Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Pismanlik duydugunuz saatler...

+8
watcher
lombardo
vervito
ytk
crazyhours
egunns
teng
barett
12 posters
YazarMesaj
barett

barett

Pismanlik duydugunuz saatler... Empty
MesajKonu: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 10:40

Arkadaslar bu basligi ,alirken yada saterken pisman oldugumuz saatler varsa yaza biliriz diye dusundum.Belki bir birimizin yaptigi hatalardan ders cikaririz diye dusundum.
mesala ben omega 59 8D SCS calibre saatimi Sayin watcher in tum israr ve telkinlerine ramen satmaktan hala bugun bile pismanlik duyarim..
Pismanlik duydugunuz saatler... Omega_image.1678226
teng

teng

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 10:46

Ben pek saat satmadığım için genellikle almadığım saatlerden pişmanlık duyuyorum.
Mesela evvelki sene M. Lacroix pontos 800 tl idi nedense almadım.
Gene çok önceleri Tag Monaco 800 tl idi almadım
Aqua Terra gold akrep yelkovan ve indeksli bir saat vardı Trabzonda onu da almadım
Geçenlerde bir Breitling vardı alayım mı takasmı yapayım derken gitti......
Zenith open heart alabilirdim...çok para.. versem mi derken satıldı.. taskafa taskafa
Gene Zenith port royal 500 tl...ama bereket saat quartz idi..
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 11:45

1100 eur a almadım..yanarımm

Pismanlik duydugunuz saatler... 4ydp2
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 18:12

ML Pontos'um vardı durduk yerde sattım bedavaya hiç unutamam.
Ha alırken ise sürüyle var, hiç düşünmeden, araştırmadan, kolumda nasıl duracağını, koleksiyon değerini bilmeden aldığım; kimini hediye ettiğim, kimini kırdığım ......
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 19:41

Aynen ben de, bir pontosum vardı, hala nasıl sattığıma ağlarım..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 20:25

Orient 60.yıl saati...
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 22:02

Hımm; haydi konuya farklı bir açı getirelim bakalım: benim pişmanlık saatlerim 'replika' lar. Toplamda üç tane edinmiş ve üçü için de cüzi paralar vermiştim ama mesele fiyat meselesi değil sanırım.

Yalnız bu işin bir de diğer tarafı var; bugün mekanik saatlere bir ilgi duymaya başlamışsam, hatta mekanik saat diye bir kavram olduğundan haberdarsam, replikacıklar sayesinde oldu Smile

Ama napiim; yakın veya uzak çevremde mekanik ya da otomatik saat kullanan kimse yoktu ki :(
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 22:08

Bende nos ve sifir 5 degisik renk kadranda jenny caribbean 1000m saatler vardi.
Bu saatler dunyanin ilk 1000m dalgic saatleriydi.
Derinlikte gorunmezlikleri nedeniyle en az yani sadece 50-60'ar adet uretilmis mavi ve beyaz kadranlar da vardi.
Dunyada hickimsede bu seri boyle komple sekilde yoktu ve yine dunyada bu saatlerin sifiri hic yoktu cunku uretildigi 60'li yillarda bu saatler 40-42mm ebatlari nedeniyle gunluk hayatta hic kullanilamiyor ve sadece dalgiclar tarafindan kullaniliyordu, hatta bakimlari bile sadece rolex tarafindan yapilabiliyordu, bu nedenle piyasada veya elde olanlari da cok yipranmis oluyordu.
Bu saatler dunyada pek bilinmezler, ama Amerikan, ingiliz ve avustralyali dalgiclar tarafindan cok cok iyi bilinen ve cok tutulan saatlerdir, dalgic saat koleksiyonu yapanlarin en cok aradigi ve piyasada satisi cok cok ender saatlerdendir.
Iste birkac yil once tum bunlarin bilincinde olmadan bu saatleri ebayden sattim, o zamanki aklimla cok sevinmistim, tanesini 1000€ ile 1500€ arasinda sattim.
Bugun kafami gercekten duvarlara vuruyorum, yanarim ki ne yanarim bilemezsiniz.

Bugun herkese yapacagim tavsiyem, bir saati satmadan once mutlaka ama mutlaka cok iyi arastirin, ve eger gercekten ihtiyaciniz yoksa satmayin, bazen oyle bir sey cikar ki saatinize deger bicilemez.

Bir amerikalinin bundan bir iki yil once ebay'de satisa cikardigi ve eger 300'e satarsa sevinecegi ama 80bin$ a satilan saatini dusunun...

.
http://www.turksaatforumu.com
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 1:18

neden zamanında pilli saat aldım diye pişmanlık duyuyorum.ama tam pişmanlık olmasada keşke almasaydım diyorum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 2:46

Caribbean 1000'ler tam bir efsanedir...
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 2:54

çok üzücü gerçekten abi bazen insan bilemeden bazı şeyler yapıyor napacaksın hepimiz insanız bizi biz yapan şeylerin bir kısmıda hatalarımız.Smile
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 4:50

vervito demiş ki:
Orient 60.yıl saati...

Bu saatteki görünüşü için hani derler ya "Kalite kokuyor diye" , işte ben bunu görüyorum . Özel bir seri de olduğu için bence de yanılacak bir durum Sn. vervito
el-primero

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 9:32

şimdiye kadar sattığım bütün zenith saatlerine yanıyorum. bu is kuşa benziyor,bir kere kafesten uçtumu geri dönmesi imkansız gibi....vintage ve antika saat isi artık çok zorlasti. telafisi olmuyor. bırakın daha temizini daha kötüsü bile rastlamıyor.
pardusw3

pardusw3

MesajKonu: Geri: Pismanlik duydugunuz saatler...   Pismanlik duydugunuz saatler... Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 10:45

ben bugüne kadar 1000 tl. ve civarı para verdiğim quartz saatler içime oturmuş durumda.alamadığım saat olarakta RUMİ tabiki.

Pismanlik duydugunuz saatler...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatler ....
» Saatler
» GMT saatler
» filmlerdeki saatler
» İskelet saatler