Safir ise çok dayanıklı olmasına, sanki mika cammış gibi basit duruyor. Belki ileride üretilecek olan seramik bezel tam istediğim gibi olur. Bundan sonra gittiğimde incelerim sizin için.

Saygılar.
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 6:33

Bu forum'un bir diver saat projesi var, böyle saatlerle ilgileniyorsanız burayı takip etmeye devam etmenizi öneririm. Yalnız o projeye gelmeden önce bitirilmesi gereken başka projeler var.
http://www.behance.net/timurpinar/frame
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 6:53

muratturut demiş ki:
OCEAN vintage military saati tam olarak hatırlamıyorum ama diver serisi ile ilgili Günter; safir ve aliminyum bezellere ek olarak seramik bezelli modelleri de üreteceğini ve fiyatlarının da ikisinin ortasında olacağından bahsetti. Ben diver serilerini açıkçası biraz basit buldum, çok hevesle gitmiştim ama çok içime sinmedi. Aliminyum bezel çok hoş durmasına rağmen darbelerden çok çabuk etkilenecek gibi. Safir ise çok dayanıklı olmasına, sanki mika cammış gibi basit duruyor. Belki ileride üretilecek olan seramik bezel tam istediğim gibi olur. Bundan sonra gittiğimde incelerim sizin için.

Saygılar.

Ocean Vintage ,index/luminova renkleri bej-kahve arasında olan bana göre hoş bir saat.Steinhart kalitesini bildiğim için 3.ncü bir steinharta evet diyebilirim özellikle bu model için.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 12:32

hosgeldin
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedPerş. 5 Nis. - 12:52

Sayin Muratturut sitemize ve ssat dünyamiza hosgeldiniz der bir Adapazarli olarak bilahere sevincimi ifade etmek isterim.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedCuma 6 Nis. - 22:55

hosgeldin
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 2:10

hosgeldin
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 3:57

Hoşgeldiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 5:36

welcome
el-primero

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 5:47

agliyor
el-primero

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 5:50

el-primero demiş ki:
agliyor
hoşgeldiniz. Üstte bir yanlışlık oldu. kusura bakmayın.
hosgeldin
ZODIAC

ZODIAC

MesajKonu: Geri: [b]Herkese Merhaba[/b]   [b]Herkese Merhaba[/b] Icon_minipostedC.tesi 7 Nis. - 9:33

hosgeldin İyi forumlar hemşehrim.

[b]Herkese Merhaba[/b]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Herkese merhaba!...
» Herkese Merhaba
» Herkese merhaba...
» Herkese Merhaba...
» Herkese Merhaba