Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Swatch Group Endura

3 posters
YazarMesaj
borahan
Admin
borahan

Swatch Group Endura Empty
MesajKonu: Swatch Group Endura   Swatch Group Endura Icon_minipostedCuma 15 Ocak - 7:53

merhaba,

swatch group un private kategorisinde "Endura" marka saatleri var bilgisi olan var mı? özellikle vintage olan aşağıdaki modeli çok ilginç geldi birde yeni modllerinden classic colection daki Round - Chrone hoş gözüktü gözüme. Sadece görüntüden ibaret midir?

Swatch Group Endura Endurajump1

catalog

round Chrono

Swatch Group Endura Endura.th
http://www.boraeresici.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Swatch Group Endura   Swatch Group Endura Icon_minipostedCuma 15 Ocak - 11:44

Yukaridaki vintage, jump hour denen bir model saat.
Jump hour stillerinde modeller genelde kare veya dikdortgen olurdu, boyle yuvarlak modeller cok azdir. Ortadaki kirmizi igne ise saniyesi.
Endura markasini ilk defa duyuyorum, ama yukaridaki modeli cok sevdim.
Bu arada siteye de goz attim anlasilan bir olcude sirketler icin siparis uzerine kisisellestirilmis saatler de uretiyorlar, merak ettigim sey icindeki kullandiklari mekanizma, acaba mekanik mi?

Hmmmsimdi bunlari yazdiktan sonra kisa bir arastirma yapinca ilginc sonuclara ulasiliyor.
Cok buyuk ve swatch gruba bagli bir firma, reklam yapmayi pek sevmiyor, yuksek miktarlarda siparis uzerine fason uretim yapiyor, en ucuz quartz'dan en yuksek kalite mekanige kadar her turlu siparis aliyor, yilda yaklasik 600 bin saat uretiyor, wenger markasi buna dahil. Bir baska deyisle uretimi direk yapmayan timberland gibi ve uzerinde suisse made yazan moda saatler hemen hepsi privat label de denen endura tarzi birkac uretici tarafindan yapiliyor.
http://www.turksaatforumu.com
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Swatch Group Endura   Swatch Group Endura Icon_minipostedCuma 15 Ocak - 11:58

Zamanında diskli saatleri araştırırken bu markaya da denk gelmiştim bir ara.
Bildiğim kadarıyla saatleri mekanik ve gene bildiğim kadarıyla bu son zamanlarda Çin de üretilip ebay.' de 20 $'a satılanları saymazsak, diskli saatler ekseriyetle mekanik.

Bende ki (bu marka olmayan) diskli saat de kurmalı mesela. Yalnız bir diski çevirmekle bir ibreyi çevirmek arasındaki enerji farkı nasıl absorbe ediliyor onu bilemiyorum işte.

Swatch Group Endura
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Swatch
» Swatch Otomatiklerim
» swatch cep saati
» Swatch Kronometre
» swatch chrono automatic